Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 484 645 PLN
Dostawa mebli dla I Oddziału ZUS w Warszawie
Numer referencyjny: 440000.271.008.2026-ZAP
Zamawiający
Zakład Ubezpieczeń Społecznych
ul. Senatorska 6/8
00-917 Warszawa, Mazowieckie
NIP: 5252133766
REGON: 00001775600300
Opis przedmiotu zamówienia
Kryteria oceny ofert
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| IPF SP. Z O.O. | WARSZAWA | 9522119294 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | IPF SP. Z O.O. (WARSZAWA) | Umowa podpisana | 484 645 PLN | 484 645 PLN |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Mazowieckie — na podstawie 77 rozstrzygniętych przetargów (CPV 39130000-2 - Meble biurowe)
Najniższa cena
1 220 PLN
Średnia cena
135 520 PLN
Najwyższa cena
1 149 714 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| Jard Sp. z o.o. Warszawa | 15 | 36 684 PLN | 550 256 PLN |
| Arbor Meble Sp. z o.o. Bydgoszcz | 3 | - | - |
| ANGELIKA MALASIEWICZ FLASH Radomsko | 2 | 205 936 PLN | 411 873 PLN |
| Emi Plus Sp. J. Maciej Dobrowolski i Mirosław Topolski Lublin | 2 | 42 441 PLN | 42 441 PLN |
| PB Tenders Jakub Pawulski Bydgoszcz | 2 | 329 644 PLN | 329 644 PLN |
| Waldemar Saternus Korwinów | 2 | 105 900 PLN | 105 900 PLN |
| Vanguard Poland Tomasz Bednarczyk Jarosław | 2 | 29 097 PLN | 29 097 PLN |
| "POLSTEIN" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ GRODZISK MAZOWIECKI | 2 | 40 590 PLN | 40 590 PLN |
| ALTARE Sp. z o.o. Kielce | 2 | 106 179 PLN | 106 179 PLN |
| PB Tenders Jakub Pawulski Bydgoszcz | 2 | 177 740 PLN | 177 740 PLN |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Dostawa mebli dla I Oddziału ZUS w Warszawie
2026-08-24 11:46:22Z
Sukcesywne dostawy wraz z montażem mebli biurowych do Ministerstwa Spraw Zagranicznych
2026-08-20 13:14:36Z
Dostawa mebli wraz z montażem dla Urzędu Dzielnicy Ursynów w podziale na części: Część 1 – pomieszczenie Ursynlab przy Al. KEN 61 Warszawie Część 2 – Urząd Dzielnicy Ursynów przy Al. KEN 61.
2026-08-19 08:30:40Z
Dostawa mebli wraz z montażem dla Urzędu Dzielnicy Ursynów w podziale na części: Część 1 – pomieszczenie Ursynlab przy Al. KEN 61 Warszawie Część 2 – Urząd Dzielnicy Ursynów przy Al. KEN 61.
2026-08-19 08:30:40Z
Sukcesywne dostawy, wniesienie i montaż mebli - ergonomicznych krzeseł obrotowych
2026-08-11 07:13:25Z
Sprzedaż i dostawa mebli wraz z montażem do obiektu MSZ przy ul. Tanecznej 67b
2026-08-04 11:41:11Z
Zakup i dostawa regałów metalowych na potrzeby Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie
2026-08-04 10:33:09Z
Dostawa w zakresie doposażenia pomieszczeń (meble)
2026-07-31 09:49:22Z
Zakup, dostawa i montaż wyposażenia meblowego do lokalu przy ulicy Mieszka I nr 9 w Wołominie na potrzeby Warsztatów Terapii Zajęciowej w ramach zadania: „Modernizacja lokalu przy ul. Mieszka I(...).
2026-07-27 09:36:44Z
Dostawa mebli biurowych dla budynku 1A.
2026-07-22 19:04:41Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00263704 z dnia 2026-05-27 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Dostawa mebli dla I Oddziału ZUS w Warszawie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: Zakład Ubezpieczeń Społecznych
1.3.) Oddział zamawiającego: I Oddział w Warszawie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 00001775600300
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Senatorska 6/8
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 00-917
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ZAP_Warszawa1@zus.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zus.pl
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - Zakład Ubezpieczeń Społecznych lub Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz zarządzane przez nie fundusze
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
ubezpieczenia społeczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa mebli dla I Oddziału ZUS w Warszawie
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1286df2c-2ae9-423d-a52a-6e418efcf35a
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00263704
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-27
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00488491/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.1 Dostawa mebli
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://zus.ezamawiajacy.pl/3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://zus.ezamawiajacy.pl/
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami, w szczególności składanie ofert, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń, odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej zapewnionych przez Platformę zakupową, umożliwiającą obsługę procesu udzielania zamówień publicznych za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej.
Platforma zakupowa jest dostępna pod adresem: https://zus.ezamawiajacy.pl/
Szczegółowe warunki komunikacji oraz informacje o wymogach technicznych zostały określone w pkt 1.5. SWZ.
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Szczegółowe informacje zostały określone w pkt 12 SWZ, tj.: KLAUZULA
INFORMACYJNA - ART. 13 RODO
12.1. W zamówieniach publicznych, Zamawiający jako administrator danych osobowych, obowiązany jest do spełnienia obowiązku informacyjnego z art. 13 RODO względem osób fizycznych, od których dane osobowe bezpośrednio pozyskał. Dotyczy to w szczególności:
• wykonawcy będącego osobą fizyczną,
• wykonawcy będącego osobą fizyczną, prowadzącą jednoosobową działalność gospodarczą,
• pełnomocnika wykonawcy będącego osobą fizyczną (np. dane osobowe zamieszczone w pełnomocnictwie),
• członka organu zarządzającego wykonawcy, będącego osobą fizyczną (np. dane osobowe zamieszczone w informacji z KRK),
• osoby fizycznej skierowanej do przygotowania i przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.
12.2. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, Zamawiający informuje, że:
• administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych z siedzibą w Warszawie, ul. Szamocka 3, 5, 01-748 Warszawa;
• Zakład Ubezpieczeń Społecznych wyznaczył Inspektora Ochrony Danych. Może się Pani/Pan z nim kontaktować we wszystkich sprawach, które dotyczą przetwarzania danych osobowych oraz korzystania z praw związanych z przetwarzaniem danych:
− listownie na adres:
Inspektor Ochrony Danych
ul. Szamocka 3, 5
01-748 Warszawa
− przez e-mail: ODO@zus.pl
− za pośrednictwem eZUS
• Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonym w trybie podstawowym na „Dostawę mebli dla I Oddziału ZUS w Warszawie” znak postępowania: 440000.271.008.2026-ZAP oraz w celu spełnienia obowiązku prawnego wynikającego z przepisów ustawy;
• odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 18 oraz art. 74 ustawy;
• Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ust. 1 i 4 ustawy, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy;
• obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy;
• w odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO;
• posiada Pani/Pan:
− na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących;
− na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych*;
− na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO**;
− prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO;
• nie przysługuje Pani/Panu:
− w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
− prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
− na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: 440000.271.008.2026-ZAP
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Dostawa mebli (foteli, biurek, szaf na akta, szaf ubraniowych, szaf gospodarczych, kontenerów) dla I Oddziału ZUS w Warszawie.
4.2.6.) Główny kod CPV: 39130000-2 - Meble biurowe
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:
39113100-8 - Fotele
39121000-6 - Biurka i stoły
39132100-7 - Szafy na akta
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 56 dni
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 100
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak
5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:
Art. 109 ust. 1 pkt 1
Art. 109 ust. 1 pkt 4
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Nie
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:
• Fotel obrotowy:- atest wytrzymałościowy w zakresie bezpieczeństwa użytkowania wg norm PN-EN 1335-2:2019-03, PN-EN 1022:2019-03 lub norm równoważnych,
Tapicerka fotela atesty:
- atest na odporność na ścieralnie - min. 100 tys. cykli Martindale’a wg normy PN-EN ISO 12947-2:2017-02 lub normy równoważnej,
- atest na odporność na pilling - poziom min. 4 wg normy PN-EN ISO 12945-2:2002 lub normy równoważnej,
- atest na odporność koloru na światło - poziom min. 4 wg normy PN-EN ISO 105-B02 lub normy równoważnej,
- atest na trudnozapalność - wg norm PN-EN 1021-1, PN-EN 1021-2 lub norm równoważnych.
• Biurko:
- sprawozdanie z badania zgodności z normą dotyczą jakości mebli biurowych PN-EN 527-2 + A1:2019-08 Meble biurowe. Stoły robocze i biurka. Część 2: Mechaniczne wymagania bezpieczeństwa lub normą równoważną,
- sprawozdanie z badania określającego odporność obrzeży na odrywanie- zgodnie z normami PN-EN 319:1999 oraz PN-EN 311:2004 lub normami równoważnymi.
• Kontener mobilny:
- sprawozdanie z badania zgodności z normą dotyczącą jakości mebli biurowych PN-EN 14073-2:2006 Meble biurowe. Meble do przechowywania. Część 2: Wymagania bezpieczeństwa lub normą równoważną.
- sprawozdanie z badania określającego odporność obrzeży na odrywanie- zgodnie z normami PN-EN 319:1999 oraz PN-EN 311:2004 lub normami równoważnymi.
• Szafa aktowa:
- sprawozdanie z badania zgodności z normą dotyczą jakości mebli biurowych PN-EN 14073-2:2006 Meble biurowe. Meble do przechowywania. Część 2: Wymagania bezpieczeństwa lub normą równoważną.
- sprawozdanie z badania określającego odporność obrzeży na odrywanie- zgodnie z normami PN-EN 319:1999 oraz PN-EN 311:2004 lub normami równoważnymi.
• Szafa ubraniowa:
- sprawozdanie z badania zgodności z normami dotyczącymi jakości mebli biurowych PN-EN 14073-2:2006 Meble biurowe. Meble do przechowywania. Część 2: Wymagania bezpieczeństwa lub normami równoważnymi.
- sprawozdanie z badania określającego odporność obrzeży na odrywanie- zgodnie z normami PN-EN 319:1999 oraz PN-EN 311:2004 lub normami równoważnymi.
• Szafa gospodarcza:
- sprawozdanie z badania zgodności z normą dotyczą jakości mebli biurowych PN-EN 14073-2:2006 Meble biurowe. Meble do przechowywania. Część 2: Wymagania bezpieczeństwa lub normą równoważną.
- sprawozdanie z badania określającego odporność obrzeży na odrywanie- zgodnie z normami PN-EN 319:1999 oraz PN-EN 311:2004 lub normami równoważnymi.
Wymagane przedmiotowe środki dowodowe zostały szczegółowo opisane w punkcie 2.1.4 SWZ.
5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Nie
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak
6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
W przypadku, gdy ofertę składają Wykonawcy ubiegający się wspólnie o udzielenie zamówienia, pełnomocnictwo określające zakres umocowania pełnomocnika ustanowionego do reprezentowania ich w postępowaniu. Szczegółowe wymagania dotyczące składania oferty przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia zostały określone w pkt 4.4. SWZ6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
Zamawiający przewiduje możliwość wprowadzenia zmian do zawartej umowy, na podstawie art. 455 ustawy PZP, w sposób i na warunkach szczegółowo opisanych w Projektowanych postanowieniach umowy.7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-06-12 10:00
8.2.) Miejsce składania ofert: https://zus.ezamawiajacy.pl/
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-06-12 10:30
8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni
SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE
O udzielenie zamówienia mogą się ubiegać Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t. j. Dz. U. z 2025 r. poz. 514 ze zm.).Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 27.05.2026
- Termin składania ofert
- 12.06.2026 08:00
- Wartość umowy
- 484 645 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.10
- Próg unijny
- Poniżej progów UE
Kody CPV
Okres realizacji
56 dni