Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 0 PLN

„Sztuczne zasilanie brzegu morskiego w rejonie Półwyspu Helskiego kmH 0,0-23,5”

Rozstrzygnięty Roboty budowlane 2026/BZP 00396022

Zamawiający

Dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni

Gdynia, Pomorskie

NIP: 5860014932

REGON: 1.4) Adres zamawiającego

Kryteria oceny ofert

80-702 %

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
Przedsiębiorstwo Robót Czerpalnych i Podwodnych Sp. z o.o. (Lider konsorcjum) Gdańsk, 583-000-53-31

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 Przedsiębiorstwo Robót Czerpalnych i Podwodnych Sp. z o.o. (Lider konsorcjum) (Gdańsk,) Umowa podpisana - -

Kto wygrywa podobne przetargi?

Pomorskie — na podstawie 15 rozstrzygniętych przetargów (CPV 71320000-7)

Najniższa cena

200 490 PLN

Średnia cena

1 153 497 PLN

Najwyższa cena

3 378 810 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
ROW Sp. z o.o Łomianki 1 - -
Przedsiębiorstwo Robót Czerpalnych i Podwodnych Sp. z o.o. (Lider konsorcjum) Gdańsk, 1 - -
"Black Water Energia" SA , Gdańsk 1 - -
1 Move Sp. z o.o Gdańsk 1 200 490 PLN 200 490 PLN
Rendben Sp.zo.o Gdynia 1 379 947 PLN 379 947 PLN
Przedsiębiorstwem Produkcyjno Handlowo Usługowym SZTAMA Paweł Szymański Bałachy 1 654 740 PLN 654 740 PLN
EDON Sp. z o.o., Pruszcz Gdański 1 3 378 810 PLN 3 378 810 PLN
Eco Probe Sp. z o.o. Pszczółki 1 - -
BARTEX Sp. z o.o. Dobrzejewice 1 - -
PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT CZERPALNYCH I PODWODNYCH Sp. z o.o Gdańsk 1 - -

Ostatnie rozstrzygnięcia

„Sztuczne zasilanie brzegu morskiego w rejonie Półwyspu Helskiego kmH 0,0-23,5”

Przedsiębiorstwo Robót Czerpalnych i Podwodnych Sp. z o.o. (Lider konsorcjum) -

2026-08-18 10:34:42Z

Budowa sieci wodociągowej i sieci kanalizacji sanitarnej w ul. Leśnej w Żelisławkach w formule zaprojektuj i wybuduj.

Eco Probe Sp. z o.o. -

2026-08-13 10:05:01Z

Adaptacja pomieszczeń centrum aktywizacji kultury, sportu i turystyki w Lipuszu na potrzeby miejsca doraźnego schronienia wraz z zapasowym stanowiskiem kierowania w systemie zaprojektuj wybuduj.

Przedsiębiorstwem Produkcyjno Handlowo Usługowym SZTAMA Paweł Szymański 654 740 PLN

2026-06-17 07:56:12Z

Budowa i modernizacja odnawialnych źródeł energii elektrycznej oraz gminnej elektroenergetycznej sieci rozdzielczej - Dokończenie niewykonanych prac budowlano montażowych

EDON Sp. z o.o., 3 378 810 PLN

2026-06-12 07:06:05Z

Projekt i budowa zasilania rezerwowego dla Stacji Rezonansu za budynkiem B15 wraz z przebudową automatyki SZR i wymianą rozdzielni Nn.

"Black Water Energia" SA , -

2026-06-08 06:41:04Z

Rozbudowa oczyszczalni ścieków w m. Czarne wraz z budową węzła osadowego.

BARTEX Sp. z o.o. -

2026-05-22 07:57:53Z

Wykonanie wielobranżowej dokumentacji projektowej, a następnie na jej podstawie wykonanie robót budowlanych w celu realizacji zadania pn.: „Dokumentacja i budowa toru rowerowego Pumptrack”

ROW Sp. z o.o -

2026-04-24 08:48:19Z

Zaprojektowanie i wykonanie stanowiska Pilot Case w projekcie ECONUT (Eco-designing for the coastal zone nutrient's circularity), współfinansowanym ze środków Interreg Południowy Bałtyk 2021-2027

Rendben Sp.zo.o 379 947 PLN

2026-03-23 06:33:10Z

Wykonanie wielobranżowej dokumentacji projektowej, a następnie na jej podstawie wykonanie robót budowlanych w celu realizacji zadania pn.: „Zjeżdżalnia rurowa przy Ekologicznym Placu Zabaw w Sopocie”

1 Move Sp. z o.o 200 490 PLN

2026-03-10 12:05:50Z

Sztuczne zasilanie brzegu morskiego na wysokości miejscowości Ustka km 229,000-233,500

PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT CZERPALNYCH I PODWODNYCH Sp. z o.o -

2026-03-10 08:52:55Z

Cała Polska — 157 przetargów

Min: 12 438 PLN Średnia: 681 371 PLN Max: 11 379 404 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
„Sztuczne zasilanie brzegu morskiego w rejonie Półwyspu Helskiego kmH 0,0-23,5”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: Dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000145000

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: ul. Bernarda Chrzanowskiego 10

1.4.2.) Miejscowość: Gdynia

1.4.3.) Kod pocztowy: 81-338

1.4.4.) Województwo: pomorskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zam_pub@umgdy.gov.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.umgdy.gov.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-50a16ac4-8a95-11ee-b55a-a22b2d7f700e

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00396022

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-18

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2023/BZP 00513283

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Nie

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Roboty budowlane

3.7.) Nazwa zamówienia:

„Sztuczne zasilanie brzegu morskiego w rejonie Półwyspu Helskiego kmH 0,0-23,5”

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane w formule „zaprojektuj i wybuduj” polegające na sztucznym zasilaniu brzegu morskiego w rejonie Półwyspu Helskiego kmH 0,0-23,5.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Programie funkcjonalno-użytkowym stanowiącym Załącznik nr 10 do SWZ,
3. Nazwy i kody zamówienia według Wspólnego Słownika Zamówień (CPV):
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
45243000-2 Roboty w zakresie ochrony przybrzeżnej
5.4. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w projekcie umowy, stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ.

3.9.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

45243000-2 - Roboty w zakresie ochrony przybrzeżnej

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2024-05-22

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

od 2024-06-01 do 2024-11-30

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Przedsiębiorstwo Robót Czerpalnych i Podwodnych Sp. z o.o. (Lider konsorcjum)

4.3.1.1.) Dane wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Hegemann GmbH (Partner Konsorcjum

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 583-000-53-31

4.3.3.) Ulica: ul. Przetoczna 66

4.3.4.) Miejscowość: Gdańsk,

4.3.5.) Kod pocztowy: 80-702

4.3.6.) Województwo: pomorskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 6009840,00 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2024/BZP 00339268/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2025-01-30

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 1

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

W odległości ok. 7 km od miejsca prowadzenia przez Wykonawcę robót czerpalno-refulacyjnych w rejonie miejscowości Kuźnica zaobserwowano postępującą erozję plaży. W celu ochrony linii wybrzeża w rejonie erozji przed zimowym sezonem sztormowym niezbędne jest niezwłoczne wykonanie w tym rejonie robót czerpalno-refulacyjnych. Wykonawca realizuje roboty w bliskiej odległości od miejsca zaobserwowanej erozji plaży, jest w pełnej mobilizacji sprzętowej i kadrowej i może przystąpić niezwłocznie do wykonania niezbędnych robót.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Z uwagi na czas niezbędny do wyłonienia nowego Wykonawcy, zwiększone koszty związane z realizacją robót przez nowego Wykonawce oraz długość procedur przetargowych, zlecono roboty dodatkowe

5.4.6.) Wartość zmiany: 1600000,00

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 7609840,00 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-08-18 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
18.08.2026
Termin składania ofert
Brak daty
Wartość umowy
0 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.1.1
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 71320000-7
71320000-7 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania) 45243000-2 (Roboty w zakresie ochrony przybrzeżnej)