Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

8 orzeczeń w bazie

KIO 3827/23

12.01.2024 wyrok
uwzględnione
PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna Spółka Akcyjna
Meritum

Odwołanie nie zawiera braków formalnych. W pis w prawidłowej wysokości został wniesiony w ustawowym terminie. N ie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania, o których mowa w art. 528 ustawy Pzp. W ocenie Izby Odwołujący legitymuje się uprawnieniem do skorzystania w przedmiotowym postępowaniu ze środków ochrony prawnej. Zostały bowiem wypełnione przesłanki, o których mowa w art. 505 ust. 1 ustawy Pzp....

KIO 1448/20

13.07.2020 wyrok
oddalone
PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna Spółka Akcyjna
Meritum

Do rozpoznania odwołań zastosowanie znajdowały przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych obowiązujące w dacie wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia, (Dz. U. z 2018 r., poz. 1986), tj. po zmianie dokonanej ustawą z dnia 22 czerwca 2016 r. o zmianie ustawy - Prawo zamówień publicznych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U poz. 1020), zwanej dalej „Ustawą”....

KIO 1285/20

23.06.2020 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna Spółka Akcyjna
Meritum

Zamawiający - PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. w Bełchatowie prowadzi postępowania sektorowe na „Zawarcie umowy ramowej na dostawę taśm przenośnikowych na lata 2020—2022 dla PGE GiEK S.A. oddział Kopalnia Węgla Brunatnego Turów”. Numer referencyjny: POST/GEK/GEK/PMR-CSS/14124/2019 (zwane dalej Postępowaniem). Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pod nr 2020/S 086-205387 z dnia 4 maja 2020 roku....

KIO 343/14

11.03.2014 wyrok
oddalone
PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna Spółka Akcyjna
Meritum

W rozdziale IX SIWZ Zamawiający sformułował warunki udziału w postępowaniu stanowiąc m.in., e „o udzielenie Zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy: (…) posiadają wiedzę i doświadczenie, a tak e dysponują potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania niniejszego zamówienia....

KIO 2588/12

06.12.2012 postanowienie
odrzucone
PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna Spółka Akcyjna
Meritum

Zamawiający PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. z siedzibą w Bełchatowie, Oddział Elektrownia Bełchatów, Rogowiec, ul. Energetyczna 7, 97-406 Bełchatów 5 wszczął 10.08.2012 r. postępowanie w trybie przetargu nieograniczonego pod nazwą »Budowa układu wytwarzania i transportu suspensji«. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej 10.08.2012 r. pod nrem 2012/S 153-256112....

KIO 1950/12

24.09.2012 wyrok
uwzględnione
PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna Spółka Akcyjna
Meritum

Odwołania są zasadne w zakresie zarzutu dotyczącego zawartego w specyfikacji istotnych warunków zamówienia zapisu: Wykonawca zobowiązany jest załączyć do Formularza Ofertowego tylko jeden Cennik usług przewozowych, niezależnie od tego, na ile części składa Ofertę. W przypadku, gdy w ofercie złożony zostanie więcej niż jeden cennik, Pełnomocnik Zamawiającego przyjmie jedynie cennik najbardziej korzystny dla Zamawiającego i uwzględni konsekwencje rachunkowe związane z wyliczeniem ceny ofertowej w...

KIO 1950/12|KIO 1969/12

24.09.2012 wyrok
uwzględnione
PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna Spółka Akcyjna
Meritum

Odwołania są zasadne w zakresie zarzutu dotyczącego zawartego w specyfikacji istotnych warunków zamówienia zapisu: Wykonawca zobowiązany jest załączyć do Formularza Ofertowego tylko jeden Cennik usług przewozowych, niezależnie od tego, na ile części składa Ofertę. W przypadku, gdy w ofercie złożony zostanie więcej niż jeden cennik, Pełnomocnik Zamawiającego przyjmie jedynie cennik najbardziej korzystny dla Zamawiającego i uwzględni konsekwencje rachunkowe związane z wyliczeniem ceny ofertowej w...

XIII Ga 262/13

postanowienie
umorzone
PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna Spółka Akcyjna
Meritum

W dniu 22 lutego 2013 r. wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia: Hitachi Power Europę GmbH oraz Budimex Spółka Akcyjna złożyli skargę na wyrok Krajowej Izby Gospodarczej z dnia 31 stycznia 2013 r. w sprawie o sygn. akt KIO 86/13, oddalający odwołanie skarżących złożone w postępowaniu prowadzonym przez PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna Spółka Akcyjna przy udziale wykonawców ubiegających się o udzielenie zamówienia Alstom Power Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z s...