Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 0 PLN

Dostosowanie obiektów użyteczności publicznej we władaniu Gminy Jarocin pod względem uzyskania autonomii (samowystarczalności) energetycznej, przez co najmniej 3 dni” - Zakup agregatów prądotwórczych

Rozstrzygnięty Dostawy 2026/BZP 00411432

Zamawiający

GMINA JAROCIN

Jarocin, Wielkopolskie

NIP: 6170006401

REGON: 1.4) Adres zamawiającego

Kryteria oceny ofert

63-200 %

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
BAU - TECHNIK Sp. z o.o. sp. k. Jarocin 7822631167

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 BAU - TECHNIK Sp. z o.o. sp. k. (Jarocin) Umowa podpisana - -

Kto wygrywa podobne przetargi?

Wielkopolskie — na podstawie 28 rozstrzygniętych przetargów (CPV 31122000-7)

Najniższa cena

70 800 PLN

Średnia cena

169 126 PLN

Najwyższa cena

425 334 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Centrum Elektroenergetyczne Sławomir Minta Instalatorstwo Elektryczne Koźmin Wielkopolski 2 224 844 PLN 224 844 PLN
PHU EL-DAM Damian Karwicki Miejska Górka 2 101 916 PLN 203 833 PLN
BAU - TECHNIK Sp. z o.o. sp. k. Jarocin 2 - -
AMR-Tech Sp. z o.o. Obrzycko 2 163 540 PLN 163 540 PLN
Elektro-Instal Poznań 2 71 988 PLN 71 988 PLN
MACHTMANN POLSKA Sp. z o.o. Głogów 2 70 800 PLN 70 800 PLN
BISOL Sp. z o.o. 39-120 Sędziszów Małopolski 1 167 000 PLN 167 000 PLN
AGREGATY POLSKA CEZARY BIELAK POZNAŃ 1 425 334 PLN 425 334 PLN
Agregaty Polska Poznań 1 249 600 PLN 249 600 PLN
AGREGATY POLSKA CEZARY BIELAK Poznań 1 - -

Ostatnie rozstrzygnięcia

Dostosowanie obiektów użyteczności publicznej we władaniu Gminy Jarocin pod względem uzyskania autonomii (samowystarczalności) energetycznej, przez co najmniej 3 dni” - Zakup agregatów prądotwórczych

BAU - TECHNIK Sp. z o.o. sp. k. -

2026-08-28 07:02:56Z

Dostosowanie obiektów użyteczności publicznej we władaniu Gminy Jarocin pod względem uzyskania autonomii (samowystarczalności) energetycznej, przez co najmniej 3 dni” - Zakup agregatów prądotwórczych

BAU - TECHNIK Sp. z o.o. sp. k. -

2026-08-24 07:29:14Z

Zakup agregatu spalinowo – elektrycznego trójfazowego o mocy do 55 kW wraz z zabudową w celu uzyskania autonomii energetycznej w budynku Starostwa Powiatowego w Rawiczu.

PHU EL-DAM Damian Karwicki 84 521 PLN

2026-08-20 09:36:21Z

Zakup agregatu spalinowo – elektrycznego trójfazowego o mocy do 55 kW wraz z zabudową w celu uzyskania autonomii energetycznej w budynku Starostwa Powiatowego w Rawiczu.

PHU EL-DAM Damian Karwicki 119 312 PLN

2026-08-20 09:36:21Z

,,Cyberbezpieczna Gmina Władysławów – część III zasilanie awaryjne: agregatu i UPS”

Agregaty Polska Cezary Bielak 145 386 PLN

2026-08-14 08:09:38Z

Dostawa, montaż oraz uruchomienie dwóch agregatów prądotwórczych wraz z systemami automatycznego sterowania SZR do awaryjnego zasilania dwóch obiektów.

MACHTMANN Polska Sp. z o.o. 249 800 PLN

2026-08-13 11:58:23Z

Dostawa, montaż i uruchomienie mobilnego agregatu prądotwórczego wraz z przyczepą na potrzeby PSSE w Koninie

AGREGATY POLSKA CEZARY BIELAK -

2026-08-13 06:59:39Z

Zakup oraz instalacja agregatu prądotwórczego w ramach projektu „Cyberbezpieczny Urząd OSW”, Gmina Ostrów Wielkopolski, woj. wielkopolskie

AMR-Tech Sp. z o.o. -

2026-07-28 10:54:53Z

Dostawa dwóch generatorów prądotwórczych z przeznaczeniem dla partnerskiego miasta Browary i partnerskiego rejonu Humania w Ukrainie

MACHTMANN POLSKA Sp. z o.o. -

2026-07-27 07:36:45Z

Dostawa, montaż i uruchomienie agregatu prądotwórczego na potrzeby zasilania rezerwowego dla Urzędu Miejskiego Kościana

BISOL Sp. z o.o. 39-120 167 000 PLN

2026-07-21 07:55:55Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 11 012 PLN Średnia: 185 614 PLN Max: 1 067 640 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Dostawy
Dostosowanie obiektów użyteczności publicznej we władaniu Gminy Jarocin pod względem uzyskania autonomii (samowystarczalności) energetycznej, przez co najmniej 3 dni” - Zakup agregatów prądotwórczych

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: GMINA JAROCIN

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 250854702

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: AL. NIEPODLEGŁOŚCI 10

1.4.2.) Miejscowość: Jarocin

1.4.3.) Kod pocztowy: 63-200

1.4.4.) Województwo: wielkopolskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL416 - Kaliski

1.4.7.) Numer telefonu: 627499500

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: office@jarocin.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.jarocin.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d37334a6-70ef-4fae-a85f-ce78121b2dae

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00411432

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-28

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - wartości równej lub przekraczającej progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/S 227-780395

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Nie

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Dostawy

3.7.) Nazwa zamówienia:

Dostosowanie obiektów użyteczności publicznej we władaniu Gminy Jarocin pod względem uzyskania autonomii (samowystarczalności) energetycznej, przez co najmniej 3 dni” - Zakup agregatów prądotwórczych

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

1. Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę, montaż i podłączenie agregatów prądotwórczych w ramach zadania budżetowego: „Dostosowanie obiektów użyteczności publicznej we władaniu Gminy Jarocin pod względem uzyskania autonomii (samowystarczalności) energetycznej, przez co najmniej 3 dni” – Zakup agregatów prądotwórczych, w tym:
1) Dostawa i montaż agregatu prądotwórczego o mocy znamionowej 48 kW (60kVA) wraz z instalacjami elektrycznymi dla Remizy OSP w Zakrzewie, Zakrzew 38, 63-230 Witaszyce,
2) Dostawa, montaż i podłączenie agregatu prądotwórczego o mocy znamionowej 48 kW (60kVA) wraz z instalacjami elektrycznymi dla Wiejskiego Domu Kultury w Mieszkowie, Mieszków, ul. Dworcowa 11a, 63-200 Jarocin,
3) Dostawa i montaż agregatu prądotwórczego o mocy znamionowej 48 kW (60kVA) wraz z instalacjami elektrycznymi dla Wiejskiego Domu Kultury w Cząszczewie, Cząszczew 38A, 63-200 Jarocin,
4) Dostawa i montaż agregatu prądotwórczego o mocy znamionowej 48 kW (60kVA) wraz z instalacjami elektrycznymi dla Wiejskiego Domu Kultury w Dąbrowie, Dąbrowa 13A, 63-200 Jarocin,
5) Dostawa i montaż agregatu prądotwórczego o mocy znamionowej 48 kW (60kVA) wraz z instalacjami elektrycznymi dla Świetlicy Wiejskiej w Prusach, Prusy 52A, 63-200 Jarocin.
Szczegółowy Opis przedmiotu zamówienia został określony w załączniku nr 1 do SWZ. Pozostałe wymagania zostały określone we wzorze umowy stanowiącym Załącznik nr 6 do SWZ.

Nastąpiła konieczność skrócenia terminu składania ofert do 15 dni w związku z pilnym charakterem sprawy. Gmina otrzymała informację o możliwości udzielenia dotacji celowej na realizację przedmiotowego zadania. Złożenie wniosku o udzielenie dotacji nastąpi do dnia 21.11.2025 r. Termin wydatkowania środków z dotacji upływa 31 grudnia 2025 r. Po podpisaniu umowy z Wojewodą Wielkopolskim nastąpi konieczność zakupu sprzętu i wydatkowania dotacji do końca 2025 r.

Źródło finansowania:
Gmina Jarocin i Dotacja celowa na realizację zadań własnych w ramach realizacji programu ochrony ludności i obrony cywilnej na lata 2025 - 2026 Obszar 2: Zabezpieczenie logistyczne i zapewnienie ciągłości dostaw.

3.9.) Główny kod CPV: 31122000-7 - Jednostki prądotwórcze

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-12-18

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

do 2025-12-29

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): BAU - TECHNIK Sp. z o.o. sp. k.

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7822631167

4.3.3.) Ulica: ul. Kościuszki 27

4.3.4.) Miejscowość: Jarocin

4.3.5.) Kod pocztowy: 63-200

4.3.6.) Województwo: wielkopolskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 707250,00 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/S 002 - 2433

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2025-12-29

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 0

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 707250,00 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

nie dotyczy

2026-08-28 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy - Dostawy

Informacje kluczowe

Data publikacji
28.08.2026
Termin składania ofert
Brak daty
Wartość umowy
0 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Powyżej progów UE

Kody CPV

Główny 31122000-7
31122000-7 (Jednostki prądotwórcze)