Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 0 PLN
Pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego w branży elektrycznej dla inwestycji realizowanych przez Gminę Kobierzyce
Zamawiający
Gmina Kobierzyce
Kobierzyce, Dolnośląskie
NIP: 8961308068
REGON: 1.4) Adres zamawiającego
Kryteria oceny ofert
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| BOGUSŁAW FICOŃ EL-SYSTEM | Radwanice | 894-140-73-76 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | BOGUSŁAW FICOŃ EL-SYSTEM (Radwanice) | Umowa podpisana | - | - |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Dolnośląskie — na podstawie 32 rozstrzygniętych przetargów (CPV 71520000-9)
Najniższa cena
60 270 PLN
Średnia cena
366 618 PLN
Najwyższa cena
1 072 871 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| Przedsiębiorstwo „Inwestbud” Sp. z o.o. Wałbrzych | 2 | 158 670 PLN | 158 670 PLN |
| BTW ENERGETYKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Warszawa | 2 | 186 345 PLN | 226 320 PLN |
| PIOTR SZCZERBA PRONASCO - DOKUMENTACJE TECHNICZNE DLA BUDOWNICTWA Legnica | 1 | 409 836 PLN | 409 836 PLN |
| Inwestycje Dolnośląskie Sp. z o.o. Wrocław | 1 | - | - |
| Komplet Inwest Granops Prażanowski Sp.k Gorzów Wielkopolski | 1 | 397 524 PLN | 397 524 PLN |
| BTW ENERGETYKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Warszawa | 1 | 338 250 PLN | 338 250 PLN |
| Marcin Dziuk Budownictwo Inżynieryjne Ligota Piękna | 1 | - | - |
| Komplet Inwest Granops Prażanowski sp.k. Gorzów Wlkp. | 1 | 734 550 PLN | 734 550 PLN |
| Komplet Inwest Granops Prażanowski sp.k., Gorzów Wlkp | 1 | 475 026 PLN | 475 026 PLN |
| DAMBOL Budownictwo i Nadzory Damian Bolach Zacharzew | 1 | - | - |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego w branży elektrycznej dla inwestycji realizowanych przez Gminę Kobierzyce
2026-09-04 12:19:40Z
Pełnienie funkcji inwestora zastępczego na zadaniu inwestycyjnym pn. „Przebudowa/remont ul. L. Beethovena w Wałbrzychu”
2026-08-28 11:08:31Z
Nadzór inwestorski w ramach projektu: „Renowacja i konserwacja figury św. Jana Nepomucena w Różance”
2026-08-26 12:52:32Z
Pełnienie nadzoru inwestorskiego nad realizacją inwestycji drogowych w gminie Wisznia Mała
2026-08-19 08:20:35Z
Świadczenie usługi polegającej na pełnieniu funkcji Inżyniera Kontraktu wraz z pełnieniem nadzoru inwestorskiego dla projektu pn. Rozbudowa i przebudowa Domu Kultury w Sycowie wraz z (...).
2026-08-11 11:34:33Z
Pełnienie wielobranżowego nadzoru inwestorskiego nad realizacją zadania pn.: ,,Remont, przebudowa i nadbudowa budynku Sceny Kameralnej Teatru Polskiego we Wrocławiu”
2026-08-10 09:41:16Z
Pełnienie funkcji inwestora zastępczego dla zadania inwestycyjnego pn. Budowa budynku administracyjnego
2026-07-30 10:24:39Z
„Pełnienie czynności zastępstwa inwestycyjnego (...) w zakresie budynku II Liceum Ogólnokształcącego im. H. Kołłątaja zlokalizowanego przy al. Wyzwolenia 34 w Wałbrzychu“
2026-07-17 06:22:24Z
Pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego nad realizacją zadania inwestycyjnego pn.: „Budowa hali sportowo-widowiskowej w Tuszynie- etap I”
2026-07-02 11:10:48Z
PEŁNIENIE KOMPLEKSOWEGO I WIELOBRANŻOWEGO NADZORU INWESTORSKIEGO NAD ZADANIEM PN. ROZBUDOWA ZABYTKOWEGO BUDYNKU WRAZ Z BUDOWĄ INKUBATORA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI „HUBSKA 7” (ZAPROJEKTUJ, WYBUDUJ I WYPOSAŻ)
2026-07-02 10:41:46Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00423710 z dnia 2026-09-04 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Usługi
Pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego w branży elektrycznej dla inwestycji realizowanych przez Gminę Kobierzyce
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Kobierzyce
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 931935075
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Al. Pałacowa 1
1.4.2.) Miejscowość: Kobierzyce
1.4.3.) Kod pocztowy: 55-040
1.4.4.) Województwo: dolnośląskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL518 - Wrocławski
1.4.7.) Numer telefonu: 713698151
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@ugk.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.ugk.pl/
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ab6e3c50-75c4-11eb-86b1-a64936a8669f
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00423710
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-09-04
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2021/BZP 00009786/01
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Usługi
3.7.) Nazwa zamówienia:
Pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego w branży elektrycznej dla inwestycji realizowanych przez Gminę Kobierzyce
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego
w branży elektrycznej dla robót budowlanych rozumianych zgodnie z ustawą prawo budowlane oraz dostaw i usług z nimi związanych, realizowanych przez Zamawiającego.
2. Zakres nadzorów obejmuje nadzory nad inwestycjami i remontami o szacowanej maksymalnej wartości ok. 24 000 000,00 zł dla całego okresu realizacji usługi. Planowane zadania inwestycyjne znajdują się w załączniku do SWZ – załącznik inwestycyjny budżetu 2021 i wieloletnia prognoza finansowa obejmująca m. in. lata 2021 – 2024. Minimalna wartość inwestycji i remontów w całym okresie realizacji usługi wyniesie 6 800 000,00 zł. Podane wartości są wartościami netto.
Uwaga:
1) Zamawiający zastrzega sobie prawo, że na wybranych inwestycjach zapewni nadzory inwestorskie przez inspektorów nadzoru wyłonionych w odrębnych postępowaniach przeprowadzonych zgodnie z prawem zamówień publicznych.
2) Zamawiający zastrzega, że podane wartości są wartościami szacunkowymi,
a rzeczywista wartość robót budowlanych będzie wynikała z faktycznej realizacji inwestycji zaplanowanych w budżecie Gminy Kobierzyce.
3. W ramach zamówienia Wykonawca będzie zobowiązany do realizacji nie tylko obowiązków inspektora nadzoru inwestorskiego wynikających z ustawy Prawo budowlane (Dz. U. z 2020 poz. 1333 ze zm.) i przepisów wykonawczych, ale także dodatkowych czynności wskazanych w pkt 5 SWZ „Zakres obowiązków inspektora nadzoru inwestorskiego branży elektrycznej.”
4. Zamawiający każdorazowo wystawi zlecenie, w którym wskaże zadanie inwestycyjne lub remontowe, na którym świadczone będą usługi (zlecenia będą wystawiane zgodnie
ze wzorem stanowiącym załącznik nr 1 do Umowy).
5. Zakres obowiązków inspektora nadzoru inwestorskiego w branży elektrycznej
1. Nadzór inwestorski, obejmować będzie obowiązki Inspektora Nadzoru Inwestorskiego
w rozumieniu ustawy Prawo Budowlane (niezależnie od tego czy taki obowiązek został na Zamawiającego nałożony czy nie) i inne w zakresie nadzoru nad wykonaniem zleconych robót budowlanych tj. w szczególności:
a. opiniowanie jakości i kompletności dokumentacji projektowej przed jej odbiorem, konsultacja merytoryczna w zakresie przygotowywanych na zlecenie Urzędu Gminy w Kobierzycach projektów budowlanych (tj. udział w spotkaniach z projektantami, ocena rozwiązań projektowych - Zamawiający przewiduje iż powyższe czynności wykonywane będą przez Wykonawcę w wymiarze 2 godz. miesięcznie, w tym spotkania w siedzibie Zamawiającego lub na placu budowy planowanej inwestycji,);
b. opiniowanie poprawności pod względem technicznym i ekonomicznym zastosowanych w projekcie rozwiązań;
c. weryfikacja kosztorysów ofertowych i powykonawczych;
d. przekazywanie placu budowy, egzekwowanie zgłaszania przez wykonawców robót rozpoczęcia i zakończenia budowy, rejestracji dziennika budowy, użytkowania obiektów i innych obowiązków w tym zakresie;
e. sprawowaniu systematycznej kontroli zgodności wykonywanych robót budowlanych z dokumen¬tacją i pozwoleniem na budowę lub zgłoszeniem wykonania robót, przepisami i obowiązującymi Polskimi Normami oraz zasadami wiedzy technicznej;
f. wyjaśnienie wątpliwości Wykonawców robót (prac), co do zastosowanych rozwiązań i rozstrzygania tych problemów z Projektantem;
g. sporządzanie wspólnie z Wykonawcą robót i Projektantem dokumentów dotyczących konieczności realizacji robót nie ujętych w dokumentacji projektowej, zaniechania robót lub zamiennych wraz z weryfikacją ich wartości, w uzgodnieniu
z Zamawiającym;
h. uczestniczenie we wszystkich odbiorach, spotkaniach i naradach, na które Wykonawca zostanie zaproszony;
i. sprawdzaniu jakości wykonywanych robót i wbudowywanych wyrobów budowlanych, a w szczególności zapobieganiu zastosowaniu wyrobów budowlanych wadliwych i niedopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie, weryfikacja kart materiałowych przed wbudowaniem;
j. sprawdzaniu i odbiorze robót budowlanych ulegających zakryciu lub zanikających;
k. uczestniczeniu przy próbach i odbiorach technicznych;
l. stwierdzaniu wad i usterek robót budowlanych oraz potwierdzaniu ich usunięcia, także w okresie gwarancji i rękojmi;
m. czynności formalno - prawne w imieniu inwestora od rozpoczęcia do zakończenia procesu budowlanego, tj. akceptowanie proponowanych do wbudowania materiałów, występowanie do producentów i dostawców materiałów o stanowisko
w sprawach technicznych dotyczących materiałów, wyegzekwowanie
od wykonawcy robót kompletu dokumentacji powykonawczej, uzyskania pozwolenia na użytkowanie itp.;
n. typowanie zakresu bieżących robót związanych z utrzymaniem obiektów
w przypadku braku dokumentacji technicznej, ocena stanu technicznego obiektów budowlanych;
o. potwierdzenie zaawansowania rzeczowo – finansowego prac Wykonawcom realizującym roboty, sprawdzaniu kosztorysów, na potrzeby rozliczeń częściowych, końcowych oraz w przypadku inwentaryzacji wykonanych robót
w przypadku przerwania ich realizacji, uwaga: po stronie Wykonawcy jest wykonywanie i ponoszenie kosztów wymaganych czynności pomiarowych w celu potwierdzenia lub ustalenia wielkości obmiarowych;
p. weryfikacja, żądanie uzupełnienia lub poprawy oraz zatwierdzanie dokumentacji powykonawczej nadzorowanych robót budowlanych;
q. analizowanie i potwierdzanie poprawności przedstawionych dokumentów rozliczeniowych oraz przekazywanie ich do ostatecznego zatwierdzenia Zamawiającemu;
r. ścisła współpraca z Zamawiającym gwarantująca prawidłową realizację inwestycji
i remontów, reprezentowanie interesów Zamawiającego i działania na jego dobro,
w tym reprezentowanie Zamawiającego w kontaktach z dostawcą energii elektrycznej, Inspektorem Nadzoru Budowlanego, przekazywanie na bieżąco informacji ze stanu zaawansowania inwestycji;
s. ponad spotkania odbywane na bieżąco w ramach czynności nadzoru (jak rady budowy, spotkania odbiorowe, przeglądy prac, wizytowanie terenu budowy) udział w spotkaniach roboczych w siedzibie Zamawiającego lub na terenach inwestycji (doradztwo, planowanie) lub w formie wideokonferencji – ok. 20 spotkań rocznie (12 m-cy);
t. sporządzanie raportów za każdy kalendarzowy miesiąc świadczenia usługi (jeżeli pierwszy miesiąc jest niepełny, należy złożyć raport za pierwsze dwa kalendarzowe miesiące razem) w terminie do 10 dnia następnego miesiąca pod rygorem kary umownej; Raport winien zawierać zestawienie nadzorowanych zadań z podaniem dat pobytów na budowie, wykaz udziałów w radach budowy, odbiorach i innych spotkaniach, ew. inne istotne informacje dla przebiegu realizacji zamówienia.
u. udzielanie Zamawiającemu wyczerpujących informacji o stanie zaawansowania poszczególnych inwestycji w formie pisemnej lub ustnej odpowiednio
do zapotrzebowania Zamawiającego.
1.1 Dodatkowe obowiązki Wykonawcy
a. na żądanie Zamawiającego Wykonawca zobowiązany jest do przybycia
na wskazane miejsce budowy (teren Gminy Kobierzyce) w czasie nie dłuższym niż 120 min. od momentu powiadomienia;
b. w trakcie realizacji inwestycji wymagana jest codzienna obecność na placu budowy (dotyczy również sobót jeśli w tym dniu prowadzone są roboty budowlane).
2. W ramach obowiązków, o których mowa w pkt 1 Wykonawca może:
a. wydawać kierownikowi budowy lub kierownikowi robót polecenia potwierdzone wpisem do dziennika budowy dotyczące:
- usunięcia nieprawidłowości lub zagrożeń;
- wykonania prób lub badań, także wymagających odkrycia robót lub elementów zakrytych;
- przedstawienia ekspertyz dotyczących prowadzonych robót budowlanych oraz informacji i dokumentów potwierdzających zastosowanie przy wykonywaniu robót budowlanych wyrobów, zgodnie z art. 10 Prawa budowlanego, a także informacji i dokumentów potwierdzających dopuszczenie do stosowania urządzeń technicznych;
- wnioskować do Zamawiającego o zmianę kierownika budowy lub robót
(w przypadku nieprawidłowego wywiązywania się przez nich z obowiązków);
b. żądać od kierownika budowy lub kierownika robót:
- dokonania poprawek bądź rozbiórki i ponownego wykonania wadliwie wykonanych robót;
- wstrzymania dalszych robót budowlanych w przypadku, gdyby ich kontynu¬acja mogła wywołać zagrożenie bądź spowodować niedopuszczalną niezgod¬ność
z projektem lub pozwoleniem na budowę;
c. ustalać wartość obniżenia wartości elementu lub całego rodzaju robót w przypadku niedostatecznej jakości wykonanych robót mających charakter wady trwałej.
3. Wykonawca oprócz czynności wynikających z postanowień ust. 1 - 2, powinien:
a. wizytować front robót tak często jak to będzie konieczne, aby zapewnić prawidłowy przebieg realizacji budowy (postęp robót, kontrolę zgodności
z dokumentacją, ustaleniami i sztuką budowlaną, zachowanie terminów) zgodnie
z obowiązkami wynikającymi z prawa budowlanego oraz na żądanie Zamawiającego w każdym czasie;
b. inicjować narady koordynacyjno-techniczne i brać udział w pracach komisji powoływanych w trakcie realizacji zadania inwestycyjnego;
c. współdziałać przy organizowaniu czynności wprowadzenia, prób, badań, atestacji, odbiorów itp., stosownie do zaawansowania robót;
d. przedstawiać Zamawiającemu informacje o wszelkich problemach i zagrożeniach, istotnych z punktu widzenia zadania inwestycyjnego, które kierując się posiadaną wiedzą techniczną i doświadczeniem zawodowym należy przewidywać.
4. W ramach przedmiotu zamówienia do Wykonawcy należy także realizacja nadzoru opisanego jak wyżej nad robotami budowlanymi zleconymi przez Zamawiającego wykonawcy robót budowlanych poprzez zamówienia towarzyszące jak np. zamówienia dodatkowe lub podobne, w tym uprzednie opiniowanie konieczności ich wykonania
i udział w sporządzeniu odpowiednich protokołów.
5. Wykonawca musi posiadać stosowne uprawnienia pozwalające na sprawowanie funkcji Inspektora Nadzoru robót elektrycznych.
3.9.) Główny kod CPV: 71520000-9 - Usługi nadzoru budowlanego
3.10.) Dodatkowy kod CPV: 71247000-1 - Nadzór nad robotami budowlanymi
71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2021-03-16
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
48 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): BOGUSŁAW FICOŃ EL-SYSTEM
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 894-140-73-76
4.3.3.) Ulica: ul. Jaśminowa 3
4.3.4.) Miejscowość: Radwanice
4.3.5.) Kod pocztowy: 55-010
4.3.6.) Województwo: dolnośląskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 295200,00 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2021/BZP 00019443/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2025-03-16
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 0
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 273830,54 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 04.09.2026
- Termin składania ofert
- Brak daty
- Wartość umowy
- 0 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.2
- Próg unijny
- Poniżej progów UE