Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 565 468 PLN
Remont pomieszczeń w budynkach Sądu Rejonowego w Wałczu
Numer referencyjny: OG.261.6.2026
Zamawiający
SĄD OKRĘGOWY W KOSZALINIE
ul. Warynskiego 7
75-541 Koszalin, Zachodniopomorskie
NIP: 6691075965
REGON: 000322525
Opis przedmiotu zamówienia
Kryteria oceny ofert
Dokumenty zamówienia
OG.261.6.2026_Załącznik nr 1A_OPZ
OG.261.6.2026_Załącznik_nr_ 1A_OPZ.docx
OG.261.6.2026_SWZ
OG.261.6.2026_SWZ.BES.pdf
OG.261.6.2026_Załącznik od 1 do 6
OG.261.6.2026_Załącznik_od_1_do_6.docx
OG.261.6.2026_Dokumentacja
OG.261.6.2026_Dokumentacja.zip
OG.261.6.2026_Informacja o kwocie
Informacja o kwocie OG.261.6.2026 .pdf
OG.261.6.2026_Informacja_z_otwarcia_ofert
Informacja z otwarcia ofert OG.261.6.2026.pdf
OG.261.6.2026_Zawiadomienie o wyborze
OG.261.6.2026_Zawiadomienie_o_wyborze.BES.pdf
Zarejestruj się aby automatycznie wypełnić formularze danymi firmy
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| P.P.H.U. TOMBUD Tomasz Czerwiński | Wałcz | 7651047489 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | P.P.H.U. TOMBUD Tomasz Czerwiński (Wałcz) | Umowa podpisana | 565 468 PLN | 565 468 PLN |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Zachodniopomorskie — na podstawie 74 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne)
Najniższa cena
18 450 PLN
Średnia cena
373 196 PLN
Najwyższa cena
2 332 080 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| YSV Sp. z o.o. Szczecin | 3 | 58 000 PLN | 58 000 PLN |
| Nalewajk&Nalewajk Fence Systems Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Szczecin | 3 | 362 235 PLN | 724 470 PLN |
| BPM-BAU Sp. z o.o. Szczecin | 3 | 50 225 PLN | 150 675 PLN |
| PUH Sylwia Binkiewicz Białogard | 2 | 257 000 PLN | 257 000 PLN |
| Techna Sp. z o.o. Szczecin | 2 | 113 238 PLN | 113 238 PLN |
| Przedsiębiorstwo Ogólnobudowlane Danpol Ludwik Szczepański Dolice | 2 | - | - |
| PHU Igras Ernest Goleniów | 2 | 247 803 PLN | 495 607 PLN |
| HYDRAGAZ Serwis Janusz Szczepański Szczecin | 2 | 480 000 PLN | 480 000 PLN |
| KONTAR Jan Dwożan Szczecin | 2 | 190 920 PLN | 190 920 PLN |
| ComarBud Marek Komar Koszalin | 2 | 85 264 PLN | 170 527 PLN |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Opracowanie dokumentacji projektowej oraz remont lokali mieszkalnych w trybie „Zaprojektuj i wybuduj”
2026-09-03 07:00:37Z
Wykonanie remontu 21 lokali mieszkalnych w budynku położonym przy Al. Wojska Polskiego 53 w Szczecinie
2026-08-27 06:44:40Z
Wykonywanie robót budowlanych w lokalach mieszkalnych (pustostany) i innych lokalach będących w zarządzaniu (administrowaniu) przez Zarząd Budynków Mieszkalnych w Koszalinie.
2026-08-26 07:33:40Z
Remont klatek schodowych w budynku przy ul. Botanicznej 108,110,112,114,116,118,120 w Szczecinie.
2026-08-25 10:57:33Z
Wykonanie robót utrzymaniowych na obiektach mostowych i przepustach na terenie działania RDW w Drawsku Pomorskim z podziałem na zadania
2026-08-24 10:07:23Z
Wykonanie robót utrzymaniowych na obiektach mostowych i przepustach na terenie działania RDW w Drawsku Pomorskim z podziałem na zadania
2026-08-24 10:07:23Z
wykonywanie remontów lokali z zasobu własnego i zarządzanego przez Szczeciński TBS Spółka z o. o. – rejon Lewobrzeże
2026-08-20 09:29:59Z
Remont pomieszczeń w budynkach Sądu Rejonowego w Wałczu
2026-08-18 08:34:42Z
Remont budynku nr 60 w kompleksie wojskowym Mosty
2026-08-14 09:34:41Z
Modernizacja świetlicy wiejskiej w Chabowie
2026-08-10 11:20:51Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00330152 z dnia 2026-07-08 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Remont pomieszczeń w budynkach Sądu Rejonowego w Wałczu
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: SĄD OKRĘGOWY W KOSZALINIE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000322525
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Warynskiego 7
1.5.2.) Miejscowość: Koszalin
1.5.3.) Kod pocztowy: 75-541
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL426 - Koszaliński
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: inwestycje@koszalin.so.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://koszalin.so.gov.pl
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ kontroli państwowej i ochrony prawa oraz sąd i trybunał
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont pomieszczeń w budynkach Sądu Rejonowego w Wałczu
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-70c91e33-3b13-49c5-93b1-e6891e82341d
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00330152
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-08
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00148837/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Remont pomieszczeń budynku Sądu Rejonowego w Wałczu przy ul. Sądowej 2
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-70c91e33-3b13-49c5-93b1-e6891e82341d3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: Komunikacja między Zamawiającym, a Wykonawcami, w szczególności składanie ofert, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń, odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, zapewnionych przez Platformę e-Zamówienia. Platforma jest dostępna pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl. Korzystanie z Platformy e-Zamówienia jest bezpłatne.
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Korzystanie z Systemu możliwe jest pod warunkiem spełnienia przez sprzęt, z którego korzystają użytkownicy Wykonawcy następujących minimalnych wymagań technicznych i specyfiki połączenia: a)Komputer PC: - parametry minimum: Intel Core2 Duo, 2GB RAM, HDD; - zainstalowany jeden z poniższych systemów operacyjnych: MS Windows 7 lub nowszy, OSX/Mac OS 10.10, Ubuntu 14.04; - zainstalowana jedna z poniższych przeglądarek: Chrome 66.0 lub nowsza; Firefox 59.0 lub nowszy; Safari 11.1 lub nowsza; Edge 14.0 i nowsze; b)Tablet/Telefon: - Parametry minimum: 4 rdzenie procesora, 2 GB RAM, Android 6.0 Marshmallow, iOS 10.3; - przeglądarka Chrome 61 lub nowsza; Dla skorzystania z pełnej funkcjonalności może być konieczne włączenie w przeglądarce obsługi protokołu bezpiecznej transmisji danych SSL, obsługi Java Script, oraz cookies. Specyfikacja połączenia, formatu przesyłanych danych oraz kodowania i oznaczania czasu odbioru danych: - specyfikacja połączenia: formularze udostępnione są za pomocą protokołu TLS 1.2; - format danych oraz kodowanie: formularze dostępne są w formacie HTML z kodowaniem UTF-8; - oznaczenie czasu odbioru danych: wszelkie operacje opierają się o czas serwera i dane zapisywane są z dokładnością co do sekundy. Szczegółowe zapisy w SWZ.
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zapis SWZ pkt 23. Administratorem danych osobowych jest Dyrektor Sądu Okręgowego w Koszalinie z siedzibą przy ul. Waryńskiego 7, 75-541 Koszalin. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych: adres do korespondencji: Sąd Okręgowy w Koszalinie, 75-541 Koszalin, ul. Waryńskiego 7 lub za pośrednictwem poczty:iod@koszalin.so.gov.pl. Dane osobowe przekazane przez wykonawcę przetwarzane będą w celu przeprowadzenia postęp. o udzielenie zam.publ.na podstawie PZP na rzecz SO w Koszalinie, zawarcia umowy, jej realizacji i rozliczenia oraz w celu
wypełnienia obowiązku archiwizacji dokumentów. Przesłankami legalizującymi przetwarzanie danych osobowych przekazanych przez Wykonawcę jest art.6ust.1lit.cRODO; po wybraniu wykonawcy - art.6 ust.1 lit.bRODO i jego archiwizacji oraz art.6 ust.1lit.fRODO. Odbiorcami danych osobowych otrzymanych od wykonawcy mogą być; organy ścigania (na ich uzasadniony wniosek), inni odbiorcy wyłącznie uprawnieni do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa; będą także osoby lub
podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postęp. w oparciu o art.18 oraz art.74-75 ustawy PZP oraz podmioty zapewniające na rzecz SO w Koszalinie obsługę techniczną i organizacyjną, np.dostawcy oprogramowania do zarządzania systemami, podmioty świadczące obsługę techniczną oprogramowania, itp. Osoba, której dotyczą pozyskane w związku z
prowadzeniem postępowania dane osobowe, ma prawo dostępu do treści swoich danych osobowych. Skorzystanie z prawa do sprostowania nie może skutkować zmianą wyniku postęp.ani zmianą postanowień umowy niezgodną z PZP, nie może naruszać integralności protokołu oraz jego załączników. Kryterium ustalenia okresu przechowywania danych osobowych stanowi Instrukcja Kancelaryjna oraz Jednolity Rzeczowy Wykaz Akt SO Koszalin oraz art.78 ust.1 ustawy PZP, który wskazuje 4 lata od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy. Osoba, której dotyczą pozyskane w związku z prowadzeniem postępowania dane osobowe posiada prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa, gdy uzna, iż
przetwarzanie danych osobowych przez administratora narusza przepisy rozporz.Parlamentu Europejskiego i Rady(UE)2016/679. Podanie danych osobowych jest obowiązkowe i wynika z przepisów, czyli jest warunkiem rozpatrzenia oferty; jest wymogiem ustawowym określonym w ustawie PZP, związanym z udziałem w postęp.o udzielenie zam.publ. Konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy PZP. W odniesieniu do danych osobowych przekazanych przez wykonawcę decyzje nie będą
podejmowane w sposób zautomatyzowany stosownie do art.22RODO. Dane osobowe przekazane przez wykonawcę: nie będą przekazywane do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej; będą przetwarzane jedynie przez upoważnione do tego osoby.
3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Zapis SWZ pkt 23. Osoba, której dotyczą pozyskane w związku z prowadzeniem postępowania dane osobowe ma prawo ograniczenia przetwarzania jej danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art.18ust.2RODO; przy czym prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w odniesieniu do przechowywania, w celu zapewnienia korzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lub prawnej, lub z uwagi na ważne względy interesu publicznego UE lub państwa członkowskiego, a także nie ogranicza przetwarzania danych osobowych do czasu zakończenia postęp.o udzielenie zam.publ.;- w zakresie w jakim dane osobowe przetwarzane są w oparciu o art.6ust.1lit.fRODO przysługuje prawo do wniesienia w dowolnym momencie sprzeciwu - z przyczyn związanych ze szczególną sytuacją wobec przetwarzania danych osobowych.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: OG.261.6.2026
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie prac remontowych we wskazanych pomieszczeniach: salach rozpraw, na głównej klatce schodowej, w pomieszczeniach piwnicznych, w pomieszczeniu socjalnym w siedzibie Sądu Rejonowego w Wałczu przy ul. Sądowej 2 oraz naprawa uszkodzonych kominów dla budynku Sądu Rejonowego w Wałczu przy ul. Sądowej 2 i ul. Bydgoskiej 13. Szczegółowy zakres robót do wykonania zawiera załącznik nr 1A oraz dokumentacja, obejmująca- Specyfikację Techniczną Wykonania i Odbioru Robót; - Przedmiar Robót (które stanowią materiał pomocniczy do złożenia oferty).Wszelkie prace przy realizacji przedmiotowego zadania winny być wykonane zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami.
4.2.6.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.1.) Sposób oceny ofert: Najkorzystniejszą ofertą będzie oferta, która przedstawia najkorzystniejszy bilans ceny i innych kryteriów odnoszących się do przedmiotu zamówienia publicznego. Ocenie będą podlegać tylko oferty niepodlegające odrzuceniu.
Wybór oferty najkorzystniejszej zostanie dokonany według następujących kryteriów oceny ofert, według poniższych wzorów (z dokładnością do 2 miejsc po przecinku): a) cena brutto oferty – waga 60%; b) termin gwarancji i rękojmi na wykonane prace objęte przedmiotem zamówienia (w miesiącach) – waga 40%. Sposób oceny został opisany w SWZ.
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.4.3.5.) Nazwa kryterium: termin gwarancji i rękojmi na wykonane prace objęte przedmiotem zamówienia (w miesiącach)
4.3.6.) Waga: 40
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak
5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:
Art. 109 ust. 1 pkt 4
Art. 109 ust. 1 pkt 5
Art. 109 ust. 1 pkt 7
Art. 109 ust. 1 pkt 8
Art. 109 ust. 1 pkt 10
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
O udzielenie zamówienia może ubiegać się wykonawca, który nie podlega wykluczeniu na zasadach określonych w SWZ oraz spełnia następujące warunki udziału w postępowaniu dotyczące: a)Zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie stawia warunku w tym zakresie.b)Uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów : Zamawiający nie stawia warunków tym zakresie. c) Sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający nie stawia warunków w tym zakresie. d) Zdolności technicznej lub zawodowej: Wykonawca spełni warunek, jeżeli :
1) wykonał należycie w okresie ostatnich 5 lat (przed upływem terminu składania ofert), a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie – co najmniej dwie roboty (każda w ramach innej umowy), polegających na remoncie w budynku użyteczności publicznej* lub mieszkalnym wielorodzinnym, o wartości co najmniej 100 000,00 zł brutto każda. W przypadku składania oferty wspólnej ww. warunek musi spełniać co najmniej jeden z wykonawców w całości. *Budynek użyteczności publicznej - budynek przeznaczony na potrzeby administracji publicznej, wymiaru sprawiedliwości, kultury, kultu religijnego, oświaty, szkolnictwa wyższego, nauki, wychowania, opieki zdrowotnej, społecznej lub socjalnej, obsługi bankowej, handlu, gastronomii, usług, w tym usług pocztowych lub telekomunikacyjnych, turystyki, sportu, obsługi pasażerów w transporcie kolejowym, drogowym, lotniczym, morskim lub wodnym śródlądowym oraz inny budynek przeznaczony do wykonywania podobnych funkcji, za budynek użyteczności publicznej uznaje się także budynek biurowy lub socjalny.
Przez zamówienia wykonane należy rozumieć: 1) zamówienia rozpoczęte i zakończone w w/w okresie, 2) zamówienia zakończone w w/w okresie, których rozpoczęcie mogło nastąpić wcześniej niż w w/w okresie.
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: Na podstawie § 10 Rozporządzenia Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy (Dz.U. z 2020r., poz. 2415) w celu potwierdzenia spełnienia przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu Zamawiający zamiast podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w § 6-9 rozporządzenia, żąda oświadczenia wykonawcy o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu. Wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 2 do SWZ.
5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:
1) Oświadczenie Wykonawcy o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu i niepodleganiu wykluczeniu z postępowania - wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 2 do SWZ. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenie składa każdy z Wykonawców (wspólnicy spółki cywilnej traktowani są jako Wykonawcy składający ofertę wspólną); 2) Oświadczenie Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia z którego wynika, które prace wykonają poszczególni Wykonawcy- wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 3 – dotyczy ofertskładanych przez Wykonawców wspólne ubiegających się o udzielenie zamówienia; 3) Oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim Wykonawca powołuje się na jego zasoby – wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 4 –
dotyczy ofert składanych przez Wykonawców, którzy w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu polegają na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby; 4) Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania Wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji przedmiotowego zamówienia lub
inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie będzie dysponował niezbędnymi zasobami tego podmiotu – wzór stanowi załącznik nr 5 - dotyczy ofert składanych przez Wykonawców, którzy w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu polegają na zdolnościach lub sytuacji podmiotów
udostępniających zasoby; 5) Dokumenty, z których wynika prawo do podpisania oferty, odpowiednie pełnomocnictwa (jeżeli dotyczy – wspólnicy spółki cywilnej traktowani są jako Wykonawcy składający ofertę wspólną). W celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu Wykonawcy jest umocowana do jego reprezentowania, należy przedłożyć: a) odpisu lub
informację z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru. Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia dokumentów, o których mowa, jeżeli Zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile Wykonawca wskazał dane, umożliwiające dostęp do tych dokumentów w formularzu ofertowym. b) Pełnomocnictwo; 6) Uzasadnienie zastrzeżenia tajemnicy przedsiębiorstwa (jeżeli dotyczy). 7) Formularz ofertowy (załącznik nr 1) wypełniony przez Wykonawcę. 8) Dokument zapłaty wadium (w przypadku wniesienia wadium w poręczeniach lub gwarancjach).
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak
6.4.1) Informacje dotyczące wadium:
Zamawiający wymaga wniesienia wadium w kwocie: 5000,00 zł (słownie: pięć tysięcy złotych)6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak
6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
W przypadku składania oferty przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcjum), Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy (lider konsorcjum). Pełnomocnikiem konsorcjum jest Wykonawca, który zaloguje się na swoim profilu Wykonawcy i składając ofertę w zakładce „Wykonawcy” doda pozostałych Wykonawców wpisując ich dane. Pełnomocnictwo, o którym mowa powyżej, powinno zostać przekazane w ofercie wspólnej Wykonawców. Pełnomocnik, o którym mowa powyżej, pozostaje w kontakcie z Zamawiającym w toku postępowania i do niego Zamawiający kieruje informacje, korespondencję itp. Wszelkie oświadczenia pełnomocnika Zamawiający uzna za wiążące dla wszystkich Wykonawców składających ofertę wspólną. Nie dopuszcza się uczestniczenia któregokolwiek z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielnie zamówienia w więcej niż jednej grupie Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. Niedopuszczalnym jest również złożenie przez któregokolwiek z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielnie zamówienia, równocześnie oferty indywidualnej oraz w ramach grupy Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. Wspólnicy spółki cywilnej są traktowani jak Wykonawcy składający ofertę wspólną.6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
Zmiany w zakresie wskazanym w projekcie umowy.7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak
7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-07-23 11:00
8.2.) Miejsce składania ofert: platforma: https://ezamowienia.gov.pl; link do postępowania: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-70c91e33-3b13-49c5-93b1-e6891e82341d
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-07-23 11:30
8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 08.07.2026
- Termin składania ofert
- 23.07.2026 09:00
- Wartość umowy
- 565 468 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.1.2
- Próg unijny
- Poniżej progów UE
Kody CPV
Okres realizacji
3 miesiące