Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 0 PLN
Świadczenie usług w zakresie druku, oprawy introligatorskiej i dostawy do siedziby Zamawiającego publikacji Polskiej Akademii Nauk
Zamawiający
Polska Akademia Nauk
Warszawa, Mazowieckie
NIP: 5251575083
REGON: 1.4) Adres zamawiającego
Kryteria oceny ofert
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| Agencja Wydawniczo-Poligraficzna GIMPO Mieczysław Pohl | Warszawa | REGON 010188326 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Agencja Wydawniczo-Poligraficzna GIMPO Mieczysław Pohl (Warszawa) | Umowa podpisana | - | - |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Mazowieckie — na podstawie 11 rozstrzygniętych przetargów (CPV 79820000-8)
Najniższa cena
359 899 PLN
Średnia cena
359 899 PLN
Najwyższa cena
359 899 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| Gabidruk Sp. z o. o. Garlica Murowana | 2 | - | - |
| Konica Minolta Business Solutions Polska Sp. z o.o. Warszawa | 2 | 359 899 PLN | 359 899 PLN |
| R&K s.c. Rakowiecki M., Karalus M. Warszawa | 1 | - | - |
| Super Kopia sp. z o.o. Warszawa | 1 | - | - |
| Ricoh Polska Sp. z o.o. Warszawa | 1 | - | - |
| Agencja Wydawniczo-Poligraficzna GIMPO Mieczysław Pohl Warszawa | 1 | - | - |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Świadczenie usług w zakresie druku, oprawy introligatorskiej i dostawy do siedziby Zamawiającego publikacji Polskiej Akademii Nauk
2026-08-19 17:13:58Z
Usługi w zakresie zapewnienia Systemu Centralnego Wydruku (SCW) przez okres 48 miesięcy
2026-08-03 12:46:57Z
Świadczenie usługi dzierżawy urządzenia wielofunkcyjnego oraz dostarczania wydruków dla Wydziału Zarządzania Politechniki Warszawskiej
2026-06-19 11:46:30Z
Świadczenie usługi dzierżawy 38 sztuk drukarek dla Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Warszawie.
2026-06-08 09:47:22Z
Usługa zapewnienia utrzymania druku oraz serwisu drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych wraz z usługą druku podążającego w siedzibie zamawiającego
2026-05-30 07:32:44Z
Usługa wykonania i montażu tablic informacyjnych w ramach projektu „Rozwój nowoczesnej infrastruktury w zakresie edukacji zawodowej w Radomiu...”
2026-05-27 08:57:30Z
Świadczenie usługi dzierżawy drukarek dla Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Warszawie.
2026-05-08 06:10:55Z
Usługa wykonania i montażu tablic informacyjnych w ramach projektu „Rozwój nowoczesnej infrastruktury w zakresie edukacji zawodowej w Radomiu...”
2026-05-04 10:36:03Z
Cała Polska — 25 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00399079 z dnia 2026-08-19 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Usługi
Świadczenie usług w zakresie druku, oprawy introligatorskiej i dostawy do siedziby Zamawiającego publikacji Polskiej Akademii Nauk
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Polska Akademia Nauk
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000325713
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Plac Defilad 1
1.4.2.) Miejscowość: Warszawa
1.4.3.) Kod pocztowy: 00-901
1.4.4.) Województwo: mazowieckie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@pan.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.pan.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - Polska Akademia Nauk i tworzone przez nią jednostki organizacyjne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7a5fbeef-0a9d-4d4a-9112-30b9c2f83cfd
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00399079
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-19
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2024/BZP 00543344
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Usługi
3.7.) Nazwa zamówienia:
Świadczenie usług w zakresie druku, oprawy introligatorskiej i dostawy do siedziby Zamawiającego publikacji Polskiej Akademii Nauk
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywne świadczenie usług w zakresie druku, oprawy introligatorskiej i dostawy do siedziby Zamawiającego publikacji naukowych Polskiej Akademii Nauk (opatrzonych numerem ISSN lub numerem ISBN) zgodnie z Załącznikiem nr 8a i 8b do SWZ (łącznie 14 tytułów). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1 do SWZ.
2. Zamawiający w okresie obowiązywania zamówienia będzie sukcesywnie przekazywał do druku publikacje naukowe PAN wymienione w Załączniku nr 8a i 8b do SWZ.
3. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmniejszenia zamówienia, maksymalnie o 25% wielkości zamówienia podstawowego.
4. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z opcji (w całości lub w części) w przypadku, gdy będzie to leżeć w interesie w Zamawiającego i wynikać z jego bieżących potrzeb – w trakcie realizowania zamówienia.
Opcja obejmuje uprawnienie Zamawiającego do zamówienia w ramach realizacji umowy druku cyfrowego monografii naukowych w liczbie do 20 publikacji zgodnie z wykazem znajdującym się w Załączniku 8c do SWZ.
Opcja obejmuje także uprawnienie Zamawiającego do zamówienia w ramach realizacji umowy druku offsetowego w liczbie do 4 składek.
Zamawiający przekaże pisemną informację Wykonawcy o potrzebie realizacji opcji podczas trwania umowy.
Opcja jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku, skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z opcji bądź skorzystania w zakresie mniejszym niż maksymalny, określony w umowie, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Jeżeli Zamawiający skorzysta z opcji, obowiązkiem umownym Wykonawcy jest wykonanie świadczenia w zakresie objętym opcją. Zamawiający ma prawo wielokrotnie korzystać z opcji w trakcie obowiązywania umowy – jednak do wyczerpania maksymalnego zakresu opcji. Zamówienie przekraczające zakres opcji wymaga zmiany umowy.
5. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę, na podstawie umowy o pracę co najmniej 2 osób wykonujących następujące czynności w zakresie realizacji zamówienia, każda z dwóch osób musi wykonywać czynności opisane w dwóch z trzech punktów w pełnym zakresie jak poniżej:
1) obsługa maszyn offsetowych (czynności polegające na doborze formatu papieru, umieszczeniu formy drukarskiej, narządu, dobrania odpowiedniej farby drukarskiej do podłoża, pasowanie arkuszy (prawa-lewa), obsługa urządzeń pomiarowych wykorzystywanych przy kontroli druku, kontrola parametrów w trakcie procesu druku łącznie z wizualną kontrolą jakości gotowych arkuszy);
2) obsługa maszyn cyfrowych (czynności polegające na doborze formatu papieru, pasowaniu arkuszy (prawa-lewa), kontrola parametrów w trakcie procesu druku łącznie z wizualną kontrolą jakości gotowych wydruków);
3) obsługa maszyn introligatorskich: falcerki, bigówki, foliarki, lakierówki, obsługa oklejarek; wykonywanie ręcznych prac introligatorskich: kompletowanie wkładu, oprawa, obsługa zszywarki (jeśli zachodzi taka potrzeba) oraz prace wykończeniowe: obsługa krajarek jedno- lub trójnożowych, przykrawanie książek oraz czasopism do formatu wskazanego w zamówieniu, konfekcjonowanie, pakowanie.
6. Zakres czynności, o których mowa w ust. 5 został podany w § 11 ust. 7 wzoru umowy - Załącznik nr 7 do SWZ. Wymienione osoby powinny być zatrudnione przez Wykonawcę lub jego podwykonawców na podstawie umowy o pracę w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (Dz.U. z 2023 r. poz. 1465 z późn. zm.), w wymiarze czasu pracy adekwatnym do powierzanych zadań, osób wykonujących czynności bezpośrednio związane z realizacją przedmiotu zamówienia, z uwzględnieniem minimalnego wynagrodzenia za pracę ustalonego na podstawie ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę (t.j. Dz. U. 2020 r., poz. 2207 z późn. zm.), przez cały okres realizacji zamówienia.
7. Sposób dokumentowania zatrudnienia osób, o których mowa w art. 95 ust. 1 ustawy Pzp, uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę wymagań oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań zostały określone w Załączniku nr 7 do SWZ - Projektowane postanowienia umowy.
3.9.) Główny kod CPV: 79820000-8 - Usługi związane z drukowaniem
3.10.) Dodatkowy kod CPV: 79821000-5 - Drukarskie usługi wykańczalnicze
79823000-9 - Usługi drukowania i dostawy
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-04
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
12 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Agencja Wydawniczo-Poligraficzna GIMPO Mieczysław Pohl
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 010188326
4.3.3.) Ulica: Transportowców 11
4.3.4.) Miejscowość: Warszawa
4.3.5.) Kod pocztowy: 02-858
4.3.6.) Województwo: mazowieckie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 257638,81 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2024/BZP 00662230/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2025-12-03
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 0
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 216976,19 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
SEKCJA VI INFORMACJE DODATKOWE
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 19.08.2026
- Termin składania ofert
- Brak daty
- Wartość umowy
- 0 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.14
- Próg unijny
- Poniżej progów UE