Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

14 orzeczeń w bazie

KIO 536/26

11.03.2026 postanowienie
umorzone
Skarb Państwa – Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Szubin
Meritum

Zgodnie z art. 520 pzp odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy (ust. 1). Cofnięte odwołanie nie wywołuje skutków prawnych, jakie ustawa wiąże z wniesieniem odwołania do Prezesa Izby (ust. 2). Odwołujący skorzystali z przysługującego im uprawnienia i skutecznie wycofali wniesione odwołanie, co nastąpiło na dzień przed wyznaczonym terminem posiedzenia z udziałem Stron i Przystępującego w tej sprawie odwoławczej....

KIO 5466/25

09.02.2026 postanowienie
umorzone
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Miejski Szpital Zespolony w Częstochowie
Meritum

Zgodnie z art. 520 Pzp odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy, a cofnięte odwołanie nie wywołuje skutków prawnych, jakie ustawa wiąże z wniesieniem odwołania do Prezesa Izby.     Stosownie do art. 568 pkt 1 Pzp w przypadku cofnięcia odwołania Izba umarza postępowanie odwoławcze w formie postanowienia. Mając powyższe na uwadze Izba postanowiła jak w pkt 1 sentencji. Zgodnie z § 9 ust. 1 pkt 3 lit....

KIO 4558/25

01.12.2025 postanowienie
umorzone
Skarb Państwa - Jednostka Wojskowa Nr 2063
Meritum

Zgodnie z art. 520 ust. 1 Pzp odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy. Art. 520 ust. 2 Pzp stanowi, że cofnięte odwołanie nie wywołuje skutków prawnych, jakie ustawa wiąże z wniesieniem odwołania do Prezesa Izby. W niniejszej sprawie Odwołujący w piśmie z dnia 29 listopada 2025 r. jednoznacznie oświadczył, że cofa odwołanie wniesione w przedmiotowym Postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego....

KIO 4649/25

24.11.2025 postanowienie
umorzone
Mazowiecki Szpital Specjalistyczny im. dr Józefa Psarskiego w Ostrołęce
Meritum

Zamawiający – Mazowiecki Szpital Specjalistyczny im. dr Józefa Psarskiego ‎ w Ostrołęce prowadzisz postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego, którego przedmiotem jest usługa prania, dezynfekcji oraz transportu czystej i brudnej bielizny szpitalnej oraz instalacja fabrycznie nowych urządzeń i systemu niezbędnego do automatycznego odczytu poszczególnego asortymentu szpitalnego (RFID – współdziałającego z systemem RFID HF stosowanym w Szpitalu...

KIO 4371/25

29.10.2025 postanowienie
umorzone
Gmina Herby
Meritum

Gmina Herby z siedzibą w Herbach (dalej: Zamawiający) prowadzi na podstawie przepisów ustawy z 11 września 2019 r. — Prawo zamówień publicznych postępowanie w trybie podstawowym pn: „Uzupełnienie zasobów Gminy Herby do działań w sytuacjach kryzysowych”, numer sprawy: GK.IZ.271.17.2025.P (dalej: Postępowanie). Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Biuletynie Zamówień Publicznych ‎ 6 października 2025 r. pod numerem 2025/BZP 00458035/01. 13 października 2025 r....

KIO 3678/25

25.09.2025 postanowienie
umorzone
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. św. Rafała w Czerwonej Górze
Meritum

Izba ustaliła, że odwołanie czyni zadość wymogom proceduralnym zdefiniowanym w Dziale IX ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych, tj. odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz został uiszczony od niego wpis. Izba ustaliła, że nie zaistniały przesłanki określone w art. 528 ustawy pzp, które skutkowałyby odrzuceniem odwołania. Izba stwierdziła, że w terminie wynikającym z art. 525 ust....

KIO 1992/25

06.06.2025 postanowienie
umorzone
12 Wojskowy Oddział Gospodarczy
Meritum

Odwołanie wniesione dniu 19 maja 2025 r. przez wykonawcę PRO Cleaning Solutions Sp. z o.o. z siedzibą w Zielonej Górze (dalej: „Odwołujący”) wobec czynności unieważnienia postępowania oraz zaniechania czynności badania ofert przez zamawiającego (12 Wojskowy Oddział Gospodarczy z siedzibą w Toruniu, dalej: „Zamawiający”) w postępowaniu prowadzonym trybie podstawowym na dostawę urządzeń i środków czystości (ogłoszonym w Biuletynie Zamówień Publicznych pod numerem 2025/BZP 00197539) zostało przez t...

KIO 1021/25

08.04.2025 postanowienie
umorzone
Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku
Meritum

zaistniała podstawa do zastosowania przez analogię ‎ art. 522 ust. 3 Pzp zgodnie z którym w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego części zarzutów przedstawionych w odwołaniu i wycofania pozostałych zarzutów przez odwołującego, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym ‎ bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili ‎ do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławczym ‎ po stronie zamawiającego nie...

KIO 674/25

10.03.2025 postanowienie
umorzone
Zarząd Dróg Miasta Krakowa i Wodociągi Miasta Krakowa Spółka Akcyjna
Meritum

Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone w trybie podstawowym bez przeprowadzenia negocjacji pn.: „Budowa drogi łączącej ul. Na Lotnisko z planowanym Centrum Szkolenia załóg Ryanair” (nr referencyjny: 9/XII/2024) ogłoszono w Biuletynie Zamówień Publicznych nr 2024/BZP 00658411 17 lutego 2025 r. zamawiający poinformował o wyniku postępowania. 24 lutego 2025 r....

KIO 462/25

27.02.2025 postanowienie
umorzone
Szpital Wojewódzki w Poznaniu
Meritum

Postępowanie prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego pn.: "Usługi transportu sanitarnego na potrzeby Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu – 9 zadań", ogłoszono w Suplemencie do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej 28 października 2024 roku, numer publikacji ogłoszenia: 655136-2024, numer wydania Dz.U.S: 210/2024 30 stycznia 2025 r. zamawiający poinformował o unieważnieniu postępowania w zadaniach 2, 5 i 6 oraz o wyborze oferty najkorzystniejszej w zadaniu 9....