Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

119 orzeczeń w bazie

KIO 962/26

20.04.2026 postanowienie
umorzone
Polska Grupa Górnicza S.A.
Meritum

Zamawiający – Polska Grupa Górnicza S.A. z siedzibą w Katowicach – prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego pn.: „Świadczenie usług Centralnego Monitoringu Wizyjnego dla Polskiej Grupy Górniczej S.A.” (nr sprawy: 472501546). Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 16 grudnia 2025 roku, numer publikacji ogłoszenia: 833533-2025, numer wydania: Dz.U....

KIO 942/26

17.04.2026 postanowienie
umorzone
Polska Grupa Górnicza S.A.
Meritum

Polska Grupa Górnicza S.A. z siedzibą w Katowicach (dalej: „zamawiający”) prowadzi, na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 roku - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r., poz. 1320 ze zm.) - dalej: „ustawa Pzp” postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego, którego przedmiotem jest: „Świadczenie kompleksowych usług utrzymania łaźni dla Polskiej Grupy Górniczej S.A....

KIO 767/26

10.04.2026 wyrok
uwzględnione
Południowy Koncern Węglowy S.A.
Meritum

stanowisko odwołującego okazało się trafne, natomiast zamawiającego i przystępującego nie znalazło aprobaty izby, w szczególności co do potwierdzenia udzielenia rękojmi w ofercie przystępującego. Zamawiający w szczególności wywodził udzielenie rękojmi w ofercie przystępującego z tego, że przystępujący nie przekreślił oświadczenia o udzieleniu gwarancji, a obowiązki z tytułu udzielenia gwarancji są tożsame ‎ z obowiązkami z tytułu rękojmi, są większym obciążeniem wykonawcy i sprzeczne ‎ z zasadam...

KIO 632/26

24.03.2026 wyrok
oddalone
PGE Dystrybucja S.A. w Lublinie
Meritum

W niniejszej sprawie, Izba stwierdziła, że odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz terminowo został uiszczony od niego wpis w wymaganej wysokości. Nadto, odwołanie nie podlega odrzuceniu na podstawie art. 528 PZP. Izba uznała, że Odwołujący jest uprawniony do wniesienia odwołania do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej, gdyż posiada interes w uzyskaniu zamówienia i może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów PZP....

KIO 336/26

17.03.2026 wyrok
oddalone
Polska Grupa Górnicza S.A.
Meritum

Zarzut dotyczący odrzucenia oferty Odwołującego: Izba ustaliła następujący stan faktyczny: W załączniku nr 1 do SWZ (Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia) pkt C.5 Zamawiający wymagał przedstawienia wraz z ofertą przedmiotowego środka dowodowego w postaci oryginału lub kopii poświadczonej przez wykonawcę za zgodność z oryginałem aktualnego powiadomienia o zapewnieniu jakości wydanego przez jednostkę notyfikowaną dla producenta urządzenia....

KIO 486/26

16.03.2026 postanowienie
odrzucone
PKP Intercity spółka akcyjna
Meritum

zamawiający nie uprawdopodobnił, że ww. wykonawca nie ma interesu w uzyskaniu rozstrzygnięcia na korzyść odwołującego, czyli strony do której zgłosił przystąpienie (art. 526 ust. 2 ustawy). Izba stwierdziła, że w imieniu wykonawcy PayU spółka akcyjna z siedzibą w Poznaniu nikt się nie stawił, o terminie prawidłowo zawiadomiony co wynika z akt postępowania. Zgodnie z art. 549 ust....

KIO 595/26

09.03.2026 postanowienie
umorzone
PGE Dystrybucja S.A.
Meritum

PGE Dystrybucja S.A. z siedzibą w Lublinie w imieniu i na rzecz, którego postępowanie prowadzi: PGE Dystrybucja S.A. Oddział Białystok z siedzibą w Białymstoku, zwane dalej „zamawiającym”, działając na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tj.: z dnia 14 lipca 2023 r., Dz. U. z 2023 r., poz. 1605 ze zm.), zwanej dalej „ustawą Pzp”, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia w trybie przetargu nieograniczonego pn....

KIO 201/26

24.02.2026 postanowienie
umorzone
Polska Grupa Górnicza spółka akcyjna
Meritum

KIO postanowiła dopuścić T.M. prowadzącego działalność gospodarczą pod firmą Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "KOMSTAL" T.M. z siedzibą w Knurowie, ul. Dębowa 10. Postępowanie należy umorzyć na podstawie art. 552 ust. 3 ustawy. W sprawie zamawiający uwzględnił odwołanie, przystępujący po jego stronie wykonawca został wezwany do zgłoszenia sprzeciwu w terminie 3 dni od wezwania. Odwołujący złożył oświadczenie o wycofaniu części odwołania....

KIO 5979/25

24.02.2026 wyrok
oddalone
Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. w Jastrzębiu-Zdroju
Meritum

Art. 16 Pzp stanowi, że Zamawiający przygotowuje i przeprowadza postępowanie o udzielenie zamówienia w sposób: 1) zapewniający zachowanie uczciwej konkurencji oraz równe traktowanie wykonawców; 2) przejrzysty; 3) proporcjonalny. Art. 107 ust. 2 Pzp stanowi, że Jeżeli wykonawca nie złożył przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, zamawiający wzywa do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie, o ile przewidział to w ogłoszeniu o zamówien...

KIO 449/26

24.02.2026 postanowienie
umorzone
ENEA Elektrownia Połaniec S.A. w Połańcu
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz uiszczono wpis od odwołania, w wymaganej wysokości. Wobec powyższego, odwołanie podlega rozpoznaniu (art. 517 ust. 1 PZP). W związku z informacją przekazaną przez Zamawiającego przed otwarciem rozprawy, dotyczącą uwzględnienia odwołania, postępowanie w niniejszej sprawie podlega umorzeniu na podstawie art. 568 pkt 3 w zw. z art. 522 ust. 1 PZP....