Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 0 PLN
Kompleksowa dostawa energii elektrycznej, obejmująca sprzedaż oraz świadczenie usługi dystrybucji, energii elektrycznej dostarczanej do punktów poboru należących do Gminy Komorniki (...)
Zamawiający
Gmina Komorniki
Komorniki, Wielkopolskie
NIP: 7773140250
REGON: 1.4) Adres zamawiającego
Kryteria oceny ofert
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| ENEA S.A. | Poznań | 630139960 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | ENEA S.A. (Poznań) | Umowa podpisana | - | - |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Wielkopolskie — na podstawie 29 rozstrzygniętych przetargów (CPV 09310000-5)
Najniższa cena
879 PLN
Średnia cena
261 097 PLN
Najwyższa cena
893 967 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| Fortum Energia S.A. Gdańsk | 4 | 35 487 PLN | 141 948 PLN |
| ENEA S.A. Poznań | 2 | 893 967 PLN | 893 967 PLN |
| ONE S.A. Warszawa | 1 | - | - |
| Energynat sp. z o.o. Marki | 1 | - | - |
| Respect Energy S.A. Warszawa | 1 | - | - |
| VEOLIA ENERGY CONTRACTING POLAND SP. Z O. O. WARSZAWA | 1 | - | - |
| VEOLIA ENERGY CONYTACTING POLAND SP. Z O.O. Warszawa | 1 | - | - |
| Veolia Energy Contracting Poland Sp. z o.o. Warszawa | 1 | - | - |
| AUDAX RENEWABLES POLSA Sp. z o.o. Warszawa | 1 | 222 365 PLN | 222 365 PLN |
| Enea S.A. Poznań | 1 | - | - |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Dostawa energii elektrycznej wraz z usługą bilansowania handlowego energii z instalacji OZE na potrzeby obiektów Policji administrowanych przez Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu
2026-08-11 09:13:03Z
Dostawa energii elektrycznej dla RCKiK w Kaliszu
2026-07-23 11:21:27Z
Zakup energii elektrycznej grupa taryfowa C
2026-07-22 08:47:28Z
Kompleksowa dostawa energii elektrycznej obejmująca sprzedaż energii elektrycznej i świadczenie usługi dystrybucji energii elektrycznej dla punktów poboru Gminy Obrzycko
2026-06-18 05:39:58Z
Dostawa energii elektrycznej na potrzeby wybranych instytutów Sieci Badawczej Łukasiewicz
2026-06-17 10:02:02Z
Dostawa energii elektrycznej dla RCKiK w Kaliszu
2026-06-05 07:00:59Z
Dostawa energii elektrycznej dla części wspólnych budynku mieszkalnego oraz usługa kompleksowa dla lokali mieszkalnych w Kępnie przy ul. Towarowej 5
2026-05-30 17:41:07Z
Dostawa energii elektrycznej dla części wspólnych budynku mieszkalnego oraz usługa kompleksowa dla lokali mieszkalnych w Kępnie przy ul. Towarowej 5
2026-05-30 17:41:07Z
Kompleksowa dostawa energii elektrycznej, obejmująca sprzedaż oraz świadczenie usługi dystrybucji, energii elektrycznej dostarczanej do punktów poboru należących do Gminy Komorniki (...)
2026-05-22 13:05:56Z
Dostawa energii elektrycznej dla części wspólnych oraz usługa kompleksowa dla lokali mieszkalnych w nieruchomości w Strzelcach Krajeńskich, przy ul. Adama Asnyka 40 i 41
2026-05-14 17:57:18Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00257804 z dnia 2026-05-22 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Dostawy
Kompleksowa dostawa energii elektrycznej, obejmująca sprzedaż oraz świadczenie usługi dystrybucji, energii elektrycznej dostarczanej do punktów poboru należących do Gminy Komorniki (...)
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Komorniki
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631258709
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Stawna 1
1.4.2.) Miejscowość: Komorniki
1.4.3.) Kod pocztowy: 62-052
1.4.4.) Województwo: wielkopolskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL418 - Poznański
1.4.7.) Numer telefonu: +48618107751
1.4.8.) Numer faksu: +48618107985
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@komorniki.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip2.komorniki.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-25c28ca2-b9e8-4671-ac8c-be843c991ffd
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00257804
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-05-22
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00055882
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Dostawy
3.7.) Nazwa zamówienia:
Kompleksowa dostawa energii elektrycznej, obejmująca sprzedaż oraz świadczenie usługi dystrybucji, energii elektrycznej dostarczanej do punktów poboru należących do Gminy Komorniki (...)
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest:
a) kompleksowa dostawa, wraz z usługą dystrybucji, energii elektrycznej dla sześciu punktów poboru należących do Gminy Komorniki, które wskazane zostały w załączniku nr 1 do umowy – Wykaz obiektów objętych umową.
Łączną ilość energii elektrycznej, która będzie dostarczana w ramach Umowy do punktów poboru określonych w załączniku nr 1 do umowy szacuje się w wysokości 617,500 MWh,
b) sprzedaż energii elektrycznej wytworzonej w elektrowniach Zamawiającego i wprowadzanej do sieci elektroenergetycznej OSD. Moc elektrowni fotowoltaicznych podano w załączniku nr 1 do umowy – Wykaz obiektów objętych umową.
2. Zamawiający jest członkiem spółdzielni energetycznej „Energia Gminy Komorniki Spółdzielnia Energetyczna”.
3. Umowa zawarta w konsekwencji niniejszego postępowania zostanie w związku z art. 40 ust. 1ac ustawy z dnia 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii. W przypadku spółdzielni energetycznej obowiązek rozliczenia, o którym mowa w ust. 1a powyższej ustawy, jest realizowany przez jednego sprzedawcę na podstawie zawartej z każdym członkiem danej spółdzielni energetycznej oraz spółdzielnią energetyczną umowy kompleksowej, z uwzględnieniem odpowiednich ilości energii elektrycznej wytworzonej przez spółdzielnię energetyczną lub jej członków.
4. Szczegółowy opis warunków realizacji przedmiotu zamówienia zawarty jest w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 5 do SWZ.
5. Warunki techniczne świadczenia usługi kompleksowej opisane zostały w załączniku nr 3 do umowy.
6. Wykonawca ma obowiązek określenia wszystkich cen w Formularzu cenowym, który będzie stanowić załącznik nr 2 do umowy.
7. Zamawiający dopuszcza możliwość powierzenia realizacji przedmiotu zamówienia podwykonawcom W takim przypadku Wykonawca odpowiada za ich działanie jak za swoje własne.
3.9.) Główny kod CPV: 09310000-5 - Elektryczność
3.10.) Dodatkowy kod CPV: 65300000-6 - Przesył energii elektrycznej i podobne usługi
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-02-24
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
od 2025-03-01 do 2026-03-314.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): ENEA S.A.
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 630139960
4.3.3.) Ulica: ul. Pastelowa 8
4.3.4.) Miejscowość: Poznań
4.3.5.) Kod pocztowy: 60-198
4.3.6.) Województwo: wielkopolskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 891491,87 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00124886/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-03-31
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 1
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
W związku z rozbieżnością pomiędzy dokumentacją postępowania i wymaganiami Zamawiającego a podpisaną umową nr RZP.272.3.2025 Strony postanawiają sprostować zapis umowy dotyczący okresu trwania umowy, wpisując prawidłowe daty rozpoczęcia i zakończenia umowy
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Wydłużono termin do 31.03.2026 r.
5.4.6.) Wartość zmiany: 0
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 814965,63 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
SEKCJA VI INFORMACJE DODATKOWE
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 22.05.2026
- Termin składania ofert
- Brak daty
- Wartość umowy
- 0 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.2
- Próg unijny
- Poniżej progów UE