Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 77 778 PLN
„Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych PSZOK w Słomnikach w miesiącu lipiec 2026 r.”
Zamawiający
GMINA SŁOMNIKI
ul. Tadeusza Kościuszki 64
32-090 Słomniki, Małopolskie
NIP: 6821604831
REGON: 351555565
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| ECOPELL Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością | Januszowice | 682 177 82 01 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | ECOPELL Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Januszowice) | Umowa podpisana | - | 77 778 PLN |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Małopolskie — na podstawie 104 rozstrzygniętych przetargów (CPV 90500000-2)
Najniższa cena
3 237 PLN
Średnia cena
217 862 PLN
Najwyższa cena
990 144 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| Małopolskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami Sp. z o.o. Kraków | 3 | 189 489 PLN | 189 489 PLN |
| WIESŁAW WĄTROBA USŁUGI PRZEWOZOWE Targoszów | 3 | 334 341 PLN | 1 003 023 PLN |
| Remondis Kraków S.A. Kraków | 3 | 114 397 PLN | 343 191 PLN |
| Przedsiębiorstwo Komunalne „KOMAX” Sp. z o.o. Kęty | 3 | 990 144 PLN | 990 144 PLN |
| Spółka Komunalna Skawa Jordanów Sp. z o.o. Osielec | 2 | 72 738 PLN | 145 476 PLN |
| ZAKŁAD GOSPODARKI KOMUNALNEJ"BOLESŁAW"SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Bolesław | 2 | - | - |
| Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi Sp. z o.o. Chrzanów | 2 | - | - |
| Przedsiębiorstwo Wielobranżowe MIKI Mieczysław Jakubowski Kraków | 2 | - | - |
| Przedsiębiorstwo Komunalno-Budowlane „KOMBUD“ Spółka z o.o. Ciężkowice | 2 | - | - |
| Ecopell Sp. z o.o. Januszowice 120 | 1 | - | - |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Odbiór i zagospodarowanie stałych odpadów komunalnych na terenie Gminy Rzepiennik Strzyżewski
2026-09-03 11:57:36Z
Odbiór, transport i unieszkodliwianie odpadów medycznych.
2026-09-03 07:57:29Z
Świadczenie usługi odbioru odpadów medycznych, komunalnych i innych wytwarzanych w Szpitalu Miejskim w Rabce – Zdroju Sp. z o.o.
2026-09-02 14:11:22Z
Świadczenie usługi odbioru odpadów medycznych, komunalnych i innych wytwarzanych w Szpitalu Miejskim w Rabce – Zdroju Sp. z o.o.
2026-09-02 14:11:22Z
Świadczenie usługi obioru, transportu wraz z zagospodarowaniem, zmieszanych i segregowanych odpadów komunalnych
2026-08-27 12:28:32Z
Odbiór, transport i unieszkodliwianie odpadów medycznych
2026-08-27 09:10:52Z
Świadczenie usługi odbioru, transportu wraz z zagospodarowaniem zmieszanych i segregowanych odpadów komunalnych
2026-08-27 08:31:54Z
Świadczenie usługi odbioru, transportu wraz z zagospodarowaniem zmieszanych i segregowanych odpadów komunalnych
2026-08-27 08:31:54Z
„Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych PSZOK w Słomnikach w miesiącu lipiec 2026 r.”
2026-08-03 13:22:00Z
„Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych PSZOK w Słomnikach”
2026-08-03 12:56:48Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00375311 z dnia 2026-08-03 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
„Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych PSZOK w Słomnikach w miesiącu lipiec 2026 r.”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA SŁOMNIKI
1.3.) Oddział zamawiającego: Gmina Słomniki
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 351555565
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Tadeusza Kościuszki 64
1.5.2.) Miejscowość: Słomniki
1.5.3.) Kod pocztowy: 32-090
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL214 - Krakowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@slomniki.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.slomniki.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych PSZOK w Słomnikach w miesiącu lipiec 2026 r.”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e2698bc3-61e4-4413-bce6-32e3810c9b29
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00375311
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-03
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Niniejsze postępowanie prowadzone jest w trybie z wolnej ręki na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 5) ustawy Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. 2026 poz. 793), zwana dalej ustawą Pzp, gdyż ze względu na wyjątkową sytuację niewynikającą z przyczyn leżących po stronie Zamawiającego, której nie mógł on przewidzieć, wymagane jest natychmiastowe wykonanie zamówienia tj. Wykonawca dotychczas realizujący usługę odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów komunalnych z punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych PSZOK w Słomnikach w dniu 02.07.2026 r. poinformował Zamawiającego, o odmowie realizacji wznowionej części umowy na podstawie zawartej umowy podstawowej, na zasadach opisanych w tejże umowie. Z uwagi na konieczność natychmiastowej realizacji przedmiotowego zamówienia ze względu na ograniczone możliwości składowania odpadów, Zamawiający zaprasza do negocjacji.
2. Szacunkowa wartość przedmiotowego zamówienia nie przekracza progów unijne, o jakich mowa w art. 3 ustawy Pzp.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RIiR.271.15.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 162973,33 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest sukcesywny odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych PSZOK w Słomnikach od dnia zawarcia umowy do dnia 31 lipca 2026 r. Przedmiot zamówienia obejmuje odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów.
4.5.3.) Główny kod CPV: 90500000-2 - Usługi związane z odpadami
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
90511000-2 - Usługi wywozu odpadów
90512000-9 - Usługi transportu odpadów
90514000-3 - Usługi recyklingu odpadów
90533000-2 - Usługi gospodarki odpadami
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ECOPELL Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 682 177 82 01
7.3.4) Miejscowość: Januszowice
7.3.5) Kod pocztowy: 32-090
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-03
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 77778,36 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-07-31Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 03.08.2026
- Termin składania ofert
- Brak daty
- Wartość umowy
- 77 778 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.2
- Próg unijny
- Poniżej progów UE