Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 449 450 PLN

Modernizacja piwnic budynku będącego w zasobie nieruchomości Gminy Poświętne na potrzeby Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej

Rozstrzygnięty Roboty budowlane 2026/BZP 00358742

Numer referencyjny: ZP.271.1.8.2026

Zamawiający

GMINA POŚWIĘTNE

ul. Krótka 1

05-326 Poświętne, Mazowieckie

NIP: 1251627895

REGON: 711582693

Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest modernizacja piwnic budynku będącego w zasobie nieruchomości Gminy Poświętne na potrzeby Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
Gwarancja 40%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
Z.J. Zbigniew Skibski Kobyłka 1250067649

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 Z.J. Zbigniew Skibski (Kobyłka) Umowa podpisana 449 450 PLN 449 450 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Mazowieckie — na podstawie 200 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne)

Najniższa cena

23 233 PLN

Średnia cena

492 271 PLN

Najwyższa cena

9 541 006 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
REMAR Marek Mielcarz Sulejówek 8 111 103 PLN 895 856 PLN
Lider - Firma Remontowo – Budowlana Adam Pyl Warszawa 4 67 566 PLN 270 262 PLN
Przedsiębiorstwo Budowlane Paweł Królikowski Dębe Wielkie 4 59 568 PLN 238 274 PLN
PS-BUD Piotr Śmietański Warszawa 3 45 567 PLN 108 309 PLN
Usługi Ogólnobudowlane Instalatorstwo Sanitarne i Gazowe, Jacek Stroiński Warszawa 3 125 343 PLN 250 687 PLN
Odnowax Aleksandra Karpińska Warszawa 3 34 308 PLN 102 925 PLN
Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane Piotr Polkowski Warszawa 3 455 166 PLN 288 499 PLN
PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWLANE ”BUDO-INSTAL” EWA BRZOSTOWSKA Nadarzyn 3 63 012 PLN 126 024 PLN
ART DOM ARTUR PLEWIK Warszawa 2 58 919 PLN 117 838 PLN
RB4U.PL Sp. z o.o. Warszawa 2 475 905 PLN 951 809 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Modernizacja piwnic budynku będącego w zasobie nieruchomości Gminy Poświętne na potrzeby Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej

Z.J. Zbigniew Skibski 449 450 PLN

2026-09-04 10:00:25Z

Remont pustostanów lokali mieszkalnych: część nr 1: Nowogrodzka 6 m 15, część nr 2: S. Noakowskiego 12 m 61

Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane Piotr Polkowski 1 196 928 PLN

2026-09-04 09:53:00Z

Remont pustostanów lokali mieszkalnych: część nr 1: Nowogrodzka 6 m 15, część nr 2: S. Noakowskiego 12 m 61

Jak Ok Sp. z o.o. 158 114 PLN

2026-09-04 09:53:00Z

Wykonanie robót budowlano-remontowych w pustostanach stanowiących lokale mieszkalne na terenie Dzielnicy Żoliborz.

Usługi Remontowo-Budowlane Sebastian Suchecki 38 619 PLN

2026-09-04 07:30:50Z

Wykonanie robót budowlano-remontowych w pustostanach stanowiących lokale mieszkalne na terenie Dzielnicy Żoliborz.

Usługi Remontowo-Budowlane Wojtczak Krystian 117 231 PLN

2026-09-04 07:30:50Z

Bieżąca konserwacja i remont pomieszczeń.

Usługi Ogólno-Budowlane Tadeusz Głowiński 383 400 PLN

2026-09-03 11:03:34Z

Poprawa efektywności energetycznej budynku przy ul. Napoleońskiej 25 w Mławie

Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. w Mławie 355 433 PLN

2026-09-03 09:28:25Z

Roboty budowlano-wykończeniowe w ramach rewitalizacji domu Wilhelma Lewego w Kobyłce

TMB Maat Sp. z o.o. Sp. k. 46 861 PLN

2026-09-03 07:02:12Z

Remont dachu w Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Topolowej 10 w Pruszkowie

SPEC GRUPA Leszek Łaczmański 322 911 PLN

2026-09-02 08:17:27Z

Remont budynku administracyjno-biurowego RZGW Bydgoszcz - ponowienie

BYDGOSTA Sp. z o.o. 6 113 223 PLN

2026-09-01 09:43:31Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 38 619 PLN Średnia: 416 803 PLN Max: 6 113 223 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Modernizacja piwnic budynku będącego w zasobie nieruchomości Gminy Poświętne na potrzeby Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA POŚWIĘTNE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 711582693

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Krótka 1

1.5.2.) Miejscowość: Poświętne

1.5.3.) Kod pocztowy: 05-326

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL912 - Warszawski wschodni

1.5.7.) Numer telefonu: 25 752-03-80; 25 752-03-90

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi4@ugposwietne.pl,przetargi3@ugposwietne.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gminaposwietne.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja piwnic budynku będącego w zasobie nieruchomości Gminy Poświętne na potrzeby Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3acc9c03-ec89-45fc-9309-9d8f585a3937

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00358742

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-23

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00062760/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.6 Modernizacja piwnic budynku będącego w zasobie nieruchomości Gminy Poświętne na potrzeby Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1348177

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: Za pośrednictwem platformy zakupowej Zamawiającego: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1348177

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Zgodnie z Rozdziałem XIII SWZ - XIII. SPOSÓB KOMUNIKACJI ORAZ WYJAŚNIENIA TREŚCI SWZ

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: ZP.271.1.8.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest modernizacja piwnic budynku będącego w zasobie nieruchomości Gminy Poświętne na potrzeby Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej

4.2.6.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45000000-7 - Roboty budowlane

45442100-8 - Roboty malarskie

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45454100-5 - Odnawianie

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 100 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Punktowo

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Gwarancja

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące: zdolności technicznej lub zawodowej:
1) w zakresie wiedzy i doświadczenia - Zamawiający wymaga aby Wykonawca wykazał, że w okresie 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie wykonał ( zakończył) co najmniej jedną robotę budowlaną polegającą na budowie budynku, lub przebudowie budynku, lub remoncie budynku, lub modernizacji budynku, lub rozbudowie budynku użyteczności publicznej o wartości nie mniejszej niż 300.000,00 złotych brutto
2) - Zamawiający wymaga aby Wykonawca wykazał, że dysponuje co najmniej jedną osobą skierowaną do realizacji zamówienia do pełnienia funkcji Kierownika budowy posiadającą uprawnienia budowlane bez ograniczeń do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno - budowlanej.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: Wykonawca zobowiązany jest złożyć pśd określone w rozdz X SWZ
1. Do oferty Wykonawca zobowiązany jest dołączyć aktualne na dzień składania ofert oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu oraz o braku podstaw do wykluczenia z postępowania - zgodnie z Załącznikiem nr do SWZ:
2.Wykaz robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie 5 lat , a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie , wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów na rzecz których roboty te zostały wykonane oraz załączeniem dowodów określających czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przed podmiot , na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - inne odpowiednie dokumenty - załącznik nr 3 do SWZ
3. Wykaz osób skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego , w szczególności odpowiedzialnych za świadczenia usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanym wraz z informacyjnymi na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonywania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami - załącznik nr 4 do SWZ;

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: Wykonawca zobowiązany jest złożyć pśd określone w rozdz. X SWZ
1. Do oferty Wykonawca zobowiązany jest dokończyć aktualne na dzień składania ofert oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu oraz o braku podstaw do wykluczenia z postępowania - zgodnie z Załącznikiem nr. 2 do SWZ;
2.Oświadczenie Wykonawcy w zakresie art.108 ust. 1pkt. 5 ustawy o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów ( Dz, U. z 2019r. poz. 369) z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę , ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu , albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub z informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej - załącznik nr. 6 do SWZ:

5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:

Nie dotyczy

5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Tak

5.10.) Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty:

1) Wykonawca, w przypadku zaoferowania wyrobów/rozwiązań równoważnych opisywanym przez Zamawiającego, zobowiązany jest złożyć wraz z ofertą dokumenty wskazane w załączniku nr 11 do SWZ ust. 13 pkt 4 lit. a i b lub równoważne przedmiotowe środki dowodowe, jeśli potwierdzają, że oferowane wyroby/rozwiązania równoważne, które zostaną użyte podczas realizacji zamówienia spełniają wymagania określone przez Zamawiającego.
2) Jeżeli Wykonawca nie złoży wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, Zamawiający wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie.

1) Wykonawca, w przypadku zaoferowania wyrobów/rozwiązań równoważnych opisywanym przez Zamawiającego, zobowiązany jest złożyć wraz z ofertą dokumenty wskazane w załączniku nr 11 do SWZ ust. 13 pkt 4 lit. a i b lub równoważne przedmiotowe środki dowodowe, jeśli potwierdzają, że oferowane wyroby/rozwiązania równoważne, które zostaną użyte podczas realizacji zamówienia spełniają wymagania określone przez Zamawiającego.
2) Jeżeli Wykonawca nie złoży wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, Zamawiający wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie

5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:

Nie dotyczy

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak

6.4.1) Informacje dotyczące wadium:

Wykonawca zobowiązany jest do zabezpieczenia swojej oferty wadium w wysokości:
5 000. zł ( słownie: pięć tysięcy złotych i 00/100)

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

1. Zamawiający będzie wymagał od Wykonawcy, którego oferta została wybrana, wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 5% ceny brutto oferty.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Zgodnie z Projektowanymi postanowieniami umowy oraz określone w SWZ

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-08-07 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1348177

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-08-07 10:05

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-09-05

2026-07-23 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
23.07.2026
Termin składania ofert
07.08.2026 08:00
Wartość umowy
449 450 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
45453000-7 (Roboty remontowe i renowacyjne) 45400000-1 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych) 45000000-7 (Roboty budowlane) 45442100-8 (Roboty malarskie) 45111300-1 (Roboty rozbiórkowe) 45454100-5 (Odnawianie) 45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych 45000000-7 - Roboty budowlane 45442100-8 - Roboty malarskie 45111300-1 - Roboty rozbiórkowe 45454100-5 - Odnawianie

Okres realizacji

100 dni