Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 0 PLN

„Podniesienie Poziomu Cybezbezpieczeństwa Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. z siedzibą w Pułtusku – dostawa urządzeń i usług w zakresie cyberbezpieczeństwa IT/OT”

Rozstrzygnięty Dostawy 2026/BZP 00344716

Numer referencyjny: ZP 263.2.1.2026

Zamawiający

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.

ul. Wyszkowska 2

06-100 Pułtusk, Mazowieckie

NIP: 5680000437

REGON: 130018137

Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa urządzeń niezbędnych do zainstalowania produktów i wdrożenia rozwiązań z dziedziny cyberbezpieczeństwa, w tym kompletu usług związanych z wdrożeniem, instalacją, konfiguracją i hardeningiem planowanych do wdrożenia systemów, programów i urządzeń.

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
Okres gwarancji jakości serwera 40%

Dokumenty zamówienia

Załącznik 9 - Zobowiązanie podmiotu do oddania do dyspozycji wykonawcy niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia

Załącznik 9.docx

Załącznik 7 - Oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby

Załącznik 7.docx

SWZ

SWZ_PUŁTUSK (2)-1 PDF ep.pdf

Załącznik 3 - Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego

Załącznik 3.docx

Załącznik 4 - Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia

Załącznik 4.docx

Załącznik 1 - Formularz ofertowy

Załącznik 1.docx

Załącznik 8 - Oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

Załącznik 8.docx

Załącznik 5 - Oświadczenie Wykonawcy o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu

Załącznik 5.docx

Załącznik 6 - Wykaz dostaw potwierdzający spełnianie warunku udziału w postępowaniu

Załącznik 6.docx

Załącznik 10 - Oświadczenie o przynależności lub braku przynależności wykonawcy do grupy kapitałowej

Załącznik 10.docx

Załącznik 2 - Oświadczenie Wykonawcy składane na podstawie art. 125 ust. 1 ustawy Pzp

Załącznik 2.docx

Załącznik 5_aktualizacja

Załącznik 5 (aktualizacja).docx

Załącznik 3_aktualizacja

Załącznik 3 (aktualizacja).docx

Załącznik 6_aktualizacja

Załącznik 6 (aktualizacja).docx

Załącznik 2_aktualizacja

Załącznik 2 (aktualizacja).docx

Załącznik 1_aktualizacja

Załącznik 1 (aktualizacja).docx

SWZ_aktualizacja

SWZ_PUŁTUSK (aktualizacja).pdf

Załącznik 8_aktualizacja

Załącznik 8 (aktualizacja).docx

Załącznik 10_aktualizacja

Załącznik 10 (aktualizacja).docx

Załącznik 4_aktualizacja

Załącznik 4 (aktualizacja).docx

Wyjaśnienia do SWZ

Wyjaśnienia do SWZ.pdf

Załącznik 9_aktualizacja

Załącznik 9 (aktualizacja).docx

Załącznik 7_aktualizacja

Załącznik 7 (aktualizacja).docx

Informacja z otwarcia ofert

Informacja_z_otwarcia_ofert (3).pdf

Wypełnij dokumenty

Zarejestruj się aby automatycznie wypełnić formularze danymi firmy

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
8522700002 SZCZECIN 8522700002

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 8522700002 (SZCZECIN) Umowa podpisana - -

Kto wygrywa podobne przetargi?

Mazowieckie — na podstawie 200 rozstrzygniętych przetargów (CPV 30200000-1 - Urządzenia komputerowe)

Najniższa cena

308 PLN

Średnia cena

149 465 PLN

Najwyższa cena

976 891 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
GIGA MULTIMEDIA Warszawa 13 4 962 PLN 64 502 PLN
Ascomp K Krzysztof Ćwiklak vel Ćwikliński Dobiesz 4 2 641 PLN 10 566 PLN
Grupa E Sp. z o.o. Tychy 3 40 065 PLN 120 196 PLN
NEXCOMP Zbigniew Czapligo, Radosław Kopryjaniuk Spółka jawna Siedlce 3 3 960 PLN 11 414 PLN
Bladecom sp. z o.o. Radom 2 499 257 PLN 499 257 PLN
Eugeniusz Sienicki GIGA MULTIMEDIA Warszawa 2 7 914 PLN 15 829 PLN
COMCOM Olga Kwiatkowska Radom 2 83 312 PLN 166 623 PLN
AMG Vision Sp. z o.o. Rajszew 2 579 875 PLN 579 875 PLN
Helica Sp. z o. o. Warszawa 2 32 964 PLN 32 964 PLN
"POINT" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Warszawa 2 23 788 PLN 47 576 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Zakup sprzętu komputerowego z oprogramowaniem

EMMA-PC Technologie Komputerowe K. Maciejewski Spółka Jawna 316 996 PLN

2026-09-01 11:55:46Z

Sprzęt IT realizowanego w ramach projektu nr FEMA.05.04-IP.01-05U2/24 pn.: „Szkoła zawodowa szkołą dobrego wyboru — podniesienie jakości kształcenia zawodowego w powiecie piaseczyńskim.” Część II

Immitis Sp. z o.o. 10 578 PLN

2026-08-30 10:31:30Z

Dostawa sprzętu IT realizowanego w ramach projektu nr FEMA.05.04-IP.01-05U2/24 pn.: „Szkoła zawodowa szkołą dobrego wyboru — podniesienie jakości kształcenia zawodowego w powiecie piaseczyńskim.”

Immitis Sp. z o.o 217 267 PLN

2026-08-30 10:16:51Z

„Podniesienie Poziomu Cybezbezpieczeństwa Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. z siedzibą w Pułtusku – dostawa urządzeń i usług w zakresie cyberbezpieczeństwa IT/OT”

8522700002 -

2026-08-30 08:05:37Z

Zakup i dostawa sprzętu komputerowego

Grupa E Sp. z o.o. 87 970 PLN

2026-08-28 11:14:24Z

Zakup i dostawa sprzętu komputerowego

Grupa E Sp. z o.o. 11 316 PLN

2026-08-28 11:14:24Z

Zakup i dostawa sprzętu komputerowego

Grupa E Sp. z o.o. 20 910 PLN

2026-08-28 11:14:24Z

Zakup 425 zestawów komputerowych wraz z oprogramowaniem ramach projektu

INTEGRATED SOLUTIONS Sp. z o.o. -

2026-08-27 16:57:05Z

Zakup i dostawa sprzętu komputerowego, oprogramowania oraz sprzętu peryferyjnego do IGiPZ PAN w Warszawie

Eugeniusz Sienicki GIGA MULTIMEDIA 5 460 PLN

2026-08-26 20:24:30Z

Zakup i dostawa sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem Część 1 i 2

INNERGO Systems Sp. z o.o. 325 458 PLN

2026-08-26 07:30:59Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 526 PLN Średnia: 178 209 PLN Max: 1 617 778 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
„Podniesienie Poziomu Cybezbezpieczeństwa Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. z siedzibą w Pułtusku – dostawa urządzeń i usług w zakresie cyberbezpieczeństwa IT/OT”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 130018137

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Wyszkowska 2

1.5.2.) Miejscowość: Pułtusk

1.5.3.) Kod pocztowy: 06-100

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL922 - Ciechanowski

1.5.7.) Numer telefonu: 23 692-17-79

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@pwikpultusk.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pwikpultusk.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - inne państwowe i samorządowe osoby prawne utworzone na podstawie odrębnych ustaw w celu wykonywania zadań publicznych

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Podniesienie Poziomu Cybezbezpieczeństwa Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. z siedzibą w Pułtusku – dostawa urządzeń i usług w zakresie cyberbezpieczeństwa IT/OT”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6b24107d-9d29-4197-9d98-ac1f9c689729

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00344716

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-15

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00307153/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.1 Podniesienie Poziomu Cybezbezpieczeństwa Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. z siedzibą w Pułtusku – dostawa urządzeń i usług w zakresie cyberbezpieczeństwa IT/OT

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.15.) Nazwa projektu lub programu

Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności, C3 Cyberbezpieczeństwo, C3.1.1. Cyberbezpieczeństwo - CyberPL, projekt pn. „Podniesienie Poziomu Cybezbezpieczeństwa Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. z siedzibą w Pułtusku – dostawa urządzeń i usług w zakresie cyberbezpieczeństwa IT/OT”

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-6b24107d-9d29-4197-9d98-ac1f9c689729

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://ezamowienia.gov.pl/

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy”.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dn. 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), zwanego dalej „RODO”, informuję, że:
1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o. o. z siedzibą w Pułtusku, dane kontaktowe: tel. 23 692-17-79
2. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z przedmiotowym postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego.
3. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 8 oraz art. 96 ust. 3 ustawy z dn. 29.01.2004 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2017 r. poz. 1579 i 2018), dalej „ustawa Pzp”.
4. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 97 ust. 1 ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia.
5. Obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego. Konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp.
6. W odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO.
7. Posiada Pani/Pan:
a) na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących,
b) na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych (skorzystanie z prawa do sprostowania nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą Pzp oraz nie może naruszać integralności protokołu oraz jego załączników),
c) na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO (prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w odniesieniu do przechowywania, w celu zapewnienia korzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lub prawnej, lub z uwagi na ważne względy interesu publicznego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego),
d) prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO.
8. Nie przysługuje Pani/Panu:
a) w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych,
b) prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO,
c) na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: ZP 263.2.1.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa urządzeń niezbędnych do zainstalowania produktów i wdrożenia rozwiązań z dziedziny cyberbezpieczeństwa, w tym kompletu usług związanych z wdrożeniem, instalacją, konfiguracją i hardeningiem planowanych do wdrożenia systemów, programów i urządzeń.

4.2.6.) Główny kod CPV: 30200000-1 - Urządzenia komputerowe

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

32420000-3 - Urządzenia sieciowe

32422000-7 - Elementy składowe sieci

35100000-5 - Urządzenia awaryjne i zabezpieczające

48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne

48600000-4 - Pakiety oprogramowania dla baz danych i operacyjne

48820000-2 - Serwery

48821000-9 - Serwery sieciowe

48900000-7 - Różne pakiety oprogramowania i systemy komputerowe

72000000-5 - Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia

72212732-9 - Usługi opracowywania oprogramowania do zabezpieczania danych

72315000-6 - Usługi zarządzania siecią danych oraz usługi wspierające

72600000-6 - Usługi doradcze i dodatkowe w zakresie sprzętu komputerowego

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2026-10-31

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.1.) Sposób oceny ofert: a) Cena – 60%;
b) Okres gwarancji jakości serwera – 40 %

Zamawiający uzna za najkorzystniejszą ofertę, która uzyska łącznie największą liczbę punktów wyliczoną zgodnie z poniższym wzorem:

P = C + G

gdzie:
P – łączna liczba punktów ocenianej oferty,
C – liczba punktów uzyskanych w kryterium „Cena”
G – liczba punktów uzyskanych w kryterium „Okres gwarancji jakości serwera”

Ocena ofert zostanie dokonana w następujący sposób:

Opis kryterium „Cena” - C:

Kryterium rozpatrywane będzie na podstawie ceny brutto podanej przez Wykonawcę. Wykonawca, który przedstawi najniższą cenę w ofercie otrzyma max 60 pkt., a inni odpowiednio mniej, stosownie do przedstawionego poniżej wzoru:

C = (Cmin : Cx) x 60

gdzie:

C – liczba punktów przyznanych danej ofercie,
Przyznane punkty zostaną zaokrąglone do dwóch miejsc po przecinku.
Cmin – najniższa cena brutto zaoferowana w przetargu,
Cx – cena brutto podana przez Wykonawcę, dla którego wynik jest obliczany.

Opis kryterium „Okres gwarancji jakości serwera” - G:
Zamawiający ustala maksymalny okres gwarancji serwera, który będzie brał pod uwagę na 60 miesiące.

Minimalny okres gwarancji serwera – 36 miesiące.

Brak podania okresu gwarancji spowoduje, że Zamawiający przyjmie minimalny okres gwarancji serwera 36 miesiące, a Wykonawca otrzyma 0 pkt

Zamawiający odrzuci ofertę, jeśli Wykonawca zadeklaruje okres gwarancji serwera krótszy niż 36 miesiące.

Punktacja we wspomnianym kryterium będzie przyznawana następująco:

• Za udzielenie gwarancji serwera na okres 36 miesięcy – 0 pkt
• Za udzielenie gwarancji serwera na okres 48 miesięcy – 20 pkt
• Za udzielenie gwarancji serwera na okres 60 miesięcy – 40 pkt

Odpowiednia ilość punktów zostanie przyznana za podanie pełnego okresu gwarancji serwera np. w przypadku udzielenia 54 miesięcy gwarancji zostanie przyznana punktacja dla 48 miesięcy tj. 20 pkt.

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres gwarancji jakości serwera

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu, dotyczące:

1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym;
Zamawiający nie stawia szczegółowych wymagań w tym zakresie.
2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów;
Zamawiający nie stawia szczegółowych wymagań w tym zakresie.
3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej;
Zamawiający nie stawia szczegółowych wymagań w tym zakresie.
4) zdolności technicznej lub zawodowej;

Zamawiający wymaga udokumentowania doświadczenia zdobytego w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie – Wykonawca udokumentuje, że wykonał, co najmniej dwa zamówienia obejmujące swoim zakresem dostawę sprzętu informatycznego wraz z jego instalacją i konfiguracją o wartości nie mniejszej niż 300 000 zł brutto w każdym zamówieniu (w tym – w każdym zamówieniu – dostarczył co najmniej jeden serwer wraz z jego instalacją i konfiguracją o wartości nie mniejszej niż 40 000 zł brutto)

W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, Zamawiający uzna warunek dotyczący zdolności technicznej lub zawodowej, za spełniony, gdy jeden z Wykonawców wykaże się realizacją dwóch wymaganych przez Zamawiającego zamówień. Zamawiający nie dopuszcza sumowania zdolności technicznej lub zawodowej, tzn. warunek, o którym mowa powyżej nie zostanie uznany za spełniony w sytuacji, gdy Wykonawcy wspólnie ubiegający się o zamówienie wykażą, że zrealizowali w sumie dwa zamówienia, ale żaden z nich nie zrealizował samodzielnie dwóch zamówień wymaganych przez Zamawiającego.

Jeżeli Wykonawca powołuje się na doświadczenie w realizacji zamówień wykonywanych wspólnie z innymi wykonawcami, należy wykazać konkretny zakres, który został bezpośrednio zrealizowany przez Wykonawcę.

W przypadku, gdy Wykonawca polegający na zdolnościach lub sytuacji innych podmiotów w zakresie zdolności technicznej lub zawodowej, Zamawiający uzna warunek dotyczący zdolności technicznej lub zawodowej za spełniony, gdy podmiot udostępniający zdolność techniczną lub zawodową zrealizował samodzielnie dwa zamówienia wymagane przez Zamawiającego

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: Oświadczenie Wykonawcy składane na podstawie art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, dotyczące przesłanek wykluczenia z postępowania - Załącznik nr 2 do SWZ

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: Wzór oświadczenia Wykonawcy o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu - Załącznik nr 5 do SWZ.

Wykaz dostaw potwierdzający spełnianie warunku udziału w postępowaniu - Załącznik nr 6 do SWZ

5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:

W niniejszym postępowaniu Zamawiający przewiduje obowiązek składania następujących środków dowodowych:

1. Stacja robocza fizyczna lub wirtualna z rolą stacji przesiadkowej
a) Procesor osiągający w teście Passmark CPU Mark, w kategorii Average CPU Mark wynik co najmniej 38000 pkt. według wyników opublikowanych na stronie http://www.cpubenchmark.net/cpu_list.php.
b) Certyfikat ISO 9001 dla producenta komputera (załączyć dokument potwierdzający spełnianie wymogu)
c) Certyfikat ISO 50001 dla producenta komputera (załączyć dokument potwierdzający spełnianie wymogu)
d) Deklaracja zgodności CE (załączyć do oferty)
e) Certyfikat EPEAT Silver dla oferowanego modelu komputera, dla Polski lub kraju członkowskiego UE – do oferty należy załączyć wydruk ze strony https://www.epeat.net/search-computers-and-displays - załączyć do oferty wydruk z strony
f) Potwierdzenie spełnienia kryteriów środowiskowych, w tym zgodności z dyrektywą RoHS Unii Europejskiej o eliminacji substancji niebezpiecznych w postaci oświadczenia producenta jednostki (wg wytycznych Krajowej Agencji Poszanowania Energii S.A., zawartych w dokumencie „Opracowanie propozycji kryteriów środowiskowych dla produktów zużywających energię możliwych do wykorzystania przy formułowaniu specyfikacji na potrzeby zamówień publicznych”, pkt. 3.4.2.1; dokument z grudnia 2006), w szczególności zgodności z normą ISO 1043-4 dla płyty głównej oraz elementów wykonanych z tworzyw sztucznych o masie powyżej 25 gramów
g) Certyfikat ISO 14001 dla producenta komputera (załączyć dokument potwierdzający spełnianie wymogu)
h) Głośność jednostki centralnej mierzona zgodnie z normą ISO 7779 oraz wykazana zgodnie z normą ISO 9296 w pozycji obserwatora w trybie pracy dysku twardego (IDLE) wynosząca maksymalnie 28dB. W celu potwierdzenia spełniania powyższego wymagania, do oferty należy dołączyć raport z wykonanych testów lub oświadczenie producenta komputera
i) Firma serwisująca musi posiadać ISO 9001: 2015 na świadczenie usług serwisowych oraz posiadać autoryzacje producenta komputera – dokumenty potwierdzające załączyć do oferty.

2. Macierz dyskowa
a) Wymagane jest pisemne oświadczenie producenta lub jego autoryzowanego dystrybutora na teren Polski potwierdzające realizacje wymaganego poziomu serwisu.

3. Serwer
a) Serwer musi spełniać wymagania normy NIST SP 800-193 ochrony przed cyberatakami – załączyć do ofert dokumentację techniczną lub oświadczenie producenta serwera w celu potwierdzenia spełnienia normy
b) Zamawiający wymaga od podmiotu realizującego serwis lub producenta sprzętu dołączenia do oferty oświadczenia, że w przypadku wystąpienia awarii dysku twardego w urządzeniu objętym aktywnym wparciem technicznym, uszkodzony dysk twardy pozostaje u Zamawiającego.
c) Firma serwisująca musi posiadać ISO 9001:2015 oraz ISO-27001 na świadczenie usług serwisowych oraz posiadać autoryzacje producenta urządzeń – dokumenty potwierdzające należy załączyć do oferty.

5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Tak

5.10.) Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty:

Zamawiający ma prawo wezwać do uzupełnienia środków dowodowych, wymaganych w postępowaniu.

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak

6.4.1) Informacje dotyczące wadium:

Przystępując do postępowania wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium w wysokości: 5.000,00 zł (słownie: pięć tysięcy złotych 00/100). Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert.

Wadium może być wnoszone według wyboru wykonawcy w jednej lub kilku następujących formach:

a) pieniądzu;
b) gwarancjach bankowych;
c) gwarancjach ubezpieczeniowych;
d) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2019 r. poz. 310, 836 i 1572).
25.3. Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy wskazany przez zamawiającego. Wadium wnoszone w pieniądzu należy przelać na konto depozytowe w Banku Pekao nr rachunku 22124053091111001169248030 z dopiskiem na przelewie: wadium – numer sprawy ZP 263.2.1.2026.

Za termin wniesienia wadium w formie pieniężnej przyjmuje się termin uznania rachunku bankowego zamawiającego.

Wadium wnoszone w formie innej niż pieniężna musi być wniesione w oryginale w formie elektronicznej i musi obejmować cały okres związania ofertą. Gwarancja lub poręczenie musi zawierać w swojej treści nieodwołalne i bezwarunkowe zobowiązanie wystawcy dokumentu do zapłaty na rzecz Zamawiającego kwoty wadium płatne na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego. Wadium należy załączyć do zaszyfrowanej zgodnie z zapisami SWZ oferty wykonawcy.

Zwrot wadium nastąpi zgodnie z art. 98 Pzp.

Zamawiający zatrzymuje wadium zgodnie z zasadami określonymi w art. 98 ust. 6 ustawy Pzp.

W przypadku wniesienia wadium w formie innej niż pieniężna Gwarant / Poręczyciel zobowiązany jest wskazać w treści gwarancji / poręczenia adres e-mail, na który Zamawiający zgodnie z art. 98 ust. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych prześle oświadczenie o zwolnieniu wadium.

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

Oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia - Załącznik nr 8 do SWZ

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Pod rygorem nieważności wszelkie zmiany umowy dokonywane są na piśmie w formie aneksu do umowy.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-07-27 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://ezamowienia.gov.pl/pl/

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-07-27 10:15

8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni

SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE

brak
2026-07-15 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Dostawy

Informacje kluczowe

Data publikacji
15.07.2026
Termin składania ofert
29.07.2026 08:00
Wartość umowy
0 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.16
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 30200000-1 - Urządzenia komputerowe
30200000-1 (Urządzenia komputerowe) 32420000-3 (Urządzenia sieciowe) 32422000-7 (Elementy składowe sieci) 35100000-5 (Urządzenia awaryjne i zabezpieczające) 48000000-8 (Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne) 48600000-4 (Pakiety oprogramowania dla baz danych i operacyjne) 48820000-2 (Serwery) 48821000-9 (Serwery sieciowe) 48900000-7 (Różne pakiety oprogramowania i systemy komputerowe) 72000000-5 (Usługi informatyczne: konsultacyjne opracowywania oprogramowania internetowe i wsparcia) 72212732-9 (Usługi opracowywania oprogramowania do zabezpieczania danych) 72315000-6 (Usługi zarządzania siecią danych oraz usługi wspierające) 72600000-6 (Usługi doradcze i dodatkowe w zakresie sprzętu komputerowego) 32420000-3 - Urządzenia sieciowe 32422000-7 - Elementy składowe sieci 35100000-5 - Urządzenia awaryjne i zabezpieczające 48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne 48600000-4 - Pakiety oprogramowania dla baz danych i operacyjne 48820000-2 - Serwery 48821000-9 - Serwery sieciowe 48900000-7 - Różne pakiety oprogramowania i systemy komputerowe 72000000-5 - Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia 72212732-9 - Usługi opracowywania oprogramowania do zabezpieczania danych 72315000-6 - Usługi zarządzania siecią danych oraz usługi wspierające 72600000-6 - Usługi doradcze i dodatkowe w zakresie sprzętu komputerowego

Okres realizacji

do 2026-10-31