Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 332 100 PLN

Dostawa kruszywa łamanego o granulacji 0-31,5 mm dla potrzeb Gminy Józefów nad Wisłą

Rozstrzygnięty Dostawy 2026/BZP 00163842

Numer referencyjny: IP.271.5.2026.KP

Zamawiający

Gmina Józefów nad Wisłą

Opolska 33F

24-340 Józefów nad Wisłą, Lubelskie

NIP: 7171801294

REGON: 431019715

Opis przedmiotu zamówienia

4.1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa kruszywa łamanego o granulacji0-31,5 mm tj. zakup wraz z załadunkiem, transportem, rozładunkiem kruszywa na drogach w gminie Józefów nad Wisłą. 4.2. Zakres dostawy obejmuje: a) ZAKRES PODSTAWOWY: Sukcesywna dostawa 3 000tonkruszywa łamanego o granulacji 0-31,5 mm w miejsce wskazane przez Zamawiającego na terenie całej Gminy Józefów nad Wisłą, przy czym minimalna łączna wielkość świadczenia wynosi 200 ton/dobę. b) ZAKRES OBJĘTY PRAWEM OPCJI: Sukcesywna dostawa do 2000 ton kruszywa łamanego o granulacji 0-31,5 mm w miejsce wskazane przez Zamawiającego na terenie całej Gminy Józefów nad Wisłą. 4.2.1. Dostarczone kruszywo będzie posiadało certyfikaty lub deklaracje producenta potwierdzające spełnienie normy PN-EN 13242+A1:2010 lub równoważnej dla kruszyw drogowych, które należy dostarczyć po zawarciu umowy Zamawiającemu. 4.2.2. Kruszywo będzie dostarczane samochodami samowyładowczymi w ilości i miejscu wskazanym przez Zamawiającego (na terenie Gminy Józefów nad Wisłą). 4.2.3. Przy wycenie dostawy w celu określenia ceny ofertowej, wykonawca będzie uwzględniał wszystkie koszty związane z zakupem, transportem, rozładunkiem i ważeniem. 4.2.4. Kruszywo nie może zawierać gliny, gwoździ, metalowych drutów ani innych zanieczyszczeń mogących uszkodzić pojazdy poruszające się po drogach, a także innych trudno rozkładalnych zanieczyszczeń (plastik, guma, itp.). W przypadku ujawnienia w zawartości kruszywa takich zanieczyszczeń zamawiający żądać będzie usunięcia tych zanieczyszczeń- na koszt Wykonawcy. 4.2.5. Wykonawca przyjmuje na siebie pełna odpowiedzialność za właściwe wykonanie dostaw, zapewnienie jakości materiałów oraz metod organizacyjno-technicznych w trakcie realizacji zamówienia. 4.2.6. Wykonawca zapewnieni bezpieczeństwo i ochronę zdrowia podczas wykonywania wszystkich czynności w czasie realizacji dostaw oraz będzie utrzymywał miejsce prowadzonych dostaw w stanie bezpiecznym dla osób postronnych. 4.2.7. Strony uzgadniają, że dostawy realizowane będą sukcesywnie, w oparciu o zapotrzebowanie Zamawiającego, przesłane Wykonawcy w sposób określony w § 4 ust. 4 Projektu umowy, określające: a) ilość kruszywa, b) miejsce dostawy, rozładunku kruszywa, rozplanowanie (dostawa na określone drogi i/lub zwałki na terenie Gminy Józefów nad Wisłą), c) sposób rozładunku kruszywa, tj.: punktowo (we wskazanym miejscu na hałdę) i/lub ciągle (z rozciągnięciem na całej długości wskazanego odcinka), d) osobę upoważnioną do odbioru kruszywa i podpisania dokumentu WZ. 4.2.8. Wykonawca zobowiązuje się zapewnić dostawę, transport, rozładunek kruszywa w miejscach wskazanych przez Zamawiającego na terenie Gminy Józefów nad Wisłą. 4.2.9. Dostawy będą realizowane przy użyciu samochodów samowyładowczych dopuszczonych do ruchu o ładowności do 30 ton, w dni od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 14:30. 4.2.10. Dostawa przedmiotu zamówienia w ramach zamówienia podstawowego rozpocznie się w terminie do 3 dni kalendarzowych od dnia otrzymania pisemnego (lub przekazanego pocztą elektroniczną) zapotrzebowania od Zamawiającego.

Kryteria oceny ofert

Cena 100%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
P.H.U. CAREX Grzegorz Domagała Kielce 657 102 00 39

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 P.H.U. CAREX Grzegorz Domagała (Kielce) Umowa podpisana 332 100 PLN 332 100 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Lubelskie — na podstawie 55 rozstrzygniętych przetargów (CPV 14212200-2 - Kruszywo)

Najniższa cena

88 PLN

Średnia cena

145 349 PLN

Najwyższa cena

624 840 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe ''ROTEX" Robert Tadla Uchanie 14 13 684 PLN 191 583 PLN
P.H.U. CAREX Grzegorz Domagała Kielce 5 83 105 PLN 466 541 PLN
P.H.U. CAREX Grzegorz Domagała Kielce 3 463 177 PLN 1 389 531 PLN
GRANI SP. Z O.O. WARSZAWA 2 269 862 PLN 269 862 PLN
VIOL-TRANS WIOLETA CHABA Łąkoć 2 124 PLN -
PPHU ROLBUD i Kopalnia Piasku Roman Madejek Chodel 2 88 PLN 352 000 PLN
TRANSPORT S.C. Ż. MOSIOŁ, P. BĘBENEK Wierzbica 2 221 400 PLN 221 400 PLN
Magdalena Żeleźniak Drzewce 2 23 623 PLN 23 623 PLN
Spółki Cywilnej pod nazwą Północ Południe Tomasz Pater, Paweł Mika, Wojciech Pater Spółka Cywilna Żabno 2 272 736 PLN 272 736 PLN
Usługi transportowe Handel Art Spożywczo-Przemysłowymi i Rolnymi Dariusz Małyszek Mirosław Działa s.c. Mircze 2 243 688 PLN 243 688 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 98 PLN Średnia: 219 850 PLN Max: 919 425 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Dostawa kruszywa łamanego o granulacji 0-31,5 mm dla potrzeb Gminy Józefów nad Wisłą

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Józefów nad Wisłą

1.3.) Oddział zamawiającego: Józefów nad Wisłą

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 431019715

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Opolska 33F

1.5.2.) Miejscowość: Józefów nad Wisłą

1.5.3.) Kod pocztowy: 24-340

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL815 - Puławski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@gminajozefow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://gminajozefow.pl/

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa kruszywa łamanego o granulacji 0-31,5 mm dla potrzeb Gminy Józefów nad Wisłą

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7dcbbaa4-4e6d-48fe-b8c4-bf693f3242cd

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00163842

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-03-20

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00028595/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.1 Dostawa kruszywa łamanego o granulacji 0-31,5 mm dla potrzeb Gminy Józefów nad Wisłą w 2026 roku

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://gminajozefow.ezamawiajacy.pl/pn/gminajozefow/demand/274719/notice/public/details

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: Strona internetowa prowadzonego postępowania, na której udostępniane będą zmiany i wyjaśnienia treści SWZ oraz inne dokumenty zamówienia bezpośrednio związane z postępowaniem o udzielenie zamówienia
[URL]:https://gminajozefow.ezamawiajacy.pl
Poczta elektroniczna [email]:sekretariat@gminajozefow.pl.
Strona internetowa Zamawiającego [URL]: https://gminajozefow.pl/
W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy
zakupowej lub poczty elektronicznej. Dalsza część ze względu na ograniczenia znajduje się w Rozdziale nr 11 SWZ.

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 11.11. Zamawiający określa niezbędne
wymagania sprzętowo- aplikacyjne umożliwiające pracę na Platformie Zakupowej tj.:
 podłączenie do Internetu: min 512 Kb/s na komputer (zalecane szerokopasmowe łącze internetowe);
 komputer PC/MAC z aktualnym systemem operacyjnym wspieranym przez producenta;
 wybrana przeglądarka wpierana przez producenta: MS Internet Explorer, Firefox, Google Chrome lub MS Edge;
11.12. Zamawiający określa niezbędne wymagania sprzętowo-aplikacyjne umożliwiające prawidłowe złożenie kwalifikowanego
podpisu elektronicznego:
 zainstalowaną bezpłatną wersję oprogramowania Oracle JAVA w wersji co najmniej 1.8.0_202 lub użycie JAVA w wersji
oprogramowania OpenJDK wydanej na licencji GPL. Rekomendowaną wersją jest AdoptOpenJDK, dostępną na stronie
https://adoptopenjdk.net;
 podłączony lub wbudowany do komputera czytnik karty kryptograficznej wydanej przez wystawcę certyfikatu używanego przez
Wykonawcę;
 certyfikat kwalifikowany zainstalowany na komputerze, na którym Wykonawca będzie się logował do konta (certyfikat musi być
widoczny w magazynie logicznym certyfikatów systemu Windows o nazwie „Osobisty”).
11.13. Zamawiający wskazuje, że dopuszczalne formaty przesyłanych plików (o wielkości do 100 MB) ujęte są w przepisach
wydanych na podstawie art. 18 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania
publiczne (Dz. U. z 2023r. poz. 57 ze zm.), tj. w rozporządzeniu Rady Ministrów z dn. 9.11.2017 r. w sprawie krajowych ram
interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych
wymagań dla systemów teleinformatycznych(t.j. Dz.U. z 2017 r. poz. 2247 ze zm.) - z zastrzeżeniem formatów, o których mowa w
art. 66 ust. 1 ustawy, z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych.
11.14. Zamawiający określa informacje na temat kodowania i czasu odbioru danych tj.:
 plik załączony przez Wykonawcę na Platformie Zakupowej i zapisany, widoczny jest w Systemie, jako zaszyfrowany – format
kodowania UTF8. Możliwość otworzenia pliku dostępna jest dopiero po odszyfrowaniu przez Zamawiającego po upływie terminu
otwarcia ofert.
 znaczenie czasu odbioru danych przez Platformę stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg. czasu lokalnego
serwera synchronizowanego odpowiednim źródłem czasu.
Z uwagi na ograniczoną ilość znaków pozostałe informacje zawiera rozdział 11 SWZ

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych)
(Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, Zamawiający informuje, że:
1) jest administratorem danych osobowych Wykonawcy oraz osób, których dane Wykonawca przekazał w niniejszym postępowaniu;
2) dane osobowe Wykonawcy przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO
w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego na zadanie pn.: „Dostawa kruszywa łamanego o granulacji 0-31,5 mm dla potrzeb Gminy Józefów nad Wisłą” prowadzonym w trybie podstawowym;
3) odbiorcami danych osobowych Wykonawcy będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 18 oraz art. 78 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych
(Dz. U. z 2023 r. poz. 1605 ze zm.), dalej „ustawa Pzp”;
4) dane osobowe Wykonawcy będą przechowywane, zgodnie z art. 97 ust. 1 ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy;
5) obowiązek podania przez Wykonawcę danych osobowych bezpośrednio go dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp;
6) w odniesieniu do danych osobowych Wykonawcy decyzje nie będą podejmowane
w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO;
7) Wykonawca posiada:
− na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych dotyczących Wykonawcy;
− na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania danych osobowych, o ile ich zmiana nie skutkuje zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia
publicznego ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą Pzp oraz nie narusza integralności protokołu oraz jego załączników;
− na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa
w art. 18 ust. 2 RODO;
− prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy Wykonawca uzna, że przetwarzanie jego danych osobowych narusza przepisy RODO;
8) Wykonawcy nie przysługuje:
− w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
− prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
− na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania danych osobowych Wykonawcy jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.
W przypadku, gdy wykonanie obowiązków, o których mowa w art. 15 ust. 1-3 rozporządzenia 2016/679, wymagałoby niewspółmiernie dużego wysiłku, Zamawiający może żądać od osoby, której dane dotyczą, wskazania dodatkowych informacji mających na celu sprecyzowanie żądania, w szczególności podania nazwy lub daty postępowania
o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu.
Skorzystanie przez osobę, której dane dotyczą, z uprawnienia do sprostowania lub uzupełnienia danych osobowych, o którym mowa w art. 16 rozporządzenia 2016/679, nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą.
Wystąpienie z żądaniem, o którym mowa w art. 18 ust. 1 rozporządzenia 2016/679, nie ogranicza przetwarzania danych osobowych do czasu zakończenia postępowania
o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu.
W przypadku danych osobowych zamieszczonych przez Zamawiającego w Biuletynie Zamówień Publicznych, prawa, o których mowa w art. 15 i art. 16 rozporządzenia 2016/679, są wykonywane w drodze żądania skierowanego do Zamawiającego.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: IP.271.5.2026.KP

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Tak

4.1.14.) Określenie aspektów społecznych, środowiskowych lub etykiet w opisie przedmiotu zamówienia:

Zamawiający określił wymagania dotyczące wydajności lub funkcjonalności, zgodnie z art. 101 ust. 1 ustawy

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

4.1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa kruszywa łamanego
o granulacji0-31,5 mm tj. zakup wraz z załadunkiem, transportem, rozładunkiem kruszywa na drogach w gminie Józefów nad Wisłą.
4.2. Zakres dostawy obejmuje:
a) ZAKRES PODSTAWOWY:
Sukcesywna dostawa 3 000tonkruszywa łamanego o granulacji 0-31,5 mm
w miejsce wskazane przez Zamawiającego na terenie całej Gminy Józefów nad Wisłą, przy czym minimalna łączna wielkość świadczenia wynosi 200 ton/dobę.
b) ZAKRES OBJĘTY PRAWEM OPCJI:
Sukcesywna dostawa do 2000 ton kruszywa łamanego o granulacji 0-31,5 mm
w miejsce wskazane przez Zamawiającego na terenie całej Gminy Józefów nad Wisłą.
4.2.1. Dostarczone kruszywo będzie posiadało certyfikaty lub deklaracje producenta potwierdzające spełnienie normy PN-EN 13242+A1:2010 lub równoważnej dla kruszyw drogowych, które należy dostarczyć po zawarciu umowy Zamawiającemu.
4.2.2. Kruszywo będzie dostarczane samochodami samowyładowczymi w ilości i miejscu wskazanym przez Zamawiającego (na terenie Gminy Józefów nad Wisłą).
4.2.3. Przy wycenie dostawy w celu określenia ceny ofertowej, wykonawca będzie uwzględniał wszystkie koszty związane z zakupem, transportem, rozładunkiem i ważeniem.
4.2.4. Kruszywo nie może zawierać gliny, gwoździ, metalowych drutów ani innych zanieczyszczeń mogących uszkodzić pojazdy poruszające się po drogach, a także innych trudno rozkładalnych zanieczyszczeń (plastik, guma, itp.). W przypadku ujawnienia w zawartości kruszywa takich zanieczyszczeń zamawiający żądać będzie usunięcia tych zanieczyszczeń- na koszt Wykonawcy.
4.2.5. Wykonawca przyjmuje na siebie pełna odpowiedzialność za właściwe wykonanie dostaw, zapewnienie jakości materiałów oraz metod organizacyjno-technicznych w trakcie realizacji zamówienia.
4.2.6. Wykonawca zapewnieni bezpieczeństwo i ochronę zdrowia podczas wykonywania wszystkich czynności w czasie realizacji dostaw oraz będzie utrzymywał miejsce prowadzonych dostaw w stanie bezpiecznym dla osób postronnych.
4.2.7. Strony uzgadniają, że dostawy realizowane będą sukcesywnie, w oparciu
o zapotrzebowanie Zamawiającego, przesłane Wykonawcy w sposób określony w § 4 ust. 4 Projektu umowy, określające:
a) ilość kruszywa,
b) miejsce dostawy, rozładunku kruszywa, rozplanowanie (dostawa na określone drogi i/lub zwałki na terenie Gminy Józefów nad Wisłą),
c) sposób rozładunku kruszywa, tj.: punktowo (we wskazanym miejscu na hałdę) i/lub ciągle (z rozciągnięciem na całej długości wskazanego odcinka),
d) osobę upoważnioną do odbioru kruszywa i podpisania dokumentu WZ.
4.2.8. Wykonawca zobowiązuje się zapewnić dostawę, transport, rozładunek kruszywa w miejscach wskazanych przez Zamawiającego na terenie Gminy Józefów nad Wisłą.
4.2.9. Dostawy będą realizowane przy użyciu samochodów samowyładowczych dopuszczonych do ruchu o ładowności do 30 ton, w dni od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 14:30.
4.2.10. Dostawa przedmiotu zamówienia w ramach zamówienia podstawowego rozpocznie się w terminie do 3 dni kalendarzowych od dnia otrzymania pisemnego (lub przekazanego pocztą elektroniczną) zapotrzebowania od Zamawiającego.

4.2.6.) Główny kod CPV: 14212200-2 - Kruszywo

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

60000000-8 - Usługi transportowe (z wyłączeniem transportu odpadów)

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Tak

4.2.9) Rodzaj i maksymalna wartość opcji oraz okoliczności skorzystania z opcji:

b) ZAKRES OBJĘTY PRAWEM OPCJI:
Sukcesywna dostawa do 2000 ton kruszywa łamanego o granulacji 0-31,5 mm
w miejsce wskazane przez Zamawiającego na terenie całej Gminy Józefów nad Wisłą.

Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji (w całości lub w części) w przypadku, gdy będzie to
leżeć w interesie Zamawiającego i wynikać z jego bieżących potrzeb związanych z występowaniem przypadków
dekonstrukcji nawierzchni utwardzonych dróg gminnych. Zamawiający przekaże pisemną informację Wykonawcy o
potrzebie realizacji prawa opcji w ramach realizacji umowy. Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego,
z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. W przypadku
nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Jeżeli
Zamawiający skorzysta z prawa opcji obowiązkiem umownym Wykonawcy jest wykonanie świadczenia w zakresie objętym
wykorzystanym prawem opcji. Zamawiający ma prawo wielokrotnie korzystać z prawa opcji po zrealizowaniu zakresu
podstawowego zamówienia – jednak do wyczerpania maksymalnego zakresu prawa opcji. Zamówienie kruszywa w ilości
przekraczającej prawo opcji wymaga zmiany umowy. Uruchomienie opcji nie będzie wymagało zmiany umowy. O
uruchomieniu opcji Zamawiający poinformuje Wykonawcę pisemnie w formie oświadczenia woli.

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.1.) Sposób oceny ofert: 17.1 Zamawiający dokona oceny ofert, które nie zostały odrzucone, na podstawie następujących kryteriów oceny ofert:

Lp. Nazwa kryterium Znaczenie kryterium (w %)
1 Cena (C) 100

Zamawiający dokona oceny ofert przyznając punkty w ramach poszczególnych kryteriów oceny ofert, przyjmując zasadę, że 1% = 1 punkt.

17.2 Punkty za kryterium „Cena” zostaną obliczone według wzoru:
Cn
C = ---------- x 100 pkt
Cb

gdzie,
C- ilość punktów za kryterium cena,
Cn - najniższa cena ofertowa spośród ofert nieodrzuconych,
Cb – cena oferty badanej.

17.3 Za najkorzystniejszą ofertę zostanie uznana oferta, która otrzyma największą ilość punktów w kryterium cena (C).
17.4. Standardy jakościowe dostaw o których mowa w art. 246 ust. 2 Prawa zamówień publicznych: Standardy jakościowe dostaw określa norma PN-EN13242+A1:2010 lub równoważna.
17.5. W zaoferowanej cenie wykonawca uwzględnia wszelkie koszty związane
z wykonywaniem dostawy (brak kosztów zamawiającego ponoszonych w tzw. cyklu życia dostawy).

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 100

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Nie

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

10.1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku, Wykonawcy ustanawiają
pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i
zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
10.2. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: oświadczenie, o którym mowa w pkt.
8.1 SWZ składa z ofertą każdy
z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Oświadczenie
to potwierdza brak podstaw wykluczenia w zakresie, w jakim każdy
z Wykonawców wykazuje brak podstaw wykluczenia w postępowaniu.
10.3. Jeżeli została wybrana oferta Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, Zamawiający może
żądać przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego kopii umowy regulującej współpracę tych Wykonawców

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

2. Strony przewidują następujące rodzaje i warunki zmiany treści umowy:
1) zmniejszenie zakresu przedmiotu umowy poniżej wartości minimalnej wskazanej w § 2., gdy jego wykonanie w pierwotnym zakresie nie leży w interesie publicznym lub wystąpiły nieprzewidziane przez zamawiającego w dniu ogłaszania postępowania okoliczności o charakterze finansowym, ekonomicznym lub społecznym, które powodują, że dostawa w minimalnym zakresie prowadziłaby do nieefektywnych wydatków publicznych;
2) zmiana terminu realizacji przedmiotu umowy, w przypadku:
a) działania siły wyższej, uniemożliwiającej dostawę i rozładunek przedmiotu umowy w określonym pierwotnie terminie,
b) niewykorzystania zakresu świadczenia w terminie umownym (możliwość przedłużenia terminu realizacji umowy do czasu wykorzystania maksymalnego zakresu świadczenia z uwzględnieniem prawa opcji);
3) zmiana kwoty wynagrodzenia brutto określonego w § 5 ust. 1 i 2 w przypadku zmiany stawki podatku VAT.
3. Zmiany umowy przewidziane w ust. 2 dopuszczalne są na następujących warunkach:
ad pkt 1)- zmniejszenie zakresu przedmiotu umowy w granicach uzasadnionego interesu publicznego, społecznego, finansowego lub ekonomicznego zamawiającego
ad pkt. 2) - zmiana terminu realizacji przedmiotu umowy:
lit a) - o okres działania siły wyższej oraz potrzebny do usunięcia skutków tego działania,
lit. b) - o okres do wyczerpania zakresu świadczenia wynikającego z umowy.
ad pkt 3) - stawka i kwota podatku VAT oraz wynagrodzenie brutto, ulegną zmianie odpowiednio do przepisów prawa wprowadzających zmianę dla dostaw realizowanych po wejściu w życie nowych przepisów - zgodnie z przepisami przejściowymi wprowadzającymi zmiany w przepisach.
4. Zmiana postanowień zawartej umowy może nastąpić wyłącznie za zgodą obu stron wyrażoną w formie pisemnego aneksu pod rygorem nieważności.
5. Zmiana danych teleadresowych Wykonawcy, w tym numeru konta bankowego nie stanowi zmiany umowy.
Z uwagi na ograniczoną ilość znaków pozostałe zmiany umowy zawiera § 6 Projektu umowy - Załącznik Nr 1 do SWZ

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-03-31 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: Ofertę należy złożyć za pośrednictwem Platformy pod adresem: https://gminajozefow.ezamawiajacy.pl w zakładce „OFERTY"

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-03-31 10:30

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-04-29

SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE

Wykonawca podlega wykluczeniu także w oparciu o podstawy wykluczenia wskazane 7 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t. j. Dz. U. 2023 r., poz. 1497 z późn. zm.).

Zamawiający informuje, że najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Jeżeli wobec wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona zachodzą podstawy wykluczenia, wykonawca ten nie spełnia warunków udziału w postępowaniu, nie składa podmiotowych środków dowodowych lub oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 potwierdzających brak podstaw wykluczenia lub spełnianie warunków udziału w postępowaniu, zamawiający dokona ponownego badania i oceny ofert pozostałych wykonawców, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Zamawiający będzie kontynuował procedurę ponownego badania i oceny ofert, w odniesieniu do ofert wykonawców pozostałych w postępowaniu, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu, do momentu wyboru najkorzystniejszej oferty albo unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia.

Ofertę składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym w formatach danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (Dz. U. z 2024 r. poz. 307 ze zm.), z zastrzeżeniem formatów, o których mowa w art. 66 ust. 1 ustawy, z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych.
2026-03-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Dostawy

Informacje kluczowe

Data publikacji
20.03.2026
Termin składania ofert
31.03.2026 08:00
Wartość umowy
332 100 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 14212200-2 - Kruszywo
14212200-2 (Kruszywo) 60000000-8 (Usługi transportowe (z wyłączeniem transportu odpadów)) 60000000-8 - Usługi transportowe (z wyłączeniem transportu odpadów)

Okres realizacji

3 miesiące