Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 0 PLN

Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Wodzisławia Śląskiego

Rozstrzygnięty Usługi 2026/BZP 00374429

Zamawiający

Miasto Wodzisław Śląski

Wodzisław Śląski, Śląskie

NIP: 6471277603

REGON: 1.4) Adres zamawiającego

Kryteria oceny ofert

34-451 %

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
Przedsiębiorstwem Usług Komunalnych „EMPOL” spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Tylmanowa -

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 Przedsiębiorstwem Usług Komunalnych „EMPOL” spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Tylmanowa) Umowa podpisana - -

Kto wygrywa podobne przetargi?

Śląskie — na podstawie 146 rozstrzygniętych przetargów (CPV 90500000-2)

Najniższa cena

517 PLN

Średnia cena

231 186 PLN

Najwyższa cena

1 003 945 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Remondis Tarnowskie Góry Sp. z o.o. Tarnowskie Góry 4 92 979 PLN 278 938 PLN
Reko Prime sp. z o.o. Myszków 4 49 707 PLN 141 329 PLN
Przedsiębiorstwo Techniki Sanitarnej ALBA Sp. z o.o. Chorzów 3 406 879 PLN 406 879 PLN
EKO Sp. z o.o. Rybnik 3 - 92 448 PLN
SARPI Dąbrowa Górnicza sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 3 35 001 PLN 105 003 PLN
REMONDIS Sp. z o.o. Warszawa 3 36 581 PLN 109 744 PLN
REMONDIS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Warszawa 2 - 109 524 PLN
Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Katowice 2 314 128 PLN 314 128 PLN
Eco Team Service Sp. z o.o. Łodygowice 2 - 3 906 777 PLN
"RAF-EKOLOGIA" Sp. z o. o. Jedlicze 2 770 904 PLN 770 904 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Usunięcie odpadów niebezpiecznych zdeponowanych na terenie działki przy ul. Stanisława Konarskiego w Piekarach Śląskich

MO-BRUK S.A. -

2026-09-04 10:10:01Z

Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Wręczyca Wielka dla Sektorów I, II, III

EKO - SYSTEM BIS Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka Komandytowa -

2026-09-03 13:45:44Z

Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów z GPSZOK w 2026r.- zamówienie podobne

REMONDIS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 109 524 PLN

2026-08-25 06:37:26Z

Odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 05 02 i 19 05 01 pochodzących z Zakładu Zagospodarowania Odpadów prowadzonego przez Częstochowskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. w Sobuczynie

Econ Trader Sp. z o.o. (Lider Konsorcjum) -

2026-08-24 08:24:55Z

Świadczenie usług sukcesywnego wywozu i zagospodarowania odpadów komunalnych z obiektów Katowickich Cmentarzy Komunalnych

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. -

2026-08-21 10:07:17Z

Usługa odbioru, transportu, utylizacji odpadów medycznych.

SARPI DĄBROWA GÓRNICZA Sp. z o.o. 442 705 PLN

2026-08-13 19:28:33Z

Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów z GPSZOK w 2026r.- zamówienie podobne

Remondis Sp. z o.o. -

2026-08-12 08:59:57Z

Odbiór odpadów II

Terra P.P. sp. z o.o. 174 960 PLN

2026-08-12 05:53:29Z

Usunięcie i gospodarowanie odpadami niebezpiecznymi po pożarze zmagazynowanymi w Siemianowicach Śląskich przy ul. Wyzwolenia

Konsorcjum firm: ALBA Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o. - lider konsorcjum, SARPI Dąbrowa Górnicza Sp. z o.o. – członek konsorcjum 1; Transbud-Wulkan Sp. z o.o. – członek konsorcjum 2; FCC Pro Eko Sp. z o.o. – członek konsorcjum 3 -

2026-08-07 12:49:28Z

Usunięcie i unieszkodliwienie odpadów niebezpiecznych z terenu hali magazynowej w miejscowości Kamyk

EPICHEM Spółka z o.o. - Lider Konsorcjum -

2026-08-06 10:48:05Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 362 PLN Średnia: 149 252 PLN Max: 1 101 622 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Usługi
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Wodzisławia Śląskiego

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: Miasto Wodzisław Śląski

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 6471277603

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: Bogumińska 4

1.4.2.) Miejscowość: Wodzisław Śląski

1.4.3.) Kod pocztowy: 44-300

1.4.4.) Województwo: śląskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL227 - Rybnicki

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zam_pub@wodzislaw-slaski.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wodzislaw-slaski.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0c7c0311-d7aa-11ee-a3b5-e25d731b0da9

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00374429

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-03

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - wartości równej lub przekraczającej progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: OJ S 38/2024 22/02/2024

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Nie

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Usługi

3.7.) Nazwa zamówienia:

Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Wodzisławia Śląskiego

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

Świadczenie usługi w zakresie odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów komunalnych z terenu Miasta Wodzisławia Śląskiego, w sposób umożliwiający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy
odpadów ulegających biodegradacji przekazanych do składowania.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera SWZ wraz z załącznikami.

3.9.) Główny kod CPV: 90500000-2 - Usługi związane z odpadami

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

90512000-9 - Usługi transportu odpadów

90533000-2 - Usługi gospodarki odpadami

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2024-06-17

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

24 miesiące

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Przedsiębiorstwem Usług Komunalnych „EMPOL” spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

4.3.3.) Ulica: os. Rzeka 133

4.3.4.) Miejscowość: Tylmanowa

4.3.5.) Kod pocztowy: 34-451

4.3.6.) Województwo: małopolskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 34922753,16 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: OJ S 121/2024 24/06/2024

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-06-30

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 0

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 35309917,26 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Nie

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA VI INFORMACJE DODATKOWE

1. Termin realizacji przedmiotu umowy ustala się na okres 24 miesięcy nie wcześniej niż od dnia 01.07. 2024 r. z zachowaniem obowiązku zapisanego w § 13 pkt 2 oraz obowiązku złożenia sprawozdania za 2025 r. zgodnie z art. 9 n ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.
Uwaga: ostatnia faktura (korekta) wpłynęła dnia 30.07.2026r.

2. Zawarto dwa aneksy na podstawie art. 454 a contrario ustawy z dnia 11 września 2019 PZP.
aneks nr 1-zgłoszenie podwykonawcy,
aneks nr 2- zapisy KSeF
Przedmiot zamówienia nie uległ zmianie.

3. informacja dot. nienależytego wykonania umowy:
- niewysegregowanie dodatkowych 21% z masy odebranych zmieszanych odpadów komunalnych, surowców wtórnych tj: szkła, tworzyw sztucznych, papieru, metalu (niespełnienie kryterium ofertowego),
- nieliczne uchybienia w postaci braku odbioru odpadów w terminie, za które zamawiający otrzymał rekompensatę w postaci naliczonych kar umownych
2026-08-03 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy - Usługi

Informacje kluczowe

Data publikacji
03.08.2026
Termin składania ofert
Brak daty
Wartość umowy
0 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Powyżej progów UE

Kody CPV

Główny 90500000-2
90500000-2 (Usługi związane z odpadami) 90512000-9 (Usługi transportu odpadów) 90533000-2 (Usługi gospodarki odpadami)