Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 0 PLN
MOBILNY SYSTEM DO POMIARU EMISJI SPALIN PEMS
Zamawiający
Instytut Badań i Rozwoju Motoryzacji BOSMAL Sp. z o.o.
Bielsko-Biała, Śląskie
NIP: 5472013159
REGON: 1.4) Adres zamawiającego
Kryteria oceny ofert
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| Horiba GmbH | Tulln | ATU20251901 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Horiba GmbH (Tulln) | Umowa podpisana | - | - |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Śląskie — na podstawie 5 rozstrzygniętych przetargów (CPV 38540000-2)
Najniższa cena
601 470 PLN
Średnia cena
601 470 PLN
Najwyższa cena
601 470 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe Micro Marek Kowalski Otmuchów | 1 | - | - |
| CZYLOK SP.ZO.O. Jastrzębie-Zdrój | 1 | 601 470 PLN | 601 470 PLN |
| Horiba GmbH Tulln | 1 | - | - |
| INOVA Praha s.r.o., Praha 10 - Hostivař | 1 | - | - |
| AVL Analytical Technologies GmbH Neuss | 1 | - | - |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Wyposażenie pracowni robotyki i automatyki w ramach Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 (Fundusz na rzecz Sprawiedliwej Transformacji)
2026-08-10 11:43:11Z
SPECJALISTYCZNY – DYNAMICZNY SIŁOWNIK HYDRAULICZNY WRAZ Z OSPRZĘTEM
2026-08-07 13:41:48Z
MOBILNY SYSTEM DO POMIARU EMISJI SPALIN PEMS
2026-08-07 13:32:48Z
Dostawa wraz z instalacją stanowiska do oznaczania w warunkach dynamicznych niskotemperaturowych współczynników dezintegracji rud żelaza i innych materiałów żelazonośnych
2026-07-20 06:53:09Z
ZESTAWY ANALIZATORÓW SPALIN
2026-05-07 10:45:07Z
Cała Polska — 196 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00383884 z dnia 2026-08-07 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Dostawy
MOBILNY SYSTEM DO POMIARU EMISJI SPALIN PEMS
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Instytut Badań i Rozwoju Motoryzacji BOSMAL Sp. z o.o.
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072907563
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Sarni Stok 93
1.4.2.) Miejscowość: Bielsko-Biała
1.4.3.) Kod pocztowy: 43-300
1.4.4.) Województwo: śląskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zakupy@bosmal.com.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bosmal.com.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający
Zamawiający publiczny - inny zamawiający
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-11cfa433-ea4d-48ce-8334-e36738b2523f
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00383884
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-07
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - wartości równej lub przekraczającej progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Nie
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Tak
3.4.) Nazwa projektu lub programu:
Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego)
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Dostawy
3.7.) Nazwa zamówienia:
MOBILNY SYSTEM DO POMIARU EMISJI SPALIN PEMS
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest dostawa mobilnego systemu do pomiaru emisji spalin PEMS zwany dalej systemem, dedykowanego do badań rozwojowych i homologacyjnych (Euro 7) pojazdów drogowych (zarówno lekkich, jak i ciężkich) z silnikami zasilanymi benzyną, olejem napędowym, LPG, CNG, paliwami syntetycznymi i biopaliwami lub dowolnym niestandardowym rodzajem paliwa (paliwo ciekłe lub gazowe, zdefiniowane jako CxHyOz ), z manualną, automatyczną lub bezstopniową skrzynią biegów i z systemami start&stop lub bez nich, a także do badania wszystkich rodzajów pojazdów hybrydowych (w tym hybryd pełnych i hybryd typu plug-in). System powinien umożliwiać pomiar emisji na hamowni silnikowej, jak i na hamowni podwoziowej, zgodnie z powyższym przeznaczeniem.
2.
System powinien być zaprojektowany zgodnie z następującymi dokumentami i spełniać ich wymagania:
2.1.
Regulamin (EKG ONZ) nr 168.
2.2.
Regulamin (EKG ONZ) nr 49 – w przypadku sprzętu badawczego (z wyłączeniem analizatorów, o ile alternatywne analizatory nie zostały zatwierdzone), procedury badawczej, przeliczania wyników, raportowania itp.
2.3.
Propozycja nowego suplementu do serii poprawek 07 do Regulaminu ONZ nr 49 (ECE/TRANS/WP.29/GRPE/2025/12).
2.4.
Globalny Regulamin Techniczny Organizacji Narodów Zjednoczonych nr 15.
2.5.
Ostateczny tekst umowy - rozporządzenie w sprawie homologacji typu pojazdów silnikowych i silników oraz układów… - dokument 16960/1/23 REV 1.
2.6.
Rozporządzenie (UE) 2024/1257.
2.7.
Rozporządzenia (WE lub UE) nr 715/2007, 692/2008, 2017/1151, załącznik IIIA ze wszystkimi stosownymi zmianami, aż do rozporządzenia (UE) nr 2023/443 włącznie.
2.8.
Rozporządzenie (UE) nr 582/2011 ze wszystkimi obowiązującymi zmianami, aż do rozporządzeń (UE) nr 2019/1939 (2020/1181 i 2022/2383) włącznie – w przypadku sprzętu badawczego (z wyłączeniem analizatorów, o ile alternatywne analizatory nie są zatwierdzone), procedury badawczej, przeliczania wyników, raportowania itp.
Uwaga (w odniesieniu do punktów 2.1.- 2.8.): jeżeli jakiekolwiek nowe przepisy w tym zakresie – lub zmiana istniejących przepisów – zostaną zatwierdzone po podpisaniu umowy, ale przed dostawą i uruchomieniem przedmiotu zamówienia, oprogramowanie systemu powinno zostać dostosowane przez Wykonawcę w celu spełnienia wszystkich wymagań aktualnych przepisów, bez żadnych kosztów dla Zamawiającego.
3.
System powinien umożliwiać przeprowadzanie badań emisji w rzeczywistych warunkach jazdy dla pojazdów kategorii M i N: Heavy Duty (poziom emisji Euro VI etap A/B/C/D/E i Euro 7) i Light Duty (poziom emisji RDE 3.0, 4.0 i Euro 7), a także badania emisji pojazdów LD przeprowadzane na hamowni podwoziowej.
4.
System powinien być zaprojektowany i przystosowany do pracy 8 godzin dziennie, 6 dni w tygodniu, a zakładany okres eksploatacji systemu powinien wynosić co najmniej 10 lat.
5.
System powinien umożliwiać pomiary w następujących warunkach środowiskowych: zakres temperatur: -10 do 45°C; wilgotność: 80% RH; wysokość: 0-3000 m.
6.
Zakres dostawy:
6.1.mobilny zestaw analizatorów którego działanie oparte jest na kwantowym laserze kaskadowym (QCL) oraz module FID przeznaczony do ciągłej analizy spalin nierozcieńczonych, służący do ilościowego określania stężeń następujących składników gazowych: wszystkich węglowodorów (THC), metanu (CH4), węglowodorów niemetanowych (NMHC), formaldehyd (HCHO), gazów organicznych niemetanowych (NMOG), tlenku węgla (CO), tlenku azotu (NO), dwutlenku azotu (NO2), tlenków azotu (NOx), podtlenku azotu (N2O), amoniaku (NH3), dwutlenku węgla (CO2).
6.2.urządzenie do pomiaru liczby cząstek stałych o wielkości cząstek powyżej 10nm (PN10).
6.3.zestaw przepływomierza spalin (EFM): moduł pomiarowym wraz z przepływomierzami spalin.
6.4.moduł zasilania i dystrybucji energii.
niezbędne akcesoria, takie jak przewody i sondy do pobierania próbek, moduł kalibracyjny, moduł GPS, stacja metrologiczna, przycisk zatrzymania awaryjnego i adapter OBD do podłączenia do centralki silnikowej pojazdu testowego,
6.6.zestaw sprzętu komputerowego i oprogramowania do sterowania wszystkimi urządzeniami oraz zarządzania, obsługi, walidacji i eksportowania oraz przeliczania wyników,
6.7.gwarancja producenta na okres co najmniej 24 (dwudziestu czterech) miesięcy, obejmująca cały zakupiony system, ze wszystkimi niezbędnymi działaniami w celu utrzymania gwarancji i wymaganymi przez przepisy (w tym kalibracjami i aktualizacjami oprogramowania do sterowania urządzeniami i przeliczania wyników), bez dodatkowych opłat. Gwarancja powinna zapewniać bezawaryjne działanie systemu w tym okresie i obejmować wszystkie wymagane części eksploatacyjne oraz serwis. Gwarancji powinna obejmować wszelkie czynności diagnostyczne i naprawcze.
3.9.) Główny kod CPV: 38540000-2 - Maszyny i aparatura badawcza i pomiarowa
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2024-07-24
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
210 dni4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Horiba GmbH
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: ATU20251901
4.3.3.) Ulica: ul. Kaplanstraße 5,
4.3.4.) Miejscowość: Tulln
4.3.5.) Kod pocztowy: 3430
4.3.7.) Kraj: Austria
4.4.) Wartość umowy: 512423 EUR
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 491703-2025
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-03-27
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 0
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 512423 EUR
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 07.08.2026
- Termin składania ofert
- Brak daty
- Wartość umowy
- 0 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.5
- Próg unijny
- Powyżej progów UE