Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 0 PLN
Utrzymanie wsparcia dla programów Asseco
Zamawiający
Uniwersytet Morski w Gdyni
ul. Morska 81-87
81-225 Gdynia, Pomorskie
NIP: 5860012873
REGON: 000145112
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| Asseco Business Solutions S.A. | Lublin | 522-26-12-717 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Asseco Business Solutions S.A. (Lublin) | Umowa podpisana | 40 964 PLN | - |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Pomorskie — na podstawie 23 rozstrzygniętych przetargów (CPV 72260000-5)
Najniższa cena
24 588 PLN
Średnia cena
351 714 PLN
Najwyższa cena
898 289 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| Sii Sp. z o.o. Warszawa | 2 | - | - |
| COIG S. A. Katowice | 2 | - | 658 296 PLN |
| Mednow Sp. z o. o. Katowice | 2 | 492 984 PLN | 400 800 PLN |
| ASSECO DATA SYSTEMS S.A. Gdańsk | 1 | 898 289 PLN | 898 289 PLN |
| Asseco Data Systems S.A. Gdańsk | 1 | - | - |
| ASSECO DATA SYSTEMS S.A. GDAŃSK | 1 | 24 588 PLN | 24 588 PLN |
| Asseco Business Solutions S.A. Lublin | 1 | 40 964 PLN | - |
| MADKOM S.A. Gdynia | 1 | - | - |
| Mariusz Neubauer FORKOMP Gdynia | 1 | - | - |
| Tomasz Polak Rębiechowo | 1 | - | - |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Analiza, projektowanie i wdrożenie repozytorium kodu źródłowego wraz z elementami CI/CD oraz audytem biznesowo-systemowym
2026-08-18 07:51:55Z
PRZEDŁUŻENIE SUBSKRYPCJI I GWARANCJI PRODUCENTA DLA URZĄDZEŃ ORAZ ŚWIADCZENIE USŁUGI WSPARCIA TECHNICZNEGO
2026-08-13 12:53:14Z
Rozbudowa systemu NXT o nowe funkcjonalności
2026-07-23 07:25:08Z
Odnowienie subskrypcji na system ochrony antywirusowej; Wsparcie techniczne systemu ochrony antywirusowej oraz środowiska serwerowego i wirtualnego; Certyfikat ssl wildcard z roczną subskrypcja
2026-07-09 07:21:10Z
Usługa zaprojektowania, opracowania, implementacji, wdrożenia i utrzymania oprogramowania systemu szkoleniowego AR Bridge Simulator z wykorzystaniem rzeczywistości rozszerzonej.
2026-07-08 05:52:41Z
Asysta techniczna i konserwacja systemu KSAT2000i
2026-07-07 10:26:23Z
Utrzymanie wsparcia dla programów Asseco
2026-07-07 06:01:57Z
Świadczenie usługi serwisowej oprogramowania Comarch.
2026-06-30 05:26:05Z
Odnowienie subskrypcji na system ochrony antywirusowej i antyspam. ; Wsparcie tech. syst. ochrony antywirusowej oraz środowiska serwerowego i wirtualnego; Certyfikat ssl wildcard z roczną subskrypcja
2026-06-25 11:31:15Z
Świadczenie usługi serwisowej oprogramowania Mednow (Comarch).
2026-06-16 11:02:01Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00326136 z dnia 2026-07-07 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Utrzymanie wsparcia dla programów Asseco
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Uniwersytet Morski w Gdyni
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000145112
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Morska 81-87
1.5.2.) Miejscowość: Gdynia
1.5.3.) Kod pocztowy: 81-225
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski
1.5.7.) Numer telefonu: 55-86-421
1.5.8.) Numer faksu: 7412250
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zampubl@umg.edu.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.umg.edu.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
http://e-propublico.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Utrzymanie wsparcia dla programów Asseco2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7c03ee1a-973b-44f3-a135-c611d9a2cda8
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00326136
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-07
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00001722/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.9 usługi informatyczne w zakresie oprogramowania (tworzenie, wdrażanie, opieka serwisowa i powdrożeniowa)
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Uzasadnienie prawne: Art. 214 ust. 1 pkt 1 a i b. Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki, jeżeli zachodzi co najmniej jedna z następujących okoliczności:
1) dostawy, usługi lub roboty budowlane mogą być świadczone tylko przez jednego wykonawcę z przyczyn:
a) technicznych o obiektywnym charakterze,
b) związanych z ochroną praw wyłącznych wynikających z odrębnych przepisów
- jeżeli nie istnieje rozsądne rozwiązanie alternatywne lub rozwiązanie zastępcze, a brak konkurencji nie jest wynikiem celowego zawężenia parametrów zamówienia.
// Uzasadnienie faktyczne na końcu ogłoszenia
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: CRZP/122/2026/AZP
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 40964,39 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Utrzymanie wsparcia dla programów Asseco
4.5.3.) Główny kod CPV: 72260000-5 - Usługi w zakresie oprogramowania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 40964,39 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 40964,39 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 40964,39 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Asseco Business Solutions S.A.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 522-26-12-717
7.3.3) Ulica: Konrada Wallenroda
7.3.4) Miejscowość: Lublin
7.3.5) Kod pocztowy: 20-607
7.3.6.) Województwo: lubuskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-01
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 40964 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Tylko Producent systemu , Firma Asseco zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest właścicielem majątkowych praw autorskich do oprogramowania. Jest jedynym podmiotem mającym dostęp do kodu źródłowego tego oprogramowania. W związku z czym usługi wymagające dostępu do kodu źródłowego, takie jak aktualizacja oprogramowania (zmiany funkcjonalności, interfejsu graficznego, itp.) i nadzór autorski nad oprogramowaniem (dostosowanie oprogramowania do zmian przepisów prawa, usuwanie błędów) mogą być wykonywane wyłącznie przez tą firmę.
Względy techniczno-prawne uzasadniające udzielenie zamówienia bez konieczności przeprowadzenia procedury konkurencyjnej mają charakter zasadniczy. Ze względów prawnych (prawo ingerencji w kod źródłowy) i technicznych (instalacja, wdrożenie i konserwacja systemu) udzielenie zamówienia innemu wykonawcy jest niemożliwe. Ta okoliczność ma charakter nieprzezwyciężalny.
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 07.07.2026
- Termin składania ofert
- Brak daty
- Wartość umowy
- 0 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.13
- Próg unijny
- Poniżej progów UE