Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

18 orzeczeń w bazie

KIO 3064/25

25.08.2025 postanowienie
umorzone
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie
Meritum

Zamawiający - Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie prowadzi postępowanie, którego przedmiotem jest „Dostawa aparatury do spiekania plazmowo-iskrowego na potrzeby WIMIC” Numer ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej:   379686-2025 Odwołujący: GeniCore Sp. z o.o. z/s w Warszawie wniósł odwołanie od decyzji o odrzuceniu jego oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 PZP oraz o unieważnieniu postępowania na podstawie art. 255 pkt 3 PZP,....

KIO 2192/24

12.07.2024 postanowienie
postanowienie
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie
Meritum

Na skutek cofnięcie odwołania wystąpiła przesłanka do umorzenia postępowania odwoławczego, o której mowa w art. 520 ust. 1 i 2 oraz art. 568 pkt 1) ustawy Pzp. Stosownie do treści art. 520 ust. 1 ustawy Pzp, odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy. Cofnięte odwołanie nie wywołuje skutków prawnych, jakie ustawa wiąże z wniesieniem odwołania do Prezesa Izby (art. 520 ust. 2 ustawy Pzp)....

KIO 1993/24

04.07.2024 wyrok
oddalone
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie
Meritum

Izba ustaliła, że Odwołujący spełnia określone w art. 505 ust. 1 ustawy Pzp przesłanki korzystania ze środków ochrony prawnej, tj. ma interes w uzyskaniu zamówienia, a naruszenie przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp może spowodować poniesienie przez niego szkody polegającej na nieuzyskaniu zamówienia. Do postępowania odwoławczego po stronie Zamawiającego skutecznie przystąpił W.F. prowadzący działalność gospodarczą pod firmą W.F.. Izba stwierdziła, że ww....

KIO 1796/24

24.06.2024 wyrok
oddalone
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie
Meritum

Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 528 Pzp i skierowała odwołanie na rozprawę ‎ w zakresie niepodlegającym umorzeniu. Izba uznała, że odwołujący posiadał interes w uzyskaniu zamówienia oraz mógł ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy, czym wypełnił materialnoprawne przesłanki dopuszczalności odwołania, o których mowa w art. 505 ust. 1 Pzp....

KIO 1349/24

09.05.2024 wyrok
oddalone
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie
Meritum

Zamawiający: Akademia Górniczo-Hutnicza im. S.S. w Krakowie Dział Zamówień Publicznych prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie podstawowym bez negocjacji art. 275 pkt.1 ustawy Pzp pn: usługa przewozu osób (praktyki studenckie ) wraz z kierowcą dla WIMIC –DE –dzp.272-127/24....

KIO 427/24

26.02.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie
Meritum

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie (dalej: „Zamawiający”) prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Przebudowa, nadbudowa i rozbudowa centralnej części budynku S-1 na terenie AGH w Krakowie”. Do ww. postępowania o udzielenie zamówienia zastosowanie znajdują przepisy ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2023 r. poz. 1605 ze zm.) dalej: „ustawa Pzp”....

KIO 435/24

26.02.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie
Meritum

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie (dalej: „Zamawiający”) prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Przebudowa, nadbudowa i rozbudowa centralnej części budynku S-1 na terenie AGH w Krakowie”. Do ww. postępowania o udzielenie zamówienia zastosowanie znajdują przepisy ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2023 r. poz. 1605 ze zm.) dalej: „ustawa Pzp”....

KIO 3088/23

26.10.2023 postanowienie
umorzone
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie
Meritum

Krajowa Izba Odwoławcza rozpoznając przedmiotowe odwołanie na posiedzeniu ‎ niejawnym bez udziału stron stwierdziła, że postępowanie odwoławcze należało umorzyć na podstawie przepisu art. 522 ust.1 ustawy Pzp . W dniu 24 października 2023 r. przed wyznaczoną rozprawą do siedziby Krajowej Izby Odwoławczej wpłynęło oświadczenie Zamawiającego o uwzględnieniu w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu. Jednocześnie należy wskazać, że zgodnie z art.525 ust. 1 cyt....

KIO 2988/23

24.10.2023 postanowienie
umorzone
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie
Meritum

zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego w oparciu o art. 522 ust. 2 ustawy Pzp. Zgodnie z treścią tego przepisu j eżeli uczestnik postępowania odwoławczego, który przystąpił do postępowania po stronie zamawiającego, nie wniesie sprzeciwu co do uwzględnienia w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu przez zamawiającego, Izba umarza postępowanie, ‎ a zamawiający wykonuje, powtarza lub unieważnia czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia, zgodnie z żądaniem zawartym w o...

KIO 2776/23

03.10.2023 postanowienie
umorzone
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie
Meritum

Zgodnie z art. 520 ust. 1 ustawy Pzp odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy, a stosownie do treści art. 520 ust. 2 ustawy Pzp cofnięte odwołanie nie wywołuje skutków prawnych, jakie ustawa wiąże z wniesieniem odwołania do Prezesa Izby. Zgodnie z art. 568 pkt 1 ustawy Pzp Izba umarza postępowanie odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadku cofnięcia odwołania. Stosownie do § 9 ust. 1 pkt 3 lit....