Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

7 orzeczeń w bazie

KIO 1267/23

18.05.2023 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Gmina Rewal
Meritum

Zgodnie z art. 520 ustawy pzp odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy (ust. 1). Cofnięte odwołanie nie wywołuje skutków prawnych, jakie ustawa wiąże z wniesieniem odwołania do Prezesa Izby (ust. 2). Odwołujący skorzystał z przysługującego mu uprawnienia i skutecznie wycofał uprzednio wniesione odwołanie, co nastąpiło przed otwarciem posiedzenia w tej sprawie odwoławczej. Z tych względów – działając na podstawie art....

KIO 1099/23

24.04.2023 postanowienie
umorzone
Gmina Rewal w Rewalu
Meritum

Zamawiający – Gmina Rewal w Rewalu – prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn: „ Zapewnienie obsługi ratowniczej na kąpieliskach strzeżonych Gminy Rewal podczas sezonu letniego w 2023 roku” , numer sprawy: ZP.271.3.2023.TB, w zakresie części I, II i III . Ogłoszenie o zamówieniu zamieszczono w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pod numerem 2023/S 033-095507 z dnia 15 lutego 2023 r. W dniu 17 kwietnia 2023 r....

KIO 1608/22

05.07.2022 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Gmina Rewal
Meritum

W dniu 4 lipca 2022r. przed wyznaczoną rozprawą, do siedziby Krajowej Izby Odwoławczej wpłynęło oświadczenie Odwołującego o cofnięciu odwołania. Uwzględniając powyższe Izba, działając na podstawie art. 568 pkt 1 w związku z art.520 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2021 r., poz. 1129 wraz ze zm.), zwanej dalej ustawą Pzp, postanowiła postępowanie odwoławcze w niniejszej sprawie umorzyć. Zgodnie z § 9 ust. 1 pkt 3 lit....

KIO 1598/22

05.07.2022 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Gmina Rewal
Meritum

W dniu 4 lipca 2022r. przed wyznaczoną rozprawą, do siedziby Krajowej Izby Odwoławczej wpłynęło oświadczenie Odwołującego o wycofaniu odwołania. Uwzględniając powyższe Izba, działając na podstawie art. 568 pkt 1 w związku z art.520 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2021 r., poz. 1129 wraz ze zm.), zwanej dalej ustawą Pzp, postanowiła postępowanie odwoławcze w niniejszej sprawie umorzyć. Zgodnie z § 9 ust. 1 pkt 3 lit....

KIO 1315/22

23.05.2022 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Gmina Rewal
Meritum

Zamawiający w dniu 16 maja 2022 r. (za pomocą platformy prowadzonego postępowania) wezwał wraz kopią odwołania, w trybie art. 524 NPzp, uczestników postępowania przetargowego do wzięcia udziału w postępowaniu odwoławczym. Żadne zgłoszenie przystąpienia nie nastąpiło . W dniu 17 maja 2022 r. (e-mailem podpisanym podpisem cyfrowym) Zamawiający poinformował Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej, że uwzględnienia w całości zarzuty odwołania ....

KIO 979/22

15.04.2022 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Gmina Rewal
Meritum

Zamawiający uwzględnił zarzuty przedstawione w odwołaniu w całości. Do postępowania odwoławczego po stronie zamawiającego nie zgłosił przystąpienia w ustawowym terminie żaden wykonawca. Mając na uwadze powyższe okoliczności faktyczne Krajowa Izba Odwoławcza stwierdziła, że postępowanie odwoławcze podlega umorzeniu na podstawie art. 522 ust. 1 ustawy Pzp....

VIII Ga 80/09

23.04.2009 wyrok
oddalone
Gmina Rewal
Meritum

Skarga okazała się bezzasadna Zgodnie z treścią art 1fi4 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2007 f, nr 223, poż. 1655 z póżn. zm.) na orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej przy Prezesie Urzędu Zamówień Publicznych stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu....