Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 0 PLN
Usunięcie odpadów niebezpiecznych zdeponowanych na terenie działki przy ul. Stanisława Konarskiego w Piekarach Śląskich
Zamawiający
Gmina Piekary Śląskie reprezentowana przez Prezydenta Miasta
Piekary Śląskie, Śląskie
NIP: 4980262299
REGON: 1.4) Adres zamawiającego
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| MO-BRUK S.A. | Korzenna | - |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | MO-BRUK S.A. (Korzenna) | Umowa podpisana | - | - |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Śląskie — na podstawie 146 rozstrzygniętych przetargów (CPV 90500000-2)
Najniższa cena
517 PLN
Średnia cena
231 186 PLN
Najwyższa cena
1 003 945 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| Remondis Tarnowskie Góry Sp. z o.o. Tarnowskie Góry | 4 | 92 979 PLN | 278 938 PLN |
| Reko Prime sp. z o.o. Myszków | 4 | 49 707 PLN | 141 329 PLN |
| Przedsiębiorstwo Techniki Sanitarnej ALBA Sp. z o.o. Chorzów | 3 | 406 879 PLN | 406 879 PLN |
| EKO Sp. z o.o. Rybnik | 3 | - | 92 448 PLN |
| SARPI Dąbrowa Górnicza sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza | 3 | 35 001 PLN | 105 003 PLN |
| REMONDIS Sp. z o.o. Warszawa | 3 | 36 581 PLN | 109 744 PLN |
| REMONDIS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Warszawa | 2 | - | 109 524 PLN |
| Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Katowice | 2 | 314 128 PLN | 314 128 PLN |
| Eco Team Service Sp. z o.o. Łodygowice | 2 | - | 3 906 777 PLN |
| "RAF-EKOLOGIA" Sp. z o. o. Jedlicze | 2 | 770 904 PLN | 770 904 PLN |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Usunięcie odpadów niebezpiecznych zdeponowanych na terenie działki przy ul. Stanisława Konarskiego w Piekarach Śląskich
2026-09-04 10:10:01Z
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Wręczyca Wielka dla Sektorów I, II, III
2026-09-03 13:45:44Z
Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów z GPSZOK w 2026r.- zamówienie podobne
2026-08-25 06:37:26Z
Odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 05 02 i 19 05 01 pochodzących z Zakładu Zagospodarowania Odpadów prowadzonego przez Częstochowskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. w Sobuczynie
2026-08-24 08:24:55Z
Świadczenie usług sukcesywnego wywozu i zagospodarowania odpadów komunalnych z obiektów Katowickich Cmentarzy Komunalnych
2026-08-21 10:07:17Z
Usługa odbioru, transportu, utylizacji odpadów medycznych.
2026-08-13 19:28:33Z
Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów z GPSZOK w 2026r.- zamówienie podobne
2026-08-12 08:59:57Z
Odbiór odpadów II
2026-08-12 05:53:29Z
Usunięcie i gospodarowanie odpadami niebezpiecznymi po pożarze zmagazynowanymi w Siemianowicach Śląskich przy ul. Wyzwolenia
2026-08-07 12:49:28Z
Usunięcie i unieszkodliwienie odpadów niebezpiecznych z terenu hali magazynowej w miejscowości Kamyk
2026-08-06 10:48:05Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00422975 z dnia 2026-09-04 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Usługi
Usunięcie odpadów niebezpiecznych zdeponowanych na terenie działki przy ul. Stanisława Konarskiego w Piekarach Śląskich
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Piekary Śląskie reprezentowana przez Prezydenta Miasta
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276255418
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Bytomska 84
1.4.2.) Miejscowość: Piekary Śląskie
1.4.3.) Kod pocztowy: 41-940
1.4.4.) Województwo: śląskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL228 - Bytomski
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: bzp@piekary.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://piekaryslaskie.bip.net.pl/?c=179
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b2c102c6-7836-4882-a636-cd3bebb42745
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00422975
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-09-04
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - wartości równej lub przekraczającej progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: Dz.U. S: 173/2025 589649-2025
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Usługi
3.7.) Nazwa zamówienia:
Usunięcie odpadów niebezpiecznych zdeponowanych na terenie działki przy ul. Stanisława Konarskiego w Piekarach Śląskich
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest wywiezienie nielegalnie zdeponowanych odpadów z
miejsca nieprzeznaczonego do ich składowania i magazynowania przy ul. Stanisława
Konarskiego 2 oraz ich zagospodarowanie w procesie przetwarzania poprzez odzysk lub
unieszkodliwienie, w ilości ok. 275 Mg. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera
załącznik 5 do swz – opis przedmiotu zamówienia. 3. Zamawiający nie dokonuje podziału
zamówienia na części z uwagi na specyfikę i charakter przedmiotu zamówienia. Zdecydowana
większość oszacowanych kosztów zamówienia stanowi unieszkodliwienie i odzysk odpadów.
Jednocześnie unieszkodliwienie lub odzysk odpadów musi odbywać się bezpośrednio po
załadunku i transporcie odpadów, dlatego podzielenie zamówienia jest niekorzystne zarówno
z przyczyn ekonomicznych (stosunek wartości utylizacji do wartości załadunku i transportu),
jak i ze względów technicznych. Odpady zgromadzone są w jednym miejscu (teren jednej
posesji) w zbiornikach ściśle do siebie przylegających. W przypadku podziału zamówienia
mogłoby dojść do kolizji przy wykonywaniu prac. Prace te związane będą z odpadami
niebezpiecznymi – ekotoksycznymi, które stanowią lub mogą stanowić bezpośrednie lub
opóźnione zagrożenie dla co najmniej jednego elementu środowiska naturalnego – wymagają
więc szczególnej ostrożności i koordynacji w planowaniu ich usuwania z miejsca
nieprzeznaczonego do ich składowania. Kontakt odpadów – będących przedmiotem
zamówienia – z gruntem może wpływać niekorzystnie na stan jakości wód gruntowych,
powierzchniowych oraz gleb, co w przypadku wykonywania prac przez większą ilość
wykonawców mogłoby mieć miejsce. Ponadto są to substancje łatwopalne, więc w przypadku
braku odpowiedniego prowadzenia prac może dojść do pożaru. 4. Zamawiający informuje, że
przed złożeniem oferty, wykonawca ma możliwość przeprowadzenia na własny koszt wizji
lokalnej miejsca składowania odpadów niebezpiecznych - szczegóły w rozdziale V swz. 5.
Termin realizacji zamówienia wynosi: do 12 miesięcy od daty zawarcia umowy. 6. Wykonawca
składający ofertę jest nią związany od dnia upływu terminu składania ofert do dnia: 5 stycznia
2026 r. 7. Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza zobowiązany
będzie do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 5% ceny
całkowitej podanej w ofercie. Szczegółowe informacje zostały opisane w rozdziale XXIII swz.
INFORMACJA O OBOWIĄZKU OSOBISTEGO WYKONANIA PRZEZ WYKONAWCĘ
KLUCZOWYCH ZADAŃ ZGODNIE Z ART. 60 I ART. 121 USTAWY PZP Zamawiający
zastrzega obowiązek osobistego wykonania: 1) przez wykonawcę transportu i przetwarzania
odpadów niebezpiecznych w zakresie objętym uprawnieniami, o których mowa w rozdziale X
pkt 1 ppkt 1 i 2, 2) w przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia – transportu i przetwarzania odpadów niebezpiecznych w zakresie objętym
uprawnieniami, o których mowa w rozdziale X pkt 1 ppkt 1 i 2, przez tych wykonawców, którzy wykażą spełnienie warunku udziału w postępowaniu. Wyżej wymienione czynności stanowią główny przedmiot zamówienia.
3.9.) Główny kod CPV: 90500000-2 - Usługi związane z odpadami
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-01-07
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
12 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): MO-BRUK S.A.
4.3.4.) Miejscowość: Korzenna
4.3.6.) Województwo: małopolskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 2079000,00 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: Dz.U. S: 9/2026 25718-2026
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-04
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 2
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 2 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
w trakcie realizacji Umowy nr OSś.54/2025/Z stwierdzono występowanie większej ilości odpadów przeznaczonych do usunięcia niż wynikało to z szacunków
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
W zawartej Umowie nr OSś.54/2025/Z zmienił się zapis w par. 5. "Wynagrodzenie". Z uwagi na zmianę ilości odpadów usunietych z nieruchomości i poddanych ostatecznemu procesowi unieszkodliwienia lub ostatecznemu procesowi odzysku. Cena jednostkowa za 1 Mg usuniętych z nieruchomości i poddanych ostatecznemu procesowi unieszkodliwiania lub ostatecznemu procesowi odzysku nie zmieniła się, jak również pozostałe zapisy przedmiotowej Umowy.
5.4.6.) Wartość zmiany: 207898,92
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 2
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
w trakcie realizacji Umowy nr OSś.54/2025/Z stwierdzono występowanie większej ilości odpadów przeznaczonych do usunięcia niż wynikało to z szacunków
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
W zawartej Umowie nr OSś.54/2025/Z zmienił się zapis w par. 5. "Wynagrodzenie". Z uwagi na zmianę ilości odpadów usuniętych z nieruchomości i poddanych ostatecznemu procesowi unieszkodliwienia lub ostatecznemu procesowi odzysku. Cena jednostkowa za 1 Mg usuniętych z nieruchomości i poddanych ostatecznemu procesowi unieszkodliwiania lub ostatecznemu procesowi odzysku nie zmieniła się, jak również pozostałe zapisy przedmiotowej Umowy.
5.4.6.) Wartość zmiany: 207900,00
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 2486106,00 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 04.09.2026
- Termin składania ofert
- Brak daty
- Wartość umowy
- 0 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.2
- Próg unijny
- Powyżej progów UE