Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

6 orzeczeń w bazie

KIO 1833/14

14.10.2014 wyrok
uwzględnione
Skarb Państwa – Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad, w imieniu którego czynności wykonuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Krakowie
Meritum

I. PRZESŁANKI MATERIALNOPRAWNE, W ROZUMIENIU ART. 179 UST. 1 USTAWY PRAWO ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH Ustalono, że Odwołujący posiada interes w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia, kwalifikowany możliwością poniesienia szkody w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy, o których mowa w art. 179 ust....

KIO 293/14

04.03.2014 wyrok
oddalone
Poznański Ośrodek Specjalistycznych Usług w Poznaniu
Meritum

I. Zamawiający – Poznański Ośrodek Specjalistycznych Usług w Poznaniu prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego, którego przedmiotem jest „Dostawa i monta sprzętu medycznego dla POSUM – dwóch ultrasonografów i uniwersalnego cyfrowego aparatu RTG i Systemu PACS”. Szacunkowa wartość zamówienia jest wy sza od kwot wskazanych w przepisach wykonawczych wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy Prawo zamówień publicznych. II....

KIO 2068/13

09.09.2013 wyrok
oddalone
Gmina Widawa
Meritum

zarzuty odwołującego nie zasługują na uwzględnienie. Izba zwraca uwagę odwołującego na fakt, e ustawodawca w procedurach o udzielenie zamówienia publicznego poni ej progów unijnych znacząco ograniczył wykonawcom mo liwość korzystania ze środków ochrony prawnej. Mo liwość wniesienia odwołania w takich postępowaniach dotyczy zasadniczo 4 sytuacji : a) wyboru trybu postępowania – co nie jest kwestionowane przez odwołującego, b) opisu sposobu dokonywania oceny spełniania warunków udziału w postępowa...

X Ga 319/08

13.11.2008 wyrok
oddalone
Gmina Kobierzyce
Meritum

Izba wskazała, że wobec cofnięcia przez Odwołującego zar utu naruszenia przez Zamawiającego przepisu art. 92 ust. 1 prawa Pzp, rozpoznała odwołanie w pozostałym zakresie, jak również zarzut i wn osek Odwołującego się dotyczący unieważnienia przedmiotowego postępowa ia o udzielenie zamówienia publicznego na podstawie art. 191 ust. 3 Pzp. tóre Odwołujący się zawarł w piśmie procesowym wniesionym do Prezesa U zędu Izba dnia 17 września 2008 r. i podtrzymał na rozprawie....

X Ga 319/08

13.11.2008 wyrok
oddalone
Gmina Kobierzyce
Meritum

Izba wskazała, że wobec cofnięcia przez Odwołującego zarjzutu naruszenia przez Zamawiającego przepisu art. 92 ust. 1 prawa Pzp, rozpoznała odwołanie w pozostałym zakresie, jak również zarzut i wniosek Odwołującego się dotyczący unieważnienia przedmiotowego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na podstawie art. 191 ust. 3 Pzp, ’<tóre Odwołujący się zawarł w piśmie procesowym wniesionym do Prezesa Urzędu dnia 17 września 2008 r. i podtrzymał na rozprawie....

KIO 291/14|KIO 295/14

wyrok
oddalone
Gmina Kołaki Kościelne
Meritum

wyra one w przywołanym przez przystępującego wyroku z dnia 30 września 2013 r. w sprawie o sygn. akt KIO 2228/13, uznając e pismo podmiotu wydającego raport nie mo e zastępować samego raportu (częściowo albo całkowicie). e pismo to stanowi jedynie Skład orzekający Izby nie podziela nadto poglądu, sam Raport o kwestii wyjaśnienie treści przedmiotowego Raportu, poniewa zbiornika/zbiorników z innego materiału/materiałów ni poddawany testom zbiornik betonowy nawet nie wspomina....