Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

4 orzeczeń w bazie

KIO 668 /08

15.07.2008 wyrok
oddalone
Gmina Miejska Gorlice
Meritum

Odwołanie nie zasługuje na uwzględnienie. Na wstępie skład orzekający Izby stwierdził, że Odwołujący jako podmiot, którego oferta została odrzucona z postępowania posiada interes prawny w rozumieniu przepisu art. 179 ust. 1 ustawy, uprawniający go do złożenia odwołania. Skład orzekający Izby dokonał następujących ustaleń faktycznych: Zgodnie ze zbiorczym zestawieniem ofert (druk ZP-12) w postępowaniu złożyło oferty czterech Wykonawców: 1....

KIO 665/08

15.07.2008 wyrok
oddalone
Gmina Miejska Giżycko
Meritum

W postępowaniu o udzielenie zmówienia publicznego na rozbudowę ulicy Św. Brunona w Giżycku, prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego (BZP nr 1, poz. 98766 z 12.05.2008 r.), w dniu 18 czerwca 2008 r. został wniesiony protest, a następnie odwołanie przez Comtrans Sp. z o.o. z Olsztyna. Złożenie protestu było następstwem powiadomienia w dniu 12 czerwca 2008 r. o wyborze oferty Konsorcjum złożonego z Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o....

KIO 670/08

15.07.2008 wyrok
oddalone
Zakład Zamówień Publicznych przy Ministrze Zdrowia
Meritum

Odwołanie podlega oddaleniu, albowiem w ocenie składu orzekającego Odwołujący nie wykazał i nie udowodnił swego interesu prawnego w przedmiotowym postępowaniu na obecnym jego etapie, stosownie do dyspozycji art. 179 ust. 1 Pzp. Zgodnie z powołanym przepisem, środki ochrony prawnej przysługują tym wykonawcom, których interes prawny w uzyskaniu zamówienia doznał lub może doznać uszczerbku w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy. Nawet przyjęcie tzw....

KIO 669/08

15.07.2008 wyrok
oddalone
Gmina Garbatka-Letnisko
Meritum

Odwołanie nie jest zasadne i jako takie nie podlega uwzględnieniu. Na wstępie Krajowa Izba Odwoławcza stwierdziła, że Odwołujący posiada interes prawny we wniesieniu środków ochrony prawnej jako podmiot, którego interes prawny może doznać uszczerbku. Odwołujący jest jednym z dwóch wykonawców, którzy złożyli oferty w przedmiotowym postępowaniu o zamówienie publiczne, a jego oferta jest niższa cenowo (przy kryterium oceny ofert: cena 100%)....