Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

32 orzeczeń w bazie

KIO 760/26

02.04.2026 wyrok
oddalone
Politechnika Białostocka
Meritum

Odwołanie podlega oddaleniu.     Odwołujący, wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia, Konsorcjum „ STEKOP” S.A. z/s w Warszawie oraz „STEKOP – OCHRONA” spółka z o.o. z/s w Warszawie (Odwołujący lub Konsorcjum Stekop) kwestionując czynność wyboru najkorzystniejszej oferty wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, Konsorcjum JARHEAD spółka z o.o. z/s w Białymstoku oraz Jarhead BIS A.Z....

KIO 955/26

02.04.2026 postanowienie
umorzone
Jednostka Wojskowa Nr 6021 z siedzibą w Warszawie
Meritum

zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego w oparciu o art. 568 pkt 1 ustawy Pzp, w myśl którego Izba umarza postępowanie odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadku cofnięcia odwołania. O kosztach postępowania odwoławczego Izba orzekła na podstawie art. 557 i art. 575 ustawy Pzp w zw. z § 9 ust. 1 pkt 3 lit....

KIO 1060/26

26.03.2026 postanowienie
umorzone
Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Chełmie
Meritum

W postępowaniu prowadzonym przez Zamawiającego – Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Chełmie, w trybie przetargu nieograniczonego na rozwój i modernizacji infrastruktury opieki kardiologicznej w SPWSzS w Chełmie – zakup angiografu wraz z adaptacją pomieszczeń (nr postępowania: ZP.3311.6.2026 ), ogłoszonym w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej 25.02.2026 r., OJ S 39/2026 131543-2026, wobec postanowień dokumentacji postępowania, wniesione zostało 09.03.2026 r. do Prezesa K...

KIO 283/26

18.03.2026 postanowienie
umorzone
Gmina Pawłów
Meritum

Odwołanie wniesione w dniu 19 stycznia 2026 r. przez wykonawcę Arkadis sp. z o.o. M2 sp.k. z siedzibą w Czudcu (dalej: „Odwołujący”) w postępowaniu o udzielenie zamówienia prowadzonym w trybie podstawowym na pełnienie nadzoru inwestorskiego nad realizacją zadania pn. „Poprawa gospodarki ściekowej na terenie Aglomeracji Pawłów” zostało przez tego wykonawcę w całości wycofane w dniu 17 marca 2026 r. Uwzględniając powyższe, tj....

KIO 770/26

13.03.2026 postanowienie
umorzone
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Łodzi
Meritum

wprowadzenie zmian w SWZ zgodnych z żądaniem Odwołującego powoduje, że dalsze postępowanie stało się zbędne, przestał bowiem istnieć przedmiot zaskarżenia, a w konsekwencji orzekanie przez Izbę co do czynności lub zaniechań, które utraciły swój byt, jest bezprzedmiotowe. Wobec powyższego postępowanie odwoławcze należało umorzyć na podstawie art. 568 pkt 2 ustawy Pzp. O kosztach postępowania odwoławczego orzeczono stosownie do art. 557 ustawy Pzp i § 9 ust....

KIO 5934/25

20.02.2026 wyrok
oddalone
Miasto i Gmina Uzdrowiskowa Muszyna
Meritum

Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołania, wynikających z art. 528 ustawy Pzp i skierowała odwołanie na rozprawę. Przystępując do rozpoznania odwołania, Izba stwierdziła spełnienie przesłanek art. 505 ust. 1 Pzp, tj. istnienie po stronie Odwołującego interesu w uzyskaniu zamówienia oraz możliwości poniesienia przez niego szkody w wyniku naruszenia przez Zamawiającego wskazanych w odwołaniu przepisów Pzp....

KIO 38/26

13.02.2026 postanowienie
umorzone
Skarb Państwa Prokuratura Krajowa
Meritum

Przed otwarciem rozprawy (pismem z 13 lutego 2026 roku), odwołujący wykonawca ‎ T-Mobile Polska S.A. z siedzibą w Warszawie , cofnął odwołanie wniesione do Prezesa Izby ‎ w postępowaniu prowadzonym przez zamawiającego Skarb Państwa Prokuratura Krajowa ‎ z siedzibą w Warszawie , w trybie przetargu nieograniczonego, pn.: „ Zakup usług transmisji danych dla jednostek organizacyjnych prokuratury ” . Krajowa Izba Odwoławcza na podstawie art....

KIO 5926/25

03.02.2026 postanowienie
umorzone
Nadleśnictwo Kolbuszowa
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie nie zawierało braków formalnych, został uiszczony od niego wpis, nie zaistniały również przesłanki określone w art. 528 ustawy Pzp, których skutkiem byłoby odrzucenie odwołania. Ustalono także, że do Prezesa Izby w ustawowym terminie nie wpłynęły zgłoszenia przystąpienia do postępowania odwoławczego. W odpowiedzi na odwołanie - piśmie z 22 stycznia 2026 r....

KIO 5141/25 | KIO 5147/25

12.01.2026 wyrok
uwzględnione
Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie, działający na podstawie udzielonych pełnomocnictw w imieniu i na rzecz Miasta Stołecznego Warszawa.
Meritum

Izba stwierdziła, że w zakresie zarzutów podniesionych w obu odwołaniach nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących ich odrzuceniem , odwołania nie zawierały braków formalnych i mogły zostać rozpoznane merytorycznie. Izba ustaliła, że obaj wykonawcy wnoszący odwołania wykazali interes w korzystaniu ze środków ochrony prawnej....

KIO 5386/25

02.01.2026 postanowienie
umorzone
Miasto Stołeczne Warszawa
Meritum

Zamawiający – Miasto Stołeczne Warszawa, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, pn. „ Sprzątanie zewnętrzne wokół budynków Urzędu m.st. Warszawy”. 01 grudnia 2025 roku, wykonawca AWIMA sp.j. B. Wiśniewski z siedzibą w Józefowie (dalej „odwołujący”) wniósł odwołanie do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej....