Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 0 PLN

Miasto Bydgoszcz. Kompleksowa dostawa energii elektrycznej (wraz z usługą dystrybucji) do obiektów z instalacją PV - Prosumenci

Rozstrzygnięty Dostawy 2026/BZP 00362969

Zamawiający

Miasto Bydgoszcz

Bydgoszcz, Kujawsko-pomorskie

NIP: 9531011863

REGON: 1.4) Adres zamawiającego

Kryteria oceny ofert

60-198 %

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
Enea S.A. Poznań 777 00 20 640

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 Enea S.A. (Poznań) Umowa podpisana - -

Kto wygrywa podobne przetargi?

Kujawsko-pomorskie — na podstawie 31 rozstrzygniętych przetargów (CPV 09300000-2)

Najniższa cena

208 271 PLN

Średnia cena

604 086 PLN

Najwyższa cena

976 707 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Respect Energy S.A. Warszawa 2 - -
TAURON Sprzedaż Sp. z o.o. Kraków 2 - -
ENEA S.A. Poznań 2 625 406 PLN 625 406 PLN
Ignitis Polska sp z o.o. Warszawa 1 689 529 PLN 689 529 PLN
WISE ENERGY SPÓŁKA AKCYJNA Warszawa 1 337 635 PLN 337 635 PLN
TAURON Sprzedaż sp. z o.o. Kraków 1 535 853 PLN 659 099 PLN
IEN Energy Sp. z o.o. Warszawa 1 767 520 PLN 767 520 PLN
Veolia Energy Contracting Poland Sp. z o.o. Warszawa 1 - -
Synergia Polska Energia Sp. z o.o. Warszawa 1 329 025 PLN 329 025 PLN
Enea S.A. Poznań 1 - -

Ostatnie rozstrzygnięcia

Grupa zakupowa. Dostawa energii elektrycznej w okresie od 01.07.2025 r. do 30.06.2026 r.

Energa Obrót S.A. -

2026-08-25 21:15:40Z

Grupa zakupowa. Dostawa energii elektrycznej w okresie od 01.07.2025 r. do 30.06.2026 r.

Respect Energy S.A. -

2026-08-25 20:39:38Z

Świadczenie usługi kompleksowej polegającej na sprzedaży energii elektrycznej oraz usługi dystrybucji na potrzeby oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Barcin

ENEA S.A. 625 406 PLN

2026-08-21 09:09:37Z

dostawa czynnej energii elektrycznej dla jednostek organizacyjnych Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. L. Rydygiera w Toruniu

ENERGA-OBRÓT S.A. -

2026-08-11 11:48:53Z

Dostawa energii elektrycznej do Szpitala Powiatowego Sp. z o.o. w Golubiu-Dobrzyniu na rok 2026

WISE ENERGY SPÓŁKA AKCYJNA 337 635 PLN

2026-07-31 08:31:16Z

Świadczenie usługi kompleksowej polegającej na sprzedaży energii elektrycznej oraz usługi dystrybucji na potrzeby oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Barcin

ENEA S.A. -

2026-07-30 09:08:16Z

Dostawa energii elektrycznej wraz z usługą dystrybucji energii elektrycznej na potrzeby Gminy Lubiewo

ENEA SPÓŁKA AKCYJNA -

2026-07-30 05:14:27Z

Grupa zakupowa. Dostawa energii elektrycznej w okresie od 01.07.2025 r. do 30.06.2026 r.

Respect Energy S.A. -

2026-07-28 12:00:11Z

Miasto Bydgoszcz. Kompleksowa dostawa energii elektrycznej (wraz z usługą dystrybucji) do obiektów z instalacją PV - Prosumenci

Enea S.A. -

2026-07-27 09:40:59Z

Dostawa energii elektrycznej dla potrzeb Opery NOVA w Bydgoszczy

RENPRO sp. z o. o., -

2026-07-21 11:06:00Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 8 635 PLN Średnia: 521 014 PLN Max: 1 623 600 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Dostawy
Miasto Bydgoszcz. Kompleksowa dostawa energii elektrycznej (wraz z usługą dystrybucji) do obiektów z instalacją PV - Prosumenci

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: Miasto Bydgoszcz

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092351297

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: Jezuicka 1

1.4.2.) Miejscowość: Bydgoszcz

1.4.3.) Kod pocztowy: 85-102

1.4.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL613 - Bydgosko-toruński

1.4.7.) Numer telefonu: +48 52 58 58 124

1.4.8.) Numer faksu: +48 52 58 58 273

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: wzp@um.bydgoszcz.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bydgoszcz.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-52b4606c-7486-4bc7-9f94-a1b473acc3de

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00362969

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-07-27

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - wartości równej lub przekraczającej progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: Dz.U. S: 72/2025 236222-2025

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Nie

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Dostawy

3.7.) Nazwa zamówienia:

Miasto Bydgoszcz. Kompleksowa dostawa energii elektrycznej (wraz z usługą dystrybucji) do obiektów z instalacją PV - Prosumenci

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa energii elektrycznej – dostawa wraz z usługą dystrybucji - w okresie od dnia 01.07.2025r. do 30.06.2026 r. - do 54 punktów poboru (PPE) wraz z usługą bilansowania.

3.9.) Główny kod CPV: 09300000-2 - Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

09310000-5 - Elektryczność

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-06-09

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

od 2025-07-01 do 2026-06-30

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Enea S.A.

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 777 00 20 640

4.3.3.) Ulica: Pastelowa 8

4.3.4.) Miejscowość: Poznań

4.3.5.) Kod pocztowy: 60-198

4.3.6.) Województwo: wielkopolskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 3770918,42 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: Dz.U. S: 111/2025 380623-2025

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-06-30

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 12

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Aneks nr 2025/9531011863/H/JS/009 z dnia 09.06.2025 r.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

zmiana warunków i danych technicznych dla jednego punktu poboru

5.4.6.) Wartość zmiany: 0

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.4.2.) Numer zmiany: 2

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Aneks nr 2025/9531011863/N/JS/010 z dnia 27.06.2025 r.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Włączenie jednego punktu poboru

5.4.6.) Wartość zmiany: 0

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.4.2.) Numer zmiany: 3

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Aneks nr 2025/9531011863/N/JS/011 z dnia 18.08.2025 r.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Zmiana warunków i danych technicznych dla sześciu punktów poboru

5.4.6.) Wartość zmiany: 0

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.4.2.) Numer zmiany: 4

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Aneks nr 2025/9531011863/N/JS/012 z dnia 15.07.2025 r.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Włączenie jednego punktu poboru

5.4.6.) Wartość zmiany: 0

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.4.2.) Numer zmiany: 5

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Aneks nr 2025/9531011863/N/JS/016 z dnia 09.06.2025 r.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Zmiana warunków i danych technicznych dla jednego punktu poboru

5.4.6.) Wartość zmiany: 0

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.4.2.) Numer zmiany: 6

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Aneks nr 2025/9531011863/N/JS/017 z dnia 11.08.2025 r.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Włączenie trzynastu punktów poboru

5.4.6.) Wartość zmiany: 0

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.4.2.) Numer zmiany: 7

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Aneks nr 2025/9531011863/N/MH/018 z dnia 18.08.2025 r.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Zmiana warunków i danych technicznych dla jednego punktu poboru

5.4.6.) Wartość zmiany: 0

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.4.2.) Numer zmiany: 8

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Aneks nr 2025/9531011863/N/MH/019 z dnia 18.08.2025 r.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Zmiana warunków i danych technicznych dla jednego punktu poboru

5.4.6.) Wartość zmiany: 0

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.4.2.) Numer zmiany: 9

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Aneks nr 2025/9531011863/N/MH/020 z dnia 19.08.2025 r.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Zmiana warunków i danych technicznych dla jednego punktu poboru

5.4.6.) Wartość zmiany: 0

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.4.2.) Numer zmiany: 10

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Aneks nr 2025/9531011863/N/MH/021 z dnia 09.09.2025 r.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Zmiana warunków i danych technicznych dla jednego punktu poboru

5.4.6.) Wartość zmiany: 0

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.4.2.) Numer zmiany: 11

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Aneks nr 2025/9531011863/N/JS/023 z dnia 15.09.2025 r.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Zmiana warunków i danych technicznych dla trzech punktów poboru

5.4.6.) Wartość zmiany: 0

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.4.2.) Numer zmiany: 12

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Aneks nr 2025/9531011863/N/JS/024 z dnia 17.10.2025 r.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Włączenie jednego punktu poboru

5.4.6.) Wartość zmiany: 0

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 3770918,42 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

nie dotyczy

2026-07-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy - Dostawy

Informacje kluczowe

Data publikacji
27.07.2026
Termin składania ofert
Brak daty
Wartość umowy
0 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Powyżej progów UE

Kody CPV

Główny 09300000-2
09300000-2 (Energia elektryczna cieplna słoneczna i jądrowa) 09310000-5 (Elektryczność)