Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 464 256 PLN

Dostawa i zakup paliw płynnych (tj. Olej napędowy, Benzyna bezołowiowa Pb 95, ................................ dla potrzeb SP ZOZ Szpitala Powiatowego im. Edmunda Biernackiego w Opocznie”

Rozstrzygnięty Dostawy 2026/BZP 00272713

Numer referencyjny: znak sprawy DZP i PF.260.12.2026

Zamawiający

SP ZOZ Szpital Powiatowy im. Edmunda Biernackiego w Opocznie

SP ZOZ Szpital Powiatowy im. Edmunda Biernackiego W Opocznie, ul. Partyzantów 30, 26-300 Opoczno

26-300 Opoczno, Łódzkie

NIP: 7681534113

REGON: 000304272

Opis przedmiotu zamówienia

Dostawa i zakup paliw płynnych (tj. olej napędowy, Benzyna bezołowiowa Pb 95, Gaz płynny LPG, Wodny roztwór mocznika (32,5%) Ad Blue) dla potrzeb SP ZOZ Szpitala Powiatowego im. Edmunda Biernackiego w Opocznie w przybliżonych ilościach Olej napędowy – 72 000 litrów Benzyna bezołowiowa Pb 95 – 2 500 litrów Gaz płynny LPG - 1 500 litrów Wodny roztwór mocznika (32,5%) AdBlue – 700 litrów

Kryteria oceny ofert

Cena 10%
rabat na zakupione paliwa w stosunku do miesięcznej należności brutto uwzględnionej na fakturze 90%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
P.P.U.H. BUD-TRANS Opoczno 7680007280

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 P.P.U.H. BUD-TRANS (Opoczno) Umowa podpisana 464 256 PLN 464 256 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Łódzkie — na podstawie 20 rozstrzygniętych przetargów (CPV 09134100-8 - Olej napędowy)

Najniższa cena

5 977 PLN

Średnia cena

206 730 PLN

Najwyższa cena

464 256 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
PETROJET SP. ZO.O. Pionki 3 79 647 PLN 238 940 PLN
PETROJET SP. Z O.O. PIONKI 2 - -
P.H.U BAAG Renchen, Jończyk Sp. J. Olesno 1 260 760 PLN 260 760 PLN
P.H.U. „BAAG” RENCHEN, JOŃCZYK SP.J. OLESNO 1 - -
WLS GLOBAL Sp. z o.o Kalisz 1 - -
WLS GLOBAL Sp. z o.o., Kalisz 1 208 554 PLN 208 554 PLN
Ekopol Górnośląski Holding SA Piekary Śląskie 1 304 376 PLN 304 376 PLN
P.P.U.H. BUD-TRANS Opoczno 1 464 256 PLN 464 256 PLN
INTEROIL Sp. j. Kameccy-Galuba Szczerców 1 280 454 PLN 280 454 PLN
Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Bełchatowie Sp. z o. o. Bełchatów 1 181 830 PLN 181 830 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Dostawa i zakup paliw płynnych (tj. Olej napędowy, Benzyna bezołowiowa Pb 95, ................................ dla potrzeb SP ZOZ Szpitala Powiatowego im. Edmunda Biernackiego w Opocznie”

P.P.U.H. BUD-TRANS 464 256 PLN

2026-08-04 07:22:24Z

Zakup paliw płynnych w systemie sprzedaży bezgotówkowej

PETROJET SP. Z O.O. -

2026-07-30 11:41:22Z

Zakup paliw płynnych

PETROJET SP. Z O.O. -

2026-07-17 10:12:54Z

Dostawa oleju napędowego standardowego i o polepszonych właściwościach niskotemperaturowych

PETROJET SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ -

2026-07-15 05:25:15Z

Dostawa paliw ciekłych

INTEROIL Sp. j. Kameccy-Galuba 280 454 PLN

2026-06-24 12:00:26Z

Dostawa paliw płynnych dla potrzeb Powiatowego Zarządu Dróg w Łasku

Ekopol Górnośląski Holding SA 304 376 PLN

2026-04-23 12:46:45Z

Przedmiotem zamówienia jest dostawa oleju napędowego dla Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian w Sulejowie oraz podległych Zakładów Doświadczalnych Oceny Odmian w Masłowicach i Lućmierzu.

PETROJET SP. ZO.O. 43 739 PLN

2026-04-07 09:45:21Z

Przedmiotem zamówienia jest dostawa oleju napędowego dla Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian w Sulejowie oraz podległych Zakładów Doświadczalnych Oceny Odmian w Masłowicach i Lućmierzu.

PETROJET SP. ZO.O. 135 841 PLN

2026-04-07 09:45:21Z

Przedmiotem zamówienia jest dostawa oleju napędowego dla Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian w Sulejowie oraz podległych Zakładów Doświadczalnych Oceny Odmian w Masłowicach i Lućmierzu.

PETROJET SP. ZO.O. 59 360 PLN

2026-04-07 09:45:21Z

Dostawa paliw płynnych do samochodów i sprzętu

DAMO Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa 5 977 PLN

2026-03-30 05:05:37Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 6 PLN Średnia: 518 564 PLN Max: 1 304 256 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Dostawa i zakup paliw płynnych (tj. Olej napędowy, Benzyna bezołowiowa Pb 95, ................................ dla potrzeb SP ZOZ Szpitala Powiatowego im. Edmunda Biernackiego w Opocznie”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: SP ZOZ Szpital Powiatowy im. Edmunda Biernackiego w Opocznie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000304272

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: SP ZOZ Szpital Powiatowy im. Edmunda Biernackiego W Opocznie, ul. Partyzantów 30, 26-300 Opoczno

1.5.2.) Miejscowość: Opoczno

1.5.3.) Kod pocztowy: 26-300

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL713 - Piotrkowski

1.5.7.) Numer telefonu: (44) 758 59 00

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@szpitalopoczno.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.szpitalopoczno.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa i zakup paliw płynnych (tj. Olej napędowy, Benzyna bezołowiowa Pb 95, ................................ dla potrzeb SP ZOZ Szpitala Powiatowego im. Edmunda Biernackiego w Opocznie”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a2312d39-5721-472a-a043-79c7406a7ae9

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00272713

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00208997/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.11 Sukcesywna dostawa i zakup paliw płynnych (tj. Benzyna bezołowiowa E10, Olej napędowy, Gaz płynny LPG) dla potrzeb SP ZOZ Szpitala Powiatowego im. Edmunda Biernackiego w Opocznie

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://szpitalopoczno.ezamawiajacy.pl

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://bip.szpitalopoczno.pl

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. W niniejszym postępowaniu
komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: za pośrednictwem
Platformy on-line działającej pod adresem https://szpitalopoczno.ezamawiajacy.pl w zakładce ,,Korespondencja” lub elektronicznie
na adres e-mail: ulawalczak@szpitalopoczno.pl, zamowienia3@szpitalopoczno.pl
2. Postępowanie prowadzone jest na Platformie pod nazwą: Dostawa i zakup paliw płynnych (tj. Olej napędowy, Benzyna bezołowiowa Pb 95, Gaz płynny LPG, Wodny roztwór mocznika (32,5%) AdBlue) dla potrzeb SP ZOZ Szpitala Powiatowego im. Edmunda Biernackiego w Opocznie dla potrzeb SP ZOZ Szpitala Powiatowego im. Edmunda Biernackiego w Opocznie”; znak sprawy: DZP i
PF.260.12.2026
3. Korzystanie z Platformy przez Wykonawcę jest bezpłatne.
4. Zgłoszenie do postępowania wymaga zalogowania Wykonawcy do Systemu na subdomenie SP ZOZ SZPITAL POWIATOWY IM.
EDMUNDA BIERNACKIEGO W OPOCZNIE: https://szpitalopoczno.ezamawiajacy.pl lub na https://oneplace.marketplanet.pl
5. Wykonawca przystępując do postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, akceptuje warunki korzystania z Platformy
określone w Regulaminie zamieszczonym na stronie internetowej https://oneplace.marketplanet.pl oraz uznaje go za wiążący.
6. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu musi posiadać konto na Platformie. Po wybraniu opcji ,,Przystąp do
postępowania” zostanie przekierowany do strony https://oneplace.marketplanet.pl , gdzie zostanie powiadomiony o możliwości
zalogowania lub do założenia bezpłatnego konta. Wykonawca zakłada konto wykonując kroki procesu rejestracyjnego: podaje adres
e-mail, ustanawia hasło, następnie powtarza hasło, wpisuje kod z obrazka, akceptuje regulamin, klika polecenie ,,Zarejestruj się”
7. Rejestracja Wykonawcy trwa maksymalnie do 2 dni roboczych. W związku z tym Zamawiający zaleca Wykonawcom
uwzględnienie czasu niezbędnego na rejestrację w procesie złożenia ofertyw postaci elektronicznej. Wykonawca wraz z
potwierdzeniem złożenia wniosku rejestracyjnego otrzyma informacje, o możliwości przyspieszenia procedury założenia konta,
wówczas należy skontaktować się pod numerem telefonu podanym w ww. potwierdzeniu.
8. Po założeniu konta Wykonawca ma możliwość złożenia Oferty w postępowaniu. Komunikacja między Zamawiającym a
Wykonawcami, w szczególności zawiadomienia oraz informacje, przekazywane są w formie elektronicznej za pośrednictwem
Platformy. Za dzień przekazania zaświadczeń oraz informacji przyjmuje się datę ich wysłania za pośrednictwem zakładki
,,Korespondencja”.
9. Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia lub informacje, które wpłyną do Zamawiającego uważa się za dokumenty złożone w
terminie, jeżeli ich czytelna treść dotrze do Zamawiającego przed upływem tego terminu (godziny pracy Zamawiającego: 07:30 –
15:05 w dni robocze). Za datę wpływu oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przekazywanym na adres e-mail
Zamawiającego przyjmuje się datę dostarczenia wiadomości na adres e-mail Zamawiającego. W przypadku skorzystania z Platformy
za datę wpływu oświadczeń, wniosków, zawiadomień, oraz informacji przyjmuje się datę ich złożenia/wysłania na Platformie.
10. Do złożenia oferty konieczne jest posiadanie przez osobę upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy ważnego
kwalifikowanego podpisu elektronicznego, zaufanego i osobistego.
Pozostałe zapisy zgodnie ze SWZ.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: znak sprawy DZP i PF.260.12.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dostawa i zakup paliw płynnych (tj. olej napędowy, Benzyna bezołowiowa Pb 95, Gaz płynny LPG, Wodny roztwór mocznika (32,5%) Ad Blue) dla potrzeb SP ZOZ Szpitala Powiatowego im. Edmunda Biernackiego w Opocznie w przybliżonych ilościach
Olej napędowy – 72 000 litrów
Benzyna bezołowiowa Pb 95 – 2 500 litrów
Gaz płynny LPG - 1 500 litrów
Wodny roztwór mocznika (32,5%) AdBlue – 700 litrów

4.2.6.) Główny kod CPV: 09134100-8 - Olej napędowy

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

09132200-5 - Benzyna ołowiowa

09133000-0 - Skroplony gaz ropopochodny (LPG)

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 24 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Przy wyborze najkorzystniejszej oferty zamawiający będzie kierował się niżej podanymi kryteriami wraz z przypisanym im znaczeniem:
- cena za 1 litr…………………………………………...10 %
- rabat na zakupione paliwa w stosunku do miesięcznej należności
brutto uwzględnionej na fakturze……………………...90 %

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 10

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: rabat na zakupione paliwa w stosunku do miesięcznej należności brutto uwzględnionej na fakturze

4.3.6.) Waga: 90

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Nie

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:

a) Oświadczenie o posiadaniu aktualnej koncesji, zezwolenia lub licencji na prowadzenie działalności z zakresie obrotu paliwami, wydane przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki zgodnie z ustawą z dnia 10 kwietnia 1997r i że udostępni te dokumenty na koszt własny na każde żądanie Zamawiającego w wyznaczonym przez niego terminie

5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Tak

5.10.) Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty:

a) Oświadczenie o posiadaniu aktualnej koncesji, zezwolenia lub licencji na prowadzenie działalności z zakresie obrotu paliwami, wydane przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki zgodnie z ustawą z dnia 10 kwietnia 1997r i że udostępni te dokumenty na koszt własny na każde żądanie Zamawiającego w wyznaczonym przez niego terminie

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Zgodnie z zapisami umowa-projekt

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-06-12 12:00

8.2.) Miejsce składania ofert: Ofertę wraz z wymaganymi dokumentami należy złożyć za pośrednictwem Platformy, działającej pod adresem https://szpitalopoczno.ezamawiajacy.pl

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-06-12 12:30

8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni

2026-06-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Dostawy

Informacje kluczowe

Data publikacji
02.06.2026
Termin składania ofert
17.06.2026 10:00
Wartość umowy
464 256 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.12
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 09134100-8 - Olej napędowy
09134100-8 (Olej napędowy) 09132200-5 (Benzyna ołowiowa) 09133000-0 (Skroplony gaz ropopochodny (LPG)) 09132200-5 - Benzyna ołowiowa 09133000-0 - Skroplony gaz ropopochodny (LPG)

Okres realizacji

24 miesiące