Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

5 orzeczeń w bazie

KIO 362/08

30.04.2008 wyrok
oddalone
Zarząd Dróg Wojewódzkich
Meritum

Jak wynika z postanowień specyfikacji istotnych warunków zamówienia, w tym treści opisu sposobu obliczenia ceny w pkt 18.2 Instrukcji dla Wykonawców wymogiem nałożonym na Wykonawców było określenie cen jednostkowych netto oraz wartości netto dla wszystkich pozycji ściśle wg kolejności pozycji wymienionych w Formularzu Kosztorysu ofertowego. Ponadto z treści § 9 ust....

KIO 360/08

30.04.2008 postanowienie
odrzucone
Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
Meritum

Protest z dnia 03.04.2008r. i odwołanie na rozstrzygnięcie przedmiotowego protestu z dnia 15.04.2008r. będące przedmiotem rozpoznania przez Krajową Izbę Odwoławczą zostało złożone przez podmiot nieuprawniony, nadto dotyczy czynności Zamawiającego dokonanych zgodnie z ostatecznym rozstrzygnięciem protestu i jako takie podlega odrzuceniu na podstawie art. 187 ust. 4 pkt. 3 i 6 pzp....

III Ca 344/08

30.04.2008 wyrok
postanowienie
Województwo Łódzkie
Meritum

W dniu 22 stycznia 2008 r. zamawiający poinformował, że w związku z wniesieniem protestu na treść ogłoszenia i specyfikacji istotnych warunków zamówienia oraz informacją o wniesieniu odwołania od rozstrzygnięcia protestu, termin składania ofert ulega przedłużeniu do dnia 20 lutego 2008 r. W dniu 14 lutego 2008 r. zamawiający poinformował wykonawców, że na podstawie art. 191 ust....

XII Ga 109/08

30.04.2008 wyrok
oddalone
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie
Meritum

Konsorcjum Firm POLDIM S.A. w Tarnowie i Przedsiębiorstwa Drogowo-Mostowego „GODROM” Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w Gorlicach wniosło odwołanie od oddalenia przez zamawiającego- Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie - protestu dotyczącego rozstrzygnięcia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego: przetargu nieograniczonego na modernizację drogi wojewódzkiej nr 980 Jurków- Biecz: Zadanie 1- zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych związanych z modernizacją drogi wojewódzkiej...

KIO 358/08

30.04.2008 wyrok
oddalone
Burmistrz Gminy Aleksandrów Łódzki
Meritum

6 Zarzut naruszenia przez Zamawiającego art. 26 ust. 3 ustawy Pzp poprzez nieprecyzyjne wezwanie Odwołującego do uzupełnienia brakujących dokumentów skład orzekający Izby pozostawił bez rozpatrzenia. Czynność wezwania Odwołującego do uzupełnienia dokumentów nastąpiła faksem w dniu 18.03.2008r., a zatem złożenie protestu na tę czynność mogło nastąpić, zgodnie z przepisem art. 180 ust. 2 ustawy Pzp, do dnia 25.03.2008r....