Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

16 orzeczeń w bazie

KIO 1389/26

22.04.2026 postanowienie
umorzone
Miasto Opole
Meritum

Odwołanie podlega umorzeniu na podstawie art. 568 pkt 1 ustawy P.z.p., zgodnie z którym Izba umarza postępowania odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadku cofnięcia odwołania. Ze względu na fakt, że odwołanie można cofnąć w każdym czasie do zamknięcia rozprawy, jego cofnięcie zgodnie z art. 520 ust. 1 i 2 P.z.p. oznacza, że postępowanie odwoławcze podlega umorzeniu. Dlatego też postanowiono jak w sentencji. Na podstawie § 9 ust. 1 pkt. 3 lit....

KIO 1108/26

22.04.2026 wyrok
uwzględnione
Skarb Państwa, w imieniu którego postępowanie prowadzi Biebrzański Park Narodowy.
Meritum

Izba ustaliła, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania, odwołanie nie zawierało braków formalnych i mogło zostać rozpoznane merytorycznie. W ocenie Izby Odwołujący wykazał interes we wniesieniu odwołania i możliwość poniesienia szkody w postaci utraty zamówienia i osiągnięcia zysku....

KIO 836/26

26.03.2026 wyrok
uwzględnione
InnoBaltica sp. z o.o.
Meritum

‎ co następuje: Izba ustaliła, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania, odwołanie nie zawierało braków formalnych i mogło zostać rozpoznane merytorycznie. Izba ustaliła, że wykonawca wnoszący odwołanie wykazał interes w korzystaniu ze środków ochrony prawnej. Strony nie zgłosiły opozycji ani zastrzeżeń co do skuteczności przystąpienia Przystępującego do postępowania odwoławczego pod stronie Zamawiającego....

KIO 816/26

23.03.2026 postanowienie
umorzone
Gmina Bielawa
Meritum

Zgodnie z art. 522 ust. 1 ustawy PZP „W przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił ‎ w terminie żaden wykonawca....

KIO 5658/25

30.01.2026 wyrok
oddalone
Gmina Bodzechów
Meritum

Odwołanie podlega oddaleniu. Odwołujący, zarzucił Zamawiającemu zaniechanie odrzucenia oferty wykonawcy Remondis sp. z o.o. Oddział w Ostrowcu Świętokrzyskim (Remondis), ze względu na brak wskazania w ofercie tego wykonawcy wykazu instalacji do zagospodarowania odpadów i w konsekwencji nieprawidłowy wybór oferty Remondis jako najkorzystniejszej....

KIO 5295/25

13.01.2026 wyrok
uwzględnione
Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.
Meritum

Skład orzekający Izby ustalił, że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 528 Pzp, a Wykonawca wnoszący odwołanie posiadał interes w rozumieniu art. 505 ust. 1 Pzp, uprawniający do jego złożenia. Skład orzekający Izby dopuścił w niniejszej sprawie dowody z : dokumentacji postępowania o zamówienie publiczne nadesłanej przez Zamawiającego do akt sprawy w postaci elektronicznej, w tym w szczególności Specyfikacji Warunków Zamówienia zwanej dale...

KIO 4996/25

16.12.2025 postanowienie
umorzone
Gmina Miejska Kraków, Wodociągi Miasta Krakowa Spółka Akcyjna
Meritum

postępowanie odwoławcze stało się zbędne w związku z unieważnieniem czynności objętych zarzutami, jak również czynności odrzucenia oferty OMEGA, która prowadziła do wyboru oferty INSTBUD. Na skutek uchylenia czynności badania i oceny ofert doszło w postępowaniu o udzielenie zamówienia do powrotu do stanu, w którym ofertą najkorzystniejszą ponownie może być oferta OMEGA (przywrócona do postępowania)....

KIO 4502/25

06.11.2025 postanowienie
odrzucone
Gmina Miasta Jaworzna
Meritum

Odwołujący wniósł odwołanie po upływie terminu ustawowego określonego w art. 515 ust. 1 pkt 2 lit. a Pzp. Termin do wniesienia odwołania upłynął 15 października 2025 r., pięć dni po wyborze najkorzystniejszej oferty w postępowaniu. Żądania odwołania nie zostały w żaden sposób powiązany z zarzutami. Zarzuty odnoszą ‎ się do czynności wyboru najkorzystniejszej oferty zatem termin do wniesienia odwołania biegł od tej czynności....

KIO 4001/25

04.11.2025 postanowienie
umorzone
Samodzielny Publiczny Psychiatryczny Zakład Opieki Zdrowotnej im. Stanisława Deresza w Choroszczy
Meritum

Samodzielny Publiczny Psychiatryczny Zakład Opieki Zdrowotnej im. dr. Stanisława Deresza w Choroszczy (dalej: zamawiający) prowadzi w trybie podstawowym na podstawie art. 275 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320, z późn. zm.; dalej: ustawa Pzp) postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego ‎ o szacunkowej wartości przedmiotu zamówienia nieprzekraczającej progów unijnych pn....

KIO 3947/25

30.10.2025 wyrok
uwzględnione
Zespół Opieki Zdrowotnej w Końskich
Meritum

Zgodnie z informacją zawartą w piśmie zamawiającego z dnia 7 października 2025 roku wartość przedmiotowego zamówienia przekracza progi unijne określone w przepisach wydanych na podstawie art. 3 ust. 3 ustawy Pzp. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane 5 września 2025 r. w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pod numerem: 581695-2025....