Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 464 256 PLN
Dostawa i zakup paliw płynnych (tj. Olej napędowy, Benzyna bezołowiowa Pb 95, ................................ dla potrzeb SP ZOZ Szpitala Powiatowego im. Edmunda Biernackiego w Opocznie”
Numer referencyjny: znak sprawy DZP i PF.260.12.2026
Zamawiający
SP ZOZ Szpital Powiatowy im. Edmunda Biernackiego w Opocznie
SP ZOZ Szpital Powiatowy im. Edmunda Biernackiego W Opocznie, ul. Partyzantów 30, 26-300 Opoczno
26-300 Opoczno, Łódzkie
NIP: 7681534113
REGON: 000304272
Opis przedmiotu zamówienia
Kryteria oceny ofert
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| P.P.U.H. BUD-TRANS | Opoczno | 7680007280 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | P.P.U.H. BUD-TRANS (Opoczno) | Umowa podpisana | 464 256 PLN | 464 256 PLN |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Łódzkie — na podstawie 20 rozstrzygniętych przetargów (CPV 09134100-8 - Olej napędowy)
Najniższa cena
5 977 PLN
Średnia cena
206 730 PLN
Najwyższa cena
464 256 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| PETROJET SP. ZO.O. Pionki | 3 | 79 647 PLN | 238 940 PLN |
| PETROJET SP. Z O.O. PIONKI | 2 | - | - |
| P.H.U BAAG Renchen, Jończyk Sp. J. Olesno | 1 | 260 760 PLN | 260 760 PLN |
| P.H.U. „BAAG” RENCHEN, JOŃCZYK SP.J. OLESNO | 1 | - | - |
| WLS GLOBAL Sp. z o.o Kalisz | 1 | - | - |
| WLS GLOBAL Sp. z o.o., Kalisz | 1 | 208 554 PLN | 208 554 PLN |
| Ekopol Górnośląski Holding SA Piekary Śląskie | 1 | 304 376 PLN | 304 376 PLN |
| P.P.U.H. BUD-TRANS Opoczno | 1 | 464 256 PLN | 464 256 PLN |
| INTEROIL Sp. j. Kameccy-Galuba Szczerców | 1 | 280 454 PLN | 280 454 PLN |
| Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Bełchatowie Sp. z o. o. Bełchatów | 1 | 181 830 PLN | 181 830 PLN |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Dostawa i zakup paliw płynnych (tj. Olej napędowy, Benzyna bezołowiowa Pb 95, ................................ dla potrzeb SP ZOZ Szpitala Powiatowego im. Edmunda Biernackiego w Opocznie”
2026-08-04 07:22:24Z
Zakup paliw płynnych w systemie sprzedaży bezgotówkowej
2026-07-30 11:41:22Z
Zakup paliw płynnych
2026-07-17 10:12:54Z
Dostawa oleju napędowego standardowego i o polepszonych właściwościach niskotemperaturowych
2026-07-15 05:25:15Z
Dostawa paliw ciekłych
2026-06-24 12:00:26Z
Dostawa paliw płynnych dla potrzeb Powiatowego Zarządu Dróg w Łasku
2026-04-23 12:46:45Z
Przedmiotem zamówienia jest dostawa oleju napędowego dla Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian w Sulejowie oraz podległych Zakładów Doświadczalnych Oceny Odmian w Masłowicach i Lućmierzu.
2026-04-07 09:45:21Z
Przedmiotem zamówienia jest dostawa oleju napędowego dla Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian w Sulejowie oraz podległych Zakładów Doświadczalnych Oceny Odmian w Masłowicach i Lućmierzu.
2026-04-07 09:45:21Z
Przedmiotem zamówienia jest dostawa oleju napędowego dla Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian w Sulejowie oraz podległych Zakładów Doświadczalnych Oceny Odmian w Masłowicach i Lućmierzu.
2026-04-07 09:45:21Z
Dostawa paliw płynnych do samochodów i sprzętu
2026-03-30 05:05:37Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00272713 z dnia 2026-06-02 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Dostawa i zakup paliw płynnych (tj. Olej napędowy, Benzyna bezołowiowa Pb 95, ................................ dla potrzeb SP ZOZ Szpitala Powiatowego im. Edmunda Biernackiego w Opocznie”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: SP ZOZ Szpital Powiatowy im. Edmunda Biernackiego w Opocznie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000304272
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: SP ZOZ Szpital Powiatowy im. Edmunda Biernackiego W Opocznie, ul. Partyzantów 30, 26-300 Opoczno
1.5.2.) Miejscowość: Opoczno
1.5.3.) Kod pocztowy: 26-300
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL713 - Piotrkowski
1.5.7.) Numer telefonu: (44) 758 59 00
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@szpitalopoczno.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.szpitalopoczno.pl
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa i zakup paliw płynnych (tj. Olej napędowy, Benzyna bezołowiowa Pb 95, ................................ dla potrzeb SP ZOZ Szpitala Powiatowego im. Edmunda Biernackiego w Opocznie”
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a2312d39-5721-472a-a043-79c7406a7ae9
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00272713
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-02
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00208997/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.11 Sukcesywna dostawa i zakup paliw płynnych (tj. Benzyna bezołowiowa E10, Olej napędowy, Gaz płynny LPG) dla potrzeb SP ZOZ Szpitala Powiatowego im. Edmunda Biernackiego w Opocznie
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://szpitalopoczno.ezamawiajacy.pl3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://bip.szpitalopoczno.pl
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. W niniejszym postępowaniu
komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: za pośrednictwem
Platformy on-line działającej pod adresem https://szpitalopoczno.ezamawiajacy.pl w zakładce ,,Korespondencja” lub elektronicznie
na adres e-mail: ulawalczak@szpitalopoczno.pl, zamowienia3@szpitalopoczno.pl
2. Postępowanie prowadzone jest na Platformie pod nazwą: Dostawa i zakup paliw płynnych (tj. Olej napędowy, Benzyna bezołowiowa Pb 95, Gaz płynny LPG, Wodny roztwór mocznika (32,5%) AdBlue) dla potrzeb SP ZOZ Szpitala Powiatowego im. Edmunda Biernackiego w Opocznie dla potrzeb SP ZOZ Szpitala Powiatowego im. Edmunda Biernackiego w Opocznie”; znak sprawy: DZP i
PF.260.12.2026
3. Korzystanie z Platformy przez Wykonawcę jest bezpłatne.
4. Zgłoszenie do postępowania wymaga zalogowania Wykonawcy do Systemu na subdomenie SP ZOZ SZPITAL POWIATOWY IM.
EDMUNDA BIERNACKIEGO W OPOCZNIE: https://szpitalopoczno.ezamawiajacy.pl lub na https://oneplace.marketplanet.pl
5. Wykonawca przystępując do postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, akceptuje warunki korzystania z Platformy
określone w Regulaminie zamieszczonym na stronie internetowej https://oneplace.marketplanet.pl oraz uznaje go za wiążący.
6. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu musi posiadać konto na Platformie. Po wybraniu opcji ,,Przystąp do
postępowania” zostanie przekierowany do strony https://oneplace.marketplanet.pl , gdzie zostanie powiadomiony o możliwości
zalogowania lub do założenia bezpłatnego konta. Wykonawca zakłada konto wykonując kroki procesu rejestracyjnego: podaje adres
e-mail, ustanawia hasło, następnie powtarza hasło, wpisuje kod z obrazka, akceptuje regulamin, klika polecenie ,,Zarejestruj się”
7. Rejestracja Wykonawcy trwa maksymalnie do 2 dni roboczych. W związku z tym Zamawiający zaleca Wykonawcom
uwzględnienie czasu niezbędnego na rejestrację w procesie złożenia ofertyw postaci elektronicznej. Wykonawca wraz z
potwierdzeniem złożenia wniosku rejestracyjnego otrzyma informacje, o możliwości przyspieszenia procedury założenia konta,
wówczas należy skontaktować się pod numerem telefonu podanym w ww. potwierdzeniu.
8. Po założeniu konta Wykonawca ma możliwość złożenia Oferty w postępowaniu. Komunikacja między Zamawiającym a
Wykonawcami, w szczególności zawiadomienia oraz informacje, przekazywane są w formie elektronicznej za pośrednictwem
Platformy. Za dzień przekazania zaświadczeń oraz informacji przyjmuje się datę ich wysłania za pośrednictwem zakładki
,,Korespondencja”.
9. Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia lub informacje, które wpłyną do Zamawiającego uważa się za dokumenty złożone w
terminie, jeżeli ich czytelna treść dotrze do Zamawiającego przed upływem tego terminu (godziny pracy Zamawiającego: 07:30 –
15:05 w dni robocze). Za datę wpływu oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przekazywanym na adres e-mail
Zamawiającego przyjmuje się datę dostarczenia wiadomości na adres e-mail Zamawiającego. W przypadku skorzystania z Platformy
za datę wpływu oświadczeń, wniosków, zawiadomień, oraz informacji przyjmuje się datę ich złożenia/wysłania na Platformie.
10. Do złożenia oferty konieczne jest posiadanie przez osobę upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy ważnego
kwalifikowanego podpisu elektronicznego, zaufanego i osobistego.
Pozostałe zapisy zgodnie ze SWZ.
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: znak sprawy DZP i PF.260.12.2026
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Dostawa i zakup paliw płynnych (tj. olej napędowy, Benzyna bezołowiowa Pb 95, Gaz płynny LPG, Wodny roztwór mocznika (32,5%) Ad Blue) dla potrzeb SP ZOZ Szpitala Powiatowego im. Edmunda Biernackiego w Opocznie w przybliżonych ilościach
Olej napędowy – 72 000 litrów
Benzyna bezołowiowa Pb 95 – 2 500 litrów
Gaz płynny LPG - 1 500 litrów
Wodny roztwór mocznika (32,5%) AdBlue – 700 litrów
4.2.6.) Główny kod CPV: 09134100-8 - Olej napędowy
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:
09132200-5 - Benzyna ołowiowa
09133000-0 - Skroplony gaz ropopochodny (LPG)
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 24 miesiące
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.1.) Sposób oceny ofert: Przy wyborze najkorzystniejszej oferty zamawiający będzie kierował się niżej podanymi kryteriami wraz z przypisanym im znaczeniem:
- cena za 1 litr…………………………………………...10 %
- rabat na zakupione paliwa w stosunku do miesięcznej należności
brutto uwzględnionej na fakturze……………………...90 %
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 10
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.4.3.5.) Nazwa kryterium: rabat na zakupione paliwa w stosunku do miesięcznej należności brutto uwzględnionej na fakturze
4.3.6.) Waga: 90
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Nie
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:
a) Oświadczenie o posiadaniu aktualnej koncesji, zezwolenia lub licencji na prowadzenie działalności z zakresie obrotu paliwami, wydane przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki zgodnie z ustawą z dnia 10 kwietnia 1997r i że udostępni te dokumenty na koszt własny na każde żądanie Zamawiającego w wyznaczonym przez niego terminie5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Tak
5.10.) Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty:
a) Oświadczenie o posiadaniu aktualnej koncesji, zezwolenia lub licencji na prowadzenie działalności z zakresie obrotu paliwami, wydane przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki zgodnie z ustawą z dnia 10 kwietnia 1997r i że udostępni te dokumenty na koszt własny na każde żądanie Zamawiającego w wyznaczonym przez niego terminieSEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
Zgodnie z zapisami umowa-projekt7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-06-12 12:00
8.2.) Miejsce składania ofert: Ofertę wraz z wymaganymi dokumentami należy złożyć za pośrednictwem Platformy, działającej pod adresem https://szpitalopoczno.ezamawiajacy.pl
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-06-12 12:30
8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 02.06.2026
- Termin składania ofert
- 17.06.2026 10:00
- Wartość umowy
- 464 256 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.12
- Próg unijny
- Poniżej progów UE
Kody CPV
Okres realizacji
24 miesiące