Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 355 433 PLN

Poprawa efektywności energetycznej budynku przy ul. Napoleońskiej 25 w Mławie

Rozstrzygnięty Roboty budowlane 2026/BZP 00349627

Numer referencyjny: GKM.271.33.2026

Zamawiający

MIASTO MŁAWA

ul. Stary Rynek 19

06-500 Mława, Mazowieckie

NIP: 5691760034

REGON: 130377830

Opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania inwestycyjnego pn.: „Poprawa efektywności energetycznej budynku przy ul. Napoleońskiej 25 w Mławie”, polegającego na: 1) zmianie systemu ogrzewania w sześciu lokalach w zakresie likwidacji zainstalowanych, nieefektywnych źródeł ciepła w postaci pieców / trzonów węglowych na kotły pelletowe z automatycznym podajnikiem paliwa, 2) wykonaniu nowej instalacji centralnego ogrzewania, w ramach której zamontowane zostaną urządzenia do regulacji wykorzystywanego ciepła wraz z modernizacją instalacji wewnętrznych ciepłej wody użytkowej, 3) dociepleniu ścian budynku za pomocą płyt styropianowych, 4) zakupie i montażu kuchni gazowych wraz z niezbędnym osprzętem (z uwagi na likwidację pieców / trzonów węglowych wykorzystywanych jako kuchnie codziennego użytku). Szczegółowy zakres realizacji zadania zawiera Opis Przedmiotu Zamówienia, zamieszczony w Załączniku nr 11 do SWZ. Zadanie realizowane jest w ramach programu: „Mazowsze dla czystego powietrza 2026”

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
skrócenie podstawowego 60-dniowego terminu realizacji zadania 20%
wydłużenie 36-miesięcznego terminu gwarancji 20%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. w Mławie Mława 5691679728

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. w Mławie (Mława) Umowa podpisana 355 433 PLN 355 433 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Mazowieckie — na podstawie 200 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne)

Najniższa cena

23 233 PLN

Średnia cena

487 877 PLN

Najwyższa cena

9 541 006 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
REMAR Marek Mielcarz Sulejówek 8 111 103 PLN 895 856 PLN
Lider - Firma Remontowo – Budowlana Adam Pyl Warszawa 4 67 566 PLN 270 262 PLN
Przedsiębiorstwo Budowlane Paweł Królikowski Dębe Wielkie 4 59 568 PLN 238 274 PLN
PS-BUD Piotr Śmietański Warszawa 3 45 567 PLN 108 309 PLN
Usługi Ogólnobudowlane Instalatorstwo Sanitarne i Gazowe, Jacek Stroiński Warszawa 3 125 343 PLN 250 687 PLN
Odnowax Aleksandra Karpińska Warszawa 3 34 308 PLN 102 925 PLN
PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWLANE ”BUDO-INSTAL” EWA BRZOSTOWSKA Nadarzyn 3 63 012 PLN 126 024 PLN
ART DOM ARTUR PLEWIK Warszawa 2 58 919 PLN 117 838 PLN
RB4U.PL Sp. z o.o. Warszawa 2 475 905 PLN 951 809 PLN
MAGNUS Tadeusz Okulicz Warszawa 2 78 331 PLN 156 663 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 36 031 PLN Średnia: 436 741 PLN Max: 6 113 223 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Poprawa efektywności energetycznej budynku przy ul. Napoleońskiej 25 w Mławie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: MIASTO MŁAWA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 130377830

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Stary Rynek 19

1.5.2.) Miejscowość: Mława

1.5.3.) Kod pocztowy: 06-500

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL922 - Ciechanowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: info@mlawa.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.mlawa.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Poprawa efektywności energetycznej budynku przy ul. Napoleońskiej 25 w Mławie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0529421e-b841-4b6a-bb65-036139551600

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00349627

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-17

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00019618/11/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.18 Poprawa efektywności energetycznej budynku przy ul. Napoleońskiej 25 w Mławie

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-0529421e-b841-4b6a-bb65-036139551600

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: Komunikacja w postępowaniu odbywa się za pośrednictwem platformy e-Zamówienia i formularzy tam dostępnych. W szczególnych sytuacjach, oprócz składania ofert, komunikować się mogą Wykonawcy z Zamawiającym przesyłając wiadomość na adres e-mail: sebastian.sobieraj@mlawa.pl

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy e-Zamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia:
1) W celu prawidłowego korzystania z usług platformy e-Zamówienia wymagany jest komputer PC z minimalnymi parametrami: Intel Core2 Duo, 2 GB RAM, HDD oraz z zainstalowanym jednym z poniższych systemów operacyjnych:
a) MS Windows 7 lub nowszy,
b) OSX/Mac OS 10.10,
c) Ubuntu 14.04.
2) Aby korzystać z funkcjonalności platformy należy mieć zainstalowaną jedną z poniższych przeglądarek:
a) Chrome 66.0 lub nowsza,
b) Firefox 59.0 lub nowszy,
c) Safari 11.1 lub nowsza,
d) Edge 14.0 i nowsze.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): INFORMACJA O OGÓLNYCH ZASADACH OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH, STOSOWANYCH W URZĘDZIE MIASTA MŁAWA dostępna jest w rozdziale XXV dokumentu SWZ. Natomiast klauzula informacyjna Urzędu Marszałkowskiego dostępna jest w załączniku nr 5 do Załącznika nr 2 do SWZ (PPU).

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: GKM.271.33.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Tak

4.1.14.) Określenie aspektów społecznych, środowiskowych lub etykiet w opisie przedmiotu zamówienia:

Zamawiający uwzględnił wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, zgodnie z art. 100 ust. 1 ustawy

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania inwestycyjnego pn.: „Poprawa efektywności energetycznej budynku przy ul. Napoleońskiej 25 w Mławie”, polegającego na:
1) zmianie systemu ogrzewania w sześciu lokalach w zakresie likwidacji zainstalowanych, nieefektywnych źródeł ciepła w postaci pieców / trzonów węglowych na kotły pelletowe z automatycznym podajnikiem paliwa,
2) wykonaniu nowej instalacji centralnego ogrzewania, w ramach której zamontowane zostaną urządzenia do regulacji wykorzystywanego ciepła wraz z modernizacją instalacji wewnętrznych ciepłej wody użytkowej,
3) dociepleniu ścian budynku za pomocą płyt styropianowych,
4) zakupie i montażu kuchni gazowych wraz z niezbędnym osprzętem (z uwagi na likwidację pieców / trzonów węglowych wykorzystywanych jako kuchnie codziennego użytku).
Szczegółowy zakres realizacji zadania zawiera Opis Przedmiotu Zamówienia, zamieszczony w Załączniku nr 11 do SWZ.
Zadanie realizowane jest w ramach programu: „Mazowsze dla czystego powietrza 2026”

4.2.6.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu

45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

45321000-3 - Izolacja cieplna

45324000-4 - Roboty w zakresie okładziny tynkowej

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 60 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.1.) Sposób oceny ofert: W ustalonych przez Zamawiającego kryteriach (Pc1+Pc2+Pc3) najkorzystniejsza oferta otrzyma 100,00 punktów, a pozostałym ofertom zostaną przyznane punkty z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku.

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: skrócenie podstawowego 60-dniowego terminu realizacji zadania

4.3.6.) Waga: 20

Kryterium 3

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: wydłużenie 36-miesięcznego terminu gwarancji

4.3.6.) Waga: 20

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu w zakresie zdolności technicznej lub zawodowej. Zamawiający uzna warunki w tym zakresie za spełnione, jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie wykonał należycie i prawidłowo ukończył minimum jedną robotę budowlaną termomodernizacji budynku wielorodzinnego o wartości min. 300 000,00 zł brutto.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: 1. Zamawiający wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni od dnia wezwania, aktualnych na dzień złożenia następujących dokumentów:
1) oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zwartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy PZP, według wzoru, zamieszczonego w Załączniku nr 6 w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego.
2) odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji
3) Wykonawca może posłużyć się certyfikatem w zakresie podstaw wykluczenia w postępowaniu.

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: Na wezwanie Zamawiającego Wykonawca złoży podmiotowe środki dowodowe na spełnienie warunków udziału w postępowaniu, zawartych w ust. 1 niniejszego rozdziału tj. wykaz robót budowlanych wraz z załączeniem dowodów (referencje, poświadczenia, bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz, którego roboty budowlane zostały wykonane) określające, poziom ich wykonania. Wykaz robót budowlanych zaleca się sporządzić według wzoru stanowiącego Załącznik Nr 8 do SWZ.
Wykonawca może posłużyć się certyfikatem w zakresie spełniania warunków udziału w postępowaniu.

5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:

Kosztorys ofertowy będzie wymagany wyłącznie od Wykonawcy, którego oferta zostanie wybrana - udostępniony Zamawiającemu przed zawarciem umowy.

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

1. w przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców (np. członkowie konsorcjum, wspólnicy spółki cywilnej) oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu i spełnieniu warunków udziału w postępowaniu z art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Oświadczenia te winny potwierdzać brak podstaw do wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu (art. 125 ust. 4 ustawy Pzp),
2. w przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców (np. członkowie konsorcjum, wspólnicy spółki cywilnej) – pełnomocnictwo do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, zgodnie z art. 58 ust. 2 ustawy Pzp.
3. w przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców (np. członkowie konsorcjum, wspólnicy spółki cywilnej) oświadczenie, o którym mowa w art. 117 ust. 4 ustawy Pzp, z którego wynika, które roboty budowlane wykonają poszczególni Wykonawcy, według wzoru stanowiącego załącznik nr 5 do SWZ.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Zmiany do umowy przewidziane są w § 17 Załącznika nr 2 do SWZ (PPU).

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-08-03 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: Platforma e-Zamówienia

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-08-03 10:30

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-09-01

SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE

Dodatkowo, Wykonawca może zostać wykluczony z niniejszego postępowania, jeśli zachodzą wobec niego przesłanki wskazane w art. 7 ust. 1 pkt 1, 2, 3 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie
przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U. z 2025 r. poz. 514).
Zamawiający w rozdziale XXVI SWZ zamieścił informacje uzupełniające, doprecyzowujące czynności wykonywane w postępowaniu.
2026-07-17 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
17.07.2026
Termin składania ofert
03.08.2026 08:00
Wartość umowy
355 433 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
45453000-7 (Roboty remontowe i renowacyjne) 45111300-1 (Roboty rozbiórkowe) 45331100-7 (Instalowanie centralnego ogrzewania) 45311200-2 (Roboty w zakresie instalacji elektrycznych) 45111220-6 (Roboty w zakresie usuwania gruzu) 45261000-4 (Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty) 45321000-3 (Izolacja cieplna) 45324000-4 (Roboty w zakresie okładziny tynkowej) 45330000-9 (Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne) 45400000-1 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych) 45430000-0 (Pokrywanie podłóg i ścian) 45450000-6 (Roboty budowlane wykończeniowe pozostałe) 45111300-1 - Roboty rozbiórkowe 45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania 45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych 45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu 45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty 45321000-3 - Izolacja cieplna 45324000-4 - Roboty w zakresie okładziny tynkowej 45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne 45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych 45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian 45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

Okres realizacji

60 dni