Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 09.09.2026 08:00 (4 dni)

Termomodernizacja obiektu internatu Zespołu Szkół Morskich w Darłowie

Aktywny Roboty budowlane 2026/BZP 00404102

Numer referencyjny: FZ.271.1.2026

Zamawiający

POWIAT SŁAWIEŃSKI

ul. Stefanii Sempołowskiej 2A

76-100 Sławno, Zachodniopomorskie

NIP: 4990502368

REGON: 770979720

Opis przedmiotu zamówienia

Termomodernizacja obiektu internatu Zespołu Szkół Morskich w Darłowie – roboty ociepleniowe, wymiana stolarki, instalacje c.o. i c.w.u. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w dokumentacji projektowej, Specyfikacjach Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB), zgłoszeniu, decyzji Zachodniopomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, warunkach MPEC, planie BIOZ, uzgodnieniach branżowych.

Kryteria oceny ofert

Część 1

Cena 90%
Dodatkowy okres gwarancji 10%

Część 2

Cena 90%
Dodatkowy okres gwarancji 10%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Zachodniopomorskie — na podstawie 74 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne)

Najniższa cena

18 450 PLN

Średnia cena

373 196 PLN

Najwyższa cena

2 332 080 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
YSV Sp. z o.o. Szczecin 3 58 000 PLN 58 000 PLN
Nalewajk&Nalewajk Fence Systems Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Szczecin 3 362 235 PLN 724 470 PLN
BPM-BAU Sp. z o.o. Szczecin 3 50 225 PLN 150 675 PLN
PUH Sylwia Binkiewicz Białogard 2 257 000 PLN 257 000 PLN
Techna Sp. z o.o. Szczecin 2 113 238 PLN 113 238 PLN
Przedsiębiorstwo Ogólnobudowlane Danpol Ludwik Szczepański Dolice 2 - -
PHU Igras Ernest Goleniów 2 247 803 PLN 495 607 PLN
HYDRAGAZ Serwis Janusz Szczepański Szczecin 2 480 000 PLN 480 000 PLN
KONTAR Jan Dwożan Szczecin 2 190 920 PLN 190 920 PLN
ComarBud Marek Komar Koszalin 2 85 264 PLN 170 527 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Opracowanie dokumentacji projektowej oraz remont lokali mieszkalnych w trybie „Zaprojektuj i wybuduj”

HYDRAGAZ Serwis Janusz Szczepański -

2026-09-03 07:00:37Z

Wykonanie remontu 21 lokali mieszkalnych w budynku położonym przy Al. Wojska Polskiego 53 w Szczecinie

Cezary Gozdera -

2026-08-27 06:44:40Z

Wykonywanie robót budowlanych w lokalach mieszkalnych (pustostany) i innych lokalach będących w zarządzaniu (administrowaniu) przez Zarząd Budynków Mieszkalnych w Koszalinie.

LUK-HOUSE Usługi Ogólnobudowlane Łukasz Buchowiecki 98 182 PLN

2026-08-26 07:33:40Z

Remont klatek schodowych w budynku przy ul. Botanicznej 108,110,112,114,116,118,120 w Szczecinie.

MBUD Usługi Ogółnobudowlane Daniel Juzyszyn -

2026-08-25 10:57:33Z

Wykonanie robót utrzymaniowych na obiektach mostowych i przepustach na terenie działania RDW w Drawsku Pomorskim z podziałem na zadania

"MELIOR” Kasjan Nowak 88 154 PLN

2026-08-24 10:07:23Z

Wykonanie robót utrzymaniowych na obiektach mostowych i przepustach na terenie działania RDW w Drawsku Pomorskim z podziałem na zadania

MDI CONSTRUCTION Sp. z o.o. 237 205 PLN

2026-08-24 10:07:23Z

wykonywanie remontów lokali z zasobu własnego i zarządzanego przez Szczeciński TBS Spółka z o. o. – rejon Lewobrzeże

Zakład Ogólnobudowlany Andrzej Nosal 1 650 000 PLN

2026-08-20 09:29:59Z

Remont pomieszczeń w budynkach Sądu Rejonowego w Wałczu

P.P.H.U. TOMBUD Tomasz Czerwiński 565 468 PLN

2026-08-18 08:34:42Z

Remont budynku nr 60 w kompleksie wojskowym Mosty

Nalewajk&Nalewajk Fence Systems Sp. z o.o. 409 590 PLN

2026-08-14 09:34:41Z

Modernizacja świetlicy wiejskiej w Chabowie

WS Wojciech Stempowski 199 000 PLN

2026-08-10 11:20:51Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 36 031 PLN Średnia: 436 741 PLN Max: 6 113 223 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Termomodernizacja obiektu internatu Zespołu Szkół Morskich w Darłowie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIAT SŁAWIEŃSKI

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 770979720

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Stefanii Sempołowskiej 2A

1.5.2.) Miejscowość: Sławno

1.5.3.) Kod pocztowy: 76-100

1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL426 - Koszaliński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: a.poprawski@powiatslawno.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiatslawno.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Termomodernizacja obiektu internatu Zespołu Szkół Morskich w Darłowie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3d20540e-ae1d-4c57-82bb-58ff005ea50a

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00404102

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-24

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00006944/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Termomodernizacja obiektu Internatu Zespołu Szkół Morskich w Darłowie

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-3d20540e-ae1d-4c57-82bb-58ff005ea50a

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: 1) Z zastrzeżeniem art. 61 ust. 2 ustawy, komunikacja między zamawiającym
a wykonawcami, w tym oferty oraz wszelkie oświadczenia, wnioski (w tym
o wyjaśnienie treści SWZ), zawiadomienia i informacje przekazywane są przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna
pod adresem https://ezamowienia.gov.pl
2) Korespondencja przekazana zamawiającemu w inny sposób (np. listownie, mailem) nie będzie brana pod uwagę. W szczególnie
uzasadnionych przypadkach uniemożliwiających komunikację wykonawcy i zamawiającego za pośrednictwem Platformy e
Zamówienia, zamawiający dopuszcza komunikację za pomocą poczty elektronicznej na adres e-mail:
a.poprawski@powiatslawno.pl
(nie dotyczy składania ofert).
3) Korzystanie z Platformy e-Zamówienia jest bezpłatne.

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1) Ofertę i oświadczenia, o których
mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, składa się, pod rygorem nieważności w formie elektronicznej (tj. przy użyciu kwalifikowanego podpisu
elektronicznego) lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.
2) Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu
„Wykonawca” na Platformie e-Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont oraz zasady i warunki korzystania z
Platformy e-Zamówienia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl
oraz informacja zamieszczona w zakładce „Centrum Pomocy”.
3) Przeglądanie i pobieranie publicznej treści dokumentacji postępowania nie wymaga posiadania konta na Platformie e-Zamówienia
ani logowania.
4) Sposób sporządzania i przekazywania dokumentów elektronicznych lub dokumentów elektronicznych będących kopią
elektroniczną treści zapisanej
w postaci papierowej (cyfrowe odwzorowania) musi być zgodny z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Prezesa Rady
Ministrów z 30 grudnia 2020 r.
w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz
środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (zw. dalej
„Rozporządzeniem w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych”).
5) Dokumenty elektroniczne, o których mowa w § 2 ust. 1 Rozporządzenia w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych,
sporządza się w postaci elektronicznej, w formatach danych określonych w przepisach rozporządzenia Rady Ministrów z 12 kwietnia
2012 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w
postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych (zw. dalej „Rozporządzeniem w sprawie
Krajowych Ram Interoperacyjności”), z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych
i przekazuje się jako załączniki. W przypadku formatów, o których mowa w art. 66 ust. 1 ustawy, ww. regulacje nie będą miały
bezpośredniego zastosowania.
6) Informacje, oświadczenia lub dokumenty, inne niż wymienione w § 2 ust. 1 Rozporządzenia w sprawie wymagań dla dokumentów
elektronicznych, przekazywane w postępowaniu sporządza się w postaci elektronicznej:
a) w formatach danych określonych w przepisach Rozporządzenia w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności (i przekazuje się
jako załącznik), lub
b) jako tekst wpisany bezpośrednio do wiadomości przekazywanej przy użyciu środków komunikacji elektronicznej (np. w treści
„Formularza do komunikacji”).
7) Jeżeli dokumenty elektroniczne, przekazywane przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, zawierają informacje stanowiące
tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r.
o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji wykonawca, w celu utrzymania w poufności tych informacji, przekazuje je w wydzielonym i
odpowiednio oznaczonym pliku, wraz z jednoczesnym zaznaczeniem w nazwie pliku „Dokument stanowiący tajemnicę
przedsiębiorstwa”.
8) Komunikacja w postępowaniu, z wyłączeniem składania ofert, odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do
komunikacji dostępnych
w zakładce „Formularze” („Formularze do komunikacji”). Za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” odbywa się w
szczególności przekazywanie wezwań, zawiadomień i zadawanie pytań. „Formularze do komunikacji” umożliwiają również
dołączenie załącznika do przesyłanej wiadomości (przycisk „dodaj załącznik”).

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: FZ.271.1.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Tak

4.1.9.) Liczba części: 2

4.1.10.) Ofertę można składać na wszystkie części

4.1.11.) Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

Część 1

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Termomodernizacja obiektu internatu Zespołu Szkół Morskich w Darłowie – roboty ociepleniowe, wymiana stolarki, instalacje c.o. i c.w.u.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w dokumentacji projektowej, Specyfikacjach Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB), zgłoszeniu, decyzji Zachodniopomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, warunkach MPEC, planie BIOZ, uzgodnieniach branżowych.

4.2.6.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

39715210-2 - Urządzenia centralnego ogrzewania

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45223100-7 - Montaż konstrukcji metalowych

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

45261320-3 - Kładzenie rynien

45262100-2 - Roboty przy wznoszeniu rusztowań

45262520-2 - Roboty murowe

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45321000-3 - Izolacja cieplna

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45410000-4 - Tynkowanie

45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie

45421152-4 - Instalowanie ścianek działowych

45422000-1 - Roboty ciesielskie

45442100-8 - Roboty malarskie

71314200-4 - Usługi zarządzania energią

71355000-1 - Usługi pomiarowe

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2027-08-31

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Tak

4.2.14.) Przedmiot, wielkość lub zakres oraz warunki zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane Zamawiający
przewiduje możliwość udzielania zamówień podobnych, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy, polegających na powtórzeniu
podobnych robót budowlanych, zgodnych z przedmiotem zamówienia podstawowego, o wartości do 50 % wartości zamówienia podstawowego. Podstawą ustalenia warunków realizacji zamówienia podobnego jest umowa podstawowa oraz przeprowadzone z
wykonawcą negocjacje

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Punktowo

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 90

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Dodatkowy okres gwarancji

4.3.6.) Waga: 10

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

Część 2

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Termomodernizacja obiektu internatu Zespołu Szkół Morskich w Darłowie – instalacje elektryczne
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w dokumentacji projektowej, Specyfikacjach Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB), zgłoszeniu, decyzji Zachodniopomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, planie BIOZ, uzgodnieniach branżowych

4.2.6.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne

09332000-5 - Instalacje słoneczne

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji

45223100-7 - Montaż konstrukcji metalowych

45223110-0 - Instalowanie konstrukcji metalowych

45261215-4 - Pokrywanie dachów panelami ogniw słonecznych

45261900-3 - Naprawa i konserwacja dachów

45262100-2 - Roboty przy wznoszeniu rusztowań

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45315300-1 - Instalacje zasilania elektrycznego

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

71310000-4 - Doradcze usługi inżynieryjne i budowlane

71314200-4 - Usługi zarządzania energią

71355000-1 - Usługi pomiarowe

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2027-08-31

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Tak

4.2.14.) Przedmiot, wielkość lub zakres oraz warunki zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane Zamawiający
przewiduje możliwość udzielania zamówień podobnych, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy, polegających na powtórzeniu
podobnych robót budowlanych, zgodnych z przedmiotem zamówienia podstawowego, o wartości do 50 % wartości zamówienia podstawowego. Podstawą ustalenia warunków realizacji zamówienia podobnego jest umowa podstawowa oraz przeprowadzone z
wykonawcą negocjacje

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Punktowo

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 90

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Dodatkowy okres gwarancji

4.3.6.) Waga: 10

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

a) Zdolności do występowania w obrocie gospodarczym:
Nie dotyczy.
b) Uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej,
o ile wynika to z odrębnych przepisów:
Nie dotyczy.
c) Sytuacji ekonomicznej lub finansowej:
Nie dotyczy.
d) Zdolności technicznej lub zawodowej:
Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał należycie co najmniej jedną robotę budowlaną polegającą na termomodernizacji budynku użyteczności publicznej o wartości nie mniejszej niż 2.500.000,00 zł brutto.
Przez robotę budowlaną polegającą na termomodernizacji budynku Zamawiający rozumie roboty budowlane mające na celu poprawę efektywności energetycznej budynku, obejmujące w szczególności docieplenie przegród budowlanych lub modernizację instalacji związanych z zaopatrzeniem budynku w energię cieplną.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: Zgodnie z zapisami 5.2.Podmiotowe środki dowodowe SWZ

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: Zgodnie z zapisami 5.2.Podmiotowe środki dowodowe SWZ

5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:

Zgodnie z zapisami 5.1.Podmiotowe środki dowodowe SWZ

5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Tak

5.10.) Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty:

Zgodnie z zapisami 5.1.Podmiotowe środki dowodowe SWZ

5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:

Zgodnie z zapisami SWZ

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak

6.4.1) Informacje dotyczące wadium:

1. Oferta musi być zabezpieczona wadium w wysokości:
1) Część 1: 100 000,00 zł (słownie złotych: sto tysięcy 00/100).
2) Część 2: 10 000,00 zł (słownie złotych: dziesięć tysięcy 00/100).
2. Wadium musi obejmować cały okres związania ofertą.
3. Wadium może być wniesione w jednej lub kilku następujących formach:
1) pieniądzu,
2) gwarancjach bankowych,
3) gwarancjach ubezpieczeniowych,
4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2025 r., poz. 98).
4. W przypadku wnoszenia wadium w formie gwarancji bankowej lub ubezpieczeniowej, gwarancja musi być gwarancją nieodwołalną, bezwarunkową i płatną na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego, sporządzoną zgodnie z obowiązującymi przepisami i powinna zawierać następujące elementy:
1) nazwa dającego zlecenie (Wykonawcy), beneficjenta gwarancji (Zamawiającego), gwaranta (banku lub instytucji ubezpieczeniowej udzielającej gwarancji) oraz wskazanie ich siedzib,
2) kwotę gwarancji,
3) termin ważności gwarancji, nie krótszy niż okres związania ofertą, w formule, np.: „od dnia ………. do dnia ………”,
4) zobowiązanie gwaranta do zapłacenia kwoty gwarancji na pierwsze żądanie Zamawiającego w sytuacjach określonych w art. 98 ust. 6 ustawy.
5. Zamawiający nie dopuszcza możliwości umieszczenia w treści gwarancji klauzuli dotyczącej pośrednictwa podmiotów trzecich.
6. Postanowienia wskazane powyżej dla gwarancji stosuje się odpowiednio do poręczeń.
7. Miejsce wniesienia wadium:
1) Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić na rachunek bankowy Starostwa Powiatowego w Sławnie w BBS Darłowo nr: 63 8566 0003 0000 4141 2000 0004 z adnotacją „Wadium – nr sprawy: FZ.272.1.2026”. Za termin wniesienia wadium w formie pieniężnej (przelewu pieniężnego) przyjmuje się termin uznania rachunku bankowego Zamawiającego. Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert (złożenie dyspozycji przelewu określonej kwoty pieniężnej nie jest wystarczające do uznania wniesienia wadium. Jego skuteczność następuje dopiero w przypadku uznania rachunku bankowego Zamawiającego należną kwotą wadium).
2) Wadium wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia, Wykonawca przekazuje Zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia, w postaci elektronicznej, dołączając oryginał w postaci elektronicznej do oferty za pośrednictwem platformy e-zamowienia.
8. Wadium musi zabezpieczać ofertę przez cały okres związania ofertą, począwszy od dnia, w którym upływa termin składania ofert.
9. Oferta Wykonawcy zostanie odrzucona, jeżeli Wykonawca nie wniesie wadium, lub wniesie wadium w sposób nieprawidłowy lub nie utrzyma wadium nieprzerwanie do upływu terminu związania ofertą.
10. Zasady wnoszenia wadium określone w niniejszym punkcie dotyczą również przedłużania ważności wadium oraz wnoszenia nowego wadium w przypadkach określonych w ustawie.

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

Zgodnie z zapisami SWZ

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Zgodnie z zapisami 18.PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY W SPRAWIE ZAMÓWIENIA PUBLICZNEGO, KTÓRE ZOSTANĄ WPROWADZONE DO TREŚCI TEJ UMOWY - SWZ

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-09 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: Ofertę należy złożyć na Platformie e-zamówienia

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-09 11:00

8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni

2026-08-24 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
24.08.2026
Termin składania ofert
09.09.2026 08:00
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
45453000-7 (Roboty remontowe i renowacyjne) 39715210-2 (Urządzenia centralnego ogrzewania) 45100000-8 (Przygotowanie terenu pod budowę) 45111300-1 (Roboty rozbiórkowe) 45210000-2 (Roboty budowlane w zakresie budynków) 45220000-5 (Roboty inżynieryjne i budowlane) 45223100-7 (Montaż konstrukcji metalowych) 45260000-7 (Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze) 45261000-4 (Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty) 45261320-3 (Kładzenie rynien) 45262100-2 (Roboty przy wznoszeniu rusztowań) 45262520-2 (Roboty murowe) 45300000-0 (Roboty instalacyjne w budynkach) 45310000-3 (Roboty instalacyjne elektryczne) 45320000-6 (Roboty izolacyjne) 45321000-3 (Izolacja cieplna) 45331100-7 (Instalowanie centralnego ogrzewania) 45332000-3 (Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne) 45400000-1 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych) 45410000-4 (Tynkowanie) 45420000-7 (Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie) 45421152-4 (Instalowanie ścianek działowych) 45422000-1 (Roboty ciesielskie) 45442100-8 (Roboty malarskie) 71314200-4 (Usługi zarządzania energią) 71355000-1 (Usługi pomiarowe) 09331200-0 (Słoneczne moduły fotoelektryczne) 09332000-5 (Instalacje słoneczne) 45223000-6 (Roboty budowlane w zakresie konstrukcji) 45223110-0 (Instalowanie konstrukcji metalowych) 45261215-4 (Pokrywanie dachów panelami ogniw słonecznych) 45261900-3 (Naprawa i konserwacja dachów) 45311000-0 (Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych) 45315300-1 (Instalacje zasilania elektrycznego) 71310000-4 (Doradcze usługi inżynieryjne i budowlane) 39715210-2 - Urządzenia centralnego ogrzewania 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę 45111300-1 - Roboty rozbiórkowe 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków 45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane 45223100-7 - Montaż konstrukcji metalowych 45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze 45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty 45261320-3 - Kładzenie rynien 45262100-2 - Roboty przy wznoszeniu rusztowań 45262520-2 - Roboty murowe 45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach 45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne 45320000-6 - Roboty izolacyjne 45321000-3 - Izolacja cieplna 45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania 45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne 45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych 45410000-4 - Tynkowanie 45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie 45421152-4 - Instalowanie ścianek działowych 45422000-1 - Roboty ciesielskie 45442100-8 - Roboty malarskie 71314200-4 - Usługi zarządzania energią 71355000-1 - Usługi pomiarowe

Okres realizacji

do 2027-08-31