Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 0 PLN

Roboty budowlane wraz z częściowym wyposażeniem w ramach zadania inwestycyjnego pn.: "Rozwój infrastruktury kształcenia zawodowego w powiecie jarocińskim dla potrzeb nowoczesnej gospodarki"

Rozstrzygnięty Roboty budowlane 2026/BZP 00396652

Zamawiający

POWIAT JAROCIŃSKI

Jarocin, Wielkopolskie

NIP: 6172185129

REGON: 1.4) Adres zamawiającego

Kryteria oceny ofert

63-200 %

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
Przedsiębiorstwo Budowlano-Handlowe Cegiełka Włodzimierz Gościniak Wilkowyja 6170012169

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 Przedsiębiorstwo Budowlano-Handlowe Cegiełka Włodzimierz Gościniak (Wilkowyja) Umowa podpisana - -

Kto wygrywa podobne przetargi?

Wielkopolskie — na podstawie 47 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45200000-9)

Najniższa cena

105 780 PLN

Średnia cena

3 741 930 PLN

Najwyższa cena

28 762 157 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Viabud sp. z o.o. sp. k. Walkowice 3 2 153 005 PLN 6 459 015 PLN
DROGTRANZ Sp. z o.o. Góra 2 415 457 PLN 415 457 PLN
Zakład Usług Budowlano – Remontowych „REMBUD” Dariusz Szewczyk Zadworna 1 9 797 000 PLN -
Przedsiębiorstwo Robót Specjalistycznych SAB Dariusz Drabik Piła 1 120 185 PLN 120 185 PLN
ZAKŁAD DEKARSKO - BLACHARSKI MAREK WIECZOREK Pleszew 1 226 001 PLN 226 001 PLN
GELCO Sp. z o.o. Warszawa 1 2 530 000 PLN 2 530 000 PLN
KOBI INVEST Sp. z o.o. Uścikowo 58B 1 5 198 900 PLN 5 198 900 PLN
GIERA COMPANY SP. Z O.O. Lasocice 1 458 523 PLN 458 523 PLN
VIABUD Spółka z ograniczona odpowiedzialnością Spółka Komandytowa Czarnków 1 445 301 PLN 445 301 PLN
INŻYNIERIA WODNA ZIOŁKIEWICZ Sp. z o.o. STRZAŁKOWO 1 185 652 PLN 185 652 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Budowa schroniska dla bezdomnych zwierząt w Krotoszynie

Bau - Acoustic Sp. z o.o. 7 346 613 PLN

2026-09-01 09:32:40Z

Budowa sieci drenażowej w rejonie osiedla Koszyce w Pile – Etap 1

Zakład Robót Instalacyjno-Inżynieryjnych HYDROPEX Sp. z o.o. Sp. k. 3 000 000 PLN

2026-09-01 09:12:46Z

Rewitalizacja przyrodnicza stawu w miejscowości Pępowo

P.H.U.”CHOD-DRÓG” Andrzejewski Przemysław 174 578 PLN

2026-08-21 06:51:29Z

Budowa kanalizacji sanitarnej w ul. Jodłowej i Jesiennej w Daszewicach

STRABAG Sp. z o.o. -

2026-08-19 06:39:45Z

Przebudowa drogi gminnej nr 712735P w m. Lasocice w zakresie wykonania chodnika

DROGTRANZ Sp. z o.o. -

2026-08-18 14:22:29Z

Roboty budowlane wraz z częściowym wyposażeniem w ramach zadania inwestycyjnego pn.: "Rozwój infrastruktury kształcenia zawodowego w powiecie jarocińskim dla potrzeb nowoczesnej gospodarki"

Przedsiębiorstwo Budowlano-Handlowe Cegiełka Włodzimierz Gościniak -

2026-08-18 12:51:42Z

Budowa trzech zbiorników retencyjnych dla wód deszczowych na terenie miasta Piły (powtórzone)

PILGAZ SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 4 478 246 PLN

2026-08-18 11:27:45Z

Modernizacja gospodarki odpadami ZKG-rozbudowa systemu energetycznego w celu wykorzystania zielonej energii oraz rozbudowa zaplecza techniczno-administracyjnego w ZUOK "Orli Staw"

DROMEX Firma Handlowo-Usługowa Roboty Drogowo-Budowlane Robert Pleśnierowicz -

2026-08-17 10:00:33Z

Budowa dróg dojazdowych do gruntów rolnych – Przebudowa drogi w Radoszkowie i Zakrzewicach

Firma Drogowa Begier Sławomir Spółka Komandytowo-Akcyjna 336 000 PLN

2026-07-24 07:18:58Z

Wykonanie otwartego szczelnego zbiornika wodnego i placu manewrowego w leśnictwie Kaliska - Nadleśnictwo Bolewice

INŻYNIERIA WODNA ZIOŁKIEWICZ Sp. z o.o. 185 652 PLN

2026-07-23 06:12:10Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 21 616 PLN Średnia: 2 400 416 PLN Max: 22 606 000 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Roboty budowlane wraz z częściowym wyposażeniem w ramach zadania inwestycyjnego pn.: "Rozwój infrastruktury kształcenia zawodowego w powiecie jarocińskim dla potrzeb nowoczesnej gospodarki"

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: POWIAT JAROCIŃSKI

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 250854599

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: Aleja Niepodległości 10

1.4.2.) Miejscowość: Jarocin

1.4.3.) Kod pocztowy: 63-200

1.4.4.) Województwo: wielkopolskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL416 - Kaliski

1.4.7.) Numer telefonu: +48 62 747 24 31

1.4.8.) Numer faksu: +48 62 747 33 37

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@powiat-jarocinski.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiat-jarocinski.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f05ae9fb-fb67-43d7-aa1a-63c5e3fd03e7

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00396652

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-18

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2024/BZP 00619281

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Tak

3.4.) Nazwa projektu lub programu:

Proj. pn. „Rozwój infra. kształ. zaw. w pow. jarocińskim dla potrzeb nowoczesnej gosp.” nr FEWP.05.01-IZ.00-0043/23-00 w ramach Priorytetu 05 „Fund. euro. wspierające społeczną infra. dla Wielkopolan (EFRR)” Działania 05.01 „Poprawa równego dost. do wysokiej jakości kształ., szkol. i uczenia się przez całe życie poprzez wsparcie infra. edukacyjnej” Programu Fund. Euro. dla Wielkopolski 2021-2027

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Roboty budowlane

3.7.) Nazwa zamówienia:

Roboty budowlane wraz z częściowym wyposażeniem w ramach zadania inwestycyjnego pn.: "Rozwój infrastruktury kształcenia zawodowego w powiecie jarocińskim dla potrzeb nowoczesnej gospodarki"

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

1. Przedmiotem zamówienia było:
- zaprojektowanie i wykonanie rozbudowy z przebudową budynku warsztatów szkolnych przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie,
- dostawa wyposażenia.
2. Przedm. zam. obejmował w szczególności:
- wykonanie inwentaryzacji szczegółowej budynku,
- kompleksowe zaprojektowanie całości obiektu,
- pełnienie funkcji nadzoru autorskiego przez cały okres trwania inwestycji,
- uzyskanie wszelkich zgód, opinii, uzgodnień, pozwoleń, decyzji itp. niezbędnych do uzyskania pozwolenia na budowę,
- uzyskanie ostatecznej decyzji pozwolenia na budowę,
- zgłoszenie do właściwego organu zamiaru rozpoczęcia robót budowlanych,
- zapewnienie kierownika budowy oraz kierowników robót umożliwiających zgodnie z prawem wykonanie zadania w specjalnościach:
- konstrukcyjno – budowlanej,
- instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych,
wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych,
- instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i
elektroenergetycznych,
- wykonanie robót budowlanych zgodnie z przedmiotem zamówienia, projektami i przepisami prawa oraz wskazaniami Inspektora Nadzoru,
- dostawę wraz z instalacją niezbędnego wyposażenia, w tym dostawę wraz z instalacją:
- pionowego centrum obróbczego – 1 szt.,
- centrum tokarskiego – 1 szt.,
- podnośników nożycowych podposadzkowych – 4 szt.,
- wciągnika łańcuchowego ręcznego – 1 szt.,
- uporządkowanie terenu budowy i doprowadzenie do stanu pierwotnego terenów naruszonych działaniem Wyk.,
- wykonanie dok. powykonawczej (m.in. protokoły z robót zanikających, protokoły skuteczności, szczelności oraz przydatności wszystkich instalacji, aprobaty, certyfikaty, atesty potwierdzające jakość zastosowanych materiałów, urządzeń itp.) wraz z powykonawczą inwentaryzacją geodezyjną,
- uzyskanie wszelkich zgód, opinii, ekspertyz, decyzji itp. niezbędnych do uzyskania decyzji pozwolenia na użytkowanie i bezpiecznego użytkowania obiektu,
- rozruch wszystkich urządzeń obiektu,
- uzyskanie decyzji administracyjnej pozwolenia na użytkowania obiektu,
- przeprowadzenie szkoleń pracowników obiektu w zakresie obsługi urządzeń obiektu, instalacji itp.,
- opracowanie instrukcji użytkowania obiektu.
3. Zakres szczegółowy przed. zam. został określony w PFU stanowiącym Zał. nr 1 do SWZ oraz Opisie wyposażenia stanowiącym Zał. nr 2 do SWZ.
4. Przed. zam. był wykonany w ramach zad. inwest. pn.: „Rozwój infrastruktury kształcenia zawodowego w powiecie jarocińskim dla potrzeb nowoczesnej gospodarki”.
5. Określone w Zał. nr 2 do SWZ wymag. były wymaganiami minim. Zam. dopuszczał zaoferowanie wyposażenia o lepszych parametrach.
6. Do użytych w dok. wymienionych w pkt 3 słów określających znaki towarowe, patenty, pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wyk. dodano w każdym miejscu wyrazy: „lub równoważne”.
7. Wskazanie w dok. wymienionych w pkt 3 zn. towar., patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charak. produkty lub usługi dostarczane przez konk. Wyk. miało jedynie charak. wzorcowy (przykładowy) i dopuszczone było skł. of. zawierających rozwiązania równoważne, które spełniały wszystkie minim. wymag. techn. i funkcjon. wymienione w dok. zam.
8. Ilekroć w dok. wymienionych w pkt 3 przed. zam. został opisany przez odniesienie do norm, ocen techn., specyfikacji techn. i systemów referencji techn. to Zam. dodał w każdym miejscu wyrazy „lub równoważne” i dopuszczał rozwiązania równoważne opisywanym.
9. Wyk., który powoływał się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zam., był obowiązany udowodnić w of., w szczególności za pomocą przedm. śr. dow. o których mowa w art. 104 – 107 ustawy PZP, np. stosownych opisów techn. i/lub funkcjonalnych, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymag. określone w opisie przed. zam. oraz że obiekt bud., dostawa lub usługa, spełniają wymag. dot. wydajności lub funkcjon. określ. przez Zam.
10. Jeżeli Wyk. nie złożył wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedm. śr. dow. były niekompletne, Zam. zgodnie z art. 107 ust. 2 ustawy PZP, wezwał do ich złożenia lub uzupeł. w wyznaczonym term.
11. Zam. nie zostało podzielone na części z uwagi na to, iż ze względów techn., organizacyjnych i ekonom. tworzy nierozerwalną całość. Udzielenie jednego zam. było uzasadnione obiektywnymi przyczynami.
W przypadku podziału zam. na części, zachodziłaby potrzeba skoordynowania działań różnych Wyk. realizujących poszczególne części zam. Mogłoby to poważnie zagrozić terminowemu, właściwemu wykonaniu zam., a niezrealizowanie zadania w terminie określ. w umowie o dofinansowanie Proj. pt.: „Rozwój infrastruktury kształcenia zawodowego w powiecie jarocińskim dla potrzeb nowoczesnej gospodarki” nr FEWP.05.01-IZ.00-0043/23-00 spowodowałoby utratę dofinansowania uzyskanego przez Powiat Jarociński.
Dodatkowym powodem niedokonania podziału zam. na części była ściśle powiązana z etapem projekt. i wykonania robót bud., dostawa jak i instalacja wyposażenia, w którego skład wchodziło pionowe centrum obróbcze, centrum tokarskie, podnośniki nożycowe podposadzkowe oraz wciągnik łańcuchowy ręczny. Pod wymienione powyż. wyposażenie wymagane było zaprojekt. i wykonanie odpowiednich ław fundamentowych, mocowań, otworów służących do ich wniesienia. Nastąpiła również konieczność zamontowania części podzespołów wyposażenia już na etapie wykonywania robót bud..
12. Wszelkie dok. złożone wraz z of. w języku obcym miały być złożone z tłumacz. na język polski.
13. Zam. nie określał dodatkowych wymagań związanych z zatrudnianiem osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy PZP.
14. Wyk. udzielił gwarancji jakości na roboty bud. objęte przed. zam. na okres minimum 36 miesięcy licząc od daty podpisania protokołu odbioru końcowego.
15. Wyk. udzielił gwarancji na wyposażenie szczegółowo opisane w Zał. nr 2 do SWZ na okres wskazany przez jego producenta (z zastrzeżeniem, iż okres ten nie mógł być krótszy niż wskazany jako minimalny w Zał. nr 2 do SWZ dla danego wyposażenia).
16. Wyk. odp. był za powstałe w toku wykonywania przed. zam. odpady oraz za właściwy sposób postępowania z nimi, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2023 r., poz. 1587 ze zm.). Wywóz odpadów i ich utylizacja odbywała się na koszt Wyk.
17. Przed. zam. opisany w Zał. nr 2 do SWZ musiał być fabrycznie nowy, wolny od wad, nie noszący znamion użytkowania oraz w pełni sprawny techn.
18. Przed. zam. opisany w Zał. nr 2 do SWZ Wyk. zobowiązał się dostarczyć na własny koszt, łącznie z opakowaniem, transportem, rozładunkiem oraz ubezp. do miejsca przeznaczenia, którym jest ZSP nr 2, ul. Franciszkańska 2, 63-200 Jarocin.
19. Warunki realizacji zam. zostały określone w Umowie.
20. Zam. wymagał złożenia of. po sprawdzeniu przez Wyk. niezbędnych dok.do realizacji zam. dostępnych u Zam. oraz odbyciu przez Wyk. wizji lokalnej.
21. Dok., o których mowa w pkt 20 były:
- decyzja o ustaleniu inwestycji celu publicznego,
- opinia geotechniczna podłoża gruntowego,
- oświadczenie o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane,
- warunki techniczne na zwiększenie mocy energetycznej dla budynku.
22. Złożenie of. po sprawdzeniu przez Wyk. niezbędnych dok. do realizacji zam. dostępnych u Zam. oraz odbyciu przez Wyk. wizji lokalnej było konieczne ze względu na specyfikę oraz złożoność przed. zam. i miało na celu bardziej dogłębne rozeznanie się Wyk. w istocie zam.
23. Jeżeli Wyk. złożył of. bez sprawdzenia niezbędnych dok. do realizacji zam. dostępnych u Zam. lub bez odbycia wizji lokalnej, wówczas of. tego Wyk. została odrzucona na podst. art. 226 ust. 1 pkt 18) ustawy PZP.
24. Inf. szczegółowe związane ze sprawdzeniem przez Wyk. niezbędnych dok. do realizacji zam. dostępnych u Zam. oraz odbyciem przez Wyk. wizji lokalnej:
1) sprawdzenie przez Wyk. niezbędnych dok. do realizacji zam. dostępnych u Zam. oraz odbycie przez Wyk. wizji lokalnej miało na celu:
- szczegółowe zapoznanie się Wyk. z dok. będącymi w posiadaniu Zam. i mającymi związek z realizacją zam.,
- dogłębne rozeznanie się Wyk. w specyfice i uwarunkowaniach lokalnych związanych z wykonaniem zam.,
- prawidłowe przygotowanie of. przez Wyk.
2) Miejscem odbycia wizji lokalnej był ZSP nr 2, ul. Franciszkańska 2, 63-200 Jarocin.
3) W celu sprawdzenia przez Wyk. niezbędnych dok. do realizacji zam. dostępnych u Zam. oraz odbycia wizji lokalnej, Wyk. zobowiązany był do złożenia wniosku w tej sprawie za pośrednictwem platformazakupowa.pl dostępnej pod adresem intern.:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/1025509
zgodnie ze sposobem komun. się, określonym w rozdz. XIII pkt 6 SWZ.
4) Zam. po otrzymaniu wniosku, o którym mowa w pkt 3) niezwłocznie przekazał Wyk. dok. o których mowa w pkt 21 oraz wyznaczył Wyk. termin wizji lokalnej za pośrednictwem platformazakupowa.pl zgodnie ze sposobem komun. określonym w rozdz. XIII SWZ.
5) Przekazanie Wyk. dok., o których mowa w pkt 21 oraz dokonanie przez Wyk. wizji lokalnej możliwe było w dni robocze od pon. do piątku w godz. od 7:00 do 15:00.
6) Zam. rekomendował sprawdzenie przez Wyk. niezbędnych dok. do realizacji zam. dostępnych u Zam. oraz odbycie przez Wyk. wizji lokalnej z zachowaniem odp. i niezbędnego odstępu czasu (między sprawdzeniem ww. dok. i odbyciem wizji a term. skł. of.) w celu prawidłowego przyg. i złożenia of.
7) Wizja lokalna odbywała się przy współudziale przedstawicieli Wyk., Zam. oraz ZSP nr 2, ul. Franciszkańska 2, 63-200 Jarocin.
8) Po zakończeniu wizji lokalnej, Wyk. był zobowiązany udokumentować jej odbycie poprzez złożenie stosownego ośw. w formie pisemnej (wzór ośw. został przekazany przez Zam. podczas wizji lokalnej).
9) Przedstawiciel/e Zam. i ZSP nr 2, ul. Franciszkańska 2, 63-200 Jarocin potwierdzili na ośw., o którym mowa w pkt 8) odbycie przez Wyk. wizji lokalnej.

3.9.) Główny kod CPV: 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71300000-1 - Usługi inżynieryjne

45111250-5 - Badanie gruntu

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45212000-6 - Roboty budowlane w zakresie budowy wypoczynkowych, sportowych, kulturalnych, hotelowych i restauracyjnych obiektów budowlanych

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45350000-5 - Instalacje mechaniczne

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45410000-4 - Tynkowanie

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

42632000-5 - Obrabiarki sterowane komputerowo do metalu

42638000-7 - Centra obróbkowe do obróbki metalu

42413000-4 - Podnośniki i wciągniki do pojazdów mechanicznych

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-01-24

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

do 2026-05-30

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Przedsiębiorstwo Budowlano-Handlowe Cegiełka Włodzimierz Gościniak

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6170012169

4.3.3.) Ulica: ul. Powstańców Wielkopolskich 58

4.3.4.) Miejscowość: Wilkowyja

4.3.5.) Kod pocztowy: 63-200

4.3.6.) Województwo: wielkopolskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 8115929,31 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00074968/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-20

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 4

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Przyczyną dokonania zmian była konieczność wykonania robót dodatkowych.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

W wyniku dokonanej zmiany rozszerzono przedmiot umowy o roboty dodatkowe zgodnie z zakresem robót wskazanym w protokole konieczności robót dodatkowych z dnia 05.09.2025 r.

5.4.6.) Wartość zmiany: 9413,71

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak

5.4.2.) Numer zmiany: 2

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Przyczyną dokonania zmian była konieczność wprowadzenia do umowy nowych postanowień wynikających ze zmian przepisów prawa, w związku z przepisami ustawy z dnia 9 maja 2024 r. zmieniającej ustawę o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2024 r., poz. 852), w szczególności dotyczących wdrożenia Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF).

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

W wyniku dokonanej zmiany w umowie w § 2 po ust. 15 dodano ust. 16–26, wprowadzające regulacje dotyczące wystawiania, przesyłania i odbierania faktur za pośrednictwem Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF) oraz obowiązków stron związanych z funkcjonowaniem tego systemu.

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.4.2.) Numer zmiany: 3

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Przyczyną dokonania zmian było zgłoszenie przez Wykonawcę konieczności zmiany umowy, w związku z zaprzestaniem produkcji urządzenia wskazanego w Załączniku nr 2 do umowy, w części dotyczącej podnośników nożycowych podposadzkowych w ilości 4 szt. Zgodnie z oświadczeniem producenta przedmiotowe urządzenie nie jest już produkowane, a powyższa okoliczność była niezależna od Wykonawcy. W związku z brakiem możliwości dostarczenia urządzenia wskazanego w umowie Wykonawca zaproponował urządzenie zastępcze o wymaganych parametrach i funkcjonalności.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

W wyniku dokonanej zmiany nazwa producenta, model oraz opis wyposażenia w Załączniku nr 2 do umowy – „Wyposażenie mechaniki pojazdowej”, pozycja nr 1 „Podnośnik nożycowy podposadzkowy”, otrzymuje brzmienie zgodne z treścią Załącznika nr 2 do Aneksu nr 3 z dn. 14.04.2026 r.

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.4.2.) Numer zmiany: 4

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Przyczyną dokonania zmian było zgłoszenie przez Wykonawcę konieczności zmiany umowy, w związku z brakiem dostępności na rynku wciągnika łańcuchowego ręcznego wskazanego w Załączniku nr 2 do umowy. Zgodnie z oświadczeniem producenta przedmiotowe urządzenie nie jest już dostępne na rynku, a powyższa okoliczność była niezależna od Wykonawcy. W związku z brakiem możliwości dostarczenia urządzenia wskazanego w umowie Wykonawca zaproponował urządzenie zastępcze o wymaganych parametrach i funkcjonalności.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

W wyniku dokonanej zmiany nazwa producenta, model oraz opis wyposażenia w Załączniku nr 2 do umowy – „Wyposażenie pracowni mechaniki pojazdowej”, pozycja nr 2 „Wciągnik łańcuchowy ręczny”, otrzymuje brzmienie zgodne z treścią Załącznika nr 2 do Aneksu nr 4 z dnia 24.04.2026 r.

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 8076647,44 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Nie

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

nie dotyczy

2026-08-18 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
18.08.2026
Termin składania ofert
Brak daty
Wartość umowy
0 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45200000-9
45200000-9 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej) 45100000-8 (Przygotowanie terenu pod budowę) 71320000-7 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania) 45111200-0 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne) 71200000-0 (Usługi architektoniczne i podobne) 71220000-6 (Usługi projektowania architektonicznego) 71300000-1 (Usługi inżynieryjne) 45111250-5 (Badanie gruntu) 45110000-1 (Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne) 45212000-6 (Roboty budowlane w zakresie budowy wypoczynkowych sportowych kulturalnych hotelowych i restauracyjnych obiektów budowlanych) 45210000-2 (Roboty budowlane w zakresie budynków) 45420000-7 (Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie) 45300000-0 (Roboty instalacyjne w budynkach) 45330000-9 (Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne) 45310000-3 (Roboty instalacyjne elektryczne) 45350000-5 (Instalacje mechaniczne) 45320000-6 (Roboty izolacyjne) 45410000-4 (Tynkowanie) 45430000-0 (Pokrywanie podłóg i ścian) 45440000-3 (Roboty malarskie i szklarskie) 45400000-1 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych) 45450000-6 (Roboty budowlane wykończeniowe pozostałe) 42632000-5 (Obrabiarki sterowane komputerowo do metalu) 42638000-7 (Centra obróbkowe do obróbki metalu) 42413000-4 (Podnośniki i wciągniki do pojazdów mechanicznych)