Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

12 orzeczeń w bazie

KIO 469/26

26.03.2026 postanowienie
umorzone
Szpital Wolski im. dr Anny Gostyńskiej Sp. z o.o.
Meritum

Odwołujący w piśmie procesowym z 20 marca 2026 r. złożył oświadczenie o cofnięciu odwołania, które zostało podpisane przez osobę umocowaną do podjęcia tej czynności, a jak stanowi art. 520 ustawy Pzp, odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy, a cofnięte odwołanie nie wywołuje skutków prawnych, jakie ustawa wiąże z wniesieniem odwołania do Prezesa Izby....

KIO 5158/25

05.01.2026 postanowienie
umorzone
Gmina Zarzecze
Meritum

Krajowa Izba Odwoławcza ustaliła, że odwołanie nie zawiera braków formalnych, w tym prawidłowo uiszczono wpis w kwocie 7.500,00 PLN na rachunek Urzędu, w terminie właściwym do wniesienia odwołania. Wobec uwzględnienia przez Zamawiającego odwołania w całości oraz nieprzystąpienia do postępowania po stronie Zamawiającego żadnego wykonawcy, postępowanie podlega umorzeniu w oparciu o art. 522 ust. 1 PZP....

KIO 3439/25 | KIO 3440/25

06.10.2025 wyrok
oddalone
Skarb Państwa – Centrum Edukacji Artystycznej
Meritum

Zamawiający prowadzi Postępowanie1 z zastosowaniem przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (dalej jako „Pzp”) w trybie przetargu nieograniczonego. Wartość zamówienia przekracza progi unijne, o których mowa w art. 3 ust. 1 Pzp. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane 22 kwietnia 2025 r. w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pod numerem 258259-2025....

KIO 3046/25

03.09.2025 wyrok
uwzględnione
Zespół Opieki Zdrowotnej w Skarżysku - Kamiennej Szpital Powiatowy im. M. Skłodowskiej-Curie z siedzibą w Skarżysku - Kamiennej
Meritum

Izba ustaliła, że do postępowania odwoławczego nie zgłoszono przystąpień. Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania w całości na podstawie art. 528 ustawy Pzp. Izba uznała, że Odwołujący, jako podmiot z ainteresowany uzyskaniem zamówienia, który złożył ofertę w postępowaniu, a wnosząc odwołanie dąży do unieważnienia czynności wyboru oferty najkorzystniejszej i odtajnienia załączników do wyjaśnień rażąco niskiej ceny złożonych przez wybraneg...

KIO 2910/25

25.08.2025 wyrok
oddalone
Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania sp. z o.o. w Lubinie
Meritum

W niniejszej sprawie, Izba stwierdziła, że odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz terminowo został uiszczony od niego wpis w wymaganej wysokości. Nadto, odwołanie nie podlega odrzuceniu na podstawie art. 528 PZP. Postępowanie podlegało umorzeniu – w pkt 1 sentencji wyroku, z uwagi na wycofanie przez Odwołującego odwołania w tej części. Zgodnie zaś z art....

KIO 1820/25

02.06.2025 postanowienie
umorzone
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Lubartowie
Meritum

oświadczenie Zamawiającego, w którym potwierdził przystąpienie do ponownej analizy ofert czyni zbędnym ocenę czynności, które na moment wydania orzeczenia nie wywołują skutków w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego. Czynność unieważnienia postępowania, w tych okolicznościach nie jest rozstrzygająca o wyniku postępowania odwoławczego, gdyż wykonawcom przysługują środki ochrony prawnej na nową decyzję Zamawiającego. W związku z § 13 ust....

KIO 837/25

26.03.2025 postanowienie
umorzone
Rejonowy Zarząd Infrastruktury w Zielonej Górze
Meritum

Ze względu na fakt, że odwołanie można cofnąć w każdym czasie do zamknięcia rozprawy, jego cofnięcie zgodnie z art. 520 ust. 1 i 2 P.z.p. oznacza, że postępowanie odwoławcze podlega umorzeniu, stosownie do art. 568 pkt 1 ustawy P.z.p. Dlatego też postanowiono jak w sentencji. Na podstawie § 9 ust. 1 pkt. 3 lit....

KIO 771/25

25.03.2025 wyrok
uwzględnione
Gmina Walim
Meritum

Izba stwierdziła, że Odwołujący legitymuje się interesem we wniesieniu środka ochrony prawnej, o którym mowa w art. 505 ust. 1 ustawy Pzp. Zakres zarzutów, w sytuacji ich potwierdzenia się, wskazuje na pozbawienie Odwołującego możliwości uzyskania zamówienia i jego realizacji, narażając tym samym Odwołującego na poniesienie w tym zakresie wymiernej szkody....

KIO 565/25

25.02.2025 postanowienie
umorzone
Miejskie Zakłady Autobusowe Sp. z o.o.
Meritum

Miejskie Zakłady Autobusowe Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, zwane dalej „zamawiającym”, działając na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tj.: z dnia 14 lipca 2023 r., Dz. U. z 2023 r., poz. 1605), zwanej dalej „ustawą Pzp”, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia na „Całodobową ochronę osób i mienia w Oddziałach Zamawiającego”....

KIO 3038/23|KIO 3040/23

27.10.2023 postanowienie
umorzone
Akademia Wojsk Lądowych im. gen. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu
Meritum

Zamawiający – Akademia Wojsk Lądowych im. gen. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu – prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowania o udzielenie zamówienia:  Przebudowa i docieplenie budynku koszarowego nr 10 wraz z modernizacją infrastruktury technicznej i zagospodarowaniem terenu na terenie Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu ,  Przebudowa i docieplenie budynku koszarowego nr 9 wraz z modernizacją infrastruktury technicznej i zagospodarowaniem terenu na terenie Akademii Wojsk Lądowy...