Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 156 628 PLN

Dostawa i montaż mebli dla IFJ PAN w Krakowie (DZP.260.7.2026)

Rozstrzygnięty Dostawy 2026/BZP 00158530

Numer referencyjny: DZP.260.7.2026

Zamawiający

INSTYTUT FIZYKI JĄDROWEJ IM. HENRYKA NIEWODNICZAŃSKIEGO POLSKIEJ AKADEMII NAUK

ul. Radzikowskiego, 152

31-342 Kraków, Małopolskie

NIP: 6750000444

REGON: 000326983

Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż oraz szkolenie personelu z zakresu użytkowania i konserwacji mebli dla IFJ PAN w Krakowie. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 1 do SWZ.

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
Okres gwarancji 40%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
Labsystem s.c. Ewa Superata, Mariusz Martini Kraków 356772480

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 Labsystem s.c. Ewa Superata, Mariusz Martini (Kraków) Umowa podpisana 156 628 PLN 156 628 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Małopolskie — na podstawie 99 rozstrzygniętych przetargów (CPV 39100000-3 - Meble)

Najniższa cena

1 279 PLN

Średnia cena

140 429 PLN

Najwyższa cena

1 111 920 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Moje Bambino Sp. z o.o. Łódź 4 110 861 PLN 332 583 PLN
ALTARE Sp. z o.o. Kielce 4 8 312 PLN 33 246 PLN
Moje Bambino Sp. z o.o. Łódź 3 9 262 PLN 27 786 PLN
ADAM WLAZŁO PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNOHANDLOWOUSŁUGOWE "ALTALENA" Kraków 3 10 562 PLN 31 685 PLN
Labsystem s.c. Ewa Superata, Mariusz Martini Kraków 2 156 628 PLN 156 628 PLN
Jan Łabuzek Juniq Kraków 2 21 587 PLN 21 587 PLN
Krzysztof Bieda prowadzący działalność gospodarczą pod firmą: Firma Prodykcyjno-Usługowo-Handlowa Krzysztof Bieda Limanowa 2 311 571 PLN 311 571 PLN
Zakład Stolarsko Meblowy Rafał Kaczmarczyk Rzezawa 2 282 219 PLN 282 219 PLN
ProEquip sp. z o.o. Wrocław 2 92 571 PLN 185 143 PLN
Biuro Inżynieryjne DOT Tomasz Dubiecki Mrowino 2 86 100 PLN 86 100 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 504 PLN Średnia: 101 369 PLN Max: 530 500 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Dostawa i montaż mebli dla IFJ PAN w Krakowie (DZP.260.7.2026)

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: INSTYTUT FIZYKI JĄDROWEJ IM. HENRYKA NIEWODNICZAŃSKIEGO POLSKIEJ AKADEMII NAUK

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000326983

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Radzikowskiego, 152

1.5.2.) Miejscowość: Kraków

1.5.3.) Kod pocztowy: 31-342

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dzp@ifj.edu.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.ifj.edu.pl/

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - Polska Akademia Nauk i tworzone przez nią jednostki organizacyjne

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność

badania naukowe

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa i montaż mebli dla IFJ PAN w Krakowie (DZP.260.7.2026)

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-914f5e80-dd9f-48e2-b250-884c6c22dadc

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00158530

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-03-17

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00108462/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.6 Dostawa mebli

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.15.) Nazwa projektu lub programu

Tytuł projektu: Rozbudowa Laboratorium Obrazowania Spektroskopowego w celu utworzenia Centrum Obrazowania Spektroskopowego umożliwiającego multimodalne analizy strukturalne oraz wieloparametryczne profilowanie fizykochemiczne wspierane sztuczną inteligencją Numer projektu: FEMP.01.04-IZ.00-0255/24 Numer umowy o dofinansowanie: FEMP.01.04-IZ.00-0255/24-00-XXI/111/FE/25

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-914f5e80-dd9f-48e2-b250-884c6c22dadc

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://ezamowienia.gov.pl

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Szczegółowe określenie wymagań technicznych i organizacyjnych dot. korespondencji elektronicznej zawarto w SWZ.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Określenie zasad związanych z obowiązkiem informacyjnym RODO zawarto w SWZ

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Szczegółowe określenie zasad związanych z ograniczeniem stosowania RODO zawarto w SWZ

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: DZP.260.7.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż oraz szkolenie personelu z zakresu użytkowania i konserwacji mebli dla IFJ PAN w Krakowie.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 1 do SWZ.

4.2.6.) Główny kod CPV: 39100000-3 - Meble

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

44191000-5 - Różne drewniane materiały budowlane

44520000-1 - Zamki, klucze i zawiasy

44523000-2 - Zawiasy, mocowania i osprzęt

44530000-4 - Zaczepy

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 84 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60,00

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres gwarancji

4.3.6.) Waga: 40,00

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 1

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 6

Art. 109 ust. 1 pkt 7

Art. 109 ust. 1 pkt 8

Art. 109 ust. 1 pkt 9

Art. 109 ust. 1 pkt 10

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Nie

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: Do oferty każdy Wykonawca dołącza:
1) aktualne na dzień składania ofert oświadczenie w zakresie wskazanym przez Zamawiającego w załączniku nr 4 do SWZ. Informacje zawarte w oświadczeniu stanowią wstępne potwierdzenie, że Wykonawca/ Podmiot udostępniający zasoby nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu.
Zamawiający wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni od dnia wezwania, następujących podmiotowych środków dowodowych, aktualnych na dzień ich złożenia:
1) oświadczenie Wykonawcy/Podmiotu udostępniającego zasoby o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu wskazanym przez Zamawiającego w załączniku nr 4 do SWZ, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych w § 2 ust. 1 pkt 7 rozporządzenia Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od Wykonawcy (Dz. U. poz. 2415), o ile dotyczy.

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: Do oferty każdy Wykonawca dołącza:
1) aktualne na dzień składania ofert oświadczenie w zakresie wskazanym przez Zamawiającego w załączniku nr 4 do SWZ. Informacje zawarte w oświadczeniu stanowią wstępne potwierdzenie, że Wykonawca/ Podmiot udostępniający zasoby nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu,
2) zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby (jeżeli Wykonawca polega na zasobach lub sytuacji podmiotu trzeciego) do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów.

5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:

1. Opis przedmiotu zamówienia lub inny dokument potwierdzający, że oferowane dostawy spełniają określone przez Zamawiającego wymagania, cechy lub kryteria

5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Tak

5.10.) Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty:

1. Opis przedmiotu zamówienia lub inny dokument potwierdzający, że oferowane dostawy spełniają określone przez Zamawiającego wymagania, cechy lub kryteria

5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:

1. formularz ofertowy
2. formularz cenowy
3. pełnomocnictwo (o ile oferta będzie podpisana przez pełnomocnika)

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

określone w SWZ

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego, w tym warunki jej zmiany, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy określa załącznik nr 5 do SWZ.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-03-26 09:00

8.2.) Miejsce składania ofert: Platforma e-Zamówienia

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-03-26 10:00

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-04-24

2026-03-17 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Dostawy

Informacje kluczowe

Data publikacji
17.03.2026
Termin składania ofert
26.03.2026 08:00
Wartość umowy
156 628 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.14
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 39100000-3 - Meble
39100000-3 (Meble) 44191000-5 (Różne drewniane materiały budowlane) 44520000-1 (Zamki klucze i zawiasy) 44523000-2 (Zawiasy mocowania i osprzęt) 44530000-4 (Zaczepy) 44191000-5 - Różne drewniane materiały budowlane 44520000-1 - Zamki, klucze i zawiasy 44523000-2 - Zawiasy, mocowania i osprzęt 44530000-4 - Zaczepy

Okres realizacji

84 dni