Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 442 247 PLN

"Sukcesywna dostawa soli drogowej"

Rozstrzygnięty Dostawy 2025/BZP 00432095

Numer referencyjny: DZP/13/2025

Zamawiający

Zakład Gospodarki Komunalnej w Grodzisku Mazowieckim Sp. z o. o.

Ekologiczna 1

05-825 Chrzanów Duży, Mazowieckie

NIP: 5291800540

REGON: 146470221

Opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa soli drogowej kamiennej z antyzbrylaczem (luzem) w ilości minimalnej 500 ton z możliwością zwiększenia dostaw maksymalnie do 1500 ton w całym okresie obowiązywania Umowy. 2. Zamawiający przewiduje możliwość zwiększenia dostaw do wartości maksymalnej określonej w § 3 ust. 1 Umowy, w przypadku zwiększenia potrzeb Zamawiającego wynikających w szczególności z warunków atmosferycznych, które wpływają na konieczność posypywania dróg gminnych. 3. Sól drogowa musi spełniać następujące wymagania: 1) skład chemiczny: a) zawartość chlorku sodu NaCl – min. 95% b) zawartość substancji nierozpuszczalnych w wodzie – max 4% c) zawartość wody – max 3% d) zawartość żelazocyjanku potasowego – min. 20 mg/kg 2) skład ziarnowy: a) ziarna poniżej 1 mm – max 30% b) ziarna od 1 mm do 6 mm – max 70% c) ziarna powyżej 6 mm – max 10% 4. Przedmiot zamówienia powinien spełniać parametry jakościowe według normy PN-86/C-84081/02 oraz posiadać: 1) aktualną opinię Instytutu Badawczego Dróg i Mostów potwierdzającą, że oferowana sól może być stosowana do posypywania nawierzchni drogowych w zimowym utrzymaniu dróg; 2) aktualny atest PZH potwierdzający, że produkt odpowiada wymaganiom higienicznym z przeznaczeniem do zwalczania gołoledzi; - dokumenty muszą być dostarczone przy pierwszej dostawie soli drogowej. 5. Przedmiot zamówienia będzie dostarczany na koszt Wykonawcy do siedziby Zamawiającego tj. 05-825 Chrzanów Duży ul. Ekologiczna 1. 6. Dostawy odbywać się będą samochodami samowyładowczymi, zarówno w dni świąteczne jak i robocze, całodobowo. 7. Wymagania stawiane Wykonawcy: 1) Wykonawca jest odpowiedzialny za jakość, zgodność z warunkami technicznymi i jakościowymi opisanymi dla przedmiotu zamówienia; 2) wymagana jest należyta staranność przy realizacji zobowiązań Umowy; 3) ustalenia i decyzje dotyczące wykonywania zamówienia, uzgadniane będą przez Zamawiającego z ustanowionym przedstawicielem Wykonawcy; 4) określenie przez Wykonawcę telefonów kontaktowych, adresów e-mail oraz innych ustaleń niezbędnych dla sprawnego i terminowego wykonania zamówienia.

Kryteria oceny ofert

Cena 80%
Czas realizacji zamówienia 10%
Zawartość frakcji ziarna 0-1 mm 5%
Zawartość żelazocyjanku potasowego 5%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
Keluva PL Sp. z o.o. Łódź NIP: 7262706325

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 Keluva PL Sp. z o.o. (Łódź) Umowa podpisana 442 247 PLN 442 247 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Mazowieckie — na podstawie 24 rozstrzygniętych przetargów (CPV 34927100-2 - Sól drogowa)

Najniższa cena

44 221 PLN

Średnia cena

219 863 PLN

Najwyższa cena

493 845 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Budownictwa „Trasa” Sp. z o. o. Biała Podlaska 2 52 767 PLN 52 767 PLN
Kopalnia Soli „Kłodawa” S. A. Kłodawa 1 - -
AUREPIO SP. Z O.O. , WARSZAWA 1 - -
SOL ONE Sp. z o.o. Rosnowo 1 44 221 PLN 44 221 PLN
Keluva Pl Sp. z o.o. Łódź 1 - -
PHUB TRASA SP. Z O. O. Biała Podlaska 1 - -
Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Budownictwa "TRASA" Sp. z o. o. Biała Podlaska 1 213 282 PLN 213 282 PLN
Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Budownictwa TRASA Sp. z o.o. Biała Podlaska 1 - -
Kopalnia Soli Kłodawa S.A. Kłodawa 1 - -
KELUVA PL Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Łódź 1 - -

Ostatnie rozstrzygnięcia

Dostawa soli drogowej, luzem do zwalczania śliskości na drogach powiatowych

Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Budownictwa "TRASA" Sp. z o. o. 213 282 PLN

2026-08-11 09:26:46Z

Dostawa soli drogowej białej gruboziarnistej o granulacji 0,25mm÷4mm z dodatkiem antyzbrylacza w ilości około 625 ton do zimowego utrzymania dróg powiatowych w sezonie 2024/2025

Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Budownictwa TRASA Sp. z o.o. -

2026-07-09 12:51:43Z

Dostawa soli drogowej do zwalczania śliskości na drogach wojewódzkich w sezonie 2025/2026 - nr postępowania 124/25

Kopalnia Soli Kłodawa S.A. -

2026-05-21 05:48:13Z

Dostawa soli drogowej do zwalczania śliskości zimowej na drogach miasta Ząbki w sezonie zimowym 2026

Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Budownictwa „Trasa” Sp. z o. o. -

2026-04-30 13:40:23Z

"Sukcesywna dostawa soli drogowej"

Keluva PL Sp. z o.o. -

2026-04-13 10:00:12Z

„Zakup wraz z dostawą soli drogowej do zimowego utrzymania dróg powiatowych na terenie powiatu płońskiego w 2026 r.”

Kopalnia Soli „Kłodawa” S. A. -

2026-03-26 13:17:51Z

Dostawa soli drogowej do zwalczania śliskości zimowej na drogach miasta Ząbki w sezonie zimowym 2026

Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Budownictwa „Trasa” Sp. z o. o. 52 767 PLN

2026-03-18 12:44:38Z

Dostawa soli drogowej z antyzbrylaczem do zimowego utrzymania dróg na sezon 2025/2026

KELUVA PL Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością -

2026-03-16 14:38:14Z

Dostawa soli drogowej luzem do zwalczania śliskości na drogach powiatowych

Przedsiębiorstwem Handlowo Usługowym Budownictwa „TRASA” Sp. z o.o. -

2026-03-13 07:31:45Z

Dostawa soli drogowej białej gruboziarnistą o granulacji 0,25mm÷4mm z dodatkiem antyzbrylacza w ilości około 550 ton do zimowego utrzymania dróg powiatowych

Wasz-Bud Damian Waszkiewicz 493 845 PLN

2026-03-11 13:22:58Z

Cała Polska — 154 przetargów

Min: 498 PLN Średnia: 345 879 PLN Max: 1 034 757 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
"Sukcesywna dostawa soli drogowej"

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zakład Gospodarki Komunalnej w Grodzisku Mazowieckim Sp. z o. o.

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 146470221

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Ekologiczna 1

1.5.2.) Miejscowość: Chrzanów Duży

1.5.3.) Kod pocztowy: 05-825

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL913 - Warszawski zachodni

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: 2025dzp13@zgkgrodzisk.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zgkgrodzisk.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

"Sukcesywna dostawa soli drogowej"

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7ccda38c-a42d-4029-aefa-900532d185bf

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00432095

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-09-19

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://zgkgrodzisk.ezamawiajacy.pl

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://zgkgrodzisk.ezamawiajacy.pl

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: zgodnie z rozdziałem IX Specyfikacji Warunków Zamówienia

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): klauzula informacyjna znajduje się w rozdziale XXVII Specyfikacji Warunków Zamówienia

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: DZP/13/2025

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa soli drogowej kamiennej z antyzbrylaczem (luzem) w ilości minimalnej 500 ton z możliwością zwiększenia dostaw maksymalnie do 1500 ton w całym okresie obowiązywania Umowy.
2. Zamawiający przewiduje możliwość zwiększenia dostaw do wartości maksymalnej określonej w § 3 ust. 1 Umowy, w przypadku zwiększenia potrzeb Zamawiającego wynikających w szczególności z warunków atmosferycznych, które wpływają na konieczność posypywania dróg gminnych.
3. Sól drogowa musi spełniać następujące wymagania:
1) skład chemiczny:
a) zawartość chlorku sodu NaCl – min. 95%
b) zawartość substancji nierozpuszczalnych w wodzie – max 4%
c) zawartość wody – max 3%
d) zawartość żelazocyjanku potasowego – min. 20 mg/kg
2) skład ziarnowy:
a) ziarna poniżej 1 mm – max 30%
b) ziarna od 1 mm do 6 mm – max 70%
c) ziarna powyżej 6 mm – max 10%
4. Przedmiot zamówienia powinien spełniać parametry jakościowe według normy PN-86/C-84081/02 oraz posiadać:
1) aktualną opinię Instytutu Badawczego Dróg i Mostów potwierdzającą, że oferowana sól może być stosowana do posypywania nawierzchni drogowych w zimowym utrzymaniu dróg;
2) aktualny atest PZH potwierdzający, że produkt odpowiada wymaganiom higienicznym z przeznaczeniem do zwalczania gołoledzi;
- dokumenty muszą być dostarczone przy pierwszej dostawie soli drogowej.
5. Przedmiot zamówienia będzie dostarczany na koszt Wykonawcy do siedziby Zamawiającego tj. 05-825 Chrzanów Duży ul. Ekologiczna 1.
6. Dostawy odbywać się będą samochodami samowyładowczymi, zarówno w dni świąteczne jak i robocze, całodobowo.
7. Wymagania stawiane Wykonawcy:
1) Wykonawca jest odpowiedzialny za jakość, zgodność z warunkami technicznymi i jakościowymi opisanymi dla przedmiotu zamówienia;
2) wymagana jest należyta staranność przy realizacji zobowiązań Umowy;
3) ustalenia i decyzje dotyczące wykonywania zamówienia, uzgadniane będą przez Zamawiającego z ustanowionym przedstawicielem Wykonawcy;
4) określenie przez Wykonawcę telefonów kontaktowych, adresów e-mail oraz innych ustaleń niezbędnych dla sprawnego i terminowego wykonania zamówienia.

4.2.6.) Główny kod CPV: 34927100-2 - Sól drogowa

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 80

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Czas realizacji zamówienia

4.3.6.) Waga: 10

Kryterium 3

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Zawartość frakcji ziarna 0-1 mm

4.3.6.) Waga: 5

Kryterium 4

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Zawartość żelazocyjanku potasowego

4.3.6.) Waga: 5

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym:
Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.
2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów:
Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.
3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej:
Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.
4) zdolności technicznej lub zawodowej:
Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

1. Umowa zostanie podpisana zgodnie ze wzorem Umowy stanowiącym załącznik nr 5 do SWZ.
2. W Umowie zawarto przesłanki oraz warunki dokonania zmian zawartej Umowy w stosunku do treści oferty.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2025-09-29 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://zgkgrodzisk.ezamawiajacy.pl

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2025-09-29 11:00

8.4.) Termin związania ofertą: do 2025-10-28

2025-09-19 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Dostawy

Informacje kluczowe

Data publikacji
19.09.2025
Termin składania ofert
30.09.2025 08:00
Wartość umowy
442 247 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.4
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 34927100-2 - Sól drogowa
34927100-2 (Sól drogowa)

Okres realizacji

6 miesiące