Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 632 220 PLN

D/46/2026 Zakup i dostawa systemu informatycznego do zarządzania procesem dydaktycznym Wydziału Lekarskiego

Rozstrzygnięty Dostawy 2026/BZP 00180627

Numer referencyjny: D/46/2026

Zamawiający

UNIWERSYTET OPOLSKI

Plac Mikołaja Kopernika 11

45-040 Opole, Opolskie

NIP: 7540007179

REGON: 000001382

Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest: Zakup i dostawa systemu informatycznego do zarządzania procesem dydaktycznym Wydziału Lekarskiego. 1. Opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1A do SWZ. 2. Przedmiot zamówienia dostarczony będzie Zamawiającemu na ryzyko Wykonawcy i w ramach wynagrodzenia (określonego w ofercie) przysługującego Wykonawcy. 3. Wykonawca musi zaoferować realizację pełnego przedmiotu zamówienia zgodnie z wymogami Zamawiającego określonymi w SWZ oraz załącznikach i objąć ofertą cały zakres przedmiotu zamówienia. Przedmiot umowy musi odpowiadać właściwym normom oraz posiadać wymagane dopuszczenia do obrotu i certyfikaty. 4. Wykonawca przed planowanym wykonaniem przedmiotu zamówienia, zawiadomi Zamawiającego o konkretnym dniu i godzinie dostarczenia przedmiotu umowy. 5. Wymagania dotyczące przedmiotu zamówienia w zakresie systemu: 5.1. Wykonawca dostarczy przedmiot umowy wolny od wad fizycznych i wad prawnych. 5.2. Wykonawca dostarczy przedmiot umowy fabrycznie nowy (nigdy wcześniej nierejestrowany i nieaktywowany). 5.3. Wykonawca dostarczy przedmiot umowy wraz z właściwymi certyfikatami legalności, w formie stosowanej przez producenta. 5.4. Przedmiot umowy nie może być wersją pokazową (demo), próbną (trial) oraz darmową (freeware). 6. Wykonawca zobowiązuje się do dostarczania aktualizacji systemu (w tym poprawek bezpieczeństwa, poprawek błędów) przez cały okres gwarancji tj. przez okres 24 miesięcy. 7. Zgodnie z art. 21 ust. 2 lit. d dyrektywy NIS2 w związku z koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa łańcucha dostaw, w tym aspektów związanych z bezpieczeństwem dotyczącym stosunków między każdym podmiotem a jego bezpośrednimi dostawcami lub usługodawcami Zamawiający wymaga aby przedmiot zamówienia został zrealizowany przez autoryzowanego partnera handlowego lub producenta systemu. 8. Zamawiający wymaga aby oferowany przedmiot zamówienia nie był produkowany przez podmioty uznane za dostawców wysokiego ryzyka w rozumieniu art. 66a ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa. 9. Termin realizacji przedmiotu zamówienia: maksymalnie dwadzieścia osiem [28] dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy, z zastrzeżeniem pkt. 10. 10. Termin realizacji przedmiotu zamówienia wskazany w pkt. 9 jest terminem maksymalnym na wykonanie przedmiotu zamówienia. Wykonawca w ofercie może uwzględnić krótszy termin wykonania przedmiotu zamówienia, jednak nie krótszy niż siedem [ 7 ] dni kalendarzowych

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
Termin realizacji przedmiotu zamówienia 40%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
CSM Sp. z o.o. Rzeszów NIP 8133844103

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 CSM Sp. z o.o. (Rzeszów) Umowa podpisana 632 220 PLN 632 220 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Opolskie — na podstawie 71 rozstrzygniętych przetargów (CPV 48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne)

Najniższa cena

11 202 PLN

Średnia cena

310 870 PLN

Najwyższa cena

922 770 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Pixel Technology Sp. z o.o. Łódź 2 922 770 PLN 922 770 PLN
B&B Prosta Spółka Akcynja Piekary Śląskie 2 69 935 PLN 69 935 PLN
Onex Group Prosta Spółka Akcyjna Warszawa 2 11 202 PLN 11 202 PLN
Asseco Poland S.A. Rzeszów 2 - -
Net Comlex Sp. z o.o. Bielsko-Biała 2 388 225 PLN 388 225 PLN
EUROSOC Sp. z o.o. Gdynia 2 448 950 PLN -
Solutions for Technology Sp. z o.o. Opole 2 314 264 PLN 314 264 PLN
Technologie Internetowe Sp. z o.o. Warszawa 2 87 084 PLN 87 084 PLN
E-Trust Sp. z o.o. Reda 2 443 403 PLN 443 403 PLN
BTC Sp. z o.o. Szczecin 2 41 281 PLN 41 281 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Modernizacja i rozbudowa systemu Syngo.via firmy Siemens Healthineers.

Siemens Healthcare sp.z o.o. 609 197 PLN

2026-09-02 05:45:40Z

Zakup, dostawa i wdrożenie klinicznego systemu informatycznego CIS

TDZ Technika dla zdrowia sp. z.o.o. -

2026-08-26 11:15:01Z

Dostawa subskrypcji oprogramowania biurowego Microsoft 365 Business Standard lub dostawa innego równoważnego oprogramowania biurowego

DELKOM 2000 Sp. z o.o. 13 376 PLN

2026-08-26 06:25:30Z

Dostawa oprogramowania wraz z wdrożeniem segmentacji sieci LAN w oparciu o rozwiązanie Barracuda NGFWF380 z realizacją systemu HA w środowisku wirtualizacji, migracją konfiguracji oraz dostawą serw..

MIKRON GRANATOWSKI MACIOSZEK sp. j. 228 288 PLN

2026-08-19 11:07:36Z

D/46/2026 Zakup i dostawa systemu informatycznego do zarządzania procesem dydaktycznym Wydziału Lekarskiego

CSM Sp. z o.o. -

2026-08-13 20:45:14Z

Rozbudowa, wdrożenie i utrzymanie nowych funkcjonalności do aktualnego systemu HIS

„INFO-LIDER” Sp. z o.o. -

2026-08-04 10:13:14Z

Dostawa systemów zarządzania bezpieczeństwem z wdrożeniem

EUROSOC Sp. z o.o. -

2026-07-30 08:23:28Z

Zakup i dostawa licencji oprogramowania Microsoft 365 i Microsoft Power BI Pro dla Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu.

Onex Group Prosta Spółka Akcyjna -

2026-07-15 12:02:59Z

Rozbudowa systemu PACS/RIS w celu gromadzenia danych medycznych, integracja z systemem PUI, P1, zakup narzędzi AI, służących optymalizacji procesów, organizacji pracy personelu, szkolenie personelu

Pixel Technology Sp. z o.o. -

2026-07-09 07:38:17Z

System do zarządzania infrastrukturą IT

BTC Sp. z o.o. -

2026-07-03 10:08:11Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 844 PLN Średnia: 194 444 PLN Max: 1 078 384 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
D/46/2026 Zakup i dostawa systemu informatycznego do zarządzania procesem dydaktycznym Wydziału Lekarskiego

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: UNIWERSYTET OPOLSKI

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001382

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Mikołaja Kopernika 11

1.5.2.) Miejscowość: Opole

1.5.3.) Kod pocztowy: 45-040

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@uni.opole.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zamowienia.uni.opole.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

D/46/2026 Zakup i dostawa systemu informatycznego do zarządzania procesem dydaktycznym Wydziału Lekarskiego

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4d6ed24e-bf6a-40b2-968e-968b14459b9a

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00180627

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-01

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00095770/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.17 [204] Specjalistyczne oprogramowanie do zarządzania procesem dydaktycznym i sesjami symulacji medycznej wraz z subskrypcją

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.15.) Nazwa projektu lub programu

ze względu na zbyt dużą ilość znaków nazwa projektu została wskazana w dokumentacji postępowania

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1285826

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1285826

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. Wymagania techniczne i organizacyjne dot. korespondencji elektronicznej określono w Rozdziale I pkt. 12 SWZ.

2. Ponadto Zamawiający informuje, że adres strony internetowej prowadzonego postępowania, na której udostępniano SWZ oraz na której udostępniane będą zmiany i wyjaśnienia treści SWZ oraz inne dokumenty zamówienia bezpośrednio związane z postępowaniem o udzielenie zamówienia oraz za pośrednictwem której odbywa się komunikacja pomiędzy Wykonawcą a
Zamawiającym: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1285826, zwana dalej platformą zakupową.

3. Jednocześnie wskazuje się, że w Rozdziale I pkt. 16 SWZ ujęto opis sposobu przygotowywania i złożenia oferty.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady
(UE)2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UEL119 z04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, Zamawiający informuje, że:

1. Administratorem Państwa danych osobowych jest Uniwersytet Opolski, Pl. Kopernika 11A, 45-040 Opole.

2. Inspektor ochrony danych osobowych w Uniwersytecie Opolskim tel. 77 541 59 66, email:iod@uni.opole.pl

3. Państwa dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit.c RODO – co oznacza, że przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze, w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego nr D/46/2026 prowadzonym w trybie wskazanym w pkt. 2.1 SWZ.

4. Odbiorcami Państwa danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w
oparciu o art. 18-19 ustawy.

5. Państwa dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ust. 1 ustawy, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy.

6. Obowiązek podania przez Państwa danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy.

7. W odniesieniu do Państwa danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany.

8. Posiadają Państwo:
− na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu dodanych osobowych Państwa dotyczących;
− na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Państwa danych osobowych ;
− na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO;
− prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznacie Państwo, że przetwarzanie danych osobowych Państwa dotyczących narusza przepisy RODO.

9. Nie przysługuje Państwu:
− w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
−prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
− na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Informacja o ograniczeniach, o których mowa w art. 19 ust. 2 i 3 ustawy. Zgodnie z art. 19 ust. 4 ustawy Zamawiający informuje o ograniczeniach, o których mowa w art. 19 ust. 2 i 3 ustawy:

−Zgodnie z art. 19 ust. 3 ustawy skorzystanie przez osobę, której dane osobowe dotyczą, z uprawnienia do sprostowania lub uzupełnienia, o którym mowa w art. 16 RODO, nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia ani zmianą postanowień umowy w sprawie zamówienia publicznego w zakresie niezgodnym z ustawą.

− Na mocy art. 19ust. 3 ustawy wystąpienie z żądaniem ograniczenia przetwarzania danych osobowych, o którym mowa w art. 18 ust. 1 RODO, nie ogranicza przetwarzania danych osobowych do czasu zakończenia tego postępowania.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: D/46/2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest: Zakup i dostawa systemu informatycznego do zarządzania procesem dydaktycznym Wydziału Lekarskiego.
1. Opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1A do SWZ.
2. Przedmiot zamówienia dostarczony będzie Zamawiającemu na ryzyko Wykonawcy i w ramach wynagrodzenia (określonego w ofercie) przysługującego Wykonawcy.
3. Wykonawca musi zaoferować realizację pełnego przedmiotu zamówienia zgodnie z wymogami Zamawiającego określonymi w SWZ oraz załącznikach i objąć ofertą cały zakres przedmiotu zamówienia. Przedmiot umowy musi odpowiadać właściwym normom oraz posiadać wymagane dopuszczenia do obrotu i certyfikaty.
4. Wykonawca przed planowanym wykonaniem przedmiotu zamówienia, zawiadomi Zamawiającego o konkretnym dniu i godzinie dostarczenia przedmiotu umowy.
5. Wymagania dotyczące przedmiotu zamówienia w zakresie systemu:
5.1. Wykonawca dostarczy przedmiot umowy wolny od wad fizycznych i wad prawnych.
5.2. Wykonawca dostarczy przedmiot umowy fabrycznie nowy (nigdy wcześniej nierejestrowany i nieaktywowany).
5.3. Wykonawca dostarczy przedmiot umowy wraz z właściwymi certyfikatami legalności, w formie stosowanej przez producenta.
5.4. Przedmiot umowy nie może być wersją pokazową (demo), próbną (trial) oraz darmową (freeware).
6. Wykonawca zobowiązuje się do dostarczania aktualizacji systemu (w tym poprawek bezpieczeństwa, poprawek błędów) przez cały okres gwarancji tj. przez okres 24 miesięcy.
7. Zgodnie z art. 21 ust. 2 lit. d dyrektywy NIS2 w związku z koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa łańcucha dostaw, w tym aspektów związanych z bezpieczeństwem dotyczącym stosunków między każdym podmiotem a jego bezpośrednimi dostawcami lub usługodawcami Zamawiający wymaga aby przedmiot zamówienia został zrealizowany przez autoryzowanego partnera handlowego lub producenta systemu.
8. Zamawiający wymaga aby oferowany przedmiot zamówienia nie był produkowany przez podmioty uznane za dostawców wysokiego ryzyka w rozumieniu art. 66a ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa.
9. Termin realizacji przedmiotu zamówienia: maksymalnie dwadzieścia osiem [28] dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy, z zastrzeżeniem pkt. 10.
10. Termin realizacji przedmiotu zamówienia wskazany w pkt. 9 jest terminem maksymalnym na wykonanie przedmiotu zamówienia. Wykonawca w ofercie może uwzględnić krótszy termin wykonania przedmiotu zamówienia, jednak nie krótszy niż siedem [ 7 ] dni kalendarzowych

4.2.6.) Główny kod CPV: 48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 28 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Punktacja badanej oferty = Liczba punktów w kryterium: Cena + Liczba punktów w kryterium: Termin realizacji przedmiotu zamówienia

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Termin realizacji przedmiotu zamówienia

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Nie

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:

Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć Zamawiającemu w terminie składania ofert następujące dokumenty:
1. Formularz ofertowy (załącznik nr 1 do SWZ)

2. Wypełniony opis przedmiotu zamówienia/ opis oferowanego towaru (zgodnie z wzorem – załącznik nr 1A do SWZ) lub inne dokumenty/oświadczenia Wykonawcy opisujące wszystkie oferowane parametry odpowiednio do parametrów określonych w opisie przedmiotu zamówienia.
UWAGA!
Zamawiający informuje, że niezłożenie wraz z ofertą wypełnionego i podpisanego opisu przedmiotu zamówienia/ opisu oferowanego towaru lub innego dokumentu skutkować będzie odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia, z zastrzeżeniem Rozdziału II pkt. 15.3. SWZ. Zamawiający informuje, że składany opis przedmiotu zamówienia/ opis oferowanego towaru lub inny dokument/oświadczenie Wykonawcy nie stanowi dokumentu składanego w celu potwierdzenia spełniania warunków, o których mowa w art. 112 ust. 1 ustawy oraz nie jest przedmiotowym środkiem dowodowym, tzn. nie podlega on uzupełnieniu.
W KOLUMNIE OFERTA WYKONAWCY - Wykonawca w ofercie zobowiązany jest wskazać szczegółowe parametry zaoferowanego produktu (odnoszące się do wymagań Zamawiającego).

3. Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania, o którym mowa w pkt. 6.1 SWZ (załącznik nr 2 do SWZ).

4. Odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego [KRS], Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej [CEiDG] lub innego właściwego rejestru – celem potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu Wykonawcy jest umocowana do jego reprezentowania.

5. Pełnomocnictwo* dla osoby/osób podpisującej ofertę i oświadczenia (w sytuacji, gdy ofertę podpisuje osoba, której prawo do reprezentowania Wykonawcy nie wynika z dokumentów załączonych do oferty lub ogólnodostępnych dokumentów rejestrowych).
* Pełnomocnictwo należy złożyć w formie oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii.

W sytuacji, w której Wykonawcą są podmioty wspólnie ubiegające się o udzielenie zamówienia dostarczają – jeżeli dotyczy:

6. Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania, o którym mowa w pkt. 6.2 SWZ (załącznik nr 2 do SWZ), składane przez każdego z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (każdego członka spółki, każdego członka konsorcjum).

7. Pełnomocnictwo* dla pełnomocnika do reprezentowania w postępowaniu Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. Zgodnie z art. 58 ust. 2 ustawy – w przypadku wspólnego ubiegania się wykonawców o udzielenie zamówienia (np. spółki cywilne, konsorcja), wykonawcy zobowiązani są ustanowić pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Rozdział I pkt. 7.4 SWZ stosuje się.

* Pełnomocnictwo należy złożyć w formie oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii.

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

W sytuacji, w której Wykonawcą są podmioty wspólnie ubiegające się o udzielenie zamówienia dostarczają – jeżeli dotyczy:

1. Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania, o którym mowa w pkt. 6.2 SWZ (załącznik nr 2 do SWZ), składane przez każdego z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (każdego członka spółki, każdego członka konsorcjum).

2. Pełnomocnictwo* dla pełnomocnika do reprezentowania w postępowaniu Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. Zgodnie z art. 58 ust. 2 ustawy – w przypadku wspólnego ubiegania się wykonawców o udzielenie zamówienia (np. spółki cywilne, konsorcja), wykonawcy zobowiązani są ustanowić pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Rozdział I pkt. 7.4 SWZ stosuje się.

* Pełnomocnictwo należy złożyć w formie oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Projekt umowy, w tym treści dotyczące zmian do umowy, stanowią: Załącznik nr 3 do SWZ - Projekt umowy

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-04-09 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1285826

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-04-09 10:30

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-05-08

SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE

I. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy:
1) nie podlegają wykluczeniu:
1. na podstawie art. 108 ust. 1 ustawy (z zastrzeżeniem art. 110 ust. 2 ustawy).
2. na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2025 poz. 514), dalej jako ustawa o szczególnych rozwiązaniach.

Zamawiający nie przewiduje podstaw wykluczenia, o których mowa w art. 109 ust. 1 ustawy. 2) spełniają warunki udziału w postępowaniu

II. ZAWARCIE UMOWY
1. Wykonawca, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą, ma obowiązek zawarcia umowy, zgodnie z postanowieniami określonymi w projekcie umowy stanowiącym załącznik nr 3 do SWZ oraz na warunkach podanych w swojej ofercie, tożsamych z SWZ, w terminie określonym przez Zamawiającego. Zgodnie z art. 432 ustawy, umowa wymaga pod rygorem nieważności zachowania formy pisemnej, chyba że przepisy odrębne wymagają formy szczególnej.

2. Termin zawarcia umowy zostanie wyznaczony przez Zamawiającego, niezwłocznie po dokonaniu wyboru najkorzystniejszej oferty (zgodnie z art. 308 ust. 2-3 ustawy).

Dotyczy umów zawieranych w formie elektronicznej:
3. Zamawiający zastrzega możliwość zawarcia umowy w formie elektronicznej w ślad za dyspozycją przepisu art. 781 § 2 ustawy Kodeks Cywilny. W takim przypadku Zamawiający wezwie Wykonawcę do zawarcia umowy i niepodpisanie umowy przez Wykonawcę w wyznaczonym terminie może zostać uznane przez Zamawiającego za uchylanie się od zawarcia umowy.

4. W przypadku, o którym mowa w pkt. 20.3 SWZ datę zawarcia umowy stanowi dzień (data) przesłania Wykonawcy, za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość, umowy podpisanej przez Zamawiającego.

Dotyczy umów zawieranych w formie tradycyjnej (papierowej):
5. Miejscem zawarcia umowy będzie siedziba Zamawiającego.

6. W przypadku braku możliwości stawiennictwa Wykonawcy, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą, w wyznaczonym przez Zamawiającego terminie i miejscu, na wniosek Wykonawcy umowa (podpisana ze strony Zamawiającego) może zostać przesłana Wykonawcy za pośrednictwem poczty tradycyjnej, a Zamawiający może dodatkowo za pośrednictwem poczty elektronicznej przesłać Wykonawcy skan umowy podpisanej ze strony Zamawiającego. Wówczas data zawarcia umowy pozostanie niezmieniona, zgodna z terminem zawarcia umowy wyznaczonym przez Zamawiającego (zgodnie z pkt. 20.2 SWZ).

III. Przedmiot zamówienia jest współfinansowany ze środków Przedsięwzięcia pn. Modernizacja i wyposażenie obiektów dydaktycznych w związku ze zwiększeniem limitów przyjęć na studia medyczne – Uniwersytet Opolski, będącego elementem Inwestycji D2.1.1 pn. „Inwestycje związane z modernizacją i doposażeniem obiektów dydaktycznych w związku ze zwiększeniem limitów przyjęć na studia medyczne” realizowanego w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności – komponentu D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia” w ramach Umowy nr KPOD.07.05-IP.10-0001/25/KPO/3519/2025/207 z dnia 22.07.2025 r. o objęcie wsparciem ze środków Planu rozwojowego.
2026-04-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Dostawy

Informacje kluczowe

Data publikacji
01.04.2026
Termin składania ofert
14.04.2026 08:00
Wartość umowy
632 220 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.13
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne
48000000-8 (Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne)

Okres realizacji

28 dni