Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 0 PLN
Dostawa oleju napędowego standardowego i o polepszonych właściwościach niskotemperaturowych
Zamawiający
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne - Łódź Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Łódź, Łódzkie
NIP: 7250005628
REGON: 1.4) Adres zamawiającego
Kryteria oceny ofert
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| PETROJET SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ | Kieszek | 7962909473 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | PETROJET SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (Kieszek) | Umowa podpisana | - | - |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Łódzkie — na podstawie 20 rozstrzygniętych przetargów (CPV 09134100-8)
Najniższa cena
5 977 PLN
Średnia cena
206 730 PLN
Najwyższa cena
464 256 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| PETROJET SP. ZO.O. Pionki | 3 | 79 647 PLN | 238 940 PLN |
| PETROJET SP. Z O.O. PIONKI | 2 | - | - |
| P.H.U BAAG Renchen, Jończyk Sp. J. Olesno | 1 | 260 760 PLN | 260 760 PLN |
| P.H.U. „BAAG” RENCHEN, JOŃCZYK SP.J. OLESNO | 1 | - | - |
| WLS GLOBAL Sp. z o.o Kalisz | 1 | - | - |
| WLS GLOBAL Sp. z o.o., Kalisz | 1 | 208 554 PLN | 208 554 PLN |
| Ekopol Górnośląski Holding SA Piekary Śląskie | 1 | 304 376 PLN | 304 376 PLN |
| P.P.U.H. BUD-TRANS Opoczno | 1 | 464 256 PLN | 464 256 PLN |
| INTEROIL Sp. j. Kameccy-Galuba Szczerców | 1 | 280 454 PLN | 280 454 PLN |
| Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Bełchatowie Sp. z o. o. Bełchatów | 1 | 181 830 PLN | 181 830 PLN |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Dostawa i zakup paliw płynnych (tj. Olej napędowy, Benzyna bezołowiowa Pb 95, ................................ dla potrzeb SP ZOZ Szpitala Powiatowego im. Edmunda Biernackiego w Opocznie”
2026-08-04 07:22:24Z
Zakup paliw płynnych w systemie sprzedaży bezgotówkowej
2026-07-30 11:41:22Z
Zakup paliw płynnych
2026-07-17 10:12:54Z
Dostawa oleju napędowego standardowego i o polepszonych właściwościach niskotemperaturowych
2026-07-15 05:25:15Z
Dostawa paliw ciekłych
2026-06-24 12:00:26Z
Dostawa paliw płynnych dla potrzeb Powiatowego Zarządu Dróg w Łasku
2026-04-23 12:46:45Z
Przedmiotem zamówienia jest dostawa oleju napędowego dla Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian w Sulejowie oraz podległych Zakładów Doświadczalnych Oceny Odmian w Masłowicach i Lućmierzu.
2026-04-07 09:45:21Z
Przedmiotem zamówienia jest dostawa oleju napędowego dla Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian w Sulejowie oraz podległych Zakładów Doświadczalnych Oceny Odmian w Masłowicach i Lućmierzu.
2026-04-07 09:45:21Z
Przedmiotem zamówienia jest dostawa oleju napędowego dla Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian w Sulejowie oraz podległych Zakładów Doświadczalnych Oceny Odmian w Masłowicach i Lućmierzu.
2026-04-07 09:45:21Z
Dostawa paliw płynnych do samochodów i sprzętu
2026-03-30 05:05:37Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00342675 z dnia 2026-07-15 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Dostawy
Dostawa oleju napędowego standardowego i o polepszonych właściwościach niskotemperaturowych
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne - Łódź Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
1.2.) Oddział zamawiającego: MPK - Łódź Spółka z o.o.
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 470040290
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Tramwajowa 6
1.4.2.) Miejscowość: Łódź
1.4.3.) Kod pocztowy: 90-132
1.4.4.) Województwo: łódzkie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL711 - Miasto Łódź
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: dgrzelak@mpk.lodz.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.mpk.lodz.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający sektorowy - art. 5 ust. 1 pkt 1 - usługi transportowe
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3e183ef9-ab90-11ed-9236-36fed59ea7dd
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00342675
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-07-15
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie sektorowe
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2023/S 002-003719
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie sektorowe udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 378 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Dostawy
3.7.) Nazwa zamówienia:
Dostawa oleju napędowego standardowego i o polepszonych właściwościach niskotemperaturowych
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1.Przedmiotem niniejszego zamówienia jest: dostawa oleju napędowego standardowego i o polepszonych właściwościach temperaturowych, odpowiadającego normom jakościowym określonym w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 9 października 2015 r. w prawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych (tekst jednolity: DZ. U. z 2015 r. poz. 1680 z późn. zm.).
2.Oferowany olej musi być zgodny na dzień składania ofert z obowiązującymi przepisami. W przypadku zmiany przepisów przywołanych powyżej lub ich zastąpienia innymi przepisami – w trakcie przedmiotowego postępowania przetargowego lub w trakcie obowiązywania umowy zawartej w wyniku niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego – dostarczany olej napędowy każdorazowo musi spełniać wymagania wynikające z przepisów obowiązujących na dzień dostawy.
3.Oferowany i dostarczany olej musi być czysty mikrobiologicznie i musi być odporny w okresie całego roku na ewentualne skażenia mikrobiologiczne w zbiornikach i instalacjach stacji paliw oraz pojazdach.
4.Wszystkie składniki oferowanego i dostarczanego oleju napędowego muszą być kompatybilne.
5.Dodatki oferowanego i dostarczanego oleju napędowego muszą być kompatybilne z wszystkimi dostępnymi na rynku olejami silnikowymi.
6.Olej napędowy przeznaczony jest do zasilania silników wysokoprężnych w autobusach miejskich spełniających normy emisji spalin EURO 5 i EURO 6, eksploatowanych w warunkach komunikacji miejskiej.
7.Olej dostarczany będzie autocysternami Wykonawcy do stacji paliw Zamawiającego, mieszczących się w Łodzi, przy ul. Limanowskiego 147/149 (Zakład Eksploatacji Autobusów Nr 1) i ul. Nowe Sady 15 (Zakład Eksploatacji Autobusów nr 2), w dni robocze w godzinach: 6:30 – 12:00.
8. W przedmiotowym postępowaniu Zamawiający przewiduje prawo opcji, o którym mowa w art. 441 ust. 1 Pzp., na warunkach przewidzianych w §1 ust. 17 – 19 umowy (projekt umowy stanowi załącznik nr 9 do SIWZ).
3.9.) Główny kod CPV: 09134100-8 - Olej napędowy
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2023-04-28
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
od 2023-07-01 do 2026-07-024.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): PETROJET SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7962909473
4.3.3.) Ulica: Kieszek 52
4.3.4.) Miejscowość: Kieszek
4.3.5.) Kod pocztowy: 26-670
4.3.6.) Województwo: mazowieckie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 296215820,10 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2023/S 092-280669
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-02
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 1
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 2 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Konieczność usunięcia zapisu nie mającego zastosowania w przedmiotowej umowie, gdyż dotyczył odmiennego sposobu obliczenia ceny niż zawierała to oferta wybranego Wykonawcy.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Konieczność usunięcia zapisu nie mającego zastosowania w przedmiotowej umowie, gdyż dotyczył odmiennego sposobu obliczenia ceny niż zawierała to oferta wybranego Wykonawcy.
5.4.6.) Wartość zmiany: 0
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 219956656,64 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
SEKCJA VI INFORMACJE DODATKOWE
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 15.07.2026
- Termin składania ofert
- Brak daty
- Wartość umowy
- 0 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 2.1.4
- Próg unijny
- Powyżej progów UE