Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

7 orzeczeń w bazie

KIO 1112/08

28.10.2008 wyrok
oddalone
Centrum Opieki Medycznej
Meritum

odwołanie nie zasługuje na uwzględnienie. Odwołujący sprecyzował w proteście i odwołaniu jeden zarzut dotyczący braku wymaganej przez Zamawiającego kuchni. Zgodnie z treścią specyfikacji istotnych warunków zamówienia (rozdział XI pkt 6 ppkt g) Zamawiający żądał przedstawienia dokumentu potwierdzającego posiadanie kuchni (umowa najmu lub dzierżawy, akt własności) zdolnej świadczyć usługi cateringowe, przez cały okres trwania umowy z Zamawiającym....

KIO 1115/08

28.10.2008 wyrok
oddalone
Kompania Weglowa S.A.
Meritum

Zamawiający – Kompania Węglowa S.A. prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie na modernizację dyspozytorni ruchu i dyspozytorni metanometrii dla Kompani Węgłowej S.A. Oddział KWK „Jankowice”. Pismem z dnia 9.09.2008 roku Zamawiający powiadomił o wyborze oferty najkorzystniejszej złożonej przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego: Przedsiębiorstwo Kompletacji i Montażu Systemów Automatyki „Carboautomatyka” S.A....

KIO 1114 /08

28.10.2008 wyrok
uwzględnione
Województwo Śląskie
Meritum

Wykonawca - WYG International Sp. z o.o., zwany dalej protestującym lub odwołującym wniósł protest wobec postanowień ogłoszenia o zamówieniu, zarzucając zamawiającemu naruszenie: 1. art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2007 r. Nr 223, poz. 1655 z późn. zm.) - zwanej dalej ustawą, poprzez naruszenie zasady uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców, 2. art. 22 ust....

KIO 1116/08

28.10.2008 wyrok
oddalone
Jednostka Wojskowa 3090
Meritum

W niniejszym postępowaniu Odwołujący się nie dołączył do oferty żadnych dokumentów, o których mowa w Rozdziale VII, ppkt 7.2 SIWZ, potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz dokumentu „zaświadczenia w formie świadectwa jakości handlowej, wydanego przez podmiot uprawniony do kontroli jakości, że oferowane produkty odpowiadają normom określonym przez Zamawiającego”, którego obowiązek załączenia wynika z Rozdziału VIII, ppkt 8.2.1 SIWZ....

KIO 1112/08

28.10.2008 wyrok
oddalone
Centrum Opieki Medycznej
Meritum

odwołanie nie zasługuje na uwzględnienie. Odwołujący sprecyzował w proteście i odwołaniu jeden zarzut dotyczący braku wymaganej przez Zamawiającego kuchni. Zgodnie z treścią specyfikacji istotnych warunków zamówienia (rozdział XI pkt 6 ppkt g) Zamawiający żądał przedstawienia dokumentu potwierdzającego posiadanie kuchni (umowa najmu lub dzierżawy, akt własności) zdolnej świadczyć usługi cateringowe, przez cały okres trwania umowy z Zamawiającym....

KIO 1116/08

28.10.2008 wyrok
oddalone
Jednostka Wojskowa 3090
Meritum

W niniejszym postępowaniu Odwołujący się nie dołączył do oferty żadnych dokumentów, o których mowa w Rozdziale VII, ppkt 7.2 SIWZ, potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz dokumentu „zaświadczenia w formie świadectwa jakości handlowej, wydanego przez podmiot uprawniony do kontroli jakości, że oferowane produkty odpowiadają normom określonym przez Zamawiającego”, którego obowiązek załączenia wynika z Rozdziału VIII, ppkt 8.2.1 SIWZ....

KIO 1115/08

28.10.2008 wyrok
oddalone
Kompania Weglowa S.A.
Meritum

Zamawiający – Kompania Węglowa S.A. prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie na modernizację dyspozytorni ruchu i dyspozytorni metanometrii dla Kompani Węgłowej S.A. Oddział KWK „Jankowice”. Pismem z dnia 9.09.2008 roku Zamawiający powiadomił o wyborze oferty najkorzystniejszej złożonej przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego: Przedsiębiorstwo Kompletacji i Montażu Systemów Automatyki „Carboautomatyka” S.A....