Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 0 PLN
„Uruchomienie żłobka publicznego w Kowarach – utworzenie 16 miejsc opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 przy ul. Henryka Sienkiewicza 9” w ramach programu Aktywny Maluch 2022-2029”
Zamawiający
GMINA MIEJSKA KOWARY
Kowary, Dolnośląskie
NIP: 6110004982
REGON: 1.4) Adres zamawiającego
Kryteria oceny ofert
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| Servermaster Sp. z o. o. | Jelenia Góra | 6112805309 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Servermaster Sp. z o. o. (Jelenia Góra) | Umowa podpisana | - | - |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Dolnośląskie — na podstawie 125 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45210000-2)
Najniższa cena
90 405 PLN
Średnia cena
1 128 399 PLN
Najwyższa cena
4 175 955 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| ALBA Facility Management Sp. z o.o. Wrocław | 14 | - | - |
| Spółdzielnia Rzemieślnicza Wielobranżowa w Bystrzycy Kłodzkiej Bystrzyca Kłodzka | 4 | 1 843 144 PLN | 7 326 475 PLN |
| Biuro Inżynierskie BIMER Łukasz Sobulski Wrocław | 3 | - | - |
| ENERGO CONSTRUCTION Sp. z o.o. Wrocław | 3 | - | - |
| SOBOTA Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością Głogów | 3 | - | - |
| ENERGO CONSTRUCTION Sp. z o.o. Wrocław | 3 | - | - |
| Spółdzielnia Rzemieślnicza Wielobranżowa w Bystrzycy Kłodzkiej Bystrzyca Kłodzka | 3 | 850 044 PLN | 2 550 131 PLN |
| Przedsiębiorstwo Inżynieryjne ERA S.A. Wrocław | 2 | 92 774 PLN | 92 774 PLN |
| WASYL TOMASZ WASILEWSKI LESZNO | 2 | 90 405 PLN | 90 405 PLN |
| INWESTPOLSKA-SM Sp. z o.o. Wrocław | 2 | - | - |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Termomodernizacja budynku Przedszkola Niepublicznego nr 4 w Dzierżoniowie
2026-09-03 09:43:08Z
„Uruchomienie żłobka publicznego w Kowarach – utworzenie 16 miejsc opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 przy ul. Henryka Sienkiewicza 9” w ramach programu Aktywny Maluch 2022-2029”
2026-09-03 09:04:12Z
Obsługa techniczna i usuwanie awarii w nieruchomościach administrowanych przez Zarząd Gospodarki Mieszkaniowej w Legnicy
2026-08-31 05:58:40Z
Termomodernizacja budynku Urzędu Gminy oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Kondratowicach
2026-08-26 11:29:45Z
Remont budynku położonego przy ul. Paulińskiej 5a we Wrocławiu
2026-08-25 11:52:38Z
Remont budynku położonego przy ul. Ludwika Rydygiera 23 we Wrocławiu
2026-08-25 08:36:30Z
Remont budynku przy ul. Cybulskiego 33 we Wrocławiu
2026-08-25 07:50:00Z
Remont budynku przy ul. Kosmonautów 315 we Wrocławiu w zakresie zmiany systemu ogrzewania.
2026-08-25 07:28:19Z
Remont budynku mieszkalnego przy ul. Żeromskiego 78
2026-08-24 12:18:04Z
Poprawa efektywności energetycznej w budynkach użyteczności publicznej Gminy Świdnica - Remiza OSP Burkatów
2026-08-24 11:49:20Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00420255 z dnia 2026-09-03 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
„Uruchomienie żłobka publicznego w Kowarach – utworzenie 16 miejsc opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 przy ul. Henryka Sienkiewicza 9” w ramach programu Aktywny Maluch 2022-2029”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: GMINA MIEJSKA KOWARY
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 230821598
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: ul. 1 Maja 1 A
1.4.2.) Miejscowość: Kowary
1.4.3.) Kod pocztowy: 58-530
1.4.4.) Województwo: dolnośląskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: bok@kowary.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.kowary.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f9befea1-d455-4be0-99ac-d21e4137acb3
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00420255
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-09-03
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2024/BZP 00607476
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Tak
3.4.) Nazwa projektu lub programu:
Program Aktywny Maluch 2022-2029
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
„Uruchomienie żłobka publicznego w Kowarach – utworzenie 16 miejsc opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 przy ul. Henryka Sienkiewicza 9” w ramach programu Aktywny Maluch 2022-2029”
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia w systemie „zaprojektuj i wybuduj” jest budowa żłobka publicznego w Kowarach – utworzenie 16 miejsc opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 przy ul. Henryka Sienkiewicza 9
2. Zamówienie podzielone jest na II etapy tj:
1) Etap I: Wykonanie analizy oraz dokumentacji projektowo – kosztorysowych wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na budowę lub zaświadczenia dotyczącego robót niewymagających pozwolenia na budowę .
W ramach etapu I należy wykonać :
a) Dokumentację projektowo-kosztorysową zadania: „Uruchomienie żłobka publicznego w Kowarach – utworzenie 16 miejsc opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 przy ul. Henryka Sienkiewicza 9”. Projekt ma zostać wykonany na podstawie PFU będącego załącznikiem nr 6 do SWZ.
Budynek żłobka zaplanowano jako budynek dwukondygnacyjny niepodpiwniczony budowany w technologii tradycyjnej murowanej ze stropami żelbetowymi, ścianami murowanymi z elementów drobnowymiarowych oraz z dachem o konstrukcji drewnianej. Na parterze budynku zaprojektowano:
- salę zabaw dla 16 dzieci w wieku do 3 lat,
- pomieszczenie na leżaki,
- węzeł sanitarny,
- zmywalnię,
- pomieszczenie rozdzielni posiłków,
- szatnię,
- przejścia umożliwiające ciąg komunikacyjny pomiędzy projektowaną rozbudową a istniejącym budynkiem przedszkola.
Przy wejściu głównym do żłobka zaplanowano zadaszoną wnękę przewidzianą na wózki dziecięce. Budynek będzie zasilany w media, w tym w energię elektryczną i ciepło, z istniejącego budynku przedszkola. Na drugiej kondygnacji przewidziano pomieszczenie techniczne.
W celu poprawienia wyglądu budynku układ okien powielono z kondygnacji parteru.
Z uwagi na konieczność zachowania spójności zabudowy zaplanowano prostą bryłę budynku nawiązującą gabarytami oraz kolorystyką do istniejącej zabudowy.
Dach budynku ma zostać pokryty dachówką karpiówką w kolorze czerwonym, podobnie jak na istniejącym budynku przedszkola.
Elewację budynku zaplanowano w kolorze popielatym, będącym bezpośrednim nawiązaniem do istniejącego budynku przedszkola.
Z uwagi na lokalizację budynku w obszarze występowania złóż radonu konieczne jest wykonanie wentylowanej lub wyniesionej posadzki na parterze budynku
Niniejszy opis dotyczy wyłącznie budynku żłobka w części parterowej, piętro budynku pozostaje nieużytkowe.
Przy projektowaniu należy uwzględnić wytyczne w zakresie dostępności - zapewnienia maksymalnej dostępności do budynku przez osoby z niepełnosprawnościami. Projekt musi być zgodny z ustawą z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz.U. 2022 poz. 2240)”
b) Dokumentację dotyczącą windy zewnętrznej obejmującą 2 zadania:
- Zadanie 1 – wykonanie analizy możliwości budowy windy zewnętrznej w Przedszkolu Publicznym nr 1 w Kowarach. Analiza obejmuje sprawdzenie możliwości dobudowania windy zewnętrznej do istniejącej bryły przedszkola lub projektowanego żłobka pod względem konstrukcyjnym oraz realizacji właściwych przepisów. Wartość przeprowadzonej analizy będzie stanowiła 10% kwoty wskazanej przez Wykonawcę w punkcie 2 „cena ryczałtowa brutto wykonania dokumentacji dotyczącej windy zewnętrznej wynosi: …………………..….. PLN” załącznika nr 1 do SWZ (oferta).
W przypadku gdy Wykonawca ustali możliwość wykonania windy zostaną przedstawione Zamawiającemu warianty jej umiejscowienia w terminie 1 miesiąca od daty podpisania umowy. Zamawiający w ciągu 7 dni wybierze najbardziej optymalny wariant Następnie Wykonawca przystąpi do realizacji etapu projektowania windy zewnętrznej (zgodnie z zadaniem nr 2).
W przypadku, gdy Wykonawca ustali, że nie ma możliwości wybudowania windy z powodów technicznych, zakończy etap tworzenia dokumentacji oświadczeniem o braku możliwości wykonania windy. W przyjętym wariancie Wykonawcy zostanie zapłacona kwota w wysokości 10% kwoty wskazanej w załączniku nr 1 oferty, za wykonanie analizy możliwości wybudowania windy. Z powodu braku możliwości jej zaprojektowania, pozostałe 90% nie zostanie wypłacone.
- Zadanie 2 – wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej windy zewnętrznej w Przedszkolu Publicznym nr 1 w Kowarach - wyłącznie w przypadku technicznej możliwości jej wykonania, zgodnie z wynikiem analizy określonej w Zadaniu 1.
Łączna wartość dokumentacji projektowych nie może przekroczyć 8% ceny ofertowej brutto.
2) Etap II: Wykonanie robót budowlanych na podstawie dokumentacji projektowo-kosztorysowej oraz uzyskanego pozwolenia na budowę, zgodnie z pkt. 2 ust. 1 lit. a) Opisu Przedmiotu Zamówienia tj. Dokumentacja projektowo-kosztorysowa zadania: „Uruchomienie żłobka publicznego w Kowarach – utworzenie 16 miejsc opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 przy ul. Henryka Sienkiewicza 9”.
II etap inwestycji nie obejmuje budowy windy.
3. Każda dokumentacja projektowo-kosztorysowa - wykonana w następujących ilościach egzemplarzy:
1) Projekt zagospodarowania terenu – 5 egzemplarzy
2) Projekt architektoniczno-budowlany – 5 egzemplarzy wraz z pozwoleniem na budowę lub zaświadczeniem niewymagające pozwolenia na budowę,
3) Projekt techniczny – 3 egzemplarze,
4) Przedmiar robót – 1 egzemplarz,
5) Kosztorys inwestorski – 1 egzemplarz
6) Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych – 2 egzemplarze.
7) BIOZ – 1 egzemplarz
4. Do kompletu dokumentacji należy dołączyć płytę CD zawierającą opisy techniczne i specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych w sformatowanym pliku tekstowym (nazwa_pliku.doc), przedmiar robót w formacie arkusza kalkulacyjnego (nazwa_pliku.xls), wszystkie pliki graficzne dokumentacji (wykonane programem pozwalającym zapisać pliki graficzne z rozszerzeniem nazwa_pliku.dwg), kosztorys w formacie .ath. Ponadto wszystkie pliki należy zapisać w pdf..
5. Projekt koncepcyjny żłobka należy przedstawić Zamawiającemu w terminie 2 miesięcy od podpisania umowy, celem jego akceptacji. Po zaakceptowaniu koncepcji przez Zamawiającego Wykonawca przystąpi do wykonania dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z uzyskaniem stosownych pozwoleń.
6. Wykonawca zobowiązany jest do konsultowania i uzyskania akceptacji Zamawiającego kolejnych etapów realizacji zadania.
7. Przy opisywaniu rozwiązań projektowych zadania Wykonawca nie będzie wskazywał znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, chyba że jest to uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia lub gdy nie może opisać urządzenia lub materiału za pomocą dostatecznie dokładnych określeń. W takim przypadku opisowi towarzyszyć będą określenia "lub równoważny", co w konsekwencji powoduje, iż wymieniony konkretny produkt otrzymuje charakter jedynie przykładowy. W przypadku zastosowania rozwiązań równoważnych Wykonawca zobowiązany jest podać parametry równoważności. Ponadto Wykonawca przy opisywaniu rozwiązań projektowych zobowiązany jest do przestrzegania zapisów ustawy Prawo zamówień publicznych w projekcie budowlanym, wykonawczym, kosztorysie inwestorskim, przedmiarze oraz specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót.
8. Dodatkowo wykonawca zobowiązany jest do wyjaśniania wątpliwości powstałych na etapie realizacji robót budowlanych prowadzonych na podstawie wykonanej dokumentacji oraz niezwłocznego wykonania poprawek i uzupełnień w dokumentacji projektowej.
9. Dokumentacje projektowe dla zadania wraz ze wszystkimi uzgodnieniami i pozwoleniem na budowę lub zaświadczeniem niewymagającym pozwolenia na budowę przekazać protokołem odbioru Zamawiającemu w terminie 6 miesięcy od daty podpisania umowy.
10. Zamawiający przekaże Wykonawcy protokołem zdawczo-odbiorczym komplet dokumentacji projektowej do realizacji inwestycji zadania.
11. Wykonawca uzyska pozwolenie na użytkowanie przed podpisaniem protokołu końcowego odbioru robót budowlanych.
12. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa PFU stanowiący załącznik
nr 6 do SWZ.
13. Program funkcjonalno-użytkowy jest materiałem pomocniczym opisującym przedmiot zamówienia oraz zakres wykonania dokumentacji projektowo- kosztorysowej, a dla wykonawcy pomocniczo w ustaleniu ceny ryczałtowej. Cena ryczałtowa musi obejmować cenę za wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej oraz robót budowlanych w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Nawet jeżeli w programie funkcjonalno-użytkowym nie ujęto całego zakresu usług i robót budowlanych to muszą być wycenione i wykonane według:
- przepisów prawa budowlanego,
- wiedzy technicznej
- zapisów w niniejszej SWZ.
3.9.) Główny kod CPV: 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
3.10.) Dodatkowy kod CPV: 45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
71250000-5 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-01-03
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
do 2026-04-304.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Servermaster Sp. z o. o.
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6112805309
4.3.3.) Ulica: Maciejowska 9a
4.3.4.) Miejscowość: Jelenia Góra
4.3.5.) Kod pocztowy: 58-506
4.3.6.) Województwo: dolnośląskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 1849400 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00006828/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-06-30
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 4
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Zmiana osób odpowiedzialnych za realizację przedmiotu umowy
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Zmiana kierownika budowy ze strony Wykonawcy
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 2
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Zmiana sposobu rozliczania umowy
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Zmiana wysokości wypłacanych transz związana z aktualizacją harmonogramu rzeczowo-finansowego
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 3
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Zmiana sposobu rozliczania umowy
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Zmiana harmonogramu rzeczowo-finansowego zadania
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 4
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Uzasadnione opóźnienie w dostawie materiałów koniecznych do wykonania przedmiotu umowy
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
zmiana terminu realizacji zamówienia oraz wynikająca z tej zmiany zmiana harmonogramu rzeczowo-finansowego
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 1849400,00 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 03.09.2026
- Termin składania ofert
- Brak daty
- Wartość umowy
- 0 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.2
- Próg unijny
- Poniżej progów UE