Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

488 orzeczeń w bazie

KIO 1364/26

24.04.2026 postanowienie
umorzone
Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu
Meritum

zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego w oparciu o art. 568 pkt 1 ustawy Pzp, w myśl którego Izba umarza postępowanie odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadku cofnięcia odwołania. O kosztach postępowania odwoławczego Izba orzekła na podstawie art. 557 i art. 575 ustawy Pzp w zw. z § 9 ust. 1 pkt 3 lit....

KIO 1298/26

24.04.2026 wyrok
uwzględnione
TAURON Dystrybucja S.A. Oddział we Wrocławiu
Meritum

Izba ustaliła, że nie zaszła żadna z przesłanek, o których stanowi art. 528 ustawy Pzp, s kutkujących odrzuceniem odwołania.  Izba dokonała również badania spełnienia przez odwołującego przesłanek określonych w art. 505 ustawy Pzp, to jest kwestii posiadania przez niego legitymacji do wniesienia odwołania uznając, że wykonawca ma i nteres we wniesieniu odwołania i uzasadnił powyższe ‎ w treści wniesionego odwołania....

KIO 1544/26

23.04.2026 postanowienie
odrzucone
Gmina Michałowice
Meritum

Odwołanie polega odrzuceniu na podstawie art. 528 pkt 3 w zw. z art. 515 ust. 1 pkt 1 lit. a) ustawy Pzp. Zgodnie z art. 528 pkt 3 ustawy Pzp, Izba odrzuca odwołanie, jeżeli stwierdzi, że odwołanie zostało wniesione po upływie terminu określonego w ustawie. Stosownie do art. 515 ust. 1 pkt 1 lit....

KIO 1233/26

23.04.2026 postanowienie
umorzone
Zespół Szkół nr 129 w Warszawie
Meritum

Izba stwierdza, że odwołanie można cofnąć w każdym czasie do zamknięcia rozprawy. Cofnięcie odwołania przez Odwołującego – zgodnie z art. 568 pkt 1 ustawy PZP oraz § 13 ust. 1 pkt 6 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 31 grudnia 2020 r. w sprawie postępowania przy rozpoznawaniu odwołań przez Krajową Izbę Odwoławczą (Dz. U. z 2020 r., poz. 2453) – oznacza, że postępowanie odwoławcze należy umorzyć. Na podstawie § 9 ust. 1 pkt 3 lit....

KIO 682/26

21.04.2026 wyrok
uwzględnione
Gmina Biała Piska
Meritum

Odwołanie zasługuje na uwzględnienie.   Izba stwierdziła, że Odwołujący wykazał posiadanie legitymacji uprawniającej do wniesienia odwołania, stosownie do dyspozycji art. 505 ust. 1 Pzp. Wykonawca Ł.B. prowadzący d ziałalność gospodarczą pod firmą Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe ELDOR Ł.B. z siedzibą w Łomży skutecznie przystąpił do postępowania odwoławczego po stronie Zamawiającego, stosownie do wymogów wynikających z przepisów art. 525 ust....

KIO 1128/26

21.04.2026 wyrok
uwzględnione
Wojskowy Instytut Techniki Pancernej i Samochodowej
Meritum

Pismem z dnia 5 marca 2026 r. Zamawiający zawiadomił o unieważnieniu postępowania na podstawie art. 255 pkt 6 ustawy Pzp. Zamawiający przedstawił następujące uzasadnienie tej czynności: Zgodnie z art. 255 pkt 6 ustawy Pzp, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, jeżeli postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego....

KIO 1524/26

20.04.2026 postanowienie
umorzone
Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Meritum

Zgodnie z art. 568 pkt 2 ustawy Pzp Izba umarza postępowania odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadku stwierdzenia, że dalsze postępowanie stało się z innej przyczyny zbędne lub niedopuszczalne. Zgodnie ze stanowiskiem doktryny: podstawą do umorzenia postępowania jest również stwierdzenie przez Izbę, że postępowanie stało się z innej przyczyny zbędne lub niedopuszczalne. Ustawodawca nie doprecyzował, o jakie sytuacje chodzi....

KIO 1097/26

20.04.2026 wyrok
oddalone
Gmina Kawęczyn
Meritum

Pismem z dnia 4 marca 2026 r. Zamawiający zawiadomił o wyborze oferty najkorzystniejszej oraz o odrzuceniu oferty Odwołującego na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 10 ustawy Pzp. Uzasadniając czynność odrzucenia oferty Odwołującego Zamawiający wskazał m.in.: „Oferta Wykonawcy została odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 10 ustawy prawo zamówień publicznych, zgodnie z którym: Zamawiający odrzuca ofertę jeżeli zawiera błędy w obliczeniu ceny lub kosztu....

KIO 1138/26

17.04.2026 postanowienie
umorzone
SIM Śląsk Południe Sp. z o.o.
Meritum

Uwzględniając oświadczenie Odwołującego z dnia 16 kwietnia 2026 r. o cofnięciu wniesionego odwołania, Izba, działając na podstawie art. 568 pkt 1 oraz art. 553 zdanie drugie ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych , umorzyła postępowanie odwoławcze w niniejszej sprawie. Na podstawie § 9 ust. 1 pkt 3 lit.a rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia ‎ 30 grudnia 2020 r....

KIO 1287/26

16.04.2026 postanowienie
umorzone
Miasto Inowrocław
Meritum

Miasto Inowrocław z siedzibą w Inowrocławiu (dalej: Zamawiający) prowadzi na podstawie przepisów ustawy z 11 września 2019 r. — Prawo zamówień publicznych postępowanie ‎ w trybie przetargu nieograniczonego pn.: „Modernizacja basenu odkrytego, remont wieży ‎ do skoków i budynku technologicznego oraz budowa obiektów kontenerowych wraz ze zmianą zagospodarowania terenu i infrastruktury technicznej przy ul....