Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 458 266 PLN
Odbiór, transport i unieszkodliwianie odpadów medycznych.
Numer referencyjny: 17/TP/2026
Zamawiający
Szpital św. Anny w Miechowie
Szpitalna 3
32-200 Miechów, Małopolskie
NIP: 6591328869
REGON: 000304384
Opis przedmiotu zamówienia
Kryteria oceny ofert
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| ECO-ABC Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością | Bełchatów | 7692243201 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | ECO-ABC Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Bełchatów) | Umowa podpisana | 458 266 PLN | 458 266 PLN |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Małopolskie — na podstawie 104 rozstrzygniętych przetargów (CPV 90500000-2 - Usługi związane z odpadami)
Najniższa cena
3 237 PLN
Średnia cena
217 862 PLN
Najwyższa cena
990 144 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| Małopolskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami Sp. z o.o. Kraków | 3 | 189 489 PLN | 189 489 PLN |
| WIESŁAW WĄTROBA USŁUGI PRZEWOZOWE Targoszów | 3 | 334 341 PLN | 1 003 023 PLN |
| Remondis Kraków S.A. Kraków | 3 | 114 397 PLN | 343 191 PLN |
| Przedsiębiorstwo Komunalne „KOMAX” Sp. z o.o. Kęty | 3 | 990 144 PLN | 990 144 PLN |
| Spółka Komunalna Skawa Jordanów Sp. z o.o. Osielec | 2 | 72 738 PLN | 145 476 PLN |
| ZAKŁAD GOSPODARKI KOMUNALNEJ"BOLESŁAW"SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Bolesław | 2 | - | - |
| Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi Sp. z o.o. Chrzanów | 2 | - | - |
| Przedsiębiorstwo Wielobranżowe MIKI Mieczysław Jakubowski Kraków | 2 | - | - |
| Przedsiębiorstwo Komunalno-Budowlane „KOMBUD“ Spółka z o.o. Ciężkowice | 2 | - | - |
| Ecopell Sp. z o.o. Januszowice 120 | 1 | - | - |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Odbiór i zagospodarowanie stałych odpadów komunalnych na terenie Gminy Rzepiennik Strzyżewski
2026-09-03 11:57:36Z
Odbiór, transport i unieszkodliwianie odpadów medycznych.
2026-09-03 07:57:29Z
Świadczenie usługi odbioru odpadów medycznych, komunalnych i innych wytwarzanych w Szpitalu Miejskim w Rabce – Zdroju Sp. z o.o.
2026-09-02 14:11:22Z
Świadczenie usługi odbioru odpadów medycznych, komunalnych i innych wytwarzanych w Szpitalu Miejskim w Rabce – Zdroju Sp. z o.o.
2026-09-02 14:11:22Z
Świadczenie usługi obioru, transportu wraz z zagospodarowaniem, zmieszanych i segregowanych odpadów komunalnych
2026-08-27 12:28:32Z
Odbiór, transport i unieszkodliwianie odpadów medycznych
2026-08-27 09:10:52Z
Świadczenie usługi odbioru, transportu wraz z zagospodarowaniem zmieszanych i segregowanych odpadów komunalnych
2026-08-27 08:31:54Z
Świadczenie usługi odbioru, transportu wraz z zagospodarowaniem zmieszanych i segregowanych odpadów komunalnych
2026-08-27 08:31:54Z
„Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych PSZOK w Słomnikach w miesiącu lipiec 2026 r.”
2026-08-03 13:22:00Z
„Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych PSZOK w Słomnikach”
2026-08-03 12:56:48Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00316363 z dnia 2026-07-01 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Odbiór, transport i unieszkodliwianie odpadów medycznych.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: Szpital św. Anny w Miechowie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000304384
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Szpitalna 3
1.5.2.) Miejscowość: Miechów
1.5.3.) Kod pocztowy: 32-200
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL214 - Krakowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@szpital.miechow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.szpital.miechow.pl
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Odbiór, transport i unieszkodliwianie odpadów medycznych.
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f5336018-5a24-43fa-a0a8-a2feaa49bf94
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00316363
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-01
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00080539/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.3 Odbiór, transport i unieszkodliwianie odpadów medycznych
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://platformazakupowa.pl/szpital_miechow3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://platformazakupowa.pl/szpital_miechow
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia i w konkursie, w tym składanie ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub konkursie, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń między zamawiającym a wykonawcą, z uwzględnieniem wyjątków określonych w ustawie p.z.p., odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. Przez środki komunikacji elektronicznej rozumie się środki komunikacji elektronicznej zdefiniowane w ustawie z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2020 r. poz. 344 z późn. zm.).
2. Ofertę, oświadczenia, o których mowa w art. 125 ust. 1 p.z.p., podmiotowe środki dowodowe, pełnomocnictwa, zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby sporządza się w postaci elektronicznej, w ogólnie dostępnych formatach danych, w szczególności w formatach .txt, .rtf, .pdf, .doc, .docx, .odt. Ofertę, a także oświadczenie o jakim mowa w Rozdziale X ust. 1 SWZ składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym, podpisem osobistym, kwalifikowanym podpisem elektronicznym.
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: 17/TP/2026
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest odbiór, transport i unieszkodliwianie odpadów medycznych ze Szpitala św. Anny w Miechowie.
2. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ), stanowiący załącznik nr 6 do SWZ.
4.2.6.) Główny kod CPV: 90500000-2 - Usługi związane z odpadami
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 100
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów:Zamawiający uzna, że Wykonawca spełni warunki, jeżeli jest wpisany do Bazy danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami - BDO
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: Tak jak w SWZ
5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: Tak jak w SWZ
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
Zamawiający przewiduje możliwość zmiany zawartej umowy w stosunku do treści wybranej oferty w zakresie uregulowanym w art. 454-455 p.z.p. oraz wskazanym we Wzorze Umowy, stanowiącym Załącznik nr 5 do SWZ.4. Zmiana umowy wymaga dla swej ważności, pod rygorem nieważności, zachowania formy pisemnej.
7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-07-10 10:00
8.2.) Miejsce składania ofert: Platforma Zakupowa
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-07-10 10:15
8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-08-08
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 01.07.2026
- Termin składania ofert
- 10.07.2026 08:00
- Wartość umowy
- 458 266 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.12
- Próg unijny
- Poniżej progów UE
Kody CPV
Okres realizacji
12 miesiące