Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 0 PLN
Zakup, dostawa i wdrożenie klinicznego systemu informatycznego CIS
Zamawiający
UNIWERSYTECKI SZPITAL KLINICZNY W OPOLU
Opole, Opolskie
NIP: 7542563619
REGON: 1.4) Adres zamawiającego
Kryteria oceny ofert
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| TDZ Technika dla zdrowia sp. z.o.o. | Janów | 1182077717 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | TDZ Technika dla zdrowia sp. z.o.o. (Janów) | Umowa podpisana | - | - |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Opolskie — na podstawie 71 rozstrzygniętych przetargów (CPV 48000000-8)
Najniższa cena
11 202 PLN
Średnia cena
310 870 PLN
Najwyższa cena
922 770 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| Pixel Technology Sp. z o.o. Łódź | 2 | 922 770 PLN | 922 770 PLN |
| B&B Prosta Spółka Akcynja Piekary Śląskie | 2 | 69 935 PLN | 69 935 PLN |
| Onex Group Prosta Spółka Akcyjna Warszawa | 2 | 11 202 PLN | 11 202 PLN |
| Asseco Poland S.A. Rzeszów | 2 | - | - |
| Net Comlex Sp. z o.o. Bielsko-Biała | 2 | 388 225 PLN | 388 225 PLN |
| EUROSOC Sp. z o.o. Gdynia | 2 | 448 950 PLN | - |
| Solutions for Technology Sp. z o.o. Opole | 2 | 314 264 PLN | 314 264 PLN |
| Technologie Internetowe Sp. z o.o. Warszawa | 2 | 87 084 PLN | 87 084 PLN |
| E-Trust Sp. z o.o. Reda | 2 | 443 403 PLN | 443 403 PLN |
| BTC Sp. z o.o. Szczecin | 2 | 41 281 PLN | 41 281 PLN |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Modernizacja i rozbudowa systemu Syngo.via firmy Siemens Healthineers.
2026-09-02 05:45:40Z
Zakup, dostawa i wdrożenie klinicznego systemu informatycznego CIS
2026-08-26 11:15:01Z
Dostawa subskrypcji oprogramowania biurowego Microsoft 365 Business Standard lub dostawa innego równoważnego oprogramowania biurowego
2026-08-26 06:25:30Z
Dostawa oprogramowania wraz z wdrożeniem segmentacji sieci LAN w oparciu o rozwiązanie Barracuda NGFWF380 z realizacją systemu HA w środowisku wirtualizacji, migracją konfiguracji oraz dostawą serw..
2026-08-19 11:07:36Z
D/46/2026 Zakup i dostawa systemu informatycznego do zarządzania procesem dydaktycznym Wydziału Lekarskiego
2026-08-13 20:45:14Z
Rozbudowa, wdrożenie i utrzymanie nowych funkcjonalności do aktualnego systemu HIS
2026-08-04 10:13:14Z
Dostawa systemów zarządzania bezpieczeństwem z wdrożeniem
2026-07-30 08:23:28Z
Zakup i dostawa licencji oprogramowania Microsoft 365 i Microsoft Power BI Pro dla Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu.
2026-07-15 12:02:59Z
Rozbudowa systemu PACS/RIS w celu gromadzenia danych medycznych, integracja z systemem PUI, P1, zakup narzędzi AI, służących optymalizacji procesów, organizacji pracy personelu, szkolenie personelu
2026-07-09 07:38:17Z
System do zarządzania infrastrukturą IT
2026-07-03 10:08:11Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00408262 z dnia 2026-08-26 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Dostawy
Zakup, dostawa i wdrożenie klinicznego systemu informatycznego CIS
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: UNIWERSYTECKI SZPITAL KLINICZNY W OPOLU
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 530512391
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Aleja Wincentego Witosa 26
1.4.2.) Miejscowość: Opole
1.4.3.) Kod pocztowy: 45-401
1.4.4.) Województwo: opolskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: alicja.samek@usk.opole.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.usk.opole.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e8e7dd1d-52fe-4b59-8ea5-1f02d3d2686c
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00408262
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-26
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - wartości równej lub przekraczającej progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/224-770915
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Tak
3.4.) Nazwa projektu lub programu:
„Wdrożenie e-usług w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu” w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności, w ramach Komponentu D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia” Inwestycja D1.1.2 „Przyśpieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Dostawy
3.7.) Nazwa zamówienia:
Zakup, dostawa i wdrożenie klinicznego systemu informatycznego CIS
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Zakup, dostawa i wdrożenie klinicznego systemu informatycznego CIS
3.9.) Główny kod CPV: 48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-29
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
do 2026-08-284.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): TDZ Technika dla zdrowia sp. z.o.o.
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 1182077717
4.3.3.) Ulica: ul. Gen. Władysława Sikorskiego 74
4.3.4.) Miejscowość: Janów
4.3.5.) Kod pocztowy: 05-082
4.3.6.) Województwo: mazowieckie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 3018600,00 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/85-302873
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-14
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 1
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 2 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
W toku realizacji projektu, w szczególności podczas analizy szczegółowej, konfiguracji oraz testowania funkcjonalności systemu, ujawniono jednak, że dla zapewnienia prawidłowego, bezpiecznego i ergonomicznego przebiegu pracy personelu medycznego konieczne jest umożliwienie zlecania leków bezpośrednio w systemie CIS, a następnie przekazywania tych zleceń do systemu HIS. Dodatkowo, w toku testów i uzgodnień roboczych ujawniono potrzebę rozszerzenia funkcjonalności
zarządzania Blokiem Operacyjnym. OPZ przewiduje funkcjonalności harmonogramu zabiegów, prezentacji statusów zabiegów, filtrowania danych, dostępu przez przeglądarkę, alertów graficznych
oraz raportowania statystycznego pracy Bloku Operacyjnego, co potwierdza, że rozwój tych funkcji pozostaje bezpośrednio związany z przedmiotem zamówienia.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Zakres rozszerzenia przedmiotu umowy:
1. dodatkowe oprogramowanie / funkcjonalności wspierające zarządzanie Blokiem Operacyjnym, w
szczególności w zakresie organizacji, harmonogramowania, monitorowania statusów zabiegów oraz
usprawnienia koordynacji pracy Bloku Operacyjnego;
2. częściowe uruchomienie funkcjonalności polegającej na zlecaniu leków w systemie CIS oraz
przekazywaniu tych zleceń do systemu HIS, zamiast pierwotnie zakładanego modelu, w którym zlecenia
leków miały być realizowane wyłącznie po stronie systemu HIS.
5.4.6.) Wartość zmiany: 108000,00
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 3126600,00 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 26.08.2026
- Termin składania ofert
- Brak daty
- Wartość umowy
- 0 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.12
- Próg unijny
- Powyżej progów UE