Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 355 224 PLN

Wykonanie systemu okablowania strukturalnego i rozbudowy instalacji elektrycznej do stanowisk komputerowych dla części pomieszczeń w budynku przy ul. Św. Jana 16 w Wodzisławiu Śląskim

Rozstrzygnięty Roboty budowlane 2025/BZP 00182943

Zamawiający

...Domaro Sp. z o.o.

dr L. Mendego 2

44-300 Wodzisław Śląski, Śląskie

NIP: 6472573120

REGON: 363367073

Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie w formule „zaprojektuj i wybuduj” zadania inwestycyjnego pn.: Wykonanie systemu okablowania strukturalnego i rozbudowy instalacji elektrycznej do stanowisk komputerowych dla części pomieszczeń w budynku przy ul. Św. Jana 16 w Wodzisławiu Śląskim wraz z przyłączem światłowodowym. Zamówienie polega na wykonaniu opracowania projektowego, uzyskaniu wszelkich wymaganych prawem opinii, uzgodnień, decyzji administracyjnych, służących wykonaniu zadania oraz późniejszego użytkowania, pełnienie nadzoru autorskiego oraz wykonaniu, na podstawie opracowanego projektu, robót budowlanych.

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
Termin wykonania 40%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
WAVEnet Marek Ryszka Czechowice-Dziedzice 6521672828

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 WAVEnet Marek Ryszka (Czechowice-Dziedzice) Umowa podpisana 355 224 PLN 355 224 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Śląskie — na podstawie 10 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych)

Najniższa cena

762 970 PLN

Średnia cena

1 116 189 PLN

Najwyższa cena

1 392 496 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
ALFA Bożena Habrajska Będzin 2 1 193 100 PLN 1 193 100 PLN
TRANS-WIERT DUDA SP. Z O.O. Gołkowice 2 1 392 496 PLN 1 392 496 PLN
P.U.H. "DOMAX" Arkadiusz Mika Boronów 1 - -
Resso sp.zoo Sośnicowice 1 - -
Usługi Hydrauliczne Krzysztof Miszta Skrajnica 1 - -
WAVEnet Marek Ryszka Czechowice-Dziedzice 1 - -
Technika Instalacyjna Artur Błaszczyk Przyszowice 1 762 970 PLN 762 970 PLN
Technoalpin East Europe s. r. o. Zilina 1 - -

Ostatnie rozstrzygnięcia

Infrastruktura kanalizacyjna i elektroniczny system zarządzania dostawami wody w gminie Żarki - Budowa kanalizacji sanitarnej w ul. Jagodowej

TRANS-WIERT DUDA SP. Z O.O. -

2026-08-12 10:21:18Z

,,Budowa sieci kanalizacji sanitarnej ul. Słoneczna w Siemoni”

ALFA Bożena Habrajska -

2026-07-09 05:37:41Z

Budowa wodociągu na ulicy Częstochowskiej w Janowie

Usługi Hydrauliczne Krzysztof Miszta -

2026-06-12 08:08:34Z

Budowa sieci wodociągowej w zlewni ulic Drozdów, Czapli i Łabędzi w sołectwie Bobrowniki i Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w zlewni ulic Czapli, Drozdów i Łabędzi w sołectwie Bobrowniki - etap I

Technika Instalacyjna Artur Błaszczyk 762 970 PLN

2026-05-14 05:06:01Z

Remont instalacji naśnieżania tras narciarskich na hali Jaworzyna w COS-OPO w Szczyrku

Technoalpin East Europe s. r. o. -

2026-05-12 08:28:06Z

Budowa wiat parkingowych, instalacji fotowoltaicznej na dachach wiat parkingowych i na dachach bud. A i B oraz układu przyłączenia instalacji fotowoltaicznych do stacji transformatorowej 15kV/0,4kV

Resso sp.zoo -

2026-04-22 11:37:35Z

Wykonanie systemu okablowania strukturalnego i rozbudowy instalacji elektrycznej do stanowisk komputerowych dla części pomieszczeń w budynku przy ul. Św. Jana 16 w Wodzisławiu Śląskim

WAVEnet Marek Ryszka -

2026-04-21 11:17:03Z

,,Budowa sieci kanalizacji sanitarnej ul. Słoneczna w Siemoni”

ALFA Bożena Habrajska 1 193 100 PLN

2026-04-13 11:23:03Z

Infrastruktura kanalizacyjna i elektroniczny system zarządzania dostawami wody w gminie Żarki - Budowa kanalizacji sanitarnej w ul. Jagodowej

TRANS-WIERT DUDA SP. Z O.O. 1 392 496 PLN

2026-03-19 11:38:57Z

Rozbudowa dróg gminnych nr 656010 i 656014 wraz z łącznikiem etapy 3, 4, 5, 6

P.U.H. "DOMAX" Arkadiusz Mika -

2026-02-26 07:12:05Z

Cała Polska — 60 przetargów

Min: 15 113 PLN Średnia: 713 044 PLN Max: 6 522 406 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Wykonanie systemu okablowania strukturalnego i rozbudowy instalacji elektrycznej do stanowisk komputerowych dla części pomieszczeń w budynku przy ul. Św. Jana 16 w Wodzisławiu Śląskim

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: ...Domaro Sp. z o.o.

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 363367073

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: dr L. Mendego 2

1.5.2.) Miejscowość: Wodzisław Śląski

1.5.3.) Kod pocztowy: 44-300

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL227 - Rybnicki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: kancelaria@domaro.com.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://domaro.com.pl/

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność

Zarządzanie budynkami

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie systemu okablowania strukturalnego i rozbudowy instalacji elektrycznej do stanowisk komputerowych dla części pomieszczeń w budynku przy ul. Św. Jana 16 w Wodzisławiu Śląskim

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0effb985-1daf-449e-a463-8b3d6b08c5e1

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00182943

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-04-09

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://domaro.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://domaro.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy do elektronicznej obsługi zamówień (zwanej dalej: „Platformą”) dostępnej pod adresem: https://domaro.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html oraz poczty elektronicznej wskazany w rozdziale I sekcja 1.
Ofertę, oświadczenie, o których mowa w art. 125 ust. 1 ustawy PZP należy złożyć pod rygorem nieważności w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem elektronicznym kwalifikowanym podpisem lub elektronicznym podpisem zaufanym lub elektronicznym podpisem osobistym. Szczegóły dotyczące komunikacji zostały opisane w rozdziale VII SWZ, która jest opublikowana na stronie https://domaro.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zapisy dotyczące danych osobowych (RODO) określono w rozdziale I sekcji 17 SWZ. Szczegółowe informacje pod niniejszym adresem: https://domaro.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Zapisy dotyczące danych osobowych (RODO) określono w rozdziale I sekcji 17 SWZ. Szczegółowe informacje pod niniejszym adresem: https://domaro.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie w formule „zaprojektuj i wybuduj” zadania inwestycyjnego pn.: Wykonanie systemu okablowania strukturalnego i rozbudowy instalacji elektrycznej do stanowisk komputerowych dla części pomieszczeń w budynku przy ul. Św. Jana 16 w Wodzisławiu Śląskim wraz z przyłączem światłowodowym.
Zamówienie polega na wykonaniu opracowania projektowego, uzyskaniu wszelkich wymaganych prawem opinii, uzgodnień, decyzji administracyjnych, służących wykonaniu zadania oraz późniejszego użytkowania, pełnienie nadzoru autorskiego oraz wykonaniu, na podstawie opracowanego projektu, robót budowlanych.

4.2.6.) Główny kod CPV: 45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 60 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Termin wykonania

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

zdolności technicznej lub zawodowej – Zamawiający uzna warunek za spełniony, gdy wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich pięciu lat zrealizował jedną robotę wykonaną w formule zaprojektuj i wybuduj dotyczącej zaprojektowania i wykonania sieci okablowania strukturalnego w budynku, o wartości umowy na realizację zadania nie niższej niż 250.000,00 zł brutto.
Zamawiający dopuszcza możliwość wykazania oddzielnie wykonania projektu (wówczas w okresie ostatnich 3 lat) i wykonania sieci okablowania strukturalnego w budynku (w okresie ostatnich 5 lat) o łącznej wartości 250.000.
W przypadku złożenia oferty wspólnej dopuszcza się realizację projektu przez jednego konsorcjanta i wykonanie roboty budowlanej przez drugiego z konsorcjantów oddzielnie. Realizacja ta będzie sumowana przy ocenie.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: Zgodnie z art. 274 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni, aktualnych na dzień złożenia, podmiotowych środków dowodowych tj. wykazu wykonanych robót budowlanych wraz z dokumentami potwierdzającymi ich należyte wykonanie w celu wykazania spełnienia warunku udziału w postępowaniu dotyczącego doświadczenia wykonawcy.

5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Nie

5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:

1.1. Do oferty Wykonawca zobowiązany jest załączyć:
1) odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru potwierdzającego, że osoba działająca w imieniu wykonawcy jest umocowana do jego reprezentowania,
2) Zaświadczenie wystawione przez Zamawiającego potwierdzające odbycie wizji lokalnej
3) pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania Wykonawcy, gdy umocowanie osoby składającej ofertę nie wynika z dokumentów opisanych w pkt 2),
4) zobowiązanie, o którym mowa w rozdziale I, sekcja 5 ust. 5.3 oraz 5.4 SWZ w przypadku polegania na zasobach podmiotu udostępniającego zasób Wykonawcy,
5) w przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
a) pełnomocnictwo, w przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, z treści którego będzie wynikało umocowanie do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo powinno zawierać w szczególności wskazanie:
- postępowania o zamówienie publicznego, którego dotyczy,
- wszystkich wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia wymienionych z nazwy z określeniem adresu siedziby,
- ustanowionego pełnomocnika oraz zakresu jego pełnomocnictwa,
b) oświadczenie, o którym mowa w rozdziale I sekcja 4 ust. 4.4 SWZ (Zamawiający dopuszcza złożenia tego oświadczenia na formularzu ofertowym);
1.2. Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia dokumentów, o których mowa w ust. 1.1 pkt. 1), jeżeli Zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile Wykonawca wskazał dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów.
1.3. Zapisy ust. 1.1 pkt 2) stosuje się odpowiednio do osoby działającej w imieniu wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
1.4. Zapisy ust. 1.1 pkt 1) i pkt 2), ust. 1.2 stosuje się odpowiednio do osoby działającej w imieniu podmiotu udostępniającego zasoby na zasadach określonych w art. 118 ustawy Pzp lub podwykonawcy niebędącego podmiotem udostępniającym zasoby na takich zasadach.

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia publicznego. W takim przypadku Wykonawcy występujący wspólnie są zobowiązani do ustanowienia pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie przedmiotowego zamówienia publicznego. Wszelka korespondencja będzie prowadzona przez Zamawiającego wyłącznie z pełnomocnikiem.
2. Warunek dotyczący uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej (o ile został sformułowany), o którym mowa w art. 112 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp, zostanie spełniony, jeżeli co najmniej jeden z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia posiada uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej i zrealizuje roboty budowlane, do których realizacji te uprawnienia są wymagane.
3. W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia (o ile zostały sformułowane) wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach tych z wykonawców, którzy wykonają roboty budowlane, do realizacji których te zdolności są wymagane.
4. W przypadku, o którym mowa w ust. 2 i 3, wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają odpowiednio do oferty oświadczenie, z którego wynika, które roboty budowlane wykonają poszczególni wykonawcy.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Zmiany umowy dopuszczalne będą w granicach wyznaczonych przepisami ustawy PZP w tym art. 455 oraz w określonych projektowanych postanowieniach umownych. Szczegółowe informacje na temat zmian umowy zostały opisane w projektowanych postanowieniach umownych, stanowiących załącznik do SWZ, która jest opublikowana na stronie https://domaro.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak

7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2025-04-24 08:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://domaro.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2025-04-24 10:00

8.4.) Termin związania ofertą: do 2025-05-23

8.5.) Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji: Tak

2025-04-09 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
09.04.2025
Termin składania ofert
28.04.2025 06:00
Wartość umowy
355 224 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.4
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
45231000-5 (Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych) 71320000-7 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania) 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Okres realizacji

60 dni