Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 04.09.2026 07:00 (2 dni)

OPRACOWANIE DOKUMENTACJI PROJEKTOWO- KOSZTORYSOWEJ BUDOWY POŁĄCZENIA ULICY KWARCOWEJ I ULICY RUBINOWEJ W CIEPLEWIE

Aktywny Usługi 2026/BZP 00409712

Numer referencyjny: ZP.271.27.2026

Zamawiający

Gmina Pruszcz Gdański

Zakątek 1

83-000 Juszkowo, Pomorskie

NIP: 5932140699

REGON: 191674931

Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej, kosztorysu inwestorskiego, przedmiaru robót oraz specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót wraz z uzyskaniem decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, zwanej „decyzją ZRID” dla: Budowy połączenia ulicy Kwarcowej i ulicy Rubinowej w Cieplewie. Szczegółowy zakres opracowania projektowego został określony w opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 10 do SWZ.

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
Doświadczenie głównego projektanta branży drogowej 40%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Pomorskie — na podstawie 174 rozstrzygniętych przetargów (CPV 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)

Najniższa cena

7 995 PLN

Średnia cena

149 830 PLN

Najwyższa cena

777 360 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Smart Lighting Paweł Gierczak Korzeniówka 8 12 684 PLN 101 475 PLN
GreCAD U.P.B.H Piotr Greinke Kościerzyna 5 34 890 PLN 34 890 PLN
NEOX Sp. z o.o. Gdańsk 4 - -
TFU Studio Sp. z o.o. Biskupiec 3 57 810 PLN 57 810 PLN
ART PROJEKT K&M Sp. z o.o. Kościerzyna 3 64 895 PLN 64 895 PLN
NEVORA Sp. z o.o. Gdańsk 3 47 027 PLN 141 081 PLN
PIN Projekty i Nieruchomości Marzena Kłosowska Chojnice 3 - -
ModernEko Wojciech Świerczyński Częstochowa 3 134 480 PLN 403 440 PLN
TRAFIPROJEKT HUBERT ŻUREK Kartuzy 2 - -
Poldukt Projekt Sp. z .o.o Gdynia 2 - -

Ostatnie rozstrzygnięcia

OPRACOWANIE DOKUMENTACJI PROJEKTOWEJ ROZBUDOWY SZKOŁY PODSTAWOWEJ I BUDOWY PRZEDSZKOLA W WIŚLINIE

Ewa Owczarek Przedsiębiorstwo Projektowo-Budowlane „Ekobud” s.c. Ewa i Remigiusz Owczarek, -

2026-08-31 11:59:24Z

OPRACOWANIE DOKUMENTACJI PROJEKTOWO- KOSZTORYSOWEJ BUDOWY ULICY SPACEROWEJ (173448G) I ULICY GRABOWEJ (173449G) W ROSZKOWIE

ROADI Sp. z o.o. -

2026-08-31 10:11:48Z

Wykonanie dokumentacji projektowej przebudowy dwóch odcinków dróg gminnych oraz budowy oświetlenia ulicznego.

Stanisław Sandomierski DROG 155 226 PLN

2026-08-31 08:54:22Z

Wykonanie dokumentacji projektowej przebudowy dwóch odcinków dróg gminnych oraz budowy oświetlenia ulicznego.

Stanisław Sandomierski DROG 51 906 PLN

2026-08-31 08:54:22Z

Sporządzenie dok. projektowej dla zadania pn.: „Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Gdańsku ul. Czajkowskiego – hala sportowa dla gimnastyków” wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego.

Kremer Graf Sp z o.o. -

2026-08-25 09:25:50Z

„Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla przebudowy drogi gminnej nr 168012G wraz z budową ścieżki rowerowej na odcinku od DW 224 do DP 1933G (odcinek Połęczyno-Kamela)”

Trafiprojekt Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością 424 965 PLN

2026-08-24 11:38:04Z

Opracowanie dokumentacji projektowej termomodernizacji obiektów użyteczności publicznej oraz wymiany źródeł ciepła na OZE na terenie Gminy Dębnica Kaszubska – II postępowanie

COREMATIC ENGINEERING SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ -

2026-08-19 13:46:58Z

Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn.: „Rozbudowa ul. Roszczynialskiego w Wejherowie” z opcjami

AMPIS PROJEKT Sp. z o.o. Sp. k. -

2026-08-18 10:27:16Z

Sporządzenie dokumentacji projektowej wraz z nadzorem autorskim dla zadania pn.: Budowa oświetlenia ulic w różnych dzielnicach Miasta Gdańska w ramach programu: Jaśniejszy Gdańsk EDYCJA 2026 Etap I

DOMO-TECHNOLOGIE Sp. z o.o. 158 000 PLN

2026-08-18 08:45:39Z

Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania „Przebudowa ul. Św. Jacka w Wejherowie” wraz z opcjami

AUTORSKA PRACOWNIA PROJEKTOWA BARTOSZ SONTOWSKI -

2026-08-17 06:33:33Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 1 800 PLN Średnia: 234 705 PLN Max: 1 291 500 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
OPRACOWANIE DOKUMENTACJI PROJEKTOWO- KOSZTORYSOWEJ
BUDOWY POŁĄCZENIA ULICY KWARCOWEJ I ULICY RUBINOWEJ W CIEPLEWIE

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Pruszcz Gdański

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 191674931

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Zakątek 1

1.5.2.) Miejscowość: Juszkowo

1.5.3.) Kod pocztowy: 83-000

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL634 - Gdański

1.5.7.) Numer telefonu: (58) 692-94-20

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@pruszczgdanski.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pruszczgdanski.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

OPRACOWANIE DOKUMENTACJI PROJEKTOWO- KOSZTORYSOWEJ
BUDOWY POŁĄCZENIA ULICY KWARCOWEJ I ULICY RUBINOWEJ W CIEPLEWIE

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e96a1857-44f5-43b1-9887-e8276e3ee580

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00409712

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-27

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00042486/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.19 Wykonanie dokumentacji projektowej połączenia ulicy Kwarcowej i ulicy Rubinowej w Cieplewie

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1361141

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: Komunikacja z wykonawcami będzie prowadzona za pośrednictwem platformy
zakupowej, poprzez stronę internetową prowadzonego postępowania, której adres wskazano w Sekcji III pkt 3.1.) niniejszego
ogłoszenia, tj. https://platformazakupowa.pl/transakcja/1361141. Szczegółowe informacje dot. komunikacji elektronicznej i opisano w
SWZ w Rozdziale XIII oraz na Profilu Nabywcy pod adresem https://platformazakupowa.pl/pn/pruszcz_gdanski

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Postępowanie prowadzone jest w
języku polskim, przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, za pośrednictwem platformy zakupowej, która dostępna jest pod
adresem: https://platformazakupowa.pl/pruszcz_gdanski.
Wymaga się, aby komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami, w tym wszelkie oświadczenia, wnioski, zawiadomienia
oraz informacje, przekazywane były za pośrednictwem platformazakupowa.pl i formularza „Wyślij wiadomość do Zamawiającego”.
Za datę przekazania (wpływu) oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przyjmuje się datę ich przesłania za
pośrednictwem platformazakupowa.pl poprzez kliknięcie przycisku „Wyślij wiadomość do Zamawiającego” po których pojawi się
komunikat, że wiadomość została wysłana do Zamawiającego. Zamawiający dopuszcza, awaryjnie, komunikację za pośrednictwem
poczty elektronicznej zamowienia@pruszczgdanski.pl.
Zamawiający będzie przekazywał Wykonawcom informacje w formie elektronicznej za pośrednictwem platformazakupowa.pl.
Informacje dotyczące odpowiedzi na pytania, zmiany specyfikacji, zmiany terminu składania i otwarcia ofert Zamawiający będzie
zamieszczał na platformie w sekcji “Komunikaty”. Korespondencja, której zgodnie z obowiązującymi przepisami adresatem jest
konkretny Wykonawca, będzie przekazywana w formie elektronicznej za pośrednictwem platformazakupowa.pl do konkretnego
Wykonawcy.
Zamawiający, zgodnie z §11 ust. 2 Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu
sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji
elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz.U. z 2020, poz. 2452), określa niezbędne
wymagania sprzętowo - aplikacyjne umożliwiające pracę na platformazakupowa.pl, tj.:
1) stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s,
2) komputer klasy PC lub MAC o następującej konfiguracji: pamięć min. 2 GB Ram, procesor Intel Pentium IV 2 GHZ lub jego nowsza
wersja, jeden z systemów operacyjnych - MS Windows 7, Mac OS X 10.4, Linux, lub ich nowsze wersje,
3) przeglądarka internetowa EDGE, Chrome lub FireFox w najnowszej dostępnej wersji, z włączoną obsługą języka Javascript,
akceptująca pliki typu „cookies”,
4) zainstalowany program Adobe Acrobat Reader lub inny obsługujący format plików .pdf,
5) Standard kodowania znaków: UTF8,
6) Oznaczenie czasu odbioru danych przez platformę zakupową stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg. czasu
lokalnego serwera synchronizowanego z zegarem Głównego Urzędu Miar.
Wykonawca, przystępując do niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego:
1) akceptuje warunki korzystania z platformazakupowa.pl określone w Regulaminie zamieszczonym na stronie internetowej pod
linkiem w zakładce „Regulamin" oraz uznaje go za wiążący,
2) zapoznał się z Instrukcją składania ofert.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zgodnie z art. 13 oraz art. 14 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE)
2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie
swobodnego przepływu takich danych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 96/46/WE
(ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1 ze zm.) zwanego dalej RODO)
przekazujemy następujące informacje:
Administrator danych - Administratorem danych, czyli podmiotem decydującym o tym, które dane osobowe będą przetwarzane oraz
w jakim celu, i jakim sposobem, jest Wójt Gminy Pruszcz Gdański, którego dane kontaktowe są następujące:
- adres korespondencyjny: ul. Zakątek 1, 83-000 Juszkowo, - nr telefonu: 58 692 94 00, - adres e-mail:
sekretariat@pruszczgdanski.pl. Inspektor Ochrony Danych - We wszystkich sprawach dotyczących ochrony danych osobowych, ma
Pani/Pan prawo kontaktować
się z Inspektorem Ochrony Danych Zamawiającego drogą mailową na adres mailowy: iod@pruszczgdanski.pl lub pisemnie na adres
siedziby Administratora danych.
Cel przetwarzania - Państwa dane osobowe przetwarzane będą w celu prowadzenia przedmiotowego postępowania o udzielenie
zamówienia publicznego oraz jego rozstrzygnięcia, jak również zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz jej realizacji, a także udokumentowania postępowania o udzielenie zamówienia publicznego i jego archiwizacji.
Podstawa przetwarzania danych - Podstawą prawną przetwarzania danych jest art. 6 ust. 1 lit. c) RODO (przetwarzanie jest
niezbędne do wykonania obowiązku prawnego ciążącego na Administratorze) w związku z:
- ustawą PZP,
- rozporządzeniem Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych
oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy,
- ustawą z dnia 14 lipca 1983 roku o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach.
Obowiązek podania danych – Obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest
wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy PZP, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia
publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy PZP.
Okres przechowywania danych - Państwa dane pozyskane w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia przetwarzane
będą przez okres 5 lat liczonych od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia. Umowy zawarte w wyniku
przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia będą przechowywane przez okres 10 lat od udzielenia zamówienia,
zgodnie z Jednolitym Rzeczowym Wykazem Akt.
Protokół postępowania wraz z załącznikami będzie przechowywany przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o
udzielenie zamówienia, w sposób gwarantujący jego nienaruszalność. Jeżeli okres obowiązywania umowy w sprawie zamówienia
publicznego przekroczy 4 lata, protokół postępowania wraz z załącznikami przechowywany będzie przez cały okres obowiązywania
umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Odbiorcy danych - odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja
postępowania w oparciu o art. 18 oraz art. 74 ustawy PZP. Ponadto odbiorcą danych zawartych w dokumentach związanych z
postępowaniem o zamówienie publiczne mogą być podmioty, z którymi Administrator danych zawarł umowy lub porozumienia.
System platformazakupowa.pl podprzetwarza Pani/Pana dane osobowe. Operatorem platformazakupowa.pl jest Open Nexus Sp. z
o.o.
Przekazywanie danych poza Europejski Obszar Gospodarczy (EOG) - W związku z jawnością postępowania o udzielenie
zamówienia publicznego Państwa dane mogą być przekazywane do państw spoza EOG z zastrzeżeniem, o którym mowa w art. 18
ust. 5 pkt) 1 i 2 ustawy PZP.

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Prawa osób – Posiada Pan/Pani:
- na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących;
- na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania lub uzupełnienia Pani/Pana danych osobowych, przy czym skorzystanie z
prawa do sprostowania lub uzupełnienia nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani
zmianą postanowień umowy w sprawie zamówienia publicznego w zakresie niezgodnym z ustawą PZP oraz nie może naruszać
integralności protokołu postępowania oraz jego załączników;
- na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem
przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO, przy czym prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w
odniesieniu do przechowywania, w celu zapewnienia korzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw innej osoby
fizycznej lub prawnej, lub z uwagi na ważne względy interesu publicznego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego, a także nie
ogranicza przetwarzania danych osobowych do czasu zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia;
- prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (00-193 Warszawa, ul. Stawki 2, e-mail:
kancelaria@uodo.gov.pl), gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy
RODO;
Nie przysługuje Pani/Panu:
- w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
- prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
- na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania
Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.
Źródłem Pani/Pana danych jest wykonawca.
Kategorie danych osobowych:
- dane identyfikacyjne, w tym w szczególności: imię, nazwisko, stanowisko pracy;
- dane kontaktowe, w tym w szczególności: adres e-mail, nr telefonu, nr fax, adres do korespondencji

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: ZP.271.27.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Tak

4.1.14.) Określenie aspektów społecznych, środowiskowych lub etykiet w opisie przedmiotu zamówienia:

Zamawiający uwzględnił wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, zgodnie z art. 100 ust. 1 ustawy

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej, kosztorysu inwestorskiego, przedmiaru robót oraz specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót wraz z uzyskaniem decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, zwanej „decyzją ZRID” dla: Budowy połączenia ulicy Kwarcowej i ulicy Rubinowej w Cieplewie.
Szczegółowy zakres opracowania projektowego został określony w opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 10 do SWZ.

4.2.6.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 400 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Zamawiający dokona oceny ofert na podstawie następujących kryteriów:
1) Cena (C) – waga 60%
2) Doświadczenie głównego projektanta branży drogowej (D) – waga 40%

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60,00

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Doświadczenie głównego projektanta branży drogowej

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 7

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają niżej wymienione warunki udziału w postępowaniu:
1) zdolność techniczna lub zawodowa:
Wykonawca spełni warunek w tym zakresie, jeżeli wykaże, że dysponuje lub będzie dysponować w okresie wykonywania zamówienia i skieruje do jego realizacji osoby posiadające uprawnienia określone przepisami Prawa budowlanego w następujących specjalnościach:
a) jedną osobę posiadającą uprawnienia budowlane w specjalności inżynieryjnej drogowej lub uprawnienia równoważne uprawniające do projektowania, odpowiadającymi przedmiotowi zamówienia, która pełnić będzie funkcję głównego projektanta,
b) jedną osobę posiadającą uprawnienia budowlane w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych lub równoważne, uprawniające do projektowania odpowiadającymi przedmiotowi zamówienia,
c) jedną osobę posiadającą uprawnienia budowlane w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych lub równoważne, uprawniające do projektowania odpowiadającymi przedmiotowi zamówienia,
d) jedną osobę posiadającą uprawnienia budowlane w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń telekomunikacyjnych lub równoważne, uprawniające do projektowania odpowiadającymi przedmiotowi zamówienia

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: a) oświadczenie Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy PZP, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 1714 ze zm.), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej, sporządzone zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 6 do SWZ.;
b) odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy PZP, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji;
c) oświadczenie o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu Wykonawcy złożonym wraz z ofertą, sporządzone zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 7 do SWZ.

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: a) wykaz osób skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, odpowiedzialnych za projektowanie, wraz z informacjami na temat ich uprawnień niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami, sporządzony zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 9 do SWZ;

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia
publicznego. Pełnomocnictwo powinno być załączone do oferty.
2. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, oświadczenia, o których mowa w
Rozdziale X ust. 1 SWZ, składa każdy z Wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz
spełnianie warunków udziału w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w
postępowaniu.
3. Oświadczenia i dokumenty potwierdzające brak podstaw do wykluczenia z postępowania składa każdy z Wykonawców
wspólnie ubiegających się o zamówienie, tj. każdy z przedsiębiorców uczestniczących w konsorcjum lub odpowiednio każdy
ze wspólników spółki cywilnej.
4. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielnie zamówienia składają wraz z ofertą oświadczenie składane na podstawie
art. 117 ust. 4. ustawy PZP, z którego wynika, które roboty wykonają poszczególni Wykonawcy, sporządzone zgodnie ze
wzorem stanowiącym załącznik nr 5 do SWZ.
5. Oświadczenia i dokumenty, dotyczące wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, winny być podpisane być podpisane i przekazane zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w
sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych
oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz.U. 2020
poz. 2452), w tym w szczególności z jego § 6 i § 7.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Zamawiający przewiduje możliwość zmiany zawartej umowy w stosunku do treści wybranej oferty w zakresie uregulowanym
w art. 454-455 ustawy PZP oraz wskazanym w projekcie umowy, stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ.
Zmiana umowy wymaga dla swej ważności zachowania formy pisemnej

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-04 09:00

8.2.) Miejsce składania ofert: Ofertę wraz z wymaganymi dokumentami należy przekazać Zamawiającemu przy użyciu środków komunikacji elektronicznej poprzez stronę internetową prowadzonego postepowania, której adres wskazano w Sekcji III pkt 3.1) niniejszego ogłoszenia.

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-04 10:00

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-03

2026-08-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi

Informacje kluczowe

Data publikacji
27.08.2026
Termin składania ofert
04.09.2026 07:00
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71320000-7 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)

Okres realizacji

400 dni