Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

6 orzeczeń w bazie

XXIII GA 447/10

17.08.2010 wyrok
oddalone
Metro Warszawskie
Meritum

świadczenie objęte postępowaniem ma cechy dostawy w rozumieniu art. 605 kc. Z uwagi na zakres kontroli zastrzeżonej przez Zamawiającego określony w SIWZ charakter świadczenia stanowiącego przedmiot zamówienia uzasadnia skierowanie zamówienia do tych wykonawców, którzy posiadaj a doświadczenie w wytwarzaniu i przekazywaniu pojazdów do eksploatacji. Izba zwróciła również uwagę, że zgodnie z art. 26 ust. 2 „B” pzp oraz postanowieniami pkt. 3.2.1 V ogłoszenia i pkt....

XXIII Ga 567/09

30.09.2009 wyrok
oddalone
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
Meritum

Przedmiotem niniejszego zamówienia jest kontrola polegająca na pełnieniu zadań Weryfikatora Jakości Danych (WJD), w zakresie kontroli ilości i jakości technicznej każdej partii danych, dotyczących czterech produktów, import tych danych do systemu ZSZiK oraz wykonanie i wdrożenie określonych aplikacji....

XXIII Ga 569/09

30.09.2009 wyrok
oddalone
Warszawska Kolej Dojazdowa Sp. z o.o.
Meritum

słuszne jest stanowisko Zamawiającego, że postawione warunki udziału w postępowaniu nie muszą gwarantować udziału wszystkim podmiotom działającym w danej branży. Zamawiający ma prawo wymagać wykazania się wykonaniem dostaw odpowiadających swoim rodzajem dostawom stanowiącym przedmiot zamówienia z tym, że wymagania te muszą być adekwatne do przedmiotu zamówienia, tj. ani zbyt wygórowane, ani zbyt niskie....

XXIII Ga 203/09

12.05.2009 wyrok
oddalone
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A.
Meritum

W dniu 13.11.2008r. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. wszczęło postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego na „Zakup środków transportu dla Centrali, Oddziałów Obrotu Gazem i Oddziału w Odolanowie Spółki PGNiG S.A.”, przewidując w treści Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia możliwość składania ofert częściowych na poszczególne części zamówienia....

XXIII GA 446/08

07.10.2008 wyrok
oddalone
Tramwaje Warszawskie spółka z o.o.
Meritum

Spółka Akcyjna ELEKTROPROJEKKT Oddział w Łodzi wniosła protest od decyzji o wyborze Centralnego Biura Projektowo- Badawczego Budownictwa Kolejowego KOLPROJEKT spółki z o. o. jako wykonawcy zamówienia publicznego w postępowaniu prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego. Protest został oddalony w całości. Wobec tego ELEKTROPROJEKT SA wniosła odwołanie do Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Wyrokiem z dnia 3 lipca 2008 r. Krajowa Izba odwoławcza oddaliła odwołanie....