Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 195 044 PLN
Dostawa paliwa gazowego do latarni gazowych na terenie Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy w rejonie „Sadyby”.
Numer referencyjny: UD-IV-WZP.271.49.2026.PST
Zamawiający
Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Mokotów
Rakowiecka 25/27
02-517 Warszawa, Mazowieckie
NIP: 01525964000059
REGON: 01525964000059
Opis przedmiotu zamówienia
Kryteria oceny ofert
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| Audax Renevables sp. z o.o. | Warszawa | 5272609597 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Audax Renevables sp. z o.o. (Warszawa) | Umowa podpisana | 195 044 PLN | 195 044 PLN |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Mazowieckie — na podstawie 50 rozstrzygniętych przetargów (CPV 09123000-7 - Gaz ziemny)
Najniższa cena
8 074 PLN
Średnia cena
381 397 PLN
Najwyższa cena
964 064 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| PGNiG Obrót Detaliczny spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Warszawa | 3 | - | - |
| Unimot Energia i Gaz Sp. z o.o. Warszawa | 3 | 253 156 PLN | 431 680 PLN |
| UNIMOT ENERGIA I GAZ SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Warszawa | 3 | 431 916 PLN | 1 295 749 PLN |
| Unimot Energia i Gaz Sp. z o.o. Warszawa | 2 | - | - |
| PGNiG Obrót Detaliczny sp. z o.o. Warszawa | 2 | - | - |
| AUDAX RENEWABLES POLSKA SP. Z O.O. Warszawa | 2 | 764 185 PLN | 1 528 371 PLN |
| PGNiG Obrót Detaliczny sp. z o.o. Warszawa | 2 | 204 909 PLN | 409 817 PLN |
| myORLEN Sp. z o.o. Warszawa | 2 | 21 368 PLN | 42 735 PLN |
| Targor-Truck Sp. z o.o. Rzekuń | 2 | 479 770 PLN | 479 770 PLN |
| MYORLEN SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ WARSZAWA | 1 | 964 064 PLN | 964 064 PLN |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Zakup paliwa gazowego i dystrybucja paliwa gazowego do budynku kotłowni przy ulicy Kajakowej 12
2026-08-26 09:26:17Z
Kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego typu E do budynków Starostwa Powiatowego w Otwocku
2026-08-20 13:34:46Z
Dostawa paliwa gazowego do latarni gazowych na terenie Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy w rejonie „Sadyby”.
2026-08-03 09:22:03Z
„Dostawa sprężonego gazu ziemnego CNG dla Miejskiego Zakładu Komunikacji Spółka z o.o. w Ostrołęce”
2026-07-27 12:27:41Z
Dostawa paliwa gazowego – gazu ziemnego wysokometanowego grupy E do instalacji znajdującej się w obiekcie Białołęckiego Ośrodka Sportu w Warszawie przy ul. Strumykowej 21
2026-07-22 07:04:23Z
Kompleksowa dostawa paliwa gazowego - gazu ziemnego wysokometanowego na cele grzewcze i ciepłej wody użytkowej dla obiektu przy ul. Klonowej 6 w Lublińcu
2026-07-13 07:26:21Z
Zakup paliwa gazowego i jego dostarczenie do budynku Urzędu Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy przy al. Komisji Edukacji Narodowej 61 w Warszawie, z przeznaczeniem na cele opałowe
2026-07-09 12:16:42Z
Dostawa paliwa gazowego do Muzeum Wnętrz w Otwocku Wielkim, Oddział Muzeum Narodowego w Warszawie i jego obiektów, w okresie 24 miesięcy
2026-07-08 12:26:56Z
Kompl.dost.na zak. i świad.usł.dystr.paliwa gaz.w postaci gazu ziemn. wysokomet.typu E,przy ciśnieniu nie niższym niż 1,6 (kPa) dla MZDW w W-wie na potrz.ekspl. bud.,lokali i obiek.użytk.–post.112/26
2026-07-03 11:00:35Z
Dostawa gazu ziemnego do Domu Pomocy Społecznej „Leśny"
2026-07-03 10:28:58Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00317757 z dnia 2026-07-01 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Dostawa paliwa gazowego do latarni gazowych na terenie Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy w rejonie „Sadyby”.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Mokotów
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 01525964000059
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rakowiecka 25/27
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 02-517
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi.mokotow@um.warszawa.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://mokotow.um.warszawa.pl
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa paliwa gazowego do latarni gazowych na terenie Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy w rejonie „Sadyby”.
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-66f52a4a-970b-476f-8a30-4bf8ed2802fb
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00317757
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-01
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00628272/21/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.7 Dostawa gazu do latarni gazowych
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://zamowienia.um.warszawa.pl/pn/umw/demand/301958/notice/public/details3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://zamowienia.um.warszawa.pl/pn/umw/demand/301958/notice/public/details
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej za pośrednictwem systemu dostępnego pod adresem https://zamowienia.um.warszawa.pl, zwanego dalej Systemem lub drogą mailową na adres przetargi.mokotow@um.warszawa.pl (ze wskazaniem w tytule wiadomości numeru postępowania). Wielkość pliku załączonego do pojedynczego e-maila nie może przekraczać rozmiaru 10MB.
Niezbędne wymagania sprzętowo-aplikacyjne do przekazania danych dotyczące systemu https://zamowienia.um.warszawa.pl:
- stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s na komputer;
- komputer klasy PC lub MAC spełniający wymagania zainstalowanego systemu operacyjnego oraz wymagania używanej przeglądarki internetowej;
- zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa w wersji wspieranej przez producenta obsługująca TLS 1.2;
- włączona obsługa JavaScript;
- zainstalowany program Acrobat Reader lub inny obsługujący pliki w formacie .pdf.
Format kodowania i oznaczania czasu:
- plik załączony i zapisany przez Wykonawcę, widoczny jest w Systemie, jako zaszyfrowany – format kodowania UTF8. Możliwość otworzenia pliku dostępna jest dopiero po odszyfrowaniu przez Zamawiającego po upływie terminu składania ofert;
- oznaczenie czasu odbioru danych przez Platformę stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg. czasu lokalnego serwera synchronizowanego z Głównym Urzędem Miar, który udostępnia poprzez Internet usługę umożliwiającą synchronizację czasu w systemach komputerowych z czasem urzędowym obowiązującym w Polsce.
Wymagania sprzętowo-aplikacyjne w zakresie podpisywania ofert:
W przypadku składania oferty w formie elektronicznej (podpisywania dokumentów kwalifikowanym podpisem elektronicznym), Zamawiający określa niezbędne wymagania:
- Przeglądarka internetowa Microsoft Edge, Chrome, Firefox (rekomendowana) w wersji wspieranej przez producenta.
- Uruchomienie oprogramowania do składania podpisu wymaga również zainstalowania Java (licencja EPL) w wersji OpenJDK 8 lub Java (licencja Oracle) w wersji 1.8.0_202 32 bitowej oraz 64 bitowej, pozwalające na przyjmowanie przez użytkownika sesyjnych plików cookie oraz obsługującej szyfrowanie. Konieczne jest również dodanie adresu witryny platformy eZamawiający (ezamawiający.pl) do wyjątków (exception site list) w Javie. Uwaga: wymaga to uprawnień administracyjnych na komputerze.
- Zainstalowany dedykowany komponent Szafir SDK oraz aplikację Szafir Host, który odpowiada za obsługę funkcjonalności podpisu elektronicznego w platformie eZamawiający (aplikacja dostępna do pobrania z poziomu Systemu).
W przypadku składania oferty w postaci elektronicznej z podpisem osobistym, wykonawca musi posiadać:
- E-dowód osobisty osoby składającej ofertę w Systemie;
- Włączona w przeglądarce opcja obsługi JavaScript;
- Zainstalowane na komputerze środowisko uruchomieniowe ORACLE JAVA (dla systemu Windows - w wersji 32 oraz 64 bitowej – do pobrania ze strony producenta w sekcji Java SE Runtime Environment 8u202 - Windows x86 Offline oraz Windowsx64, dla systemu Mac - do pobrania ze strony producenta w sekcji Java SE Development Kit 8u202 - Mac OS X x64; alternatywnie do oprogramowania ORACLE - JAVA w wersji OpenJDK);
- Zainstalowana aplikacja Szafir Host;
- Zainstalowane oprogramowanie do obsługi e-dowodu E-dowód menadżer dostępne na stronie https://www.gov.pl/web/e-dowod;
- Podłączony lub wbudowany w komputer czytnik karty e-dowód.
W przypadku składania oferty w postaci elektronicznej z podpisem zaufanym, wykonawca musi posiadać:
- Profil zaufany osoby składającej ofertę w Systemie.
Korespondencję uważa się za przekazaną w terminie, jeżeli dotrze do Zamawiającego przed upływem wymaganego terminu. Każda ze stron na żądanie drugiej niezwłocznie potwierdzi fakt otrzymania wiadomości elektronicznej.
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: UD-IV-WZP.271.49.2026.PST
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.5.) Wartość zamówienia: 186606,23 PLN
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest dostawa paliwa gazowego do latarni gazowych na terenie Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy w rejonie „Sadyby”, na ulicach: Orężna, Jodłowa, Godebskiego, Kąkolewska, A. Waszkowskiego, znajduje się 109 latarni gazowych oraz na skwerze Starszych Panów przy ul. Goraszewskiej w Warszawie jest 12 latarni gazowych, do których musi być dostarczane paliwo gazowe. Oświetlenie tych ulic konieczne jest dla zapewnienia bezpieczeństwa ruchu pieszego i kołowego.
4.2.6.) Główny kod CPV: 09123000-7 - Gaz ziemny
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.1.) Sposób oceny ofert: zgodnie z swz
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 100
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Nie
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie
6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
1. Wykonawcy ubiegający się wspólnie o udzielenie zamówienia mają obowiązek ustanowienia pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz ponoszą solidarną odpowiedzialność za wykonanie umowy i wniesienie zabezpieczenia należytego jej wykonania.W każdym przypadku gdy wykonawcę reprezentuje pełnomocnik należy złożyć wraz z ofertą pełnomocnictwo określające jego zakres, podpisane przez osoby uprawnione do reprezentacji wykonawcy.
Pełnomocnictwo należy złożyć w jednej poniższych postaci:
- w formie elektronicznej (tj. w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez osobę upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy),
- w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym przez osobę upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy,
- cyfrowego odwzorowania pełnomocnictwa sporządzonego w postaci papierowej poświadczonego przez mocodawcę, tj. podpisanego kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem osobistym lub podpisem zaufanym mocodawcy,
- cyfrowego odwzorowania pełnomocnictwa sporządzonego w postaci papierowej poświadczonego przez notariusza, tj. podpisanego kwalifikowanym podpisem elektronicznym osoby posiadającej uprawnienia notariusza.
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
1. Zakazuje się istotnych zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Sprzedawcy, z zastrzeżeniem ust. 2.2. Na podstawie art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy Prawo zamówień publicznych Strony dopuszczają dokonywanie zmian zawartej umowy w drodze aneksu do niniejszej umowy, w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Sprzedawcy, w szczególności w przypadku konieczności zmiany terminu rozpoczęcia realizacji przedmiotu umowy z przyczyn niezależnych od Odbiorcy, z uwagi na opóźnienia przyjęcia zgłoszenia przez lokalnego OSD nowych umów sprzedaży i dystrybucji z wybranym Sprzedawcą.
3. Ustala się, że nie stanowi zmiany Umowy:
1) zmiana grupy taryfowej lub mocy umownej dla Punktu poboru;
2) zmiana adresu do korespondencji i danych kontaktowych Stron.
4. Wprowadzenie zmian do zawartej umowy wymaga sporządzenia przez Odbiorcę uzasadnienia określającego przyczyny zmiany. Uzasadnienie będzie załącznikiem do aneksu zmieniającego niniejszą umowę.
7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-07-09 09:00
8.2.) Miejsce składania ofert: https://zamowienia.um.warszawa.pl/pn/umw/demand/301958/notice/public/details
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-07-09 09:10
8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni
SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE
Formularz cenowy należy sporządzić według poniższych zasad. Wykonawca obliczy cenę oferty zgodnie z opisem zawartym we wzorze druku „formularz cenowy”. Ceny jednostkowe netto muszą obejmować wszystkie koszty związane z realizacją przedmiotu zamówienia. Wykonawca jest zobowiązany do wypełnienia i określenia cen jednostkowych we wszystkich pozycjach występujących w formularzu cenowym.Wszystkie wartości (z wyjątkiem wartości w kolumnie C Cena jednostkowa netto w złotych) powinny być liczone z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku.
Ceny jednostkowe zł/kWh mogą być wyrażone z dokładnością maksymalnie do 5 miejsc po przecinku.
Wzór formularza cenowego stanowi załącznik nr 4 do SWZ.
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 01.07.2026
- Termin składania ofert
- 09.07.2026 07:00
- Wartość umowy
- 195 044 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.2
- Próg unijny
- Poniżej progów UE
Kody CPV
Okres realizacji
12 miesiące