Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 0 PLN

Zakup, wdrożenie systemu PACS oraz infrastruktury wraz z utrzymaniem

Rozstrzygnięty Dostawy 2026/BZP 00414525

Zamawiający

SZPITAL POMNIK CHRZTU POLSKI

Gniezno, Wielkopolskie

NIP: 7842008454

REGON: 1.4) Adres zamawiającego

Kryteria oceny ofert

40-514 %

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
Alteris Spółka Akcyjna Katowice 6312421111

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 Alteris Spółka Akcyjna (Katowice) Umowa podpisana - -

Kto wygrywa podobne przetargi?

Wielkopolskie — na podstawie 124 rozstrzygniętych przetargów (CPV 48000000-8)

Najniższa cena

1 800 PLN

Średnia cena

252 379 PLN

Najwyższa cena

1 205 400 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Paweł Owczarzak EUPOL Środa Wielkopolska 3 15 915 PLN 15 915 PLN
Inveo Systems Sp. z o.o. Poznań 3 210 494 PLN 210 494 PLN
Yellow Frame Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Poznań 2 57 626 PLN 57 626 PLN
SOFTBLUE S.A., Bydgoszcz 2 211 929 PLN 211 929 PLN
IC Solutions Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Poznań 2 329 886 PLN 329 886 PLN
4NETIC Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Wilkasy 2 505 341 PLN 505 341 PLN
IT SERWIS Jacek Nowak Żychlin 2 73 452 PLN 73 452 PLN
DKS Sp. z o.o Kowale 2 305 926 PLN 305 926 PLN
IC Solutions Sp. z o.o. Poznań 2 476 010 PLN 476 010 PLN
INTALIO Makieła Mikołajczyk Spółka Jawna Poznań 2 113 604 PLN 113 604 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 844 PLN Średnia: 194 444 PLN Max: 1 078 384 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Dostawy
Zakup, wdrożenie systemu PACS oraz infrastruktury wraz z utrzymaniem

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: SZPITAL POMNIK CHRZTU POLSKI

1.2.) Oddział zamawiającego: Dział Zamówień Publicznych

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000315123

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: ul. św. Jana 9

1.4.2.) Miejscowość: Gniezno

1.4.3.) Kod pocztowy: 62-200

1.4.4.) Województwo: wielkopolskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL414 - Koniński

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@szpitalpomnik.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.szpitalpomnik.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8d9f7b48-ff6c-4e26-bbdc-ee3822968727

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00414525

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-31

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - wartości równej lub przekraczającej progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/S237-816357

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Tak

3.4.) Nazwa projektu lub programu:

Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO), w ramach Komponentu D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia”, Inwestycja D1.1.2 „Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia”.

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Dostawy

3.7.) Nazwa zamówienia:

Zakup, wdrożenie systemu PACS oraz infrastruktury wraz z utrzymaniem

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

Przedmiotem zamówienia jest zakup systemu PACS z zestawem narzędzi dla lekarza, zakup sprzętu i oprogramowania ICT służącego informatyzacji i cyfryzacji oraz zwiększające poziom cyberbezpieczeństwa Zamawiającego oraz świadczenie usług gwarancyjnych: objęcie oprogramowania aplikacyjnego gwarancyjnym nadzorem autorskim przez okres 36 miesięcy, zgodnie z zakresem wyszczególnionym w opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 1 do specyfikacji warunków zamówienia (dalej SWZ)

3.9.) Główny kod CPV: 48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

72263000-6 - Usługi wdrażania oprogramowania

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-03-02

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

do 2026-05-29

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Alteris Spółka Akcyjna

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6312421111

4.3.3.) Ulica: ul. Ceglana 35

4.3.4.) Miejscowość: Katowice

4.3.5.) Kod pocztowy: 40-514

4.3.6.) Województwo: śląskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 5405577,00 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/S56-195438

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-05-25

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 0

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 5405577,00 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty srodowiskowe

2026-08-31 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy - Dostawy

Informacje kluczowe

Data publikacji
31.08.2026
Termin składania ofert
Brak daty
Wartość umowy
0 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.12
Próg unijny
Powyżej progów UE

Kody CPV

Główny 48000000-8
48000000-8 (Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne) 72263000-6 (Usługi wdrażania oprogramowania)