Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 0 PLN
Wykonywanie kompleksowej usługi sprzątania wraz z myciem okien, polegającej na stałym utrzymaniu czystości i realizowaniu prac porządkowych w budynkach i na terenie zewnętrznym MRPiPS
Zamawiający
MINISTERSTWO RODZINY, PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ
Warszawa, Mazowieckie
NIP: 5262895101
REGON: 1.4) Adres zamawiającego
Kryteria oceny ofert
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| Impel Facility Services Sp. z o.o. | Wrocław | NIP: 9542250979 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Impel Facility Services Sp. z o.o. (Wrocław) | Umowa podpisana | - | - |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Mazowieckie — na podstawie 200 rozstrzygniętych przetargów (CPV 90910000-9)
Najniższa cena
31 PLN
Średnia cena
278 681 PLN
Najwyższa cena
1 158 354 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| CRISTAL Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Iława | 4 | 28 341 PLN | 113 365 PLN |
| Security & Cleaning System Spółka z o.o. Wrocław | 4 | 128 408 PLN | 214 014 PLN |
| Piotr Aleksandrowicz wspólnik spółki cywilnej ALL SPORT Radom | 4 | 200 431 PLN | 601 293 PLN |
| Spółdzielnia Socjalna w gminie Czarnia Czarnia | 3 | 155 200 PLN | 155 200 PLN |
| Biuro Ochrony i Usług Detektywistycznych "SPARTAN" Julita Kalinowska , Robert Wróbel spółka cywilna Płock | 3 | - | - |
| AMLUX Sp. z o.o. Warszawa | 3 | 64 442 PLN | 193 326 PLN |
| AMSA Sp. z o.o. Warszawa | 2 | - | - |
| CRISTAL Spółka z ograniczona odpowiedzialnością Iława | 2 | 49 794 PLN | 99 589 PLN |
| AG-COMPLEX Sp. z o. o. Warszawa | 2 | 31 PLN | 40 000 PLN |
| INTERLUX ŁUKASZ KANIA SPÓŁKA KOMANDYTOWA Warszawa | 2 | 697 738 PLN | 697 738 PLN |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Świadczenie usługi sprzątania wewnętrznego i zewnętrznego w budynku Sądu Rejonowego w Płocku
2026-09-02 14:37:48Z
Wykonywanie kompleksowej usługi sprzątania wraz z myciem okien, polegającej na stałym utrzymaniu czystości i realizowaniu prac porządkowych w budynkach i na terenie zewnętrznym MRPiPS
2026-09-02 12:25:14Z
Usługa sprzątania pomieszczeń oraz utrzymania terenu zewnętrznego na nieruchomościach użytkowanych przez Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza.
2026-09-02 11:38:46Z
Usługa kompleksowego utrzymania czystości i porządku w obiektach oraz na posesjach wokół obiektów użyteczności publicznej w gminie Czarnia
2026-09-02 11:08:04Z
Usługa kompleksowego utrzymania czystości i porządku w obiektach oraz na posesjach wokół obiektów użyteczności publicznej w gminie Czarnia
2026-09-02 10:49:22Z
Wykonywanie usług sprzątania nieruchomości zabudowanej położonej przy ul. E. Cieślewskiego 5, 7, 9, 13, 15A-E, 15F-G, 17A, 17B-F, 17G-H w Krakowie.
2026-08-28 13:30:13Z
Świadczenie usługi kompleksowego sprzątania i utrzymania stałej czystości w części budynków wynajmowanych przez Szkołę Główną Mikołaja Kopernika
2026-08-28 07:43:28Z
Utrzymanie porządku i czystości wewnątrz budynków i pomieszczeń biurowych stanowiących własność Miejskiego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej - TBS Sp. z o.o. w Płocku
2026-08-20 12:32:47Z
świadczenie kompleksowych usług sprzątania i utrzymania czystości powierzchni zewnętrznych utwardzonych, powierzchni wewnętrznych nieobsługiwanych przez dozorców, terenów zielonych - TZOM Koło
2026-08-19 09:30:23Z
Sprzątanie przy budynkach Urzędu Miejskiego w Piastowie przy ul. 11 Listopada 2 i 8
2026-08-19 09:18:45Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00418917 z dnia 2026-09-02 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Usługi
Wykonywanie kompleksowej usługi sprzątania wraz z myciem okien, polegającej na stałym utrzymaniu czystości i realizowaniu prac porządkowych w budynkach i na terenie zewnętrznym MRPiPS
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: MINISTERSTWO RODZINY, PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 015725935
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: ul. Nowogrodzka 1/3/5
1.4.2.) Miejscowość: Warszawa
1.4.3.) Kod pocztowy: 00-513
1.4.4.) Województwo: mazowieckie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@mrpips.gov.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.gov.pl/web/rodzina
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4cd7b02f-5570-4ff7-9565-11043ddaa5b5
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00418917
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-09-02
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - wartości równej lub przekraczającej progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: Dz.U. S: 131/2025 453477-2025
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Usługi
3.7.) Nazwa zamówienia:
Wykonywanie kompleksowej usługi sprzątania wraz z myciem okien, polegającej na stałym utrzymaniu czystości i realizowaniu prac porządkowych w budynkach i na terenie zewnętrznym MRPiPS
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie kompleksowej usługi sprzątania wraz z myciem okien, polegającej na stałym utrzymaniu czystości i realizowaniu prac porządkowych w budynkach i na terenie zewnętrznym Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, w tym:
1) dla części 1 zamówienia – zlokalizowanych w Warszawie przy ul. Nowogrodzkiej 1/3/5, ul. Żurawiej 4a i ul. Brackiej 4 (klatka 1 i 2);
2) dla części 2 zamówienia – w obiekcie Funduszu Gwarantowanych Świadczeń
Pracowniczych zlokalizowanym w Gdańsku przy ul. Rzeźnickiej 58.
3.9.) Główny kod CPV: 90910000-9 - Usługi sprzątania
3.10.) Dodatkowy kod CPV: 90919200-4 - Usługi sprzątania biur
90911200-8 - Usługi sprzątania budynków
90914000-7 - Usługi sprzątania parkingów
90610000-6 - Usługi sprzątania i zamiatania ulic
90620000-9 - Usługi odśnieżania
90630000-2 - Usługi usuwania oblodzeń
90911300-9 - Usługi czyszczenia okien
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-11-03
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
od 2025-11-03 do 2028-11-024.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Impel Facility Services Sp. z o.o.
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 9542250979
4.3.3.) Ulica: Słonimskiego 1
4.3.4.) Miejscowość: Wrocław
4.3.5.) Kod pocztowy: 50-304
4.3.6.) Województwo: dolnośląskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 533610,02 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: OJ S 234/2025 803712-2025
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-31
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 1
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Zmiana polegała na skróceniu okresu obowiązywania umowy i jej wcześniejszym zakończeniu na mocy porozumienia Stron z dnia 15.06.2026 r. Porozumienie zostało zawarte w związku z występującymi w toku
realizacji umowy nieprawidłowościami w wykonywaniu zobowiązań przez Wykonawcę, skutkującymi naliczaniem kar umownych przez Zamawiającego.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
W wyniku zawartego porozumienia zakończono świadczenie usług przez Wykonawcę przed pierwotnie przewidzianym terminem obowiązywania umowy.
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 132093,45 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Nie
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA VI INFORMACJE DODATKOWE
Umowa dotyczyła części 2 zamówienia – wykonywanie kompleksowej usługi sprzątania w obiekcie zlokalizowanym w Gdańsku przy ul. Rzeźnickiej 58 i na terenie zewnętrznym obiektu.
Wykonawca zobowiązany był realizować przedmiot umowy w okresie 36 miesięcy z możliwością wznowienia na kolejne 36 miesięcy.
Za wykonanie przedmiotu Umowy Wykonawcy przysługiwało łączne wynagrodzenie w wysokości nieprzekraczającej kwoty 533 610,02 zł brutto.
Za wznowienie usługi Wykonawcy przysługiwało łączne wynagrodzenie w wysokości nieprzekraczającej kwoty 533 610,02 zł brutto. Łącznie za całość: 1 067 220,04 zł brutto.
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 02.09.2026
- Termin składania ofert
- Brak daty
- Wartość umowy
- 0 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.1.1
- Próg unijny
- Powyżej progów UE