Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

7 orzeczeń w bazie

KIO 2656/15

18.12.2015 wyrok
oddalone
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. M. Kopernika w Łodzi
Meritum

Z art. 179 ust. 1 pzp wynika, że odwołującemu przysługuje legitymacja do wniesienia odwołania, gdy ma (lub miał) interes w uzyskaniu zamówienia oraz może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy. W ocenie Izby Odwołujący wykazał, że ma interes w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia, w którym złożył ofertę na pakiet nr 13, czyli drugą ofertę obok oferty Przystępującego. Odwołujący tym samym może 17 Sygn....

KIO 1392/14

22.07.2014 wyrok
uwzględnione
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. M. Kopernika w Łodzi
Meritum

Skład orzekający Izby ustalił, że odwołującemu przysługiwało prawo do wniesienia odwołania w zakresie pakietu nr 12, ponieważ wypełniono materialnoprawną przesłankę interesu w uzyskaniu zamówienia, określoną w art. 179 ust. 1 ustawy Pzp, kwalifikowaną możliwością poniesienia szkody przez odwołującego, będącej konsekwencją zaskarżonych w odwołaniu czynności i zaniechań zamawiającego....

KIO 2764/11

09.01.2012 postanowienie
odrzucone
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. M. Kopernika w Łodzi
Meritum

W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego „Na dostawę wraz z instalacją tomografu komputerowego z akcesoriami dla WSS im. M. Kopernika w Łodzi” (Dz. Urz. UE 2010/S 84 - 137871 z 30.04.2011 r.), w dniu 23 grudnia 2011 r. do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej wpłynęło odwołanie w formie pisemnej, złożone przez wykonawcę: GE Medical Systems Polska Sp. z o.o....

KIO 1804/11

02.09.2011 wyrok
uwzględnione
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. M. Kopernika w Łodzi
Meritum

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. M. Kopernika w Łodzi, zwany dalej „Zamawiającym”, działając na podstawie przepisów ustawy dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tj.: Dz. U. z 2010 r., Nr 113, poz. 759 z późn. zm.), zwanej dalej „ustawą Pzp”, prowadzi, w trybie przetargu nieograniczonego, postępowanie o udzielenie zamówienia na „Utworzenie pracowni PET dla potrzeb Regionalnego Ośrodka Onkologicznego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. M....

X Ga 92/11

27.04.2011 postanowienie
odrzucone
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. M. Kopernika w Łodzi
Meritum

Postanowieniem z dnia 30 marca 201 lr. skarżący został zwolniony od opłaty sądowej od skargi częściowo, tj. powyżej kwoty 100.000 zł. W związku z tym zarządzeniem z dnia 30 marca 201 lr. skarżący został wezwany do usunięcia braków formalnych skargi poprzez uiszczenie opłaty sądowej od skargi w kwocie 100.000 zł - w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia skargi. Powyższe zarządzenie zostało doręczone skarżącemu w dniu 5 kwietnia 201 lr. i w zakreślonym terminie 7 dni....

KIO 134/11

01.02.2011 postanowienie
odrzucone
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. M. Kopernika w Łodzi
Meritum

8 Izba na podstawie art. 190 ust. 2 ustawy Pzp powołała z urzędu jako dowód dokumentację postępowania odwoławczego w sprawie o sygn. akt KIO 2323/10. Izba ustaliła, że szacunkowa wartość zamówienia w przedmiotowym postępowaniu, ustalona przez Zamawiającego, jest większa od kwot wskazanych w przepisach wykonawczych wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy Pzp. W dniu 12.01.2011 r....

KIO 253/16

wyrok
uwzględnione
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. M. Kopernika w Łodzi
Meritum

Przedmiotem zamówienia publicznego jest świadczenie na rzecz Zamawiającego usług gastronomicznych w zakresie przygotowania i dystrybucji całodziennych posiłków dla pacjentów i uprawnionego personelu. W opisie przedmiotu zamówienia (pkt 3 siwz) Zamawiający podał, że przedmiotem zamówienia jest: a. przygotowywanie i dostawa posiłków przez okres trwania umowy – dla ok. 470 pacjentów dziennie z uwzględnieniem diet i obowiązujących norm żywieniowych, b....