Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 0 PLN

Modernizacja gospodarki odpadami ZKG-rozbudowa systemu energetycznego w celu wykorzystania zielonej energii oraz rozbudowa zaplecza techniczno-administracyjnego w ZUOK "Orli Staw"

Rozstrzygnięty Roboty budowlane 2026/BZP 00394100

Zamawiający

ZWIĄZEK KOMUNALNY GMIN "CZYSTE MIASTO, CZYSTA GMINA"

Kalisz, Wielkopolskie

NIP: 6181844896

REGON: 1.4) Adres zamawiającego

Kryteria oceny ofert

62-840 %

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
DROMEX Firma Handlowo-Usługowa Roboty Drogowo-Budowlane Robert Pleśnierowicz Koźminek 9680952370

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 DROMEX Firma Handlowo-Usługowa Roboty Drogowo-Budowlane Robert Pleśnierowicz (Koźminek) Umowa podpisana - -

Kto wygrywa podobne przetargi?

Wielkopolskie — na podstawie 47 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45200000-9)

Najniższa cena

105 780 PLN

Średnia cena

3 741 930 PLN

Najwyższa cena

28 762 157 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Viabud sp. z o.o. sp. k. Walkowice 3 2 153 005 PLN 6 459 015 PLN
DROGTRANZ Sp. z o.o. Góra 2 415 457 PLN 415 457 PLN
Zakład Usług Budowlano – Remontowych „REMBUD” Dariusz Szewczyk Zadworna 1 9 797 000 PLN -
Przedsiębiorstwo Robót Specjalistycznych SAB Dariusz Drabik Piła 1 120 185 PLN 120 185 PLN
ZAKŁAD DEKARSKO - BLACHARSKI MAREK WIECZOREK Pleszew 1 226 001 PLN 226 001 PLN
GELCO Sp. z o.o. Warszawa 1 2 530 000 PLN 2 530 000 PLN
KOBI INVEST Sp. z o.o. Uścikowo 58B 1 5 198 900 PLN 5 198 900 PLN
GIERA COMPANY SP. Z O.O. Lasocice 1 458 523 PLN 458 523 PLN
VIABUD Spółka z ograniczona odpowiedzialnością Spółka Komandytowa Czarnków 1 445 301 PLN 445 301 PLN
INŻYNIERIA WODNA ZIOŁKIEWICZ Sp. z o.o. STRZAŁKOWO 1 185 652 PLN 185 652 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Budowa schroniska dla bezdomnych zwierząt w Krotoszynie

Bau - Acoustic Sp. z o.o. 7 346 613 PLN

2026-09-01 09:32:40Z

Budowa sieci drenażowej w rejonie osiedla Koszyce w Pile – Etap 1

Zakład Robót Instalacyjno-Inżynieryjnych HYDROPEX Sp. z o.o. Sp. k. 3 000 000 PLN

2026-09-01 09:12:46Z

Rewitalizacja przyrodnicza stawu w miejscowości Pępowo

P.H.U.”CHOD-DRÓG” Andrzejewski Przemysław 174 578 PLN

2026-08-21 06:51:29Z

Budowa kanalizacji sanitarnej w ul. Jodłowej i Jesiennej w Daszewicach

STRABAG Sp. z o.o. -

2026-08-19 06:39:45Z

Przebudowa drogi gminnej nr 712735P w m. Lasocice w zakresie wykonania chodnika

DROGTRANZ Sp. z o.o. -

2026-08-18 14:22:29Z

Roboty budowlane wraz z częściowym wyposażeniem w ramach zadania inwestycyjnego pn.: "Rozwój infrastruktury kształcenia zawodowego w powiecie jarocińskim dla potrzeb nowoczesnej gospodarki"

Przedsiębiorstwo Budowlano-Handlowe Cegiełka Włodzimierz Gościniak -

2026-08-18 12:51:42Z

Budowa trzech zbiorników retencyjnych dla wód deszczowych na terenie miasta Piły (powtórzone)

PILGAZ SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 4 478 246 PLN

2026-08-18 11:27:45Z

Modernizacja gospodarki odpadami ZKG-rozbudowa systemu energetycznego w celu wykorzystania zielonej energii oraz rozbudowa zaplecza techniczno-administracyjnego w ZUOK "Orli Staw"

DROMEX Firma Handlowo-Usługowa Roboty Drogowo-Budowlane Robert Pleśnierowicz -

2026-08-17 10:00:33Z

Budowa dróg dojazdowych do gruntów rolnych – Przebudowa drogi w Radoszkowie i Zakrzewicach

Firma Drogowa Begier Sławomir Spółka Komandytowo-Akcyjna 336 000 PLN

2026-07-24 07:18:58Z

Wykonanie otwartego szczelnego zbiornika wodnego i placu manewrowego w leśnictwie Kaliska - Nadleśnictwo Bolewice

INŻYNIERIA WODNA ZIOŁKIEWICZ Sp. z o.o. 185 652 PLN

2026-07-23 06:12:10Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 21 616 PLN Średnia: 2 400 416 PLN Max: 22 606 000 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Modernizacja gospodarki odpadami ZKG-rozbudowa systemu
energetycznego w celu wykorzystania zielonej energii oraz rozbudowa
zaplecza techniczno-administracyjnego w ZUOK "Orli Staw"

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: ZWIĄZEK KOMUNALNY GMIN "CZYSTE MIASTO, CZYSTA GMINA"

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 250810478

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: Plac Świętego Józefa 5

1.4.2.) Miejscowość: Kalisz

1.4.3.) Kod pocztowy: 62-800

1.4.4.) Województwo: wielkopolskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL416 - Kaliski

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@czystemiasto.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.czystemiasto.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - związki podmiotów, o których mowa w art. 4 pkt 1 lub 2 ustawy lub podmiotów, o których mowa w art. 4 pkt. 3 ustawy

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-00793a03-c181-11ed-8261-62cbbe4d0ca4

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00394100

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-17

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2023/BZP 00133296

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Nie

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Roboty budowlane

3.7.) Nazwa zamówienia:

Modernizacja gospodarki odpadami ZKG-rozbudowa systemu
energetycznego w celu wykorzystania zielonej energii oraz rozbudowa
zaplecza techniczno-administracyjnego w ZUOK "Orli Staw"

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

1. Przedmiot zamówienia stanowią roboty budowlane polegające na realizacji inwestycji (zamówienia) pod nazwą: „Modernizacja gospodarki odpadami ZKG – rozbudowa systemu energetycznego w celu wykorzystania zielonej energii oraz rozbudowa zaplecza techniczno-administracyjnego Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych (ZUOK) Orli Staw”.
2. W ramach przedmiotu zamówienia wykonawca będzie zobowiązany do wykonania
w szczególności:
1) rozbudowy budynku administracyjnego – etap I,
2) rozbudowy budynku portierni/wagi – etap I,
3) budowy garaży i warsztatu – etap I,
4) budowy zbiornika biogazu – etap II,
5) budowy placu magazynowo – parkingowego wraz z infrastrukturą towarzyszącą (tj. szczelnym zbiornikiem na wody opadowe i roztopowe, szczelnym zbiornikiem na odcieki oraz drogą p.poż.) – etap II,
wraz z infrastrukturą towarzyszącą (w tym sieciami i instalacjami) zarówno dla etapu I, jak i etapu II, określoną w dokumentacji projektowej,
6) sporządzenia kompletnej dokumentacji powykonawczej i uzyskania dokumentów niezbędnych do użytkowania przedmiotu Umowy przez Zamawiającego.

Całość prac prowadzona będzie na czynnym obiekcie. Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia robót w sposób umożliwiający eksploatację ZUOK oraz zachowanie bezpieczeństwa pracowników ZUOK i osób przebywających na jego terenie w związku z jego działalnością.”.

3.9.) Główny kod CPV: 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

45262800-9 - Rozbudowa budynków

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45223500-1 - Konstrukcje z betonu zbrojonego

43124100-9 - Drenaże

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych

45443000-4 - Roboty elewacyjne

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45262370-5 - Roboty w zakresie pokrywania betonem

45410000-4 - Tynkowanie

45442100-8 - Roboty malarskie

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45317000-2 - Inne instalacje elektryczne

44112100-9 - Wiaty

45262400-5 - Wnoszenie konstrukcji ze stali konstrukcyjnej

45312000-7 - Instalowanie systemów alarmowych i anten

45000000-7 - Roboty budowlane

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45231222-7 - Roboty w zakresie zbiorników gazu

45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe

45251140-4 - Roboty budowlane w zakresie elektrowni cieplnych

45232140-5 - Roboty budowlane w zakresie lokalnych sieci grzewczych

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45236000-0 - Wyrównywanie terenu

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2024-06-12

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

18 miesiące

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): DROMEX Firma Handlowo-Usługowa Roboty Drogowo-Budowlane Robert Pleśnierowicz

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9680952370

4.3.3.) Ulica: Pośrednik 1a

4.3.4.) Miejscowość: Koźminek

4.3.5.) Kod pocztowy: 62-840

4.3.6.) Województwo: wielkopolskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 22721430,09 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2024/BZP 00398136/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-09

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 1

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Konieczność zlecenia wykonania robót nieprzewidzianych w dokumentacji projektowej.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Aneks nr 3 do umowy. Zakres zamówienia bez zmian, wprowadzono jedynie niezbędne zmiany i uzupełnienia do dokumentacji projektowej, tak aby całość zamówienia była zdatna do wykonania i użytkowania.

5.4.6.) Wartość zmiany: 1095535,17

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 24348545,04 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

nie dotyczy

2026-08-17 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
17.08.2026
Termin składania ofert
Brak daty
Wartość umowy
0 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.3
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45200000-9
45200000-9 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej) 45262800-9 (Rozbudowa budynków) 45110000-1 (Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne) 45111200-0 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne) 45223500-1 (Konstrukcje z betonu zbrojonego) 43124100-9 (Drenaże) 45210000-2 (Roboty budowlane w zakresie budynków) 45261210-9 (Wykonywanie pokryć dachowych) 45443000-4 (Roboty elewacyjne) 45421100-5 (Instalowanie drzwi i okien i podobnych elementów) 45421000-4 (Roboty w zakresie stolarki budowlanej) 45262370-5 (Roboty w zakresie pokrywania betonem) 45410000-4 (Tynkowanie) 45442100-8 (Roboty malarskie) 45331100-7 (Instalowanie centralnego ogrzewania) 45331000-6 (Instalowanie urządzeń grzewczych wentylacyjnych i klimatyzacyjnych) 45330000-9 (Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne) 45300000-0 (Roboty instalacyjne w budynkach) 45310000-3 (Roboty instalacyjne elektryczne) 45311000-0 (Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych) 45317000-2 (Inne instalacje elektryczne) 44112100-9 (Wiaty) 45262400-5 (Wnoszenie konstrukcji ze stali konstrukcyjnej) 45312000-7 (Instalowanie systemów alarmowych i anten) 45000000-7 (Roboty budowlane) 45233000-9 (Roboty w zakresie konstruowania fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad dróg) 45111291-4 (Roboty w zakresie zagospodarowania terenu) 45231222-7 (Roboty w zakresie zbiorników gazu) 45333000-0 (Roboty instalacyjne gazowe) 45251140-4 (Roboty budowlane w zakresie elektrowni cieplnych) 45232140-5 (Roboty budowlane w zakresie lokalnych sieci grzewczych) 45233200-1 (Roboty w zakresie różnych nawierzchni) 45236000-0 (Wyrównywanie terenu)