Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 0 PLN

SPECJALISTYCZNY – DYNAMICZNY SIŁOWNIK HYDRAULICZNY WRAZ Z OSPRZĘTEM

Rozstrzygnięty Dostawy 2026/BZP 00383899

Zamawiający

Instytut Badań i Rozwoju Motoryzacji BOSMAL Sp. z o.o.

Bielsko-Biała, Śląskie

NIP: 5472013159

REGON: 1.4) Adres zamawiającego

Kryteria oceny ofert

10200 %

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
INOVA Praha s.r.o., Praha 10 - Hostivař CZ64940586

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 INOVA Praha s.r.o., (Praha 10 - Hostivař) Umowa podpisana - -

Kto wygrywa podobne przetargi?

Śląskie — na podstawie 5 rozstrzygniętych przetargów (CPV 38540000-2)

Najniższa cena

601 470 PLN

Średnia cena

601 470 PLN

Najwyższa cena

601 470 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe Micro Marek Kowalski Otmuchów 1 - -
CZYLOK SP.ZO.O. Jastrzębie-Zdrój 1 601 470 PLN 601 470 PLN
Horiba GmbH Tulln 1 - -
INOVA Praha s.r.o., Praha 10 - Hostivař 1 - -
AVL Analytical Technologies GmbH Neuss 1 - -

Ostatnie rozstrzygnięcia

Cała Polska — 196 przetargów

Min: 4 805 PLN Średnia: 360 705 PLN Max: 1 211 097 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Dostawy
SPECJALISTYCZNY – DYNAMICZNY SIŁOWNIK HYDRAULICZNY WRAZ Z OSPRZĘTEM

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: Instytut Badań i Rozwoju Motoryzacji BOSMAL Sp. z o.o.

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072907563

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: Sarni Stok 93

1.4.2.) Miejscowość: Bielsko-Biała

1.4.3.) Kod pocztowy: 43-300

1.4.4.) Województwo: śląskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski

1.4.7.) Numer telefonu: 33 813 05 87

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zakupy@bosmal.com.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bosmal.com.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Zamawiający publiczny - inny zamawiający

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1994546b-7396-4e71-87cf-024717d2b6ba

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00383899

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-07

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - wartości równej lub przekraczającej progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: S24/ 76653-2025

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Tak

3.4.) Nazwa projektu lub programu:

Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego) dla Priorytetu: FESL.01.00- Fundusze Europejskie na inteligentny rozwój, dla Działania: FESL.01.02-Badania, rozwój i innowacje w przedsiębiorstwach, tytuł projektu: Innowacyjne rozwiązania i zaplecze badawcze na potrzeby nowoczesnej motoryzacji

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Dostawy

3.7.) Nazwa zamówienia:

SPECJALISTYCZNY – DYNAMICZNY SIŁOWNIK HYDRAULICZNY WRAZ Z OSPRZĘTEM

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

1. Przedmiotem zamówienia jest specjalistyczny – dynamiczny siłownik hydrauliczny
wraz z osprzętem umożliwiający wykonanie testu 9C „Wstrząsy Mechaniczne” (ang.
Mechanical Shock) według Regulaminu nr 100 Europejskiej Komisji Gospodarczej Organizacji
Narodów Zjednoczonych (EKG ONZ) oraz testu „Inertial load at a vehicle crash” według ISO
6469-1:2019 punkt 6.4.1.1.2, dla obiektów ważących do 600 kg (łącznie z oprzyrządowaniem).
2. Wymagania dotyczące specjalistycznego – dynamicznego siłownika hydraulicznego wraz z
osprzętem zwanego dalej stanowiskiem badawczym do wstrząsów mechanicznych: 2.1.
Stanowisko badawcze musi umożliwiać przeprowadzenie testów „wstrząsy mechaniczne”
zgodnie z wymaganiami Regulaminu nr 100 (test 9C) oraz normy ISO 6469 (punkt 6.4.1.1.2)
obiektów o masie do 600 kg. 2.2. Stanowisko powinno składać się z następujących
podzespołów: a. siłownika hydraulicznego wraz z akumulatorami oraz wspornikiem o
parametrach: siła: min. 400 kN, skok tłoczyska min. 800 mm, ciśnienie robocze min. 210 bar,
średnica tłoczyska min. 120 mm, konstrukcja siłownika powinna dopuszczać jego użycie do
prędkości min. 9 m/s. b. stołu badawczego z łożyskowaniem liniowym, o powierzchni min.
240x140 cm, z otworami M16 o rozstawie 10x10 cm, przesuwie min. 800 mm - połączonego z
siłownikiem hydraulicznym. c. zasilacza hydraulicznego chłodzonego powietrzem o
następujących parametrach: ciśnienie robocze min. 210 bar, pojemność zbiornika oleju min.
200 litrów, nominalny przepływ: min. 40 l/min. d. rozdzielacza hydraulicznego o ciśnieniu
roboczym min. 210 bar. e. czujnika opóźnień zamontowanego na stole badawczym,
skalibrowanego ze sterownikiem. f. sterownika umożliwiającego sterowanie systemem w
układzie zamkniętym (sterowanie ze sprzężeniem zwrotnym), wyposażonego w
oprogramowanie testowe umożliwiające wygenerowanie (np. poprzez iterowanie) sygnałów
testowych o profilu zgodnym z wymaganiami Regulaminu nr 100 oraz normy ISO 6469
(poniżej przykładowy rysunek, z Regulaminu 100, przedstawiający wymagania dotyczące
impulsu przyśpieszenia, którym ma być obciążona próbka badawcza). Sterownik powinien
mieć możliwość odświeżania pętli sprzężenia zwrotnego z częstotliwością nie mniejszą niż 10
kHz i próbkowania z częstotliwością (na kanał pomiarowy) nie mniejsza niż 10 kHz.
Urządzenie powinno mieć częstotliwość testową do 1000 Hz. W zestawie powinien być
komputer PC wraz z monitorem oraz systemem Windows. g. kompletu połączeń hydraulicznych oraz sygnałowych pomiędzy: siłownikiem, stołem, pompą, układem
chłodzącym oraz sterownikiem. 2.3 Wykonawca zobowiązuje się dostarczyć oraz zainstalować
specjalistyczny – dynamiczny siłownik hydrauliczny wraz z osprzętem w siedzibie BOSMAL.
Wszelkie zapisy zawarte w specyfikacji warunków zamówienia wskazujące na typ, znaki
towarowe lub pochodzenie przedmiotu zamówienia należy odczytywać wraz z wyrazami „lub
równoważne”. Gdy w opisie przedmiotu zamówienia pojawiło się odniesienie do norm, ocen
technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, Zamawiający
dopuszcza rozwiązania równoważne. W przypadku zaoferowania rozwiązań równoważnych,
Zamawiający nie odrzuci oferty tylko dlatego, że oferowana dostawa nie jest zgodna z
normami, ocenami technicznymi, specyfikacjami technicznymi i systemami referencji
technicznych, do których opis przedmiotu zamówienia się odnosi, pod warunkiem, że
wykonawca udowodni w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków
dowodowych, o których mowa w art. 104-107 Ustawy, że proponowane rozwiązania w
równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. W
przypadku, gdy opis przedmiotu zamówienia odnosi się do wymagań dotyczących wydajności
lub funkcjonalności, Zamawiający nie odrzuci oferty zgodnej z Polską Normą przenoszącą
normę europejską, normami innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru
Gospodarczego przenoszącymi normy europejskie, z europejską oceną techniczną, ze
wspólną specyfikacją techniczną, z normą międzynarodową lub z systemem referencji
technicznych ustanowionym przez europejski organ normalizacyjny, jeżeli te normy, oceny
techniczne, specyfikacje i systemy referencji technicznych dotyczą wymagań dotyczących
wydajności lub funkcjonalności określonych przez zamawiającego, pod warunkiem że
wykonawca udowodni w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków
dowodowych, o których mowa w art. 104-107, że dostawa spełnia wymagania dotyczące
wydajności lub funkcjonalności określone przez Zamawiającego. 3. Wymagania dodatkowe:
3.1. Instalacja i odbiór przedmiotu zamówienia: 3.1.1 Zamawiający wykona wszystkie
niezbędne punkty podłączeń energetycznych i przygotuje płytę fundamentową, na której
Wykonawca zamontuje przedmiotowy siłownik hydrauliczny zgodnie z poniższymi wytycznymi
Wykonawcy: W terminie 30 dni licząc od daty zawarcia umowy, Wykonawca dostarczy do
Zamawiającego: a. warunki przyłączeniowe dla stanowiska (posadowienie, podłączenia
mediów, parametry przyłączeniowe), b. rysunki z krytycznymi wymiarami dostarczanego
stanowiska, niezbędnymi dla prawidłowego przygotowania miejsca instalacji. 4. Szczegółowy
opis zamówienia został zawarty w § 2. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA SWZ oraz w dokumentach zamówienia.

3.9.) Główny kod CPV: 38540000-2 - Maszyny i aparatura badawcza i pomiarowa

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-06-06

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

9 miesiące

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): INOVA Praha s.r.o.,

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: CZ64940586

4.3.3.) Ulica: Pražská 5/15

4.3.4.) Miejscowość: Praha 10 - Hostivař

4.3.5.) Kod pocztowy: 10200

4.3.7.) Kraj: Republika Czeska

4.4.) Wartość umowy: 473705,64 EUR

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 406757-2025

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-04-30

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 1

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Strony postanawiają zmienić termin realizacji zamówienia, opierając się na wniosku założonym w dniu 27.01.2026r. przez Wykonawcę robót budowlanych, realizującego zadanie „Budowa budynku badawczego wraz z zapleczem”, którego finalizacja jest niezbędne w celu zakończenia realizacji Umowy F202502214 „Dostawa specjalistycznego – dynamicznego siłownika hydraulicznego wraz z osprzętem”. Z uwagi na brak możliwości wykonania płyty fundamentowej w pierwotnie określonym terminie, na której Wykonawca Umowy F202502214 powinien dokonać montażu przedmiotowego siłownika hydraulicznego,

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

„Wykonawca jest zobowiązany do realizacji Przedmiotu Umowy w tym do dostawy, instalacji, uruchomienia, a także szkolenia w zakresie obsługi urządzenia w terminie nie dłuższym niż do 30 kwietnia 2026

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 473705,64 EUR

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

nie dotyczy

2026-08-07 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy - Dostawy

Informacje kluczowe

Data publikacji
07.08.2026
Termin składania ofert
Brak daty
Wartość umowy
0 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.5
Próg unijny
Powyżej progów UE

Kody CPV

Główny 38540000-2
38540000-2 (Maszyny i aparatura badawcza i pomiarowa)